Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 21 wrz 2020, 04:01

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 33 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zmiana moda w trakcie gry.
PostNapisane: 23 lut 2013, 20:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Na chwilę obecną (3 minuty temu wyszedłem z Cezar 4) grafa temperatura 58 stopni i stoi w miejscu. Procesor 43 a płyta główna to jedno coś 57 a drugie 48.
Podać zrzut ekranu z CPUID HWMonitor? Tam jest zasilanie obecne, temperatura, chyba wentylacja itp.
Z zresztą wrzucę:
http://i47.tinypic.com/2vxknco.jpg

Pastowanie... Cóż, tym się zajmuje mój ojciec to jest czyszczeniem kompa...
Spróbuję przekonać, mam nadzieję że się uda przekonać. Tylko procesor się pastuje czy co jeszcze?

A co z płynnością gry itp. z tym unofficial patch?
I co radzisz w tym menedżerze poustawiać tak by w miarę dobra grafa a wywalić to na co i tak nie zwraca się uwagi? Jak ty byś ustawił?

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 23 lut 2013, 22:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Temperatury sprawdź, tak z godzinę po uruchomieniu komputera i jakiejś gry, Po wymianie pasty, po porządkach. Najlepiej będzie nie zamykać obudowy wcale, przy takich wahaniach - a przynajmniej sam nigdy nie zamykam obudowy. Zawsze przewiew inny tym sposobem.
Pastę stosuje się głównie przy procesorze.

Co do łatki nieoficjalnej - owszem. Im więcej dziur w grze zostanie załatanych, tym lepsza rozgrywka.
A jeśli mówimy o konfiguratorze.. najlepsze wyniki osiąga się, jeśli zmniejsza się ilość detali w oddali, ilość obiektów, jakość LODów (czyli tekstur poza normalnym zasięgiem wzroku). Ale tym baw się, kiedy musisz - po co zmniejszać jakość wizualną, jeśli gra nie klatkuje i tym samym nie wymaga zmian.

PostNapisane: 23 lut 2013, 22:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Odrobinę zwiększyć fps i conieco poprawić. To idzie tylko o to by takie niewidoczne dla oka rzeczy zrobić. Ale co konkretniej radzisz?
I coś jeszcze- ale to wina kurzu+ braku pasty? I co się właściwie poza procesorem pastuje?
Ile pasta kosztuje? I coś jeszcze- co możesz powiedzieć o obecnym zasilaniu co tam jest i wentylacji itp. ?

Nie zamykać obudowy? Bezpieczne to? Łatwo się syf dostaje potem do kompa...

PostNapisane: 23 lut 2013, 22:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ale też łatwo odkurzyć. To pomaga, obniża temperaturę i jest bezpieczne. Wyczyść sobie na razie sam komputer w środku.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 23 lut 2013, 22:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Sam nie umiem. A co do otwartej obudowy, cóż. O nerdach krąży kawał że jak w lodówce pusto to wystarczy potrząsnąć klawiaturą :D
Więc lepiej nie.

A właściwie: bo jak mam biurko jedna strona kompa odsłonięta a druga przysłonięta biurkiem. Czy jakby od strony przysłoniętej biurkiem, strona ta nie jest w moją stronę a w przeciwną to też coś da? Bo wtedy rolę obudowy w zasadzie pełniłoby w sumie biurko (1 centymetr odstępu mniej więcej jest). Zaraz, czekajcie... czy to też taka wąska przestrzeń może szkodzić? Przestawiłem trochę kompa teraz. To tak mimochodem. Wracając do sednaa- a więc jak z tą obudową?
Ale coś przekonany nie jestem. Amandir ty też masz kompa półotworzonego? I co możesz powiedzieć o wynikach pomiarów?

Czy temperatura części komputera wpływa na grę to jest np. niedoczytywanie, spadek fps czy cokolwiek innego?

PostNapisane: 24 lut 2013, 12:04 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Wollannd, zastanawiam się czy te pytania są na serio ;)

Komputer będzie się grzał, chodził głośno, jeśli jest zasyfiony kurzem.
Pasta - wszystko masz fajnie opisane tutaj.
Zasilanie, jak otworzysz obudowę, to zarzuć nazwą zasilacza, będzie tam karteczka, jeśli jakiś serwis składał Ci komputer, to zazwyczaj jest tak, że oni montują najtańsze zasilacze.
Obudowa - tak tak otwarta obudowa jest bezpieczna, sam tak robię, w twojej sytuacji, skoro ściana biurka jest przy obudowie, za wiele to nie da, nawet jak dodałbyś jakiś wiatraczek, to będzie miał ciężko "zassać" powietrze bo jest ograniczony.
Pamiętam jak ostatnio podkręcałem karte graficzną, sprawdzając ją programem w stresie przy zamkniętej obudowie miała jakieś ~90 stopni, jak zdjąłem obudowe dodałem dodatkowy wiatrak pod samą karte o dość pokaźnej mocy, momentalnie spadło do 75 bodaj. To logiczne, że jak będzie "biło" świeże chłodne powietrze po wnętrznościach kompa to będzie chłodniej, niż przy zakmniętej i jednem wiatraczku, który zasysa powietrze. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wyjaśniłem.

Postaraj się zrobić to jak najszybciej, to nie jest wcale trudne zdjąć ścianę boczną, odkręcając jedną śrubkę mocującą, nic się nie stanie.

Ja nawet kiedyś wyjmowałem każdy komponent i czyściłem go delikatnie szmatką lub patyczkiem do uszu nasączony spirytusem ,a wszystkie sloty przedmuchałem sprężonym powietrzem, w drugiej ręce trzymałęm rurkę odkurzacza, który wciągał cały kurz.Z czyszczeniem każdego komponentu szmatką, to radzę uważać, bo można coś łatwo uszkodzić, ja to robiłem na własną odpowiedzialność, rozebrałem nawet zasilacz, ale jak zobaczyłem jego wnętrze od razu zakupiłem nowy.

PostNapisane: 24 lut 2013, 12:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wolland, to tak, trzymaj tutorial:
1. Otwórz obudowę
2. Wymieć kurz
3. Zamknij obudowę

W razie potrzeby rozwinięcia któregoś punktu odpowiem w tym temacie.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 24 lut 2013, 18:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pytałeś, czy temperatury wpływają na stabilność programów. Owszem. Jeśli program generuje duże obciążenie, a komputer nie wyrabia, wtedy jest wytwarzana większa ilość ciepła. Dlatego istnieją urządzenia chłodzące, aby maszyna nie uległa awarii.
Taka sama zasada ma miejsce przy organizmie żywym. Są pewne mechanizmy obronne, aby organizm nie uległ degradacji w czasie zwiększonej pracy. I tak na przykład, kiedy się męczymy, dobrze jest się przespać i odbudować zapasy energii.
Ale, sama hibernacja w przypadku komputera nie wystarczy. Komputer jest jeszcze bardziej niedoskonały od organizmu żywego, więc wymaga spełnienia pewnych kryteriów, by zachować ciąg działania.
- sprzęt aktualizuje się; kupuje nowy, wymienia stary. Rosną wymagania, zmienia się technologia - trzeba za tym nadążać, aby móc korzystać z programów, których architektura również ulega modyfikacji. To także pomaga zachować status quo. Programy nowe, które działają na starym sprzęcie, szybko osiągną limity i ich stabilność będzie stała pod znakiem zapytania. Działanie będzie zaburzone. To tak, jak gdyby w ciele dorosłego osobnika, umieścić narządy dziecka. To spowoduje niesprawność całości.

Zatem wiemy, aby co pewien czas (co kilka lat) zmieniać podzespoły bazowe komputera. To pozwoli zachować ciągłość działania, a nowo wydawane programy, nie będą stanowić wyzwania dla sprzętu.

Czyszczenie komputera, to zabieg stricte higieniczny. Nie robi się tego, aby obudowa wiecznie błyszczała, ale aby funkcje nie traciły na jakości.
My codziennie rano myjemy się.. raz na jakiś czas bierzemy prysznic.. głównie po to, aby nie zmogły nas infekcje. Aby praca organizmu była w normie.
Komputer nie jest inny; również "brudzi się", głównie łapie kurz, w końcu jest to urządzenie oparte na elektryczności. Kurz zapycha, kurz przykleja się, osadza i powoduje między innymi tamowanie ruchu powietrza w systemie chłodzącym. Kurz w zbyt dużej ilości może spowodować spięcia, a takie skończyć się mogą usmażeniem całych komponentów - wszakże płytki scalone, to sieć dróg dla impulsów elektrycznych.

W przeciwieństwie jednak do nas samych, komputera nie czyści się codziennie - nie jednostek domowych w każdym razie. Taka operacja jest nieregularna. Jedni mają swój harmonogram zajęć, inni nie. Ja na przykład czyszczę, kiedy mam ochotę i kiedy widzę, kiedy słyszę, że interwencja jest potrzebna. Spada jakość pracy, jest generowany większy hałas, jednostka oddaje więcej ciepła, niż zazwyczaj. To się czuje.

Czyszczenie, to rzecz prosta. Odpiąć kable, wyciągnąć konsolę gdzieś, gdzie będzie można mieć dostęp do niej ze wszystkich stron. Następnie zapewnić sobie źródło światła, aby widzieć wszystko dokładnie.
Szmatką (tylko suchą) można przejechać po miejscach płaskich; więc po radiatorze, po obudowach (napędów np.), ale już nie po płytkach scalonych.
Płytki scalone czyści się albo odkurzaczem, albo sprężonym powietrzem - delikatnie, nie dotykając i uważając, aby przypadkiem nie pozbierać także zworek (które mogą się obluzować).
Czyszczenie systemu chłodzącego, to inna bajka. Wiatraczki dobrze jest odpiąć i skrupulatnie oczyścić z zawiesin, czy skamieniałego kurzu. Jeśli mamy instalację wodną, to należy już zapoznać się z literaturą fachową. Nie mam takowego, nie miałem. Podejrzewam, że kwestia rozchodzić się będzie o usuwanie osadu (kamienia), a także konserwacji.
Pastę zazwyczaj stosuje w bardzo małej ilości, pomiędzy radiator główny, a procesor. U mnie wygląda to tak, że na wyczyszczoną powierzchnię zamontowanego procesora, należy upuścić kropeleczkę pasty, a następnie mocno docisnąć radiatorem i przykręcić go. Przykręcony zbiera ciepło, a pasta pomaga w tym procesie.

Są cztery wymogi, których spełnienie pozwala na komfortową pracę z programami komputerowymi:
1) - sprzęt, którym dysponujemy, jest aktualny, jest wysokiej jakości i jest sensownie poskładany. Działa spójnie.
2) - sprzęt, którym dysponujemy, jest raz na jakiś czas czyszczony i zachowuje wysoką jakość pracy.
3) - programy, którymi dysponujemy, nie stawiają wymagań znacznie odbiegających od sprzętu, którym również dysponujemy. Nie zmieniamy programów w sposób taki (modyfikacje), że ich wymagania zaczynają znacznie przewyższać możliwości sprzętu.
4) - programy, którymi dysponujemy, są aktualne, wysokiej jakości i spójne.

W przypadku "Skyrima" możemy spełnić punkty 1, 2 i 3. Czwarty punkt pozostaje niespełniony, ponieważ gra jest bardzo niechlujnie wykonana i słabo zoptymalizowana.
Mimo to, można ustabilizować rozgrywkę i cieszyć się z niej. Aby to miało miejsce, trzeba spełnić punkty 1, 2 i 3.

PostNapisane: 24 lut 2013, 18:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dobra, ale jedna rzecz. Co z temperaturą a wydajnością? Poza kwestiami bezpieczeństwa robi to różnicę? Przy średniej temp. kompa 30, 40 a 50 stopni jest różnica w tym ile komp wyciąga? To jest jakie graficzne, ile klatek itp.?

PostNapisane: 24 lut 2013, 19:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Robi. Grzeje się bardziej, to traci jakość, bo działa mniej stabilnie. Mniej grzejące się komponenty, mają dłuższą trwałość i dłużej działają tak, jak producent zapewniał.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 33 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona