Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 26 wrz 2020, 02:49

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak zresetować/usunąć współmałżonka
PostNapisane: 07 mar 2013, 11:44 
Casual
Casual

Witam. Mam mały problem chyba wynikający z modów. Korzystam z modu Vilja in Skyrim który dodaje bardzo rozbudowanego Towarzysza, a bardziej towarzyszkę. Tu jest link...
http://skyrim.nexusmods.com/mods/26393
Mam dwa pytania dotyczące tego modu.

Po pierwsze jak zrobić i czy w ogóle jest taka możliwość by Vilja była śmiertelna?

Po drugie (to już bardziej złożone) zanim zacząłem korzystać z tego modu skorzystałem z możliwości zawarcia małżeństwa i jako że gram kobietą wybrałem Vilkasa z towarzyszy. No i teraz mam z nim problem. Z rozmowy z Vilją wynika że mod daje możliwość ożenienia się z nią. I chciałbym z tej możliwości skorzystać. Więc mam plan pozbyć się Vilkasa, przerobić postać na mężczyznę, i ożenić się z Vilją (chciałbym zobaczyć co oferuje ten mod w takiej wersji).

I tutaj pojawia się problem. Za nic, w żaden sposób nie mogę zabić Vilkasa. Obrywa, krew się po nim leje, a jego HP ani drgnie (nawet przy użyciu konsoli nic się nie dzieje). MOŻE WIE KTOŚ JAK SIĘ GO POZBYĆ I ZRESTARTOWAĆ QUEST Z MAŁŻEŃSTWEM?

Poza tym prawdopodobnie wszyscy towarzysze po skorzystaniu z opcji - chodź potrzebuję twojej pomocy, są nieśmiertelni. Czy to jest bug wynikający z modów, czy może to normalne w Skyrimie?

Tytuł: Re: Jak zresetować/usunąć współmałżonka
PostNapisane: 07 mar 2013, 17:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Esca napisał(a):
Po pierwsze jak zrobić i czy w ogóle jest taka możliwość by Vilja była śmiertelna?

UFO ma w opcjach ustawienie śmiertelności bądź nieśmiertelności postaci. Po wgraniu UFO postacie-follower domyślnie są nieśmiertelne.

Esca napisał(a):
Po drugie (to już bardziej złożone) zanim zacząłem korzystać z tego modu skorzystałem z możliwości zawarcia małżeństwa i jako że gram kobietą wybrałem Vilkasa z towarzyszy. No i teraz mam z nim problem. Z rozmowy z Vilją wynika że mod daje możliwość ożenienia się z nią. I chciałbym z tej możliwości skorzystać. Więc mam plan pozbyć się Vilkasa, przerobić postać na mężczyznę, i ożenić się z Vilją (chciałbym zobaczyć co oferuje ten mod w takiej wersji).

1. Rozwód robimy tak: http://skyrim.nexusmods.com/mods/2224
2. Zmiana wyglądu postaci możliwa po wpisaniu "Showracemenu" w konsoli. Pamiętaj tylko iż komenda niestabilna, przyśpiesza degradację i psucie się zapisów (to jest bugi się robią i ogólnie stabilność pada). Zmiana rasy resetuje skille przy okazji, płci to nie wiem czy coś się psuje dodatkowo.
3. Nie musisz zmieniać płci by poślubić Vilję. BTW moja postać to lesbijka. Zawsze gram lesbijką :)

Esca napisał(a):
I tutaj pojawia się problem. Za nic, w żaden sposób nie mogę zabić Vilkasa. Obrywa, krew się po nim leje, a jego HP ani drgnie (nawet przy użyciu konsoli nic się nie dzieje). MOŻE WIE KTOŚ JAK SIĘ GO POZBYĆ I ZRESTARTOWAĆ QUEST Z MAŁŻEŃSTWEM?

Patrz powyżej

Esca napisał(a):
Poza tym prawdopodobnie wszyscy towarzysze po skorzystaniu z opcji - chodź potrzebuję twojej pomocy, są nieśmiertelni. Czy to jest bug wynikający z modów, czy może to normalne w Skyrimie?

Więc zapewne masz UFO więc Vilja jako współpracująca z UFO powinna być już nieśmiertelna, ewentualnie sprawdź w opcjach dialogowych czy masz you is important czy everyone dies.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 07 mar 2013, 19:47 
Casual
Casual

Więc dziękuję za szybką odpowiedź. Tylko że nie mam UFO. Choć i tą opcję wypróbowałem na Vilkasie. Ustawiłem mu że ma się bronić jak go atakuję i że jest śmiertelny. Co o dziwo, wszyscy byli śmiertelni oprócz niego:( ... Chyba w ogóle mam jakiś dziwny bug bo jak dostałem ochroniarza z Makartu to go ubiłem, poleżał trochę martwy a po chwili wstał i gadał do mnie jakby nigdy nic...

PostNapisane: 07 mar 2013, 20:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
To ściągnij UFO i daj Vilkasowi opcję "everyone dies"

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]