Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 05 gru 2021, 14:27

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z modyfikacją
PostNapisane: 22 mar 2013, 18:50 
Casual
Casual

Witam!
Korzystałem kiedyś już z modów dla ,,skyrim" jednak później grę odinstalowałem i odstawiłem na półkę Teraz jednak chciałem znowu zagrać i zmodować grę niestety prawdopodobnie robię coś źle.

Mam Nexus mod manager i około 10-15 modów. Bez nich gra włącza się normalnie jednak kiedy odpalam dowolny mod lub wszystkie jest napis ,,Bethesda..." po czym gra wychodzi do pulpitu.

Jak instaluję mody? Nexus mod manager -> ściągam wybranego moda -> uruchamiam grę (W ,,Data files" w launcherze gry są zaznaczone mody normalnie)
Prosiłbym o pomoc bo prawdopodobnie coś źle robię i cała historia.
Z góry dziękuję

Tytuł: Re: Problem z modyfikacją
PostNapisane: 22 mar 2013, 19:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pierwsza i zasadnicza rzecz: gra była bardzo niedawno (liczba kilku dni) łatana i spora część modyfikacji może być niestabilna.
Sama instalacja dodatków, to zazwyczaj trzy kroki, jeśli mówimy o NMM.

1) - Ściągasz sobie modyfikację na dysk twardy,
2) - uruchamiasz NMM, przechodzisz do zakładki "mods", a następnie wybierasz pierwszą ikonę po lewej stronie, "add mod from file". Lokalizujesz ściągnięty uprzednio dodatek i zatwierdzasz.
3) - powyższy krok przerzuca odp. pliki na listę NMM. Znajdujesz nową pozycję i dwa razy klikasz lewym przyciskiem myszy na niej, co poskutkuje instalacją, aktywacją.

Te trzy kroki wykonujemy przy pewnym założeniu - ano takim, że opis dodatku mówił jasno o "instalacji przez nmm". Jeśli natomiast nie mamy pewności, wtedy warto zajrzeć do ściągniętej paczki. Jeśli mamy tam po prostu katalog "Data" i dalsze pliki wewnątrz, wtedy instalujemy przez NMM bez obaw. Tak samo, jeśli widzimy, że są tam pliki o końcówkach .bsa, .esm, czy .esp - to wszystko z automatu traktujemy, NMM.

Ale, są także rzeczy, które zaleca się dodawać ręcznie. Takie rzeczy najpierw rozpakowujemy, a potem przenosimy do odp. miejsc, posługując się instrukcją zamieszczoną razem z modyfikacją. Jeżeli dalej nie mamy pewności, wtedy zapraszam na forum, wtedy możemy zapytać autora danej pracy, zawsze jest jakieś rozwiązanie.

Opisany problem, to problem najczęściej związany z niekompatybilnością gry i danej modyfikacji. Może to też być kolizja dwóch, lub kilku dodatków, które np. zmieniają jedną cechę i tym samym "wchodzą sobie w drogę". Inną przyczyną może być zastosowanie dodatków, które nie znajdują swojego źródła. Taka sytuacja ma miejsce, np. kiedy zainstalujemy rozszerzenie do jakiegoś DLC, nie mając go w ogóle. Dodatek nie znajdzie treści, na którą ma wpływać, gra się wysypie.

PostNapisane: 22 mar 2013, 20:29 
Casual
Casual

Problem częściowo rozwiązałem.
Udało mi się znaleźć mody przez które Skyrim wychodził do pulpitu i je wyłączyć. Zależy mi jednak na ich uruchomieniu.
Nie znalazłem nigdzie żadnej informacji aby wymagały DLC a także wszystkie są folderem ,,Data" lub rozszerzenia esp,esm więc NMM powinien sobie z nimi poradzić, może Wy coś doradzicie.
Są to:
Castle Invasion
BlacksmithsCavern

Możliwe też , że kłócą się z innymi modami które zainstalowałem więc je tutaj podam:
Enchanced Blood Main
Deadly Combat Full
WIS IV
The Frontier
PlayerHouse
solitude enchanced
Colonia
Dungenons 4
Dragon Tomb
Better Companions
WinstadManorDefence
bobsarmory
TheDomain
Nordic Ruin Camp
Townwalls
Craftable Arrows
Skyrim Tycoon
Faster Arrows
Buildablehouse

Z góry wielkie podziękowania :)

PostNapisane: 22 mar 2013, 20:49 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Hmm. Z tego co widzę niektóre mody potrzebują SKSE.
Ściągnij i spróbuj
:http://skse.silverlock.org/
Łapaj.
Wrzucasz to do folderu z grą. Nie do data tylko do folderu skyrim i odpalasz gre poprzez Skse_loader.

PostNapisane: 22 mar 2013, 22:40 
Casual
Casual

Teraz pojawił się nowy problem.
Gra wchodzi do menu głównego, ale po kliknięciu ,,kontynuuj" wywala z okienka ładowania do pulpitu a po kliknięciu ,,nowa gra" pojawia się ekran ładowania kursor zostaje i nic się nie dzieje.
Nie wiecie który mod może to powodować? Bo nie mam już sił mod po modzie włączać gry i sprawdzać który to...

PostNapisane: 23 mar 2013, 08:09 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Powiem Ci tak, wywal wszystkie mody, zobacz, czy gra się odpali(czysta) Jak tak, to po kolei ładuj mody i sprawdzaj czy gra się włączy innej opcji nie widzę ;)

PS: Gra Oryginalna jest?

PostNapisane: 23 mar 2013, 08:15 
Casual
Casual

Teraz tak. Jak grałem rok temu była piratem. O ironio wtedy chodziła lepiej -.-"

PostNapisane: 24 mar 2013, 16:02 
Casual
Casual

Problem rozwiązany miałem wyłączone automatyczne aktualizacje przez co mody nie chciały współpracować. Dziękuję za pomoc wszystkim ;).

PostNapisane: 27 mar 2013, 20:27 
Casual
Casual

Wiadomość dla wszystkich jak wywala gra do pulpitu to wgraj Wrye Bash Ten program pokaże jakiego pliku esp czy esm brakuje w grze.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]