Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 30 lis 2021, 12:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 105 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 153  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z modyfikacjami
PostNapisane: 18 maja 2015, 09:56 
ShadowCaster

Będziesz potrzebował patchera do statystyk broni.
Jako bazy dla takiej modyfikacji możesz użyć np T3nd0s Skyrim Redone, a następnie patcha dla Immersive Weapons SkyRe Compatibility and ReProccer Patches Wyczerpujące info o tym jak to zrobić znajdziesz na naszym forum.

PostNapisane: 18 maja 2015, 15:12 
Casual
Casual

Witam
Wracam do tematu Clean Save ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy jak się ma już zainstalowanego tego moda wystarczy go odinstalować i zrobić seva. Po drugie chciałbym powiedzieć że gdy wejdę do folderu SKSE jest w nim tylko jeden folder pt. Plugins a w nim nie ma pliku SKSE.ini.
Nie wiem co mam dalej robić.

PostNapisane: 18 maja 2015, 15:37 
Casual
Casual

Nocny czy 2 post viewtopic.php?f=223&t=15196&start=60 to jest instrukcja i czy jest dobrze napisana .

PostNapisane: 19 maja 2015, 09:59 
ShadowCaster

Nexos15 napisał(a):
Witam
Wracam do tematu Clean Save ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy jak się ma już zainstalowanego tego moda wystarczy go odinstalować i zrobić seva. Po drugie chciałbym powiedzieć że gdy wejdę do folderu SKSE jest w nim tylko jeden folder pt. Plugins a w nim nie ma pliku SKSE.ini.
Nie wiem co mam dalej robić.

Jeśli zrobiłeś save z zainstalowanym modem, to skrypty zostały umieszczone w zapisie i cofanie się przy pomocy clean save może nie mieć sensu. Zależy jaki to mod, ponieważ nie każda modyfikacja zawiera skrypty i nie każda, tak restrykcyjnie okupuje save.
Dobra reguła jaką promuje projekt S.T.E.P. brzmi: przed zainstalowaniem moda zawsze należy zrobić save.
Wtedy zawsze można się cofnąć do zapisu bez moda unikając kłopotów przy ładowaniu.
Jeśli chcesz się pozbyć moda, to nie zaczynaj od odinstalowania. Odznacz go w load order NMM, wczytaj ostatni zapis, zrób czysty save i dopiero wtedy odinstaluj.
Jeśli chcesz na serio kontrolować stan swoich savów polecam użyć doskonałego narzędzia
Savegame script scalpel - Disassembler - Diagnostic Tool - Papyrus Data Transfer

Co do SKSE, plik SKSE.ini należy stworzyć ręcznie lub pobrać z Nexus
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/34858/?
darthard napisał(a):
Nocny czy 2 post viewtopic.php?f=223&t=15196&start=60 to jest instrukcja i czy jest dobrze napisana .

ten wątek to dobra wskazówka. Gdybyś miał wątpliwość w kolejności instalacji to podaję kolejkę gdyż sytuacja na przestrzeni czasu nieco się zmieniła:
SkyRedone
T3nd0s Skyrim Redone - Polish Translation
ReProccer - Automated SkyRe patch generator
Skyrim -Community- Uncapper
Unofficial Skyrim Redone Patch - Polish Translation
SkyRe Compatibility and ReProccer Patches

o tym jak zrobić patch uwzględniając posiadane mody przeczytasz w cytowanym wątku lub w tym temacie

PostNapisane: 20 maja 2015, 15:05 
Casual
Casual

Cześć mam pytanie związane z modyfikacją Skyrim Project Optimizatio czy ja mam te pliki wrzucić tak po prostu do głównego folderu skyrima ?

PostNapisane: 21 maja 2015, 09:19 
ShadowCaster

Zainstaluj przez NexusModMenager, sczerze odradzam instalowanie tego typu modów ręcznie.

PostNapisane: 22 maja 2015, 16:56 
Casual
Casual

Witam
Ostatnio ostatnio pobrałem Immersive Armors manualnie gdyż przez NMM nie mogło się zainstalować pisało coś w stylu the most coś tam. Po zainstalowaniu moda zbroje miały fioletowe tekstury nie wiem co mam z tym zrobić proszę o pilną pomoc.
Z góry dzięki.

PostNapisane: 22 maja 2015, 19:08 
ShadowCaster

postaraj się zainstalować mod przez NMM, jest ciężki i pewnie to jest przyczyną komunikatu o błędzie. Uzbrój się w cierpliwość i instaluj do skutku. Jest to o tyle ważne, że mod posiada fomod czyli panel instalacyjny z opcjami wyboru.
Niestety teraz czeka Cię praca oddzielania maku od popiołu by wydłubać z data pliki IA ręcznie :/

Tytuł: Dziwna widoczność ?
PostNapisane: 23 maja 2015, 17:22 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Witam.
Ostatnio podziało mi się coś z grą. Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie ale w nocy dość dziwnie to wygląda.
http://zapodaj.net/003bc8a35a69d.jpg.html
http://zapodaj.net/06337042bd446.jpg.html
Tutaj rano: http://zapodaj.net/a06f905897d66.jpg.html ta mgła na górach to pobrany mod na lepszą mgłe, ale przez ten bug nie ma prawidłowego efektu. O ten : http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/39450/?

Kiedyś instalowałem tekstury 2K i za jakiś czas je skasowałem. Nic się nie działo. Dopiero parę dni później zacząłem bawić się jakimś ENB i modami na grafikę. Po skasowaniu wszystkiego mam właśnie taki efekt. (Swoją drogą jak włączyć ENB ? Za każdym razem jak wrzucam to do folderu to w grze się nic nie zmienia. Trzeba nacisnąć jakiś przycisk jak to miało miejsce w GTA ? Tutaj jest opcja na nexus mod manager http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/? ale w grze nic nie widać).
A gra przed "zniszczeniem" wyglądała tak. http://zapodaj.net/08b052e576a84.jpg.html Nie miałem w tym czasie ani jednego moda.

Jeśli temat był poruszany to przepraszam.

PostNapisane: 23 maja 2015, 18:34 
Mistrz pada
Mistrz pada

Czyli: usunąłeś mody na tekstury i masz problem, dobrze zrozumiałem? Tzn. gra jest "czysta" pod tym względem?
W takim wypadku powinieneś sprawdzić spójność plików gry.
Jest przycisk od włączania ENB, tylko jaki... U mnie jest to ScrLk.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 105 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 153  Następna strona