Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 05 gru 2021, 16:24

Napisz wątekOdpowiedz Strona 111 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 153  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z modyfikacjami
PostNapisane: 28 lip 2015, 12:00 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

nocny napisał(a):
Musiałeś je zmodyfikować jakimś modem na wygląd, podaj co instalujesz.

To wszystkie mody wpływające na tekstury, jakie mam:
Bethesda Preformance Textures - Armor, Clothes Waepons i Animals and Creatures
Mod na kobiecą bieliznę, którego nie pamiętam nazwy :mysli: (mam to jako "black and white")
Deadly Spell Impact
Enchanced Blood Textures
Open Face Guard Helmets
Warburg's Paper World Map
no i New and Better Lydia (http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/29974/?), który miał tak jak opisałem. Za pierwszym razem miałem zainstalowane najpierw AFT, i później zainstalowałem powyższy mod - ciemna twarz... Nawet mod zmieniający z 20 kobiet tak miał. Pozostałe 19 działało, tylko Lydia miała ciemną twarz. Przeinstalowałem całą grę, zainstalowałem powyższy mod i dopiero później AFT - mod działa, Lydia ma nową twarz, jak na stronie. Gdy teraz próbuję zainstalować moda, żeby Lydia chodziła jak normalna kobieta, a nie jak napakowany sterydami mięśniak (co raczej NIE wpływa na tekstury - http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9655/? - plik "Female Followers Only") to oba mody nie działają. Wychodzi wtedy Lydia ze swoją oryginalną twarzą, dodatkowo brzydko przyciemnioną, chodząca jak dres spod bloku. Gdy ten drugi mod usunę, poprzedni znów działa. Tak jak mówiłem, usunięcię AFT też nie pomaga.

PostNapisane: 28 lip 2015, 12:36 
ShadowCaster

Ten mod [New and better Lydia], to jakieś badziewie. Na Talosa, kto pakuje nify do bsa?!
Masz odpowiedź dlaczego jej twarz jako jedyna jest konfliktowa.
Z Lidką jest ten problem (podobnie jest z innymi huskarlami), że jeśli zainstalujesz jakiś mod zmieniający jej ustawienia facegen part, a potem go odinstalujesz i uruchomisz save, to zostaje Ci tylko zabawa w CK.
Nie ma zmiłuj, trzeba uważać. Przerobiłem to setki razy bo mocno bawię się wyglądem postaci w Skyrim, zwłaszcza Lydii i najlepszą radę jaką mam dla Ciebie to znalezienie save z przed zamontowania tego nieszczęsnego moda [New and better Lydia].
Następnie przebuduj jej facegen part w CK, jak pokazuje film który podesłałem i będziesz miał spokój.

Nie potrafię wytłumaczyć co ma do tego problemu AFT, używam go bardzo dawna i nigdy nie spotkałem się z próbami modyfikacjami wyglądu przez ten mod. Spróbuj przesunąć go w load order na sam koniec kolejki.
Domyślam się, że grę uruchamiasz przez SKSE?

Żeby sprawdzić czy powaliła się cała sekcja facegen part czy tylko tinta, otwórz konsolę, kliknij na Lydię i wpisz
Kod:
setnpcweight 100

podeślij screen przed i po tej operacji z konsolą, będziemy szukać wyjścia

PostNapisane: 28 lip 2015, 13:05 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Print Screen nie działa na Skyrim, a nie chce specjalnego programu szukać do zdjęć.
AFT zainstalowane i działające, New and better Lydia i Feminine Followers zainstalowane, ale nie działające i powodujące przyciemnioną twarz. Skyrim uruchomiony przez SKSE
Przed wpisaniem - oryginalna, przyciemniona twarz Lidki, po wciśnięciu Enter - oryginalna twarz ale z normalną jasnością. Zrobiłem jeszcze autosave, zresetowałem Skyrima, ale Lidka nadal oryginalna i przyciemniona.

"najlepszą radę jaką mam dla Ciebie to znalezienie save sprzed zamontowania tego nieszczęsnego moda" Niestety jest to tuż po zabiciu smoka z Białej Grani i odebraniu nagrody, inaczej mówiąc - pierwsze spotkanie z Lydią, a ja już mam 17 poziom :( Czyli chyba jednak będę musiał reinstalkę zrobić.

edit: przedtem tego nie zauważyłem, ale po wciśnięciu enter dla tej komendy Lydia znacząco schudła, niemalże jak anorektyczka wygląda :watpliwosc:

PostNapisane: 28 lip 2015, 13:35 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
nocny napisał(a):
Nie wiem jakiej wersji pliku użyłeś, spróbuj zainstalować
Better Vampire Fangs Only
Wiele osób raportuje, że z niewiadomych powodów ma z tym modem problem, powyższa wersja wydaje się być najmniej kolizyjna.
Mod przeważnie nie działa z modelem ciała CBBE.

No cóż, pomijając fakt, że ten mod wymaga Dawnguard pod Vanilią działa, bo kły, jak widać na obrazku, są i to całkiem fajne... Jak pisałem wcześniej, co pan Nocny potwierdził fachowo nie da się przykryć teksturami na twarz, których używam, efektu ubocznego, czyli ciemnej twarzy i szyi: http://zapodaj.net/608e678006a7a.png.html

Ps. Better Vampire Fangs Only...

PostNapisane: 28 lip 2015, 14:26 
ShadowCaster

Damian120899 napisał(a):
"najlepszą radę jaką mam dla Ciebie to znalezienie save sprzed zamontowania tego nieszczęsnego moda" Niestety jest to tuż po zabiciu smoka z Białej Grani i odebraniu nagrody, inaczej mówiąc - pierwsze spotkanie z Lydią, a ja już mam 17 poziom :( Czyli chyba jednak będę musiał reinstalkę zrobić.

edit: przedtem tego nie zauważyłem, ale po wciśnięciu enter dla tej komendy Lydia znacząco schudła, niemalże jak anorektyczka wygląda :watpliwosc:

Nie wiem czy reinstalka coś da. W takiej konfiguracji modów prawdopodobnie zawsze będziesz miał dark face bug, ponieważ ciemna twarz to jest glitch, który zdarza się przy zabawie tego typu modami bardzo często. Lepiej nauczyć się jak go eliminować.

Albo mi umknęło, albo nie masz zainstalowanych żadnych tekstur na ciało. Niby ten mod [New and better Lydia] nie wymaga dodatkowych plików, ale w razie problemów nie masz możliwości naprawy. Po prostu pliki nif odbudowują się zawsze z błędem przy każdym wczytaniu save.
Możesz zainstalować model ciała np UNP oraz tekstury np SG Female Textures Renewal
Dark face bug zawsze znika po przeinstalowaniu modelu i tekstur na ciało.

Co do odchudzenia Lidki, to dziwne, bo weight 100 to największa sylwetka dla postaci (nie ma wartości większej niż 100) więc obawiam się, że [New and better Lydia] zrobił Ci niezły damage w grze.

Spróbuj jeszcze tak: wprowadź tą komendę setnpcweight 100 ponownie, po zatwierdzeniu enter zamknij konsolę. Otwórz ponownie, kliknij na Lidkę i wpisz
Kod:
disable

zamknij konsolę, ponownie otwórz i wpisz
Kod:
enable

Jak już masz robić reinstal to eksperymentalnie usuń bufor dla tint postaci.
Odinstaluj mod [New and better Lydia], zrób nowy save, wyjdź z gry.
Usuń wszystko z folderu
Kod:
Data\textures\actors\character\FaceGenData\FaceTint\Skyrim.esm

Pliki ze skyrim.esm odbudują się automatycznie przy wczytaniu save.
Zrób sobie kopię tego folderu w razie czego, ze Skyrim nigdy nic nie wiadomo :)

co jeszcze można zrobić? Możesz spróbować użyć tego fixa
Color Mismatch Fix for Humans and Bretons
co prawda jest dedykowany dla moda Apachii, ale nie zaszkodzi spróbować.

Metody jakie podałem stosują wszyscy przy modyfikowaniu postaci w Skyrim i z całą pewnością są przetestowane. Jeśli nie chcesz się bawić w Creation Kit (to jest na prawdę proste), to niestety pozostałe wyjścia są jeszcze bardziej skomplikowane.
Niestety ten glitch jest wyjątkowo wredny, nauczyłem się z nim radzić dopiero, gdy już straciłem nerwy na kolejne reinstalki.

Strix napisał(a):
nocny napisał(a):
Wiele osób raportuje, że z niewiadomych powodów ma z tym modem problem, powyższa wersja wydaje się być najmniej kolizyjna.

No cóż, pomijając fakt, że ten mod wymaga Dawnguard pod Vanilią działa, bo kły, jak widać na obrazku, są i to całkiem fajne... Jak pisałem wcześniej, co pan Nocny potwierdził fachowo nie da się przykryć teksturami na twarz, których używam, efektu ubocznego, czyli ciemnej twarzy i szyi: http://zapodaj.net/608e678006a7a.png.html

Czyli wersja moda Better Vampire Fangs Only zadziała?
Coś mi się wydaje, że załapałeś analogiczny glitch co kolega wyżej :/
Jakaś plaga?

PostNapisane: 28 lip 2015, 14:47 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
Strix napisał(a):
nocny napisał(a):

Czyli wersja moda Better Vampire Fangs Only zadziała?
Coś mi się wydaje, że załapałeś analogiczny glitch co kolega wyżej :/
Jakaś plaga?[/quote]

Pisałem już, że zdarzyło mi się używać wcześniej tego moda, tyle że razem z oczami i za każdym razem efekt był ten sam. Mod działa świetnie poza tym efektem z twarzą i szyją. Miałem go zainstalowanego parę reinstalek gry wcześniej i jako amator (jestem nim do dziś) próbowałem przykryć różnymi modami tą skazę, aż wreszcie doczytałem, że mod wymaga dodatku Downguard, więc zaprzestałem walki... Dlatego szukałem czegoś innego i znalazłem:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/22522/? , który u mnie nie działa... W czystej desperacji ;) , parę postów temu zapytałem o Better Vampires, na co pan Olgjerd mądrze rzekł: ostaw go w pokoju, bo dla Dawnguard jest on przeznaczony...

PostNapisane: 28 lip 2015, 20:01 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cześć, tu znowu ja i mój problem.
Otóż nikt nie chce zemną rozmawiać, żaden NPC. Mogę wszystko normalnie przeszukiwać, zbierać, podnosić i w ogóle. Podejrzewam, że winny może być mod Animations - często mi się buguje, ale zrobienie save i załadowanie go zawsze pomagało. Save we Wrye Bashu jest różowy, pluginy zielone z wyjątkiem kilku pomarańczowych. Load order z WB, bo znalezienie plugins.txt jest dla mnie za trudne:
Spoiler:

Nocny, ratuj!

PostNapisane: 29 lip 2015, 02:12 
ShadowCaster

listę pluginów znajdziesz pod adresem
C:\Users\[username]\AppData\Local\Skyrim\plugins.txt

Brak dialogów to bardzo złośliwy bug, ale prawdopodobnie dobrze podejrzewasz winowajce.
Mod Animations blokuje interakcje z npc, o czym raportowali userzy na Nexus forum już w 2012 roku. Usuń szybko to badziewie, zanim pogrzebie Ci save na amen.
Niestety mod posiada skrypty, które trzeba będzie wyciąć ręcznie. Do tego celu w zupełności wystarczy tools
Save game script cleaner by Hadoram
wczytaj ostatni zapis i wybierz opcję 'FixScriptInstances'.

Co gorsze, będziesz musiał przebudować patchus maximus, czyli kilka godzin zaoszczędzonych na kreatywne zajęcia, np pisanie wierszy ;)

p.s. masz bardzo kolizyjnie ułożone load order pod Perkus Maximus
zerknij tutaj

PostNapisane: 29 lip 2015, 07:46 
Mistrz pada
Mistrz pada

Czy jest jakiś mod zastępczy dla Animations? Bardzo mi na tym zależy.
Spróbuję tego, potem zedytuję.

PostNapisane: 29 lip 2015, 09:23 
ShadowCaster

Nie widziałem zamiennika na Animations, obawiam się, że nie ma takowego.
Jeśli ci na nim zależy, to trzeba go jakoś przywrócić do porządku.
Co można zrobić:

- sprawdź w Tes5Edit ewentualne błędy w tym modzie (zobacz czy jakieś sekcje w tym modzie nie palą się na czerwono)
- przesuń animations.esp go na koniec load order (oczywiście przed patchus maximus)
- przydałby się bashed patch, a jeszcze lepiej tes5edit merged patch
- usuń osierocone skrypty Save game script cleaner by Hadoram
- zdezaktywuj esp w LO, wykonaj czysty save, po tym aktywuj go ponownie, nadpisz zapis przynajmniej trzykrotnie. Może zaskoczyć.
Czysty zapis ma sens jeśli użyjesz w skse.ini zapisu
Kod:
[General]
ClearInvalidRegistrations=1

- jeśli masz log papyrusa to podeślij, zajrzę co się tam stackuje

jeśli po tych operacjach się nie odblokuje, przejdziemy do bardziej drastycznych działań :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 111 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 153  Następna strona