Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 05 gru 2021, 14:56

Napisz wątekOdpowiedz Strona 119 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 153  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z modyfikacjami
PostNapisane: 27 sie 2015, 18:07 
Mistrz pada
Mistrz pada

Nocny chyba jestem ślepy i głupi.

W prawym w kategorii "plugins" jest PatchusMaximus.esp, ale... jak go usunąć? Potrafię go tylko zdisableować, jak kliknę prawym jest tylko "disable/enable all" i "lock load order".

PostNapisane: 28 sie 2015, 02:56 
ShadowCaster

W MO wszystkim steruje lewy panel, to w nim ustawiasz priorytet kolejności i zawartości kolejki. Prawy panel czyli LO podobne do tego z NMM jest wobec niego wtórny.
Po zrobieniu patcha z perkus maximus robisz w lewym panelu przez overwrite nowy slot tworząc [create new mod]. Nadajesz nazwę, aktywujesz i masz patchus maximus.esp w prawym panelu.
Jak go usunąć?
W lewym panelu klikasz na ten utworzony slot i robisz delete.

PostNapisane: 28 sie 2015, 12:57 
Mistrz pada
Mistrz pada

Udało się.
Zrobiłem nowe patche. Statystyki zbroi wróciły do normy. Nadal jednak nie mogę dawać followerom przedmiotów, a pieniądze nie mają wagi.

Zainstaluję PerMa patches & tweaks i zobaczę, czy to coś zmieni.

PostNapisane: 28 sie 2015, 14:59 
Casual
Casual

nocny dzieki za rady ale niestety nie dało sie nic zrobić, crashowało co chwilę. Sciągłam nową pakę modów , już odpowiednio pod siebie dobranych i działają miodnie, zero crashów. Jednak zalecana jest w niej gra po angielsku a ja chciałabym mieć chociaż te napisy po polsku. Czy da sie tak zrobić? miec dubbing po ang a napisy po polsku? Dodam, ze gra się nie odpala na polskiej wersji + mody.

PostNapisane: 29 sie 2015, 02:28 
ShadowCaster

Oriennee, wersja językowa gry nie ma wpływu na jej działanie, możesz mieć Skyrim w wersji chińskiej plus czeskie mody i będzie działać (swoją drogą to musi być niezłe combo). Wersje językowe modów również nie są przyczyną craschy, co najwyżej będziesz mieć język w którym zostały napisane.
Sprawdź w Steam jaki język masz ustawiony dla Skyrim i potem zobaczymy gdzie konkretnie jest problem.

PostNapisane: 30 sie 2015, 15:35 
Casual
Casual

witam, mam pewien problem. Podczas gdy atakuje przeciwnika z łuku np. elfy podczas odbicia brata siwobrodych zauważyłem dwa błędy, które poważnie psują rozgrywkę i nie wiem jaki mod jest za to odpowiedzialny.. objawy pokażę na filmiku https://youtu.be/cGclMVyGUY0 jak sami widzicie gdy atakuję przeciwnik w ogóle nie reaguje, chyba że bardzo blisko podejdę, po drugie nie widać w ogóle paska życia przeciwnika to ciekawe bo jeszcze niedawno widziałem ten pasek a nic nie zmieniałem :) zauważyłem też, że często gdy przeciwnicy atakują mojego towarzysza i go ogłuszą to mnie nie atakują tylko wracają na miejsca xD musze tez dodać, że jak celuje tez w glowe to nie trafiam w przeciwnika. Tzn odglos jest, ale nic mu nie robie. Nie działa też lampa przy pasie. pojawia sie ale nie swieci
Mody jakie posiadam :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 30 sie 2015, 17:44 
Mistrz pada
Mistrz pada

Sortowałeś mody LOOTem? Gra oryginalna?

Pasek życia może być związany z modem immersive hud, zacznij od sprawdzenia jego ustawień.

PostNapisane: 30 sie 2015, 18:48 
Casual
Casual

rzeczywiście jak odinstalowałem ten mod pasek się pojawił.. niestety w ustawieniach nic nie pomogło więc odinstalowałem bo i tak do niczego mi on nie jest potrzebny. Pozostał tylko problem z wykrywalnością. Sami popatrzcie jak to wygląda https://youtu.be/c4S26WJ9ehs strażnicy totalnie mnie olewają dopiero jak podejdę do nich bardzo blisko zaczynaja mnie atakować. Wróciłem do Skyrima po 2 latach, wtedy grałem jeszcze na patchu 1.8.... wróciłem bo zdobyłem Dragonborna więc nowy DLC nowy patch, nowsze wersje starych modów musiałem wgrać.. wszystko ladnie śmiga i dosyć stabilnie to co miało z modów działać to działa no, ale poza tym małym szczegółem :P co to za walka jak mogę do wroga strzelać jak na strzelnicy a on nic ^^

PostNapisane: 31 sie 2015, 09:29 
ShadowCaster

Jak pytasz o modyfikacje, zawsze podawaj LO (load order), to jest niezbędne.
Nie widzę też kompletu unnoficial patchy, bez nich gra jest praktycznie niegrywalna. W pierwszej kolejności zainstaluj patche i posortuj wszystko LOOTem.

PostNapisane: 31 sie 2015, 14:37 
Casual
Casual

nocny napisał(a):
Jak pytasz o modyfikacje, zawsze podawaj LO (load order), to jest niezbędne.
Nie widzę też kompletu unnoficial patchy, bez nich gra jest praktycznie niegrywalna. W pierwszej kolejności zainstaluj patche i posortuj wszystko LOOTem.

od nowa zaintalowałem gre i sprawdziłem to miejsce i jak sie okazuje nawet bez modów talmorczycy mnie nie atakują gdy do nich strzelam xD czy ktos mógłby sprawdzić u siebie czy ma to samo? dotarcie tam przyspieszą mody alternative start(opcja "outlaw wild" rozpocznie gre od razu gdzies wysoko w gorach w obozie gdzie znajdziecie podstawowe eq) i Campsities in skyrim(dosyc blisko znajduje sie teleport tego miejsca z Questu) po luk i quest mozna szybko przeniesc sie za pomoca camsites.. potem trzeba iśc do tej babki co ma stragan przy tawernie w bialej grani, lecz trzeba wejsc i wyjsc z tawerny, zeby trafic na rozmowe dziadka od dzieciec wojny z babeczką przy straganie. Wybrałem opcję, ze sam odbiję jego brata. Byłbym bardzo wdzięczny za fatygę.
No chyba że jest to znany bug tej gry, którego nawet w unofficial patchu nie naprawili?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 119 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 153  Następna strona