Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 28 lis 2021, 09:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 127 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 153  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z modyfikacjami
PostNapisane: 01 paź 2015, 16:59 
Casual
Casual

Witam, pamięta ktoś może poradnik zamieszczony zapewne na tym forum dotyczący instalowania modów przez Wyre Bash? mam wrażenie że gdzieś taki widziałem, ale nie moge nigdzie znaleźć.

P.S potrzebny mi do reinstalacji Immersive Armors, nie wiedzieć czemu nagle wszystkie zbroje z tej modyfikacji straciły wartości "Pancerz", oferując ochrone na poziomie 0..podobnie sprawa wygląda z tarczami tego samego moda

PostNapisane: 01 paź 2015, 18:11 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
konrad050 napisał(a):
Witam, pamięta ktoś może poradnik zamieszczony zapewne na tym forum dotyczący instalowania modów przez Wyre Bash? mam wrażenie że gdzieś taki widziałem, ale nie moge nigdzie znaleźć.

P.S potrzebny mi do reinstalacji Immersive Armors, nie wiedzieć czemu nagle wszystkie zbroje z tej modyfikacji straciły wartości "Pancerz", oferując ochrone na poziomie 0..podobnie sprawa wygląda z tarczami tego samego moda

Cześć.
Poradnik o który pytasz powinien być w Tutorialu MODS & ... w zakładce pokaż, o ile dobrze pamiętam (wiesz, jak instalować mody i takie tam)...

Ps. Ja też mam pytanie (może ktoś wie) czy warto instalować Victorias High Heel http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/13272/? na FNIS Sexy Move http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/54521/? . Co prawda w opisie tego drugiego moda jest napisane, że animacje z Victorias są jego częścią składową ale nie wiem w jakim stopniu autor je wykorzystał. Skąd się bierze mój dylemat? Otóż mam wrażenie, że po wgraniu Victorias chód kobiet wygląda nieco lepiej (może to tylko autosugestia...). To po pierwsze, po drugie Fores New Idles pokazuje dziesięć nowych animacji dla kobiet, oraz tworzy folder dla płci pięknej, właśnie po instalacji Victorias. Nie wiem czy to jest istotne, bo się na tym nie znam, dlatego chętnie posłucham każdej opinii.

PostNapisane: 02 paź 2015, 02:18 
ShadowCaster

dla fanów victoria secret style w wybiegowym chodzeniu pewnie warto ;)
na pewno trzeba zainstalować Victorias High Heel po FNIS Sexy Move. Odnośnie tych modów pisz w tym temacie.

PostNapisane: 02 paź 2015, 11:20 
Adept analogów
Adept analogów

nocny napisał(a):
dla fanów victoria secret style w wybiegowym chodzeniu pewnie warto ;)
na pewno trzeba zainstalować Victorias High Heel po FNIS Sexy Move. Odnośnie tych modów pisz w tym temacie.

Dzięki Nocny.
Ps.1. Nie wydaje mi się, żeby to były mody dla dorosłych, gdyż ma się do nich dostęp na Nexus bez logowania ;) ...

Ps.2. Moja paranoja względem NMM rośnie. Ściągnąłem świeże mody po raz enty i niby wszystko gra, bo mam dostęp do instalatora, ale umknęła mi jedna rzecz... Nadpisuje jednego moda drugim i instalator jest, jak trzeba, za to brak pytania czy nadpisać plik, a wcześniejszy NMM zawsze pytał. Ten też zapytał, raz, przy pierworodnej instalacji, że się tak wyrażę... Czy nowy NMM zakłada, że jeśli nainstalowujesz moda na moda, to chcesz go nadpisać... A co jeśli nie chcę nadpisywać wszystkiego, tylko wybraną część? Jest też sprawa modów, które pytały o upgrade, a dopiero później o nadpisanie. Instalując paczkę tekstur SHD LITE, każdy kolejny mod z tej paczki zadaje to pytanie, a zaraz potem czy nadpisać. Zostało to pominięte przy przymusowej reinstalce modów zafundowanej przez nową wersję NMM (stąd prawdopodobnie błędy w pokryciu, których nie było, pisałem o tym i zamieszczałem screeny). Zrzuciłem to na karb tego, że nie ściągnąłem świeżych modów. No cóż, przeinstalowując model ciała i tekstury mam moda do którego jest update i zawsze pada pytanie o upgrade i o nadpisanie. Pomimo, że ściągnąłem świeże mody, żadne z tych pytań nie padło... Pozdrawiam, zobaczymy się pewnie wszyscy (korzystający z NMM), w niedalekiej przyszłości, na kursie obsługi M.O. :p3:

Ps.3. Oto przykład reinstalacji modów z pominięciem przez NMM kwestii apgrejdu i nadpisania:
1. http://zapodaj.net/72fb020e1a3df.jpg.html
2. http://zapodaj.net/0bfa661bbc7ac.jpg.html
Jest tego nieco więcej (nie wiem jak dużo, bo wszędzie nie byłem). Zapewniam, że przed przymusową reinstalką miejsce z moich screenów było w dużo lepszej kondycji...

PostNapisane: 02 paź 2015, 15:41 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
Niestety, ale masz rację Strix. Do wersji 0.60.6 NMM instalował mody prawidłowo. W wersji już NMM 0.60.8 coś z tym skopali. Mody nie instalują się jak wcześniej. Najnowsza wersja NMM 0.60.10 działa tak samo. Bez zmian. Zostałem zmuszony przez pewnego uciążliwego buga do przeinstalowania Skyrim. Od dwóch dni instaluje mody/pluginy przez MO i jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam. Nie ma się co bawić z NMM.

PostNapisane: 03 paź 2015, 06:56 
Adept analogów
Adept analogów

A ja wywaliłem z dysku starszą wersję NMM, zamiast ją sobie zachować. Autorom nowej wersji powinno się nakopać w miejsce gdzie najwyraźniej mają mózg...
Dobra, co prawda to niewielka pociecha, ale odkryłem, że jeśli ściągniemy moda z zakładki MANUAL jako zip i dodamy go PLUSEM do NMM, to mod najwyraźniej instaluje się jak dawniej (nadpisywanie i takie tam...). Powtarzam, że wygląda to jak trzeba, jaki jest efekt końcowy? Za mało czasu bym mógł coś napisać. Wiem póki co jedno: Trzykrotnie instalowałem tego samego moda dodając go do NMM za pomocą plusa i za każdym razem wyskakiwało okienko z zapytaniem o nadpisanie (mod ściągnięty najpierw na dysk)... Parafrazując: Ktoś w Nexus zostawił uchyloną furtkę, pewnie zwyczajnie o niej zapomniał lub nie był w stanie jej domknąć...

Ps. Gdzie mam szukać instrukcji obsługi do MO dla żółtodziobów???!!!

PostNapisane: 04 paź 2015, 04:33 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
Odnośnie Mod Organizer dowiesz się co i jak tutaj.
Bardzo dobry tutorial z instalacją MO.

PostNapisane: 04 paź 2015, 07:16 
Adept analogów
Adept analogów

Dzięki Nicolas5, nie wiem ile pojmę, bo film jest po angielsku, więc w razie co będę Was MOdowców "gnębił" o wyjaśnienie tego czy owego. Póki co będę "kulał" z NMM, bo chcę zamknąć swoją nową listę modów, żeby uzbrojony w "gotowca" zaatakować MO...
Pozdrawiam.

Ps. Znalazłem na pendrive starszą wersję NMM i leń we mnie kusi, oj kusi...

PostNapisane: 04 paź 2015, 18:35 
ShadowCaster

na filmie tutorialowym od Nicolas5, są screeny, więc wystarczy robić tak jak pokazują, język jest zbędny.

PostNapisane: 05 paź 2015, 17:33 
Adept analogów
Adept analogów

Nicolas5, dzięki raz jeszcze. Czy w razie niezrozumienia "pisma obrazkowego" mogę liczyć na wsparcie ludzi z tego forum? Są kwestie pośrednio związane z MO, takie jak np. czy mam najpierw odinstalować mody i NMM, i dopiero zainstalować MO? Może być tak, że nie zrozumiem co robi autor, patrząc jak to robi, zdarza się... Pisałem już wielokrotnie na tym forum, że to co dla Was jest oczywiste dla mnie stanowi problem. Może tak: Dopiero na tym forum nauczyłem się jak kopiować i wklejać link... Czy ten przykład daje komukolwiek pojęcie o tym, że nie posiadam elementarnej wiedzy do obsługi najprostszych programów?

Ps. Forum to ludzie. Nie byłoby mnie tu, gdyby same filmiki i opisy wystarczyły mi do zrozumienia tematu modowania. Jestem tu, bo szukam pomocy u ludzi... Pozdrawiam.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 127 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 153  Następna strona