Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 09 gru 2021, 04:18

Napisz wątekOdpowiedz Strona 59 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 153  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z modyfikacjami
PostNapisane: 07 sie 2014, 15:12 
ShadowCaster

wrzuć screen tego trójkąta

PostNapisane: 07 sie 2014, 20:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
standard :) już w F3 był, brakująca tekstura a rozwiązanie pewnie samo nasuwa się :)

PostNapisane: 07 sie 2014, 22:28 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
@vrasas,
na screen'ie można zobaczyć prócz dziwnego modelu oczywiście - dialog z opcją wyboru stania się wampirem bądź odrzucenia owego daru/przekleństwa - kwestia semantyki, w każdym razie opcja ta pojawia się dopiero po transformacji Harkona w demoniczną kreaturę, która demonstrować ma potęgę wampiryzmu. Wcześniej Harkon posiada bardziej ludzką postać. Być może któryś z modów podmienia model lub jak wspomniał przedmówca - tekstury?
Na podstawie przykładowego filmu, można zobaczyć moment transformacji i wspomniane opcje wyboru 26 min 15 sek. filmu:
Spoiler:

Nasuwa się zatem pytanie: czy model Harkona od samego początku wyglądał jak na twoim screen'ie czy dopiero po transformacji?
Spoiler:

Zobacz jak wygląda struktura modeli, animacji oraz tekstur w pliku Dawnguard.bsa.
Spoiler:

Wrzuciłem Ci animacje/modele i tekstury Harkona po przemianie. Przed skopiowaniem zawartości i nadpisaniem plików - zobacz czy nadesłana zawartość nie koliduje z plikami zawartymi w folderach o tej samej nazwie. Pliki pochodzą z vanillowego Dawnguard.bsa. Ewentualny brak kompatybilności może pojawić się w sytuacji ingerencji modów w animacje. W tym przypadku - zrób kopię plików nadpisywanych.
Download.

PostNapisane: 08 sie 2014, 08:48 
Casual
Casual

Wielkie dzięki za pomoc keldorn problem rozwiązany. W moim pliku dawnguard.bsa wszystko wygląda tak jak na twoich zdjęciach, ale wkleiłem to co wysłałeś do folderu data i teraz wszystko jest w porządku. Wcześniej Harkon wyglądał normalnie ale po transformacji zmieniał się w wspomniany trójkąt. Ale dlaczego gra nie odczytuje tych plików z BSA i czy podobnie będzie z modyfikacją SIC gdzie zamiast dramanów ognistego i mroźnego też mam takie trójkąty?

PostNapisane: 08 sie 2014, 08:49 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mam nadzieję, że w dobrym temacie piszę, mam zagwostkę bo nie wiem co wybrać Mature skin texture and body for UNP czy Better Females by Bella? Mam wgrane już Mature skin ale mam wrażenie, że Better females ma lepsze tekstury twarzy?

I mam jeszcze jedno pytanie bo wgrałem mod RaceMenu i tam są opcje do ustawiania ekspresji twarzy..... Czy ja naprawdę musiałbym to robić? Nie chcę się w to bawić, wgrałem sobie mod Female Facial Animations i wolałbym pozostać przy nim i nic nie zmieniać, więc jeśli stworzę swoją postać i ominę zakładkę Expression to czy wtedy załaduje się ta podstawowa mimika twarzy poprawiona o mod Female Facial Animations?

PostNapisane: 08 sie 2014, 12:47 
ShadowCaster

vrasas napisał(a):
Ale dlaczego gra nie odczytuje tych plików z BSA i czy podobnie będzie z modyfikacją SIC gdzie zamiast dramanów ognistego i mroźnego też mam takie trójkąty?

Jeśli nie miałeś tych plików znaczy że DLC nie pobrał się w całości, co jest dziwne bo steam sprawdza zawartość po pobraniu.
Poszukaj w katalogu textures i meshes czy masz pliki o nazwie draman, jeśli nie, to rozważ redownload Dawnguard.

michal9o90 napisał(a):
Mam nadzieję, że w dobrym temacie piszę, mam zagwostkę bo nie wiem co wybrać Mature skin texture and body for UNP czy Better Females by Bella? Mam wgrane już Mature skin ale mam wrażenie, że Better females ma lepsze tekstury twarzy?

wygląd to kwestia gustu :) wbij obydwa sety i zobacz który lepiej wygląda.
Osobiście używam zmiksowanego w UNP Texture Blender setu Mature skin&body z True Daughters of Skyrim.
Co do mimiki to ta z RaceMenu będzie zmodyfikowana przez Female Facial Animations.

PostNapisane: 08 sie 2014, 13:03 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ok dzięki wielkie nocny za porady i w sumie przepraszam za powtórzenie tego samego tematu w Instalacja UNP. To w sumie już sam nie wiem co wybrać xD

Aaaa chyba zostanę przy mature skin, bo i tak jestem już wymęczony tym całym modowaniem robię to już z tydzień i dopiero mam wgranych około 50 modów, a jeszcze zostało mi przerobienie całej grafiki. A wiesz to moje pierwsze spotkanie w ogóle z tą grą i w ogóle tą serią, więc chcialbym już zacząć grać, ale po prostu podstawowy skyrim wydaje mi się tak cholernie nudny i brzydki, że nie mogłem się przemóc do niego w dniu premiery, później z poprawkami i dlc autorów było znacznie lepiej, ale wiesz jak to jest raz gra odłożona, leży aż w końcu złapiesz wene, żeby do niej wrócić.

Musze jeszcze zastosować Blendera bo mam tą wyróżniającą się szyję, mam nadzieję, że nic nie schrzanię :)

EDIT:

A pierdziele to, dalej mam niestety neck seam, mam to gdzieś, nie przeszkadza to aż tak, ale musze użyć chociaż No More Ugly Bronze Shine ver 1_4a_UNP ciekawe czy dałoby rade po prostu zainstalować to z NMM, bo nic o tym autor nie pisze, ale jest opcja download z NMM.

PostNapisane: 08 sie 2014, 14:05 
Casual
Casual

Dobra już sobie poradziłem przeinstalowałem Skyrim Immersive Creatures i teraz już wszystkie teksturki są w porządku. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

PostNapisane: 08 sie 2014, 14:19 
ShadowCaster

Neck seam to chyba najbardziej upierdliwy glitch w skyrim :)

Zrobiłem Ci fix na przyszłość. Jest na mojej stronie
http://www.skyrim.eu/download/textures.zip
Przeinstaluj UNP a potem tekstury Mature i wrzuć zawartość tego zipa do Data. Problem zniknie.
No More Ugly Bronze Shine, No more blocky faces i tego typu mody są nieprzewidywalne w efektach, nie pamiętam by kiedykolwiek coś naprawiły :)
Zajrzyj do tego jako szybszą alternatywę na instalkę wyglądu:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30181/?

PostNapisane: 08 sie 2014, 14:42 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

hmm wiesz co, akurat po zainstalowaniu No more Ugly Brozen shine, udało się i naprawiło mi to, więc w sumie teraz troszkę boję się od nowa to wszystko ruszać, kiedy już doprowadziłem to do jakiegoś normalnego stanu, został mi tylko ten neck seam, co nie jest aż tak upierdliwe. Słuchaj jeśli bym się zdecydował użyć twojej poprawki i instalować od nowa to wszystko, to użyć wcześniej UNP Texture Blender czy w ogóle olać?

A tak btw. znasz może jakiegoś dobrego moda poprawiajacego NPC w grze, w sensie ich wygląd? No bo troszkę tak głupio, kiedy ja będe miał znacznie lepiej wyglądającą postać od reszty w grze. I nie mówię o dodatkowych NPC bo takie mody t już mam typu Interesting NPC chodzi mi po prostu o mod poprawiający wygląd Vanilla NPC :)

PS: Dziękuję za pomoc :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 59 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 153  Następna strona