Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 05 gru 2021, 16:22

Napisz wątekOdpowiedz Strona 92 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 153  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z modyfikacjami
PostNapisane: 31 sty 2015, 19:40 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Napisałem tak bo pamiętam miałem taki sam problem i to właśnie IA mi powodowało te zgrzyty.

PostNapisane: 31 sty 2015, 21:05 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
Czuwaj.
Czy Ktoś ma jakąś radę, bądź podpowiedź odnośnie dwóch ostatnich akapitów mojego ostatniego posta?
Rozumiem, że są poważniejsze problemy na forum. Chciałem się tylko przypomnieć na okoliczność gdyby Ktoś miał gotową odpowiedź, lub po prostu z nudów zechciałby rozwiązać dla mnie te dwie kwestie, bo mi pomysły się skończyły i nie wiem gdzie szukać nowych. Stare przysłowie pszczół mówi, co dwie głowy to nie jedna... Dzięki.
Skyrim od tamtej pory śmiga. Miałem tylko jedno wywalenie wczoraj, ale podejrzewam, że to wina wielu aktualizacji systemu oraz powiadomienia o nowych sterach nvidii expirence oraz działającego aresa i nexusa...Zwyczajnie wszystko zbiegło się w czasie i procek się obraził... Normalnie avast, ares i nexus pracujące pod spodem nie przeszkadzają.

Mam jeszcze pytanko odnośnie Klimatów Tamriel, chodzi o to, że używam kilku modów na pogodę i oświetlenie, a chciałbym ten "bałagan" zastąpić jednym konkretnym. Czy "Klimaty" dają taką możliwość?

PostNapisane: 02 lut 2015, 10:18 
ShadowCaster

COT pokrywa na tyle dużo efektów oświetlenia oraz pogody, że będziesz zadowolony, poza drobiazgami, nie potrzeba innych modów do COT.

PostNapisane: 02 lut 2015, 10:30 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
Zabawne, ale w przypadku COTa miałem buga związanego z opadami w jaskiniach...

PostNapisane: 02 lut 2015, 10:42 
ShadowCaster

Zdarza się. COT jak każdy overhaul nie jest doskonały. Ogromna ilość instrukcji to większa okazja na błąd.

PostNapisane: 02 lut 2015, 11:05 
Casual
Casual

Co do mojego problemu, posortowalem load order BOOS'em i wszystko dziala, najwyrazniej LOOT zle to zrobil.

PostNapisane: 02 lut 2015, 14:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam, otóż mam teraz trochę inny problem. Pomijając fakt iż miałem jakiś dziwny problem z Falskaarem to aktualnie (instalując go ręcznie) zatrzymałem się na dziwnym bugu. Otóż będąc tutaj:
http://i.imgur.com/foyknne.jpg
[...] znajduję najemników i jeden jest wskazany przez znacznik. Podnoszę z niego dziennik jak i przedmiot, czytam to wcześniej / po i znacznik dalej nie znika i quest nie idzie dalej.
http://i.imgur.com/WOWb1UE.jpg (zabrany już dziennik i kostka)
Obok ciała tam w prawo (czego nie widać na ssie) jest miejsce na ową kostkę, ale nie mogę jej tam wsadzić gdyż quest się nie zaktualizował.
http://i.imgur.com/aBLYkgy.jpg (cel misji mimo iż znalazłem ciała, przeczytałem dziennik i posiadam kostkę, której nie mogę użyć)

PostNapisane: 02 lut 2015, 15:02 
ShadowCaster

Popchnij misję do przodu kodem setstage, widocznie coś się zacięło. Wykaz kodów znajdziesz na
http://www.uesp.net/wiki/Main_Page

PostNapisane: 02 lut 2015, 15:15 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Wszystko byłoby fajnie, ale kurczę Falskaar jest nieoficjalnym dodatkiem i na stronce po wpisaniu hasła Falskaar nic nie wyskakuje to dwa nazwa questa również. - przez co nie mogę dowiedzieć się jak zadanie nazywa się w skrócie po ang. żeby go pchnąć kodem, a niestety muszę tą skróconą nazwę znać ;/

PostNapisane: 02 lut 2015, 18:51 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
nocny napisał(a):
COT pokrywa na tyle dużo efektów oświetlenia oraz pogody, że będziesz zadowolony, poza drobiazgami, nie potrzeba innych modów do COT.

Dzięki.
Rozumiem, że mam najpierw "zdjąć" wszystkie mody odpowiedzialne za światło i pogodę, czy też mogę zostawić te, które są opisane jako kompatybilne z COT? Chodzi o kolejność, najpierw COT i potem ewentualne kompatybilne mody, czy bez różnicy?

Jeszcze jedna sprawa, a w zasadzie dwie... Nexus i LOOT wskazują mi nowsze wersje modów. Czy mam je zwyczajnie ściągnąć i nadpisać (chyba, że piszą, że należy najpierw odinstalować starą wersję), czy muszę zaczynać "zabawę" z kolejnością instalacji od samego początku??? Chodzi o to, że np. mod na wodę zaleca się instalować i nadpisywać pliki po modzie Static Mesh, czy jak on tam się zwie..., a właśnie Static mam stary...
Druga sprawa to lepsze dopasowanie szkieletu... LOOT "radzi" żebym skorzystał z tej opcji, tyle że nie wiem, która jest dla mnie, a jest ich wiele... Moje mody na ciało to: CBBEv3M Body Repalacer, ALSL Body - CBBE BBP TBBP HDT Bodyslide preset - ALSL Body TBBP HDT 1_2, z różnymi dodatkami typu BETTER PRIVATES oraz mod na zbroję i ubrania Remodeled Armor for CBBE Bodyslide TBBP HDT. Jaki mam do tego dostosować szkielet, bo obecnie używam [Skeleton] XP32 Maximum Skeleton Extended 2.40, a istnieje wybór lepszego dopasowania szkieletu do używanego ciała, tyle że nazwy nic mi nie mówią. Podaje nazwę moda z Nexusa do której kieruje mnie LOOT: Custom Skeleton Replacers. Animacje, których używam to: Female Facial Animation 1_5, FNIS Sexy Move 1.2.1, HDT Physics Extensions 14.28, HDT Bounce and Jiggles 3.1 (Regular) TBBP_EQUIP_BELLY, Lifelike Idle Animations - Idle Animations for Females v1_0, Realistic Ragdolls and Force 1.9, Victorias High Heel walk Animation plus BBP - VHH walk v1-3b LX - NMM installer, uf, to chyba wszystko... Jakiego "Replacersa" mam dobrać do moich modów??? Jest tego sporo jak na moją bardzo skromną wiedzę, więc uniżenie proszę o pomoc mądrzejszych we wskazaniu właściwego pliku...

Ostatnio edytowano 12 lut 2015, 10:10 przez Strix, łącznie edytowano 1 raz

Napisz wątekOdpowiedz Strona 92 z 153   [ Posty: 1522 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 153  Następna strona