Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 30 lis 2021, 12:06

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak przetłumaczyć moda?
PostNapisane: 05 sie 2013, 16:27 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim,Wiedźmin,Mass Effect,Heroes of Might and Magic
Znalazłem bardzo fajnego moda który dodaje znaczniki na tzw pierdółki-lokacje tzn Kapliczka Talosa, Obóz Bandytów itp. w mojej opinii te lokacje powinny zostać oznaczone w Skyrim od początku i tu moje pytanie. Jeśli chcę grać z tym modem(angielski) ale w polskiej wersji językowej(wygląda to tak że lokacje które były od początku są po PL a te z moda po Ang) to czy jest jakiś sposób by zrobić tłumaczenie z Angielskiego na Polski? Mój poziom z angielskiego jest na tyle dobry że gra w Skyrim po ang nie stanowi żadnego problemu tak samo jak cały ten język jednak wolę grać po PL bo lepszy klimat gry jest.

Tytuł: Re: Jak przetłumaczyć moda?
PostNapisane: 05 sie 2013, 16:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
Tłumaczyć plik można edytując .esp w CK najprostszy sposób ale pamiętaj że aby to robić musisz uzyskać pozwolenie od osoby robiącej mod :) ja zanim przystępuje do zabawy z modem czekam na pozwolenie jego modyfikacji bo to jest porównywalne z kradzieżą (Piractwem), zresztą przy większości modów jest to opisane na samym dole. Może brzmi jak bym był święty (nie jestem) ale wiem ile pracy trzeba włożyć by mod działał, reszta to kwestia sumienia które każdy z nas raczej posiada.

Ale jeśli mówisz o Map Markers Complete od SarthesArai to chyba styknie mu ze wstawisz jego Cretits:P

PostNapisane: 05 sie 2013, 16:58 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Tak właśnie o tym modzie mowa jednak problem polega na tym że nie mam doświadczenia w tworzeniu modów

PostNapisane: 05 sie 2013, 17:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie wymagane jest to :) program jest bardzo intuicyjny
Na początku na pewno musisz ściągnąć Creation Kit ze Steam i zainstalować go.
Zrób sobie backup z pliku .esp.esm"jeśli jest" tego co daje ci mod i na nim operuj.

Odpal program i załaduj plik reszta "zaufaj mi" przyjdzie sama.
Nie tłumaczę CK ponieważ nie jestem w nim Pro także tego tematu unikam ale wiem z doświadczenia że to kwestia Usiąść załadować plik pogrzebać i poczytać jakie są opcje i załapiesz na pewno ( Ja też się go cały czas uczę ;) )
kilka dni i mod będzie twój :) Powodzenia

PostNapisane: 05 sie 2013, 17:07 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

te pliki to gdzie są? w ogóle może napisz na gg moje które podam w priv by tu spamu nie robić

PostNapisane: 05 sie 2013, 17:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Znaczy się powiem tak że temat jest w toku jeden a propos tłumaczenia modów i jestem w trakcie prac by tam odpowiedzieć to kolejny dot. Tłumaczenia a już ich sporo widziałem także lepiej się tam przenieść a co do plików to są w:
Dysk......../Skyrim/Data/Nazwa Moda.esp ;)

viewtopic.php?f=223&t=13890
tu prowadzimy tą sprawę

PostNapisane: 05 sie 2013, 18:26 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Nic,zabieram się za to,jeśli jest ktoś kto ogarnia CT niech się odezwie na priv,będę potrzebować pomocy,dam znać gdy ukończę mod

PostNapisane: 06 sie 2013, 11:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, Wiedźmin, Minecraft, WoW
A ja mam takie zapytanie. Rozmawiałem z twórcą tego moda: http://skyrim.nexusmods.com/mods/37994/?
i dostałem oficjalne pozwolenie na spolszczenie właśnie tego moda. I pytam czy znalazła by się osoba która ogarnia programy na tyle aby udostępniła by wszystkie kwestie jakie są w tym modzie do przetłumaczenia na polski i stworzenie dubbingu za który odpowiedzialna by była grupa fandubingowa http://nanokarrin.pl/.
No i oczywiście czy znajdzie się osoba która sklei wszystkie kwestie itd do kupy w modzie i udostępni do opublikownia.

Po prostu potrzebna osoba która umiała by wyjąć z moda wszystkie ścieżki dźwiękowe jak i tekstowe i zamieniła je na polskie.
NA chwilę obecną głośno myślimy :D

PostNapisane: 06 sie 2013, 13:37 
InSkyrim

PawlikPP napisał(a):
A ja mam takie zapytanie. Rozmawiałem z twórcą tego moda (...)
Po prostu potrzebna osoba która umiała by wyjąć z moda wszystkie ścieżki dźwiękowe jak i tekstowe i zamieniła je na polskie.
NA chwilę obecną głośno myślimy :D

Haha wybacz ale rozśmieszyłeś mnie, czy z tego co dobrze zrozumiałem szukasz kogoś żeby ci przetłumaczył Falskaar skoro to ty pytałeś o pozwolenie? Po drugie skoro piszesz takie rzeczy jak powyżej nie masz zielonego pojęcia o tłumaczeniu modów, nic się nie wyciąga tylko otwiera plik w programie i to tam edytuje. Program ten zapamiętuje to później i pozwala zapisać.

Wybacz jeśli poczujesz że jakoś na ciebie naskakuje ale dziwne jest to że nie sprawdziłeś co zawiera ten mod zanim to pisałeś, ponad 10.000 dialogów - DIALOGÓW a nie pojedynczych słówek jak w Skyrim Redone. Jeśli ktoś się weźmie za tłumaczenie to albo nie ma nic do roboty całe tygodnie albo będzie pracował w grupie. Sam zajmuje się tłumaczeniem od niedawna i zastanawiałem się nad Falskaar, do czasu aż nie zobaczyłem ilości tekstów. Jeśli ktoś zbierze jakąś mini grupę mogę dołączyć i pomóc.

PostNapisane: 06 sie 2013, 14:23 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, Wiedźmin, Minecraft, WoW
Właśnie nie zrozumiałeś grapa która zajmowała by się dubbowaniem to http://nanokarrin.pl/
Zajmujemy się tam właśnie dubbingowaniem mamy cały skład od aktorów po dźwiękowców tekściarzy itd.
Chodzi nam tylko o osobę która ma jakieś doświadczenie w modowaniu. Osoba która zajmie się robieniem moda miała by za zadanie tylko wyciągniećie napisów ewentualnie pomoc przy ich tłumaczeniu, a my robimy cały dubbing.
taka współpraca ;)
Ty nam mówisz co i jak mamy nagrać ewentualnie a my to robimy i cieszymy się modem w pełni po polsku.
Ty masz plus że udostępniasz całego moda po polsku, a my cieszymy się większą reklamą jedynym takim dużym projektem zrobionym wspólnie.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona