Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 27 lis 2021, 20:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 76 z 200   [ Posty: 1993 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 200  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tłumaczenia modyfikacji
PostNapisane: 15 paź 2014, 00:12 
InSkyrim

Nicolas5 napisał(a):
Prośba o spolszczenie trzech rewelacyjnych modów wprowadzającego sporo do gry:
- THE PEOPLE OF SKYRIM
- Death Mountain
- Death Mountain 2
Są to duże mody, ale może ktoś się podejmie wyzwania i je przetłumaczy.

Nie chce żeby wyszło na to że dodaje kolejne udziwnienie, ale zaczekajmy z zamieszczeniem DM 2 i People of Skyrim. Dlaczego? Obie modyfikacje nie mając nawet tysiąca pobrań i jest znacznie za wcześnie na tłumaczenie, jest wiele więcej starszych modów które czekają od dawna. Do samych propozycji nic nie mam i Death Mountain 1 zamieściłem bo jest to "odleżany" plik. W tym przypadku nie będę miał nic przeciwko jeśli wrócisz do tych 2 modów za jakiś czas.

Nowe tłumaczenia:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Zaktualizowane tłumaczenia:
Lakeview Extended z 3.14 do 3.17
##Lakeview Extended NO NPC's z 3.14b do 3.17b
##Lakeview Extended UPGRADES DISABLED z 3.14c do 3.17c
Unofficial Skyrim Patch z 2.0.6 do 2.0.7
Unofficial Hearthfire Patch z 2.0.6a do 2.0.7a
Unofficial Dawnguard Patch z 2.0.6 do 2.0.7a
Unofficial Dragonborn Patch z 2.0.6 do 2.0.7a

Do aktualizacji:
- Familiar Faces 1-1-2 PL

Aktualizacja listy o ostatnie propozycje
Obrazek

+ Nowy wygląd moich stron
Zmiana może nie każdemu przypaść do gustu, ale posiedziałem dziś cały dzień nad tym i myślę że osiągnąłem to co chciałem. Zmniejszyłem rozmiary grafik w stopce, i zastąpiłem bannery na całkowicie nowe i znacznie większe. Zdaje sobie sprawę że mogą być zbyt duże, ale nie chciałem deformować kształtu spłaszczając, a pomniejszenie skróciło by je tylko zwiększając marginesy - przynajmniej nikt nie przeoczy gdzie co jest.

Póki co robię sobie przerwę bo nie mam zbytnio czasu na tłumaczenie. Myślę ze za tydzień lub dwa coś wrzucę.

PostNapisane: 15 paź 2014, 06:53 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
Wiem lordtorus'ie, że pośpieszyłem się ze zgłoszeniem DM 2 i People of Skyrim, ale nie mogłem nie zwrócić uwagi na tak świetne modyfikacje. Co do liczby ściągnięć to bez obawy. Na pewno szybko wzrośnie. :)

PostNapisane: 15 paź 2014, 17:45 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Widze że jest tu taki jeden modzik więc zajme się nim. A niedługo wrzuce moda BorderSense.

PostNapisane: 16 paź 2014, 18:28 
Casual
Casual

Proszę o przetłumaczenie moda o nazwie Relighting Skyrim Poprawiającego realizm cieni.

PostNapisane: 17 paź 2014, 08:11 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Prośba o przetłumaczenie moda Legendary Cities - Tes Arena - Skyrim Frontier Fortress dodającego aż 10 nowych miast do Skyrim.

PostNapisane: 17 paź 2014, 17:54 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Tłumaczenie Wheezez Dungeon Pack 1
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/59140

Oraz Guarded Borders
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/59141

A także Skyrim Live
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/59142

PostNapisane: 18 paź 2014, 12:52 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
Mini recenzja oraz ocena spolszczenia Elisdriel - Bosmer inspired tree house
Obrazek
Znalazłszy chwilę czasu postanowiłem sprawdzić moda “Elisdriel - Bosmer inspired tree house”, oraz - rzecz jasna - spolszczenie o które poprosiłem (stąd mój wpis w tym temacie i ocena spolszczenia). Wpierw jednak raz jeszcze chciałbym podziękować forumowiczowi xRev za pracę włożoną w proces polonizacji tego klimatycznego moda. W porównaniu do innych modyfikacji z kategorii “Abodes - Player homes” dodających wspaniałe i wielokondygnacyjne posiadłości - ten mod prezentuje się skromnie w kontekście przestrzennym, nie to jest jednak najważniejsze. Modyfikacja stanowi świetne połączenie możliwości życia na łonie przyrody oraz eleganckiej zabudowy - wpasowując się w styl życia, który preferuje moja postać. Prócz tego - jako “samotny wilk” działający bez towarzyszy i ceniący prywatność w max. stopniu - ów mod spełnia moje oczekiwania, pozwalając z dala od zgiełku małomiasteczkowej mentalności - prowadzić działania skierowane przeciwko swoim wrogom z Thalmorem na czele - to oczywiście moja interpretacja użyteczności moda. Każdy kto ceni przyrodniczy aspekt Skyrim’a powinien sprawdzić modyfikację z uwagi na staranność wykonania zarówno domu jak i okolicy zabudowy.
Obrazek Obrazek Obrazek
To czego brakowało mi dotychczas, to brak odpowiednich regałów/skrzyń/pojemników etc. na różne przedmioty. Oczywiście w dodatku Hearthfire można było wybudować magazyn z dużą ilością skrzyń, skrzynie te jednak wyglądając tak samo - nie dawały informacji co zawierają. W tym modzie jest inaczej, Elisdriel wprowadza adekwatne do przeznaczenia - skrzynie/beczki/pojemniki/regały. Każda z nich jest unikatowa i pozwala na właściwe uporządkowanie sprzętu wg. swego przeznaczenia co jest dla mnie dużym plusem.
Spoiler:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejna z cech wartych zwrócenia uwagi - zyskujemy możliwość wytwarzania trujących strzał. Ileż trucizn trzeba było zużyć chcąc każdorazowo nasączyć strzałę? Jedna fiolka trutki na jedną strzałę - gdzie tu logika? Autorka moda -Elianora wychodzi na przeciw temu absurdalnemu wręcz niedopracowaniu Bethesd’y - wprowadzając możliwość wytwarzania już zatrutych strzał, do których składniki znajdziemy zarówno w ogrodzie alchemicznym Elisdriel oraz Grocie, która znajduje się pod samym domem, u podnóża drzewa stanowiącego filar głównego budynku. Modyfikacja dodaje możliwość usunięcia zaklęcia z przedmiotu na specjalnie do tego przygotowanym stole - bez konieczności niszczenia tegoż przedmiotu.
Prócz w/w dostajemy do dyspozycji elegancki sztylet - Tinuviél. Modyfikacja dodaje również - tak jest proszę Państwa - klimatyczny wychodek i to nie jest żart. Być może jest to rozwiązanie na rzecz poprawienia immersji? - warto jednak o nim wspomnieć jako o elemencie wyposażenia całości domostwa.
Prócz w/w znajdziemy małą chatkę dla naszych towarzyszy podróży - skromną aczkolwiek wystarczającą dla potrzeb odpoczynku. We wspomnianej Grocie - znajdziemy lecznicze źródełko oraz rzadkie składniki alchemiczne. Teren zewnętrzny Elisdriel obfituje w liczne rośliny alchemiczne, ogród botaniczny, stanowiska ćwiczebne strzelectwa, altanę pod którą usytuowano kuźnię, warsztat rzemieślniczy, stojak do garbowania, kamień szlifierski - dzięki temu jesteśmy samowystarczalni. Dodatkowo - wprowadzono nowy rodzaj strzał o większym potencjale obalającym . W sekcji kowalstwa elfickiego znajdziemy opcję “Strzała Łowcy”, która jest niezbędnym składnikiem - prócz ingrediencji alchemicznych - potrzebnym to wytworzenia “zestawu truciciela”.
Ocena spolszczenia - gdyby nie brak czasu, o którym xRev wspomina na końcu nieprzetłumaczonej księgi, która tak naprawdę stanowi instrukcję wytwarzania zatrutych strzał i dwóch literówek, dałbym max. ocenę - aktualnie przyznaję 9/10 pkt.

Znalezione błędy:
Spoiler:

• "Zadlista strzała" (powinno być Żądlista)
  • "Mysticzna Woda" (powinno być Mistyczna)
  • zmieniłbym również opis (screen w/w) kosza z “Belki” na “Kosz na kostury

Tak naprawdę nie są to kardynalne błędy uniemożliwiające rozgrywkę czy odbierające przyjemność z cieszenia się modem. Sygnalizuję tylko, iż w przypadku chęci wydania poprawki spolszczenia, zawierającego tłumaczenie wspomnianej księgi - można poprawić owe drobne błędy. Podczas gry z modem - nie napotkałem ani jednego błędu czy wypadu na pulpit. Jedyną drobną wadą modyfikacji jest nieco zbyt ciemne pomieszczenie główne w części przedsionkowej, ale znalazłem na to sposób dodając za pomocą Creation Kit’a - kilka Świecących grzybów na filarach oraz błękitną poświatę, charakterystyczną dla falmerskich jaskiń - efekt wygląda zachwycająco.
Obrazek

Jeśli miałbym zmienić cokolwiek w tym modzie, to lokalizację bliżej leśnych terenów Falkret, gdzie domek idealnie wkomponowywałby się w otoczenie - pomimo innego gatunku drzew, na którym zbudowano Elisdriel. Może w wolnej chwili, hmm....zrobię przeprowadzkę wespół z Creation Kitem. Mam nadzieję, że post nie zostanie potraktowany jako offtop’owy. Ponieważ autor spolszczenia wykazał zaangażowanie pomimo braku czasu o którym wspomina w księdze oraz na forum a także umożliwił mi dzięki swojej pracy - cieszenie się pełnym potencjałem moda - jestem mu winien recenzję z przebiegu testów oraz zwrócenie uwagi na ewentualne błędy, dla których determinujący był rzeczony brak czasu o czym świadczy fakt wydania polonizacji, bowiem od momentu napisania posta, aż do spolszczenia modyfikacji nie upłynęła nawet doba, a trzeba mieć na uwadze fakt, iż obowiązki, życie prywatne oraz w przypadku kolegi - polonizacja innych modyfikacji - potrafią max. wypełnić nasze życie, tak że “wykrzesanie” wolnego czasu, tutaj poświęconego na spolszczenie - świadczy tylko na korzyść autora.
Pozdrawiam i życzę wielu udanych polonizacji!

PostNapisane: 18 paź 2014, 14:33 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Sims 4
Keldorn napisał(a):
Mini recenzja oraz ocena spolszczenia Elisdriel - Bosmer inspired tree house (...)

Dziękuję bardzo za pochwały. Czas mi pozwolił na poprawienie literówek i przetłumaczenie jak na razie jednej z książek. Być może wkrótce wydam już 100% przetłumaczoną modyfikację :)
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/58830/?

PostNapisane: 19 paź 2014, 21:00 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Starcraft, Skyrim, LoL
Hej xRev czy przejalbys spolszczenie Sofii? Gabryiel mowil ze nie widzi przeszkod.

Dodatkowo prosze o spolszczenie mod:
Dwemer Goggles and Scouter by volvaga0

PostNapisane: 21 paź 2014, 21:43 
Casual
Casual

Zwracam się do tłumaczy z prośbą o przetłumaczenie Become a Bard, wersja do pobranie jest jednak tylko na steam. I tutaj mam pytanie, czy nie byłby to więkrzy problem?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 76 z 200   [ Posty: 1993 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 200  Następna strona