Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 28 wrz 2020, 13:27

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zbiór godnych polecenia modów
PostNapisane: 08 paź 2013, 15:44 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

http://www.skyrimgems.com/

Wszystkich, którzy chcieliby dostać na jednej stronie listę modów, pogrupowanych w kategorie, zapraszam na powyższą stronę. Myślę, że nie wymaga specjalnej znajomości angielskiego, dużym plusem jest też to, że linki bezpośrednio odsyłają do strony skyrim nexus.

Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę i przeczytać, co dany mod oferuje.
Należy zwrócić uwagę na wymagania, które stawia przed nami (np. odpowiedniego dodatku, patcha) a także, z którymi modami może nie być kompatybilny.
Myślę, że wszystko jest podane na tacy.

Tytuł: Re: Zbiór godnych polecenia modów
PostNapisane: 08 paź 2013, 15:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
To jedynie wybrane mody ( garstka tych które są również na NexusMods )

PostNapisane: 08 paź 2013, 16:05 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Dokładnie, ale myślę, że dla kogoś początkującego może to być bardzo pomocne, zwłaszcza, że przedstawione zostały znane i cieszące się uznaniem modyfikacje.

PostNapisane: 03 gru 2013, 18:58 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: SR3, Wiedźmin 3, CoJ Gunslinger, Arcania
Dzięki , przydało się to bo właśnie chciałem dodać sobie mody do skyrim'a :D :)

- Was jest trójka a ja jestem jeden.
Ale wcale nie jest was więcej.
To taki matematyczny paradoks i wyjątek od reguły.
- Znaczy, że jak?
- Znaczy, spierd*lajcie stąd w podskokach

PostNapisane: 03 gru 2013, 21:37 
InSkyrim

Korzystając z chwili wolnego postanowiłem podzielić się swoją listą modów. Nie używam modyfikacji wyglądu lub takich z których korzystałbym sporadycznie (domki itd.) bo mój komputer ma problemy z grami pomimo 4 giga ramu, 1 giga karty. Pomimo sporej listy, modyfikacje te nie spowalniają mi gry a pozwalają cieszyć się znacznie bardziej klimatycznym Skyrim.

A matter of time - przydatny zegar czasu gry, ustawiłem żeby wyświetlał mi się po naciśnięciu 0
A quality world map - nie ma to jak mapa z drogami plus addon usuwający chmury
EzE World map - usunięcie ograniczeń mapy 3d
EzE's Colored Map Markers -jak dla mnie bezkonkurencyjny mod koloryzujący ikony na mapie i nawigacji.
Auto Unequip ammo- automatycznie wyłączanie strzał po schowaniu łuku
Auto Unequip helmet - nie po to ustawiam godzinę wygląd twarzy żeby ciągle nosić hełm , przy schowaniu broni hełm jest ściągany.
Beautiful Aela - mod zmieniający wygląd aeli, jedyny taki mod którego używam bo jest to postać która pasuje mi jako towarzysz i ewentualna żona w HF
Belt-Fastened Quivers - kołczany na dolnej cześć pleców + dodatkowo plik zmieniający animację wyciągania strzał
Beards - kilka fajnych typów zarostu
Better fast travel - mod który dodaje wozy itd. w każdej wiosce czy miasteczku. Ultra przydatne gdy ktoś gra rpg i nie używa zwykłej szybkiej podróży
Better message control - poprawka kontroli okienek wiadomości
Cloaks of skyrim - ładne peleryny, dodatkowo przydatne jeśli ma się Frostfall
Convenient horses - overhaul koni, od zawsze na zawsze u mnie.
Customizable Camera - przydatny mod pozwalający edytować ustawienia kamery
Dead body collision fix - koniec z bieganiem PRZEZ trupy.
Deadly dragons - świetny mod utrudniający walki ze smokami, łatwe ustawienia
Enhanced blood textures - od krwi lepsze jest więcej krwi
EZ2C Dialogue menu - genialny mod zmieniający wygląd okienka dialogów, trzeba poświęcić trochę czasu na dostowanie w pliku ale efekty są wyborne
Follower Trap Safety- koniec z aktywowaniem pułapek przez "ślepych" towarzyszy
Friendly Guard Helmets - strażnicy mają odkryte twarze w hełmach, w końcu są bardziej ludzcy
Frostfall - numer jeden jeśli chodzi o klimat i rpg, dodanie efektów chłodu i obozowanie
Glowing ore veins - znacznie widoczniejsze złoża surowców, już ich nie przegapiam
Greatsword sheaths and scabbards redux - dodanie małych pokrowców/uchwytów na dwuręczne miecze
Guard dialogue overhaul - koniec nieustannego powtarzania się przez strażników
Immersive armors - ogromna paczka pancerzy
Immersive animations - lepsze animacje
Immersive HUD - mod edytujący kursor
Improved combat sounds - lepsze dźwięki broni
Ishs weighted gold - 10.000 złota w kieszeni waży nic? lubie rpg i dlatego dzięki temu modowi 10k złota waży nie 0 a 100
No heavy muscular walk and idle - koniec postawy przez którą każdy npc wygląda jakby uważał się za pakera
No spinning death animation - usunięcie idiotycznego piruetu po śmierci
Proper aiming - kocham łucznictwo a dzięki temu modowi celowanie w końcu jest naprawione
Random vampire attacks in towns disabled - miałem dość mordowania npc takich jak adrianne przez losowe ataki wampirów przy DLC dawnguard, ten mod załatwił sprawę
Realistic needs and diseases - dodanie chłodu, pragnienia i potrzeby snu. Razem z frostfall zmienia grę na naprawdę klimatyczną
Realistic ragdolls and force - naprawa fizyki ciał, szkoda że w Gothicu 3 tego nie zrobili bo nie musiałbym oglądać latających ciał po walnięciu 1h mieczem
Reduced firewood weight - redukcja wagi drewna opałowego z 5 na 2, w końcu realistyczna waga
Remove reapting sOverEncumbered message - usunięcie nieustannie powtwarzających się wiadomości o przeciążeniu, tak jakbym nie zauważył że postać idzie jak żółw
Run spring and jump - świetne animacje biegu itd.
Running with your bow replacer - koniec biegu z łukiem typu orangutan
Skyrim Community Uncapper - odblokowanie limitu 100 skilla, wręcz wymagane przy Skyrim Redone
Skyrim -Elys AltF4 i Meminfo - dodanie możliwości sprawdzania fps, dodaje możliwość używania np. pogłaśniania na klawiaturze, wyłączenie gry przez alt f4 itd.
Skyrim Immersive Creatures - mod bez którego nie gram, dodaje masę nowych stworzeń
Skyrim Project optimization - przy mało wydajnym PC ten mod pozwala mi zyskać kilka fpsów w pomieszczeniach
SkyUI - nie trzeba przedstawiac, bez zaimplementowane MCM ustawienia modów były wciąż katorgą
Sounds of Skyrim Cała Seria - lubię klimat w grze a dodatkowe dźwięki mi go zapewniają
Superior lore-friendly hair - szukałem moda na ładne włosy ale apachiiskyhair dodaje same pedalskie, ten mod poprawia jakość domyślnych.
T3nd0s Skyrim Redone - nie trzeba przedstawiać, totalny overhaul
The dance of death - dodatkowe świetne killmoves
The Paarthurnax dilemma - nie doszedłem do tej części fabuły ale tłumacząc tego moda postanowiłem go zainstalować , dodaje opcje oszczędzenia tytułowego smoka
Thundering shouts - bardziej epickie krzyki
Ultimate follower overhaul - ulepszenie systemu towarzyszy
Unique weapons redone - unikatowe bronie od teraz mają unikatowy wygląd
Unofficial Skyrim patches - od skyrima jest lepszy skyrim bez bugów
Unread books glow - totalny 'must have' , dodaje świecenie do nieprzeczytanych książek
Ultra Realistic World lighting - POLECAM przy badziewnym komputerze gra wygląda o niebo realistyczniej przy zerowym spadku fpsów.
Wearable lanterns - ręce zajęte dwuręcznym mieczem a w jaskini ciemno jak w... przydatna latarenka!
Woodcutters axe and minning pick weight reduction - zmniejszenie wagi kilofa i topora drwala na bardziej realistyczne
XP32 Maximum Skeleton XPMS - mod edytujący szkielet postaci na taki który wspiera wiele modów
Dynamic Things - Świetny mod pozwalający ścinać drzewa, zbierać ułożone drewno i wiele innych wcześniej nieaktywnych przedmiotów.

PostNapisane: 04 gru 2013, 09:05 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
Fajna rozpiska modów lordtorus. Dzięki, której znów parę ciekawych, wartych uwagi dodałem.

Przy modzie Dynamic Things należy rozpocząć grę od nowa? Przetłumaczybyś ten mod?

PostNapisane: 04 gru 2013, 09:12 
InSkyrim

Z tego co wyczytałem trzeba zrobić clean save, ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko aktualizacji. Już kiedyś przetłumaczyłem tego moda nie wystawiając go na nexus'a. Tłumaczenie było robione na szybko i są błędy więc jak przepisze je na potrzeby publikacji dam namiary.

PostNapisane: 04 gru 2013, 09:38 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
No właśnie nie jestem tego pewien. Poczekam jak będzie przetłumaczony i wtedy zobaczę.

Zamiast Better fast travel lepszy jest Touring Carriages. Dzięki niemu macie pełną animację jazdy powozem na całą drogę do celu. Lepszy klimat RPG ^^

Do listy modów lordtorus dodałbym jeszcze:

Birds of Skyrim - dodaje wam więcej różnych ptaków do gry
Pets of Skyrim - mod, który dodaje do gry koty, psy, króliki. Jest spolszczony. W linku, którym podałem.
skyBirds - Airborne Perching Birds - jeszcze więcej ptaków z dźwiękami. Wymagane SKSE i SKyUI ^^
Smoking Torches - realistyczny dym z pochodni. Dla mnie niezbędny.
New Plants - więcej nowych roślinek, kwiatów. Naprawdę fajnie to wygląda.
Wet and Cold plus Wet and Cold - Ashes - kolejny niezbędny według mnie mod. Są tutaj dwa. Ja używam Wet and Cold czyli mokro i zimno.
Jurgen Windcaller's Armor - najlepsze szaty w grze dla maga Jurgena, które znajdziecie w Wysokim Hrothgarze. Uwaga! Wpierw trzeba wykonać tam quest. dopiero potem możecie zabrać te szaty. Inaczej zaatakują was strażnicy Wysokiego Hrothgar'u :P
Balanced Magic - Prosty mod dla ludzi szukających lekkiego powiewu nowości dla swojego maga.
Stereo-Sounds Volume Fix - poprawione głosy NPC w stereo

PostNapisane: 04 gru 2013, 12:11 
InSkyrim

Za Touring Carriages nie przepadam bo trwa to zbyt długo a skoro ciągle podróżuje konno nie używając zwykłej szybkiej podróży to Better fast travel pozwala mi na szybki transport między osadami.

Birds of Skyrim, Pets of Skyrim, skyBirds, New Plants to typ modów których nie instaluję bo nie mam czasu na ornitologię czy botanikę - wolę odcinać głowy i dodatkowo spowolniło by mi grę.

Jurgen Windcaller's Armor i Balanced Magic (poznałem przy tłumaczeniu) dla mnie odpadają bo jestem wojownikiem.

Wet and Cold plus Wet and Cold - Ashes bardzo ciekawe modyfikacje, ale ze względu na to że nie chce obciążać gry zadowalam się Frostfall który też dodaje efekty szronu na postaci (prymitywniejsze ale zawsze)

Smoking Torches tak jak pisałem przy Wearable lanterns wolę mieć światło u paska bo ręce trzymają 2h

Oczywiście piszę tak pół żartem, pół serio bo wszystkie te mody są gorące polecenia ale skoro zagadaliśmy o moich modach to odpisałem ci :) Jeśli znajdziesz inne dodające poczucie immersji i rpg to daj znać z chęcią sprawdzę i w razie czego przetłumaczę.

PostNapisane: 04 gru 2013, 19:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Zapraszam też do pisania PW do redaktorów InSkyrim, można zamieścić listy na portalu.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona