Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 sty 2021, 16:09

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zbiór godnych polecenia modów
PostNapisane: 06 gru 2013, 09:11 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
lordtorus napisał(a):
Za Touring Carriages nie przepadam bo trwa to zbyt długo a skoro ciągle podróżuje konno nie używając zwykłej szybkiej podróży to Better fast travel pozwala mi na szybki transport między osadami.

Ja oprócz moda Touring Carriages też często używam szybkiej podróży, ale faktycznie podróż trwa z nim długo. Mimo to uważam go za jeszcze bardziej klimatyczny. Nie jeżdżę konno bo mają kategoryczne według mnie błędy. Jazda wszędzie nawet do miasta mimo, że przed wjazdem jest stajnia to dla mnie gruba przesada.

lordtorus napisał(a):
Jurgen Windcaller's Armor i Balanced Magic (poznałem przy tłumaczeniu) dla mnie odpadają bo jestem wojownikiem.

Mam postać łucznika, a te szaty się przydają jeśli chcemy się dostać do Gildii Magów, a przed wejściem przejść próbę losową i do tego mamy mało magii. Bo np. dawaliśmy tylko w kondycję i życie.

lordtorus napisał(a):
Smoking Torches tak jak pisałem przy Wearable lanterns wolę mieć światło u paska bo ręce trzymają 2h

Ja używam obu tych modów. Nie używam pochodni tylko latarnię. Smoking Torches mam dla strażników w miastach czy wioskach, którzy używają pochodnie. Bardziej realistycznie wyglądają. Do tego ściągnąłem Torch Design 3D i zamiast zwykłych trzymają w 3D pochodnie :)

PostNapisane: 06 gru 2013, 10:02 
InSkyrim

Nicolas5 napisał(a):
Nie jeżdżę konno bo mają kategoryczne według mnie błędy. Jazda wszędzie nawet do miasta mimo, że przed wjazdem jest stajnia to dla mnie gruba przesada.

Do miasta? Nie da się wjechać do miasta chyba że masz moda typu open city. Ja zostawiam konia przed bramami miasta. Niezwykle przydatne jest to że w nowszych wersjach convenient horses można ustalić maksymalną wagę ekwipunku konia co dodaje też trochę realizmu. Bo nie przyczepiając się do tego że postać może dźwigać powiedzmy 300 "kilo" to koń który może nosić juki powinien wytrzymać wiele więcej. I najważniejsze skoro powiedzmy da się wjechać koniem pod super stromą skarpę co jest fizycznie nie możliwe, a chcesz grać "klimatycznie" to nie rób tego, to samo dotyczy "parkowania" konia hehe, zostawiaj go w stajni i każ tam czekać (jeśli masz convenient horses)

Co do modów to dodatkowo:
Heart of the Beast - mod zmieniający dźwięki wilkołaków na bardziej agresywne, używając najmocniejszej wersji Alpha Werewolf różnica jest kolosalna.
Omega Werewolf Texture - edycja tekstur wilkołaka ktorą znajdziemy na tej samej stronie co mod powyżej. Są trzy wersje, dodatkowo osobno można edytować tekstury oczu.
Scale Tipper - o dziwo mało popularny mod który jest dosyć stary, ale działa jak powinien. ST pozwala zmienić wagę składników, zwojów czy mikstur - zastanawiałeś się dlaczego wszystkie ważą po 0,5 pomimo znaczącej różnicy w wielkości butelek?
Werewolf Revert Form by RolandSir - pozwala powrócić do ludzkiej postaci po naciśnięciu odpowiedniego klawisza. Koniec z bieganiem lub czekaniem aż "moc przemiany" wilkołaka minie.
YY Anim Replacer Zweihander- mod którego nie używam, ale jest bardzo ciekawy. Zmienia animacje dla dwuręcznych broni, a najbardziej podoba mi się pozycja stojąca z opartym na barku mieczem. Oczywiście można usuwać animacje które nam się nie podobają wystarczy wypakować pliki i usuwać patrząc po nazwie - łatwo się zorientować po run to bieganie, turn to obracanie się, walk to chodzenie, idle to postawa np. stojąca albo podczas bloku itd.
Long lost smelters by Hyralux - UWIELBIAM! Czy ktoś zauważył że np. Samotnia nie ma pieca hutniczego!? Stolica skyrim, centrum dowodzenia cesarstwa gdzie kowal musi wykuwać dziesiątki mieczy dziennie - a metal pewnie topi na kuchence gazowej. Long lost smelters dodaje piece do miast i miasteczek w odpowiednich miejscach tak że ktoś kto nie znał wcześniej terenu powie że tak było od początku.

PostNapisane: 06 gru 2013, 12:47 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
Inne dodatkowe mody, które używam i są warte uwagi:

Winter Is Coming - Cloaks dodatkowe płaszcze zimowe do moda Cloaks of Skyrim i jak macie mod Wet and Cold
The Eyes Of Beauty - bardziej realistyczne lepsze oczy
Female Facial Animation - realistyczne animacje twarzy u kobiet
Pure Waters - lepiej wyglądająca woda
Lanterns of Skyrim - All In One - latarnie w miastach, wioskach i na drogach
HD Detailed Terrain - szczegóły terenów w HD. Znacznie lepiej to wygląda, ale trzeba się liczyć ze spadkiem FTP. Nie zalecane na słabsze komputery.
Sexy Whiterun v3 - dużo lepszy wygląd miasta. Uwaga! Jeśli używacie innych tekstur dla Whiterun wystarczy, że usuniecie z katalogu texture/ architekture wcześniejsze a zastąpicie tymi.
Whiterun Complete jest to plik esp. Nie zmienia wam tekstur tylko dodaje parę nowych rzeczy do miasta. Dzięki czemu wygląda dużo lepiej.
Sexy Solitude v1 - skoro mamy Sexy Whiterun to czemu nie mieć kolejnego dużo lepiej wyglądającego miasta. Tym razem Samotni. Uwaga! Podobnie jak przy Whterun robimy tak samo jak mieliśmy inne tekstury i to samo z Sexy Riften v2 i z Sexy Boats.
Towns and Villages Enhanced - Riften - Riften jest bogatsze w rośliny różne i wiele innych rzeczy. Wygląda bardzo ładnie z teksturami Sexy Riften
Dawn of Windhelm- Overhaul- Nie zmienia wam tekstur tylko dodaje parę nowych rzeczy do Wichrowego Tronu.
Ultimate Spinning Arrows - coś dla łucznika. Nie zawsze to wychodzi jak na filmiku, ale dosyć często.
Improved Candles w different colors - świece, sześć kolorów do wyboru. Mi osobiście najbardziej przypadł kolor czerwony.
Immersive Weapons - więcej różnych broni. Do wykucia w każdej kuźni.
Roman Imperial armor and weapons - dodatkowe zbroje i broń, które można sobie wykuć w każdej kuźni, a do tego jeszcze pretoriańskie ^^

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2