Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 09 gru 2021, 05:52

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy istnieje forum aktywnych twórców modów do Skyrima?
PostNapisane: 05 lis 2013, 17:04 
Casual
Casual

Witajcie. Pytanie jak w tytule.

Z nadzieją wszedłem na to forum i przekopałem się przez wszystkie wątki dotyczące Modów i Creation Kita. Większość pyta jednak tylko o działanie, propozycje modów. Znalazłem tylko garstkę osób, które pisały coś o tworzeniu modów, posługiwaniu się SCK.
Czy znacie jakieś inne POLSKIE fora, strony na których jest więcej na temat tworzenia modów, współpracy przy ich tworzeniu,itd?

Dlaczego pytam. Otóż sam dopiero raczkuję w zabawie z Creation Kitem (przytłacza mnie ilość obiektów;), ale jestem solidnym uczniem;)-dziesiątki godzin tutoriali o Creation Kit na You Tubie za mną, prawie 100 stron notatek i apetyt ciągle rośnie. Teraz mam trochę pod górkę, bo ideę tworzenia questów już rozumiem, ale ze skryptowaniem będzie już więcej pracy.
Przegryzam się teraz przez oficjalną CreationKit Wiki, a że mój angielski na średnim poziomie stoi, to jest już to dla mnie wyzwanie, spowolnienie.

I po tej długiej dygresji przechodzę do sedna- jak połowa pewnie graczy marzę o coraz nowszych i nowszych przygodach,krainach,wyzwaniach.
Najszybciej będzie, jak sam sobie po prostu takowego moda stworzę. zabawa przy tym świetna, jak nie lepsza od kolejnego przechodzenia Skyrima od początku.

Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć grupę zapaleńców (na tym i innych polskich forach), znających się na Creation Kit i innych przydatnych programach (albo chociaż tak zapalonych do nauki jak ja;), którzy zechcą się przyłączyć do tego projektu.
Pierwsza myśl to oczywiście poszukanie chętnych na Skyrim Nexusie, ale to zaowocowałoby stworzeniem moda po angielsku. A przecież Polacy nie gęsi, i też swoich moderów mają (tak sądzę).

Znajdą się chętni do stworzenia epickiej przygody, która przebić by mogła rozmachem chociażby wychwalanego ostatnio Faalskara?
Po moim nicku możecie się już domyślić tematyki;)- ma to być DWEMER ODYSSEI-Dwemerska Odyseja, w której finale chcę odkryć swoją wersję zagadki zaginięcia rady Dwemerów.
Spisane mam już pomysły na kilka wątków, wyjść z tego może nawet kilkadziesiąt questów rodem z Indiany Jonesa, Kodu Leonarda da Vinci i czego tam jeszcze nie wspomniałem;)

Nie chcę żeby to była robota na 1-2 miesiące, jak dla mnie możemy to tworzyć nawet 6-9 miesięcy, rok, ale przygoda, zagadki do rozwiązania, sekrety, postacie, lokacje, nowe (chociażby średniej wielkość krainy) mają powalić z nóg. Mnie najwyżej głowa pęka od pomysłów.
Martwię się tylko, że z moimi umiejętnościami (a raczej brakiem- chociażby kwestia tworzenia nowych tekstur, dubbingu) ten projekt mnie przerasta. Ja się uprę i sam go zrobię, ale spalona kaszanka z tego wyjdzie a nie kawior;) ile osób zarzuciło już projekty w wyniku znużenia, zmęczenia, brania wszystkiego na siebie.

Chociażby tworzenie lokacji, interiorów- nie jest to nic trudnego. Ale na razie nie ogarniam natłoku elementów z których można budować te cuda. Patrzę tylko na Skyrim Nexus, search: Dwemer i ślinię się tylko podziwiając jakie rzeczy ludzie potrafią stworzyć.
Jak projekt ruszy i zacznie rosnąć to na pewno uderzę do większości z twórców tych modów z pytaniem, czy można skorzystać z ich modów, powrzucać z nich co się (albo i całe niektóre lokacje, pomysły)- o ile tylko będą pasować będzie do Dwemerskiej Odysei...
A się rozmarzyłem;)

To jak Towarzysze?Pomożecie?
Jesteście w stanie pomóc, albo wskazać na osoby, fora zrzeszające takie osoby, które mogą być chętne do pomocy?

Pozdrawiam na zakończenie mojego pierwszego posta;)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]