Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 18 wrz 2020, 13:04

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Śnieżne elfy (Dawnguard)
PostNapisane: 01 lut 2014, 12:59 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Witam wszystkich od jakiegoś czasu gram postacią śnieżnego elfa (z modów oczywiście). Po ukończeniu Dawnguard'a postanowiłem "odbudować" ich starożytną kulturę, w związku z tym już kilka dni przeszukuje nexusmods w poszukiwaniu jakichkolwiek modów . Najbardziej interesuje mnie mod który odnowiłby Świątynię Auriela czy cokolwiek znajdującego się w Zapomnianej Dolinie szukam szukam i nic, dziwi mnie to że nikt nie stworzył by takiego moda (odnowiona świątynia z śnieżnymi elfami czy coś takiego) w końcu cała ta dolina ma duży potencjał. Znalazłem jeden mod który dodaje fortece w tym rejonie ale kompletnie mi się nie podoba budynek żywcem wycięty z kawałka twierdzy świtu itd.
Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam

P.S
Tu mam (chyba) dowód że coś takiego musi istnieć http://static-1.nexusmods.com/15/mods/1 ... 387359.jpg nie jestem pewien czy to wgl świątynia ale na pewno w grze nie występuje taki "ołtarzyk?"

Tytuł: Re: Śnieżne elfy (Dawnguard)
PostNapisane: 01 lut 2014, 16:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Fabularnych dodatków w stosunku do modów-śmieci, jest zatrważająco mało. Do tego trzeba sobie przyjąć, że w okolicach Skyrim śnieżne elfy praktycznie wyginęły i każda modyfikacja, która będzie próbowała to zmienić, napotka się na subtelny - acz dobitny - opór ze strony informacji zawartych w "Dawnguard".

Świątyni nie ma odbudowanej, bo nie ma kto tego dokonać. Sam jeden opiekun nie podoła temu zadaniu, a i można powiedzieć, że żyje on w ukryciu. Gatunki zagrożone wyginięciem zawsze przykuwały uwagę łowców skór, nawet w "Skyrim".

To oczywiście nie jest duży problem siąść i w kilka dni rewitalizować architekturę w Creation Kit, ale mija się to z celem bez udziału zwięzłego scenariusza. W końcu należałoby jeszcze opowiedzieć "skąd się to wzięło", tak, aby logika dlc nie uległa dyspersji.

http://forums.nexusmods.com/index.php?/ ... rhaul-wip/ - rzuć okiem na to. Jest to próba stworzenia dodatku, który zmieni główną linię fabularną w grze. Jest to chyba jedyny projekt na świecie, który próbuje ingerować w fabułę "Skyrim" z takim rozmachem. Jest to projekt posuwający się bardzo wolno do przodu i wcale nie musi dojść do jego publikacji. Wynika to z wielu przyczyn, jak choćby takich, że udostępnione narzędzia do modyfikacji programu, wcale nie należą do przyjemnych w obsłudze. Do tego sam program jest bardzo sztywno obłożony rozmaitymi skryptami, z których masa wymaga przepisywania. Na koniec pozostaną dialogi, które dla ciągłości należałoby pisać od zera. W przypadku odbudowy śnieżnych elfów byłoby podobnie. Wymagałoby to nie lada nakładów, więc i wątpliwe jest, by doszło do publikacji.

PostNapisane: 01 lut 2014, 17:36 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Bardzo ciekawy ten mod, razem ze skyrim redone może być nieźle a co do elfów...

No tak rozumiem że byłoby to trudne dopasować odrodzenie do obecnej sytuacji Śnieżnych elfów (lub elfa :) ), ale powstają dziesiątki równie nieprawdopodobnych modów. Nie zależy mi aż tak na fabule tę tworzę sobie sam :) sandbox + trochę wyobraźni. A co do tych informacji w dawnguard nie było by aż takiej tragedii, Gelebor mówi że być może żyją gdzieś jakieś śnieżne elfy w odizolowanych enklawach lub tak jak on ukrywają się. Więc nie byłoby tak trudno np. po ukończeniu dawnguard'a wzywa nas gelebor że przybyło kilka śnieżnych elfów, kilka misji pozabijanie falmerów, zapasy może jakieś kradzieże w skyrim, nie musi to być przecież od razu imperium, wystarczy mały obozik.
No ale wracając do moda jeśli ktoś zna jakiś to bardzo proszę :) bo niestety na modowaniu się nie znam.

PostNapisane: 01 lut 2014, 17:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jest tak jak mówisz - lwią część świata przedstawionego trzeba sobie uzupełniać we własnym zakresie. Sam marzę o możliwości zmiany kierunku, jaki gra prezentuje w stosunku do smoków, ale tego typu idee nie znajdują uznania pośród środowiska modderskiego, ani developerskiego.
Wracając jeszcze na moment do śnieżnych... Wydaje mi się, że tę "pustkę" warto zostawić tak jak jest. To właśnie 'brak' pobudza wyobraźnię i daje do myślenia. Tamriel nie jest uniwersum, w którym panuje ład i dobre zakończenia. To świat pozbawiony skrupułów, a namacalnym przykładem jest choćby los tytułowych elfów.

Mimo to nie przekreślam całkowicie pomysłu. Może kiedyś ktoś go urzeczywistni, może powrócić w kolejnej odsłonie "The Elder Scrolls".

PostNapisane: 01 lut 2014, 18:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Hmm w sumie masz rację lepiej zostawić tą pustkę, a więc nie pozostaje mi nic innego jak chwycić za broń i zemścić się na potomkach Ysgramora za krzywdy mych przodków :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]