Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 03 gru 2021, 02:47

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ENB Skyrim
PostNapisane: 06 cze 2014, 17:49 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Skyrim
Witam na wstępie jako że jestem nowy chciałbym się przywitać ze wszystkimi z Forum :)
Od niedawna zacząłem bawić się w modowanie Skyrim-a (wcześniejszy komputer nie pozwalał na płynną grę na średnich) ,jestem w tym temacie na prawdę świeży a moja niska znajomość Angielskiego jeszcze bardziej mi wszystko utrudnia. Parę dni temu znalazłem filmik który mnie zainspirował https://www.youtube.com/watch?v=Eu5Z2GVx4pk ,użytkownika z tego forum tvtrig .Znalazłem jego poradnik dotyczący instalacji ENB http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?t=14316
, zrobiłem wszystko krok po kroku instalując tego ENB co on w poradniku i wszystko gra lecz pojawił się problem - Spadek FPS. Zainstalowałem poprawkę która zwieksza FPS ( z poradnika) i dało z 20% wiecej fps. Teraz w trakcie gry mam około 40-55fps. Lecz właśnie te 40+ to jak dla mnie nie jest płynne granie. Na filmach użytkownika tvtrig mówi ze ma 45fps ,podczas nagrywania i z całą masą innych modów.
Więc tutaj pojawia się moje pytanie, czy ta spora ilość FPS w jakiej on gra jest to spowodowane tym że ma komputer z NASA?
czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie jeszcze parę klatek?
Lub może znacie jakieś inne ENB które by nie zjadały az tylu FPS.

Moja specyfikacja komputera to : Procek I5 4570 3.2 / 8 GB RAM / Grafika R9 270x

Mam nadzieję że ktoś bardziej doświadczony podzieli się jakąś pomocną radą. Pozdrawiam

Tytuł: Re: ENB Skyrim
PostNapisane: 09 cze 2014, 13:11 
ShadowCaster

Wynik 40-55 fps przy ENB to bardzo dobry wynik. Nie wiem jaki masz preset ENB, ale każdy ENB ma spory apetyt na ram i co prawda są lekkie presety, ale oferują możliwości niewiele różniące się od tego co dają takie mody jak Dynavision. ENB robione są dla jak najlepszych efektów, wymagają więc mocnych maszyn. Druga sprawa to indywidualne ustawienia presetu. Potwornie dużo pobiera filtrowanie anizotropowe, wyłącz go w panelu ENB i ciesz się większym fps :) Kolejną przyczyną spadku jest aktywne Ambient OCclusion, jakość filtrów w SSAO, poeksperymentuj z ich ustawieniami by dopasować sobie oczekiwany poziom fps. Sprawdź swoje ustawienia pliku enblocal.ini, na forum enb jest masę przykładów jak go dobrze ustawić.

Duży wzrost wydajności daje odpowiednie ustawienie plików skyrim.ini oraz skyrimprefs.ini, ale to temat rzeka więc zajrzyj na forum jest osobny temat o takich modyfikacjach.

PostNapisane: 09 cze 2014, 16:20 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Dzięki za odpowiedź. Lecz właśnie po długich godzinach sam do tego doszedłem, troche podłubałem i jest nieźle. Ba, zrobiłem tak ,odinstalowałem całego skyrim-a, wszystkie mody ,save itd. Zainstalowałem ponownie.
Na yt zobaczyłem RealVision ENB i szczerze mówiąc stwierdzilem że zainstaluję go sobie tylko po to by zobaczyć jak to wygląda ^^ ( nie sądziłem ze pogram przy takiej grafice). Posłużyłem się tutorialem który nagrał autor RealVision, zainstalowałem dodatkowe mody - rekomendowane do tego ENB. Wchodzę do gry i pozytywnie się zaskoczyłem 50-60FPS na początku, w pomieszczeniach 65+. Lecz gdy wszedłem do Lasu FPS spadał nawet do 40fps - Skyrim Flora Overhual ^^ chyba tak podziałało. Tak czy inaczej jestem zadowolony, bo przy 60+ modach i tym nieziemskim ENB da się grać. Wiem ze gdybym tylko wywalił SFO to grałoby się o wiele lepiej ale widoki są tak super że szkoda mi. Popatrzę jeszcze na forum może jeszcze coś FPS uda mi się wykrzesać. Co do AA (SSAO to jeśli się nie myle prawie to samo) to albo w tych ENB jest słabe albo ja zbyt wiele oczekuję. Nie raz mam wrażenie ze obraz jest troszkę nie wyraźny. Miałem tak samo gdy na starym komputerze grałem w Skyrim-a bez AA tylko z samym FXAA. Patrzałem w ustawieniach ENB, wszystko co jest powiązane z AntyAlaisingiem (nie wiem dokładnie jak się to piszę) mam wlączone. Tak czy inaczej jest dobrze ,nigdy bym się nie spodziewał że można samemu sobie tak grę zmodyfikować. Pozdrawiam

Właśnie przed 2 minutami zauważyłem coś w ustawieniach ENB (shift + enter) w zakladce SSAO ogólnie wszystko mam zaznaczone lecz '' Enable Supersampling'' jest na OFF i nie mogę go wlączyć;(
Tak wygląda moje ustawienie enblocal.ini może ktoś znający się na tym doradzi czy coś powinienem zmienić. Nie które opcje AA właśnie wylączyłem bo w jakości obrazu nie widzę znacznej różnicy a FPS trochę zjadało.

[PROXY]
EnableProxyLibrary=false
InitProxyFunctions=true
ProxyLibrary=other_d3d9.dll

[GLOBAL]
UsePatchSpeedhackWithoutGraphics=false
UseDefferedRendering=true
ForceFakeVideocard=false
IgnoreCreationKit=true

[PERFORMANCE]
SpeedHack=true
EnableOcclusionCulling=true

[MULTIHEAD]
ForceVideoAdapterIndex=false
VideoAdapterIndex=0

[MEMORY]
ExpandSystemMemoryX64=true
ReduceSystemMemoryUsage=true
DisableDriverMemoryManager=false
DisablePreloadToVRAM=false
EnableUnsafeMemoryHacks=false
ReservedMemorySizeMb=256
VideoMemorySizeMb=2048
EnableCompression=true
AutodetectVideoMemorySize=true

[WINDOW]
ForceBorderless=false
ForceBorderlessFullscreen=false

[ENGINE]
ForceAnisotropicFiltering=true
MaxAnisotropy=16
EnableVSync=true
AddDisplaySuperSamplingResolutions=false
ForceLodBias=false
LodBias=0.0
VSyncSkipNumFrames=0

[LIMITER]
WaitBusyRenderer=false
EnableFPSLimit=false
FPSLimit=60.0

[INPUT]
//shift
KeyCombination=16
//f12
KeyUseEffect=123
//home
KeyFPSLimit=36
//num / 106
KeyShowFPS=106
//print screen
KeyScreenshot=44
//enter
KeyEditor=13
//f4
KeyFreeVRAM=115

[ADAPTIVEQUALITY]
Enable=false
Quality=1
DesiredFPS=20.0

[ANTIALIASING]
EnableEdgeAA=true
EnableTemporalAA=false
EnableSubPixelAA=false
EnableTransparencyAA=false

[FIX]
FixGameBugs=true
FixParallaxBugs=true
FixAliasedTextures=true
IgnoreLoadingScreen=false
IgnoreInventory=true
FixSsaoWaterTransparency=true
FixSsaoHairTransparency=true
FixTintGamma=true
RemoveBlur=true
FixSubSurfaceScattering=true
FixSkyReflection=true
FixCursorVisibility=true

EDIT: jednak włączyłem full AA i jedna z opcji nawet zwieksza mi FPS oO

a tak u mnie wyglada Skyrim ,wiem ze wielu na tym forum ma o wiele lepiej wyglądającego Skyrim-a ale co tam zaszkodzi ;P
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b48a6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 5968a.html

PostNapisane: 10 cze 2014, 09:48 
ShadowCaster

Enblocal.ini masz ustawione optymalnie.
Co do SSAO (shift+enter) masz rozwijane opcje jakości filtrów (Low,Medium,High, UltraHigh), podobnie jest w innych parametrach, nie wszystkie wartości warto ustawiać na ultra, ponieważ dają prawie niezauważalny efekt za to blokują płynność, np w sekcji [Water] jakość odbić jest prawdziwym killerem fps'ów.
Mod SFO konkretnie zbija wydajność, w moim zestawie to największy pożeracz, warto uważać na ustawienie dystansu wyświetlania roślinności, na nexus znajdziesz kilka modów poprawiających wyświetlanie odległych drzew bez spadku wydajności.
Warto zainwestować czas w modyfikację plików ini. Jeśli potrzebujesz bazy porównawczej dla tej zabawy możesz skorzystać z moich ustawień www.skyrim.eu
Pamiętaj by zrobić kopię własnych ustawień, savów oraz stosować się do adnotacji, ponieważ pliki zrobionę są pod uGridsToLoad 7. Możesz mieć poważne spadki fps na korzyść jakości :)

PostNapisane: 10 cze 2014, 19:41 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Co do enblocal.ini coś tam dłubałem, ale fakt tylko to co ogarniałem.
Supersampling uruchomiłem wchodząc plik enbseries.ini i fakt, nic to nie zmieniło - pozostawiłem jak było optymalnie ( bynajmniej na razie )
Co do jakości odbić, tak ma to wpływ na FPS niestety w nie wszędzie, dlatego zostawiłem to sobie na później. Gdy będę po raz ( już sam nie wiem który) przemierzał świat Skyrima.

Właśnie tak SFO zjada mi FPS i tu jest właśnie ten problem, bo Spadek z np. 60 nagle do 40 (nawet 35) po prostu denerwuje mnie. Wiesz nie chcę wymagać zbyt wiele, ale widać głupiec ze mnie więc jeśli byś mógł podaj mi jakieś namiary na coś czym można zoptymalizować SFO ( rośliny,drzewa) jeśli jest taka możliwość. I wiem ze to chodzi o Dystans pojawiania się tych obiektów ( na starym komputerze ostro zjadało mi to fps w samym Vanilla ustawieniach), lecz właśnie nie chciałbym by gdy ide nagle drzewa i cała Roślinność rosla mi pod nogami. Na pewno wielu maniaków Skyrim-a i ENB miało podobny problem i może jest szansa ze ktoś wydał coś na SFO co nie obniża zbytnio jakości a FPS leci do góry.
A tak jak pisałem, z angielskim leżę :P
Co do Ini. skorzystam i bardzo dziękuję. Pokombinuję może coś uda mi się podnieść.

Dziękuję że poświeciłeś mi chwilę :)
Mam nadzieję że jakoś z twoją pomocą uda mi się to grę doprowadzić do takiego stanu jakiego bym wymagał ( no chociaż zbliżyć).
I jeśli mogę mieć prośbę ,podaj swój konfig pliku enbseries.ini. Może tak uda mi się coś zdziałać.
A i jedno pytanie, od czego jest WeatherSystem ? ( o ile dobrze napisałem)

PostNapisane: 11 cze 2014, 10:10 
ShadowCaster

wiesz, przy 60 modach nie musisz się zbytnio martwić enblocalem :)
na pewno zaczniesz się nim gorąco interesować mając powyżej 300 modów

najważniejsza sekcja w enblocal.ini to ta dotycząca pamięci
jest to efektywne wyłącznie w wypadku systemów 64 bit (32 bit ma ograniczenie do 3 gb)
Kod:
ReservedMemorySizeMb=

tutaj mamy dostępne wartości: 64, 256, 512 lub 1024
bazowa wartość to 64, jeśli chcesz zwiększyć wydajność zastosuj 256 lub 512, dla kart z ramem powyżej 2gb właściwa wartość to właśnie 512
Kod:
VideoMemorySizeMb=

obliczamy to w ten sposób VRAM + RAM - 2048 (1 gb=1024)
jeśli dostaniesz CTD w wyniku przepełnienia buforu ram to próbuj obniżać tą wartość co 512

jeśli używasz jakiś innych plików dll trzeba wprowadzić stosowny zapis proxy
Kod:
[PROXY]
EnableProxyLibrary=true
InitProxyFunctions=true
ProxyLibrary=pierwsze_d3d9.dll, drugie_d3d9.dll

Co do optymalizacji SFO, nie mam w tym temacie doświadczenia, mogę Ci poradzić tylko tyle:
jeśli używasz następujących esp
Kod:
HighResTexturePack01.esp
HighResTexturePack02.esp
HighResTexturePack03.esp
Unofficial High Resolution Patch.esp

przełącz je w NMM na nieaktywne, jeśli używasz ENB

w skyrim.ini wprowadź wartość
Kod:
[Grass]
iMaxGrassTypesPerTexure=7
iMinGrassSize=20

za wyświetlanie drzew w dystansie odpowiada sekcja w skyrimprefs.ini
Kod:
[Display]
fTreesMidLODSwitchDist=10000000.0000
fMeshLODLevel2FadeTreeDistance=2250.0000
fMeshLODLevel1FadeTreeDistance=3000.0000
fMeshLODLevel2FadeDist=10000000.0000
fMeshLODLevel1FadeDist=10000000.0000
uiMaxSkinnedTreesToRender=60

te wartości są przykładowe dla wysokiej jakości, dobierz niższe ustawienia do momentu aż balans wydajność/jakość będzie zadowalająca

zerknij na pożyteczny tweak

PostNapisane: 11 cze 2014, 16:00 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Dzięki za rady:) w weekend siądę na parę godzinek i pokombinuje, lecz mam złe przeczucia. Wczoraj wieczorem grając sobie i starając się przyzwyczaić do tych spadków FPS, jeszcze bardziej się zasmuciłem. Idę z Białej Grani w stronę Ivarstead i zanotowałem spadki nawet do 30FPS co już totalnie mnie dobiło. Super widoki, ale przy takiej płynności nie idzie się nimi nacieszyć jak i samym gameplayem. Co około 3-4 lata zmieniam komputer, więc jeśli nawet teraz się nie uda to za parę lat pogram:P

PostNapisane: 12 cze 2014, 09:08 
ShadowCaster

zmiana komputera nie jest wyjściem, mam potężny sprzęt mimo to po wgraniu ponad 320 modów bez właściwych ustawień miałem katastrofalne dropy. Optymalizacja jest kluczem, szczególnie przy teksturach 4k, ponieważ głównie tekstury ściągają fps.

PostNapisane: 12 cze 2014, 20:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
może nie tyle ściągają co potrafią w momencie przyciąć grę na 1-2 sekundy co potrafi być bardzo irytujące dlatego jak wspomniał nocy optymalizacja i jeszcze raz optymalizacja :)

PostNapisane: 13 cze 2014, 12:05 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

No to dobra wiadomość, jest szansa ze jakimś fartem uda mi się to poustawiać :)

Biorę się za robotę ^^

Mam do was pytanie, gdy patrze na postać z widoku 3 osoby i obracam myszką. To gdy kamera zmienia położenie i wtedy patrząc na broń widzę jakby pozostawiała taki slad za soba, obramowanie jej przez chwilę. Da sie ten błąd jakoś usunąć ? wiecie może co jest za to odpowiedzialne?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona