Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 29 wrz 2020, 17:55

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mody, w końcu co i jak? :/
PostNapisane: 22 cze 2014, 22:42 
Casual
Casual

Witam, chciałem ściągnąć moda na tekstury HD (Skyrim HD - 2K Textures), ściągnąłem wszystkie nowsze paczki. Potem ściągnąłem DSpSoB - Dual Sheath plus Shields on Back (sztylety się 'wbijały' w postać więc wyłączyłem).
Po pierwsze jak zainstalować poprawnie pierwszy mod?
Po drugie: jak zainstalować Realistic Ragdolls and Force i Nightingale Prime HD?
Po trzecie: wszystkie mody są na Nexusie, próbuję instalować przez Nexus Mod Manager, po nieudanych próbach zainstalowałem SKSE (w folderze proponowanym, chyba skyrim'a) co zmieniło mi na pulpicie nazwę gry z Skywim na Skyrim (SKSE).
Po czwarte(Najlepsze): Po próbach zainstalowania Nightingale Prime HD odpalam grę, wpisuję ID na zbroję (player.additem 0005db86) i wyskakuje komunikat w konsoli:
Missing parametr Count.
compiled script not saved.
I nic nie dostaje :(
A podczas wczytywania gry jest napisane:
Ten zapis odnosi się do treści, które już nie istnieją. Niektóre obiekty mogą nie być dostępne. Kontynuować wczytywanie?
Dodam jeszcze od siebie, iż mam kopię zapisów gry przed edytowaniem.
Dziękuje wszystkim, którzy doczytali do końca %)

Tytuł: Re: Mody, w końcu co i jak? :/
PostNapisane: 22 cze 2014, 22:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Skyrim
Ja instaluję wszystkie mody przez NMM i nie mam żadnych problemów.
Co do SKSE no to tak, powinno ci zmienić ikonkę. Nie które mody potrzebują SKSE do poprawnego działania i grę odpalasz właśnie przez SKSE.
Co do kodu, wpisałeś na końcu jaką ilość tego przedmiotu chcesz? ''player.additem 0005db86 1 czy tam 100''
Co do instalacji tekstur, pobierasz NMM i poprostu je aktywujesz. Nie przypominam sobie by było coś tam skomplikowanego.
Co do Save, musiałeś wyłączyć/zmienić jakiegoś moda i dlatego ci to wyskakuje.

Wygoogluj lub na YT poszukaj jak się korzysta z Nexus Mod Menadżera. Ręcznej instalacji modów nie polecam.

PostNapisane: 23 cze 2014, 10:08 
Casual
Casual

A jest różnica między odpalaniem Skyrim'a z pulpitu (SKSE), z Steam'a lub z Menadżera?
Dobra, itmeki daje :D Nie wpisywałem liczby (Na kodach nie gram :P)
Co jeżeli mody nie potrzebują SKSE? Nie robi to różnicy jak jednak odpalę?
Zmienić moda? No tak, Skyrim HD - 2K Textures, w nim chciałem podmienić wygląd na zbroję słowika modem Nightingale Prime HD. Wyskoczyło:
Confirm Overwrite
Data file 'Data\textures\weapons\nightingale\nightingalebow.dds' has already been instaled by 'Skyrim HD - 2K Textures - SHD FULL - Mics'
Overwrite with this mod's file?
I mam 8 wyborów: Yes to all, Yes to folder, Yes to Mod, Yes, No to all, No to folder, No to Mod, No.
Co wybrać? Ja dałem Yes to all.

PostNapisane: 23 cze 2014, 10:26 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Jeśli masz zainstalowane SKSE to już zawsze odpalaj grę przez nie. Inaczej nie będzie Ci prawidłowo wszystko działać.

Tutaj masz zaktualizowane i dodatkowe pluginy do SKSE INI with Plus Plugins ;)

PostNapisane: 23 cze 2014, 11:12 
Casual
Casual

SKSE Ma być w E:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Skyrim\Data?
Bo zainstalował się w Documents\My games\Skyrim :/
Dobra, SKSE został usunięty, a motem zainstalowany ponownie. Co do SKSE z pluginami, to został zainstalowany. Gdziekolwiek wynikały konflikty typu że gdzieś jest coś zainstalowane i się pyta czy nadpisać, to dawałem yes to folder.
nie wiem tylko czy będzie to działać, tzn mod Nightingale Prime HD, bo ludzie piszą że coś w data wybrać by wybrać zbroje (mod zmienia zbroję słowika tzn teksturę na dwa typy). Pomoże ktoś?
Nagra ktoś albo ztobi poradnik jak to zainstalować? Bardzo proszę :/
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/28899/?

PostNapisane: 23 cze 2014, 14:58 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Tak powinno nadpisać bo ona tylko usprawnia (poprawia) wygląd zbroi słowika (nadpisuje pliki). Jeśli odpalaleś przez NMM to wszystko powinno działać :)
SKSE ma być zainstalowany w głownym folderze z grą. Jeśli mody nie wymagają instalacji SKSE czy tam SKUI to nie instaluj, nie musisz. Ale ja dla własnego spokoju bym zainstalował, nic nie przeszkadza, a raczej udogadnia:)

Uruchamiasz NMM, zaznaczasz gry które masz (w których uzywasz modów) np jeśli tylko Skyrim to zaznaczasz skyrim-a a całą resztę odznaczasz. Odpalasz Skyrim w NMM. Wchodzisz w ten link z twoim modem. Klikasz DOWNLOAD MANUAL - na dole masz Nightingale Prime HD i ten drugi. Wybierasz który chcesz - klikasz Download With Menager. (i teraz z pamięci ;P) na dole pobiera ci się mod. Po pobraniu ( będzie pisało COMPLETE) klikasz na MODS i masz tam tego moda. Klikasz na niego 2 razy lewym przyciskiem myszy. Czekasz i po chwili wyskakuje ci ACTIVATE. Wybacz za ten cały bałagan jaki opisałem, lecz nie jestem na komputerze i piszę z pamięci. Mam nadzieję że ci to pomoże, lecz jeśli nie na forum na pewno znajdziesz odpowiednie poradniki do korzystania z NMM, instalacji modów itd...

PostNapisane: 25 cze 2014, 16:36 
Casual
Casual

Dzięki wielkie! czyli mam przy nadpisywaniu Yes to folder?
EDIT: mam dwie wersje zbroi, skórzana i taka druga jeszcze :D jak wybrać? :P

PostNapisane: 26 cze 2014, 17:04 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

wiesz są tam 2 opcje jak pisałem. jeśli dobrze mi się wydaje obydwie zamieniają tekstury, więc musisz wybrać tą która ci odpowiada i tyle. Piszę z pamięci bo dopiero za pare dni będę mógł coś sprawdzić. Tak czy siak sam wychwycisz:) mam nadzieję.

YES:)

Cieszę się że wkońcu mogłem pomóc niż sam ją uzyskiwać. Pamiętaj też że mogę cie wprowadzić w błąd. Nie jestem na tą chwile w stanie sprawdzić co i jak z tym. Lecz naprawdę uwierz mi - Modowanie przed tobą :) a ten mod to dopiero kropla w morzu. Tak jak i ty jestem początkujący w tych sprawach. Lecz gdyby coś wal, być może zdołam pomóc.

PostNapisane: 26 cze 2014, 18:26 
Casual
Casual

Dzięki, jeszcze powiedz jak mam wybrać między rodzajami zbroi :D

PostNapisane: 27 cze 2014, 09:07 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Jeśli dobrze pamiętam to ten mod zmienia tekstury zbroi słowików. Wybór masz na Nexusie - 2 wersje. Pobierasz jedno z nich. Pobierz jedno - włącz i zobacz jak wygląda jeśli ci nie przypasuje. Wyłącz moda i pobierz drugą wersje. Na dniach zobacze co i jak tam, lecz o ile dobrze pamiętam to właśnie tak jak piszę.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona