Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 26 wrz 2020, 17:11

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: losowe crashe do pulpitu
PostNapisane: 02 lip 2014, 15:05 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Procek i5-4570
Grafa gtx660
ram 8GB DDR3
Win. 7 /64. Swieżo parę dni po formacie. Skyrim oczywiście był instalowany na czystym systemie.
Modów bardzo duzo.. w tym kluczowe mody na tekstury, dlatego własnie tutaj obstawiam problem
lista modów
Spoiler:

Mam losowe crashe, tyle co wyszedłem z helgen, nowa postać specjalnie teraz testuje grę, żeby mieć pewność, robię dużo save, wczytać itd. i nie ważnę czy to lokacje czy to save, czy jak zginę i z automatu skyrim ładuje... potrafi wyskoczyc pulpit. ! Czyli nie ma na te reguły ale denerwuje mnie to.. , przed chwila miałem tak.. chciałem wczytać save.. bum pulpit, no to drugi raz, (ten sam save) bum pulpit... no i za trzecim wszedł normalnie do gry.. dziwna sprawa. Obstawiam że wina własnie leży po stronie zasobów, albo LOAD ORDER, wiecie jak to jest, boss nie ma juz akutalnych master list. Więc szukam rozwiązania.. na wstęp, Chcę zainstalować ten "patch" http://skyrim.nexusmods.com/mods/38649/? <--- tylko on tam chyba wymaga jakiegoś ENB.. A ja nie bardzo chcę go instalować, bo gra mi się podoba mam moda purewathers i mi styka. Da się bez tego ENB ten Fix wgrać?? btw.. uprzedzam pytania, Tak czyściłem Tes5Editem... tak robiłem Reproccer.. reproccer nawet zrobiłem na angielskich modach, a na koniec sobie wrzuciłem spolszczenia na nie np na wszystkie 4 USKP i na Fix Armor.
EDIT. teraz jeszcze mi tak na myśl przyszło.. bo jak zacząłem grę w helgen to zapisałem sobie grę tam w tm zamku co uciekamy z Ralofem i zapis na jakimś starym save nadpisałem.. czy to może miedzy innymi stanowić problem ??

EDIT:
Odinstalwałem wszystkie mody i będe wgrywał sobie jeszcze raz. Ale chcę zacząć od tego programu... http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/38 ... w%3D&pUp=1 <----- nie bardzo wiem na jakiej to zasadzie działa... koniecznie jest sciąganie tego ENB który tam jest podany w opisie ?? A jeżeli tak to na jakiej zasadzie to bedzie działać.. nie bede mógł w luncherze zmieniać ustawień grafiki tylko w tym ENB.ini, tak ?

Tytuł: Re: losowe crashe do pulpitu
PostNapisane: 03 lip 2014, 10:52 
ShadowCaster

Szok 47, sprawdź SSME
+Safety Load
+obowiązkowo Skyrim Stability Guide
Skyrim Project Stability

to co masz to średnia ilość modów, crashe według moich obserwacji za pomocą
Skyrim Performance Monitor (bardzo polecam, fantastyczny tools do diagnozy gry) powoduje głównie przepełnienie bufora VRAM. Kod Skyrim idąc za tropem analizy Borisa Vorontsova posiada przecieki w ładowaniu komórek, gra nie zawsze jest w stanie usunąć nieużywaną/niewyświetlaną zawartość co przy texturach 2k lub 4k powoduje implodujący VRAM potok.
Kluczem jest nieprzesadzanie z teksturami, rozsądny ich dobór bo nie zawsze 4k będzie dobrze wyglądać jeśli w otoczeniu mamy defaultowe tekstury (warto się przekonać, że podobny efekt da zastosowanie wyostrzającego pluginu SweatFX na 2k), a przede wszystkim najważniejsze-
DOBRA OPTYMALIZACJA plików sterujących- skyrim.ini oraz skyrimprefs.ini

możesz posiłkować się moimi ustawieniami, na razie dostępny tylko set ultra
http://www.skyrim.eu/

Tytuł: Re: losowe crashe do pulpitu
PostNapisane: 03 lip 2014, 14:39 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dzieki za odpowiedzi :) Coś bede kombinował :) Ale tak czy siak, taki ''urok'' tej gry.

Edit. Nie chcę przechwalić.. ale zrobiłem tak jak mówiłem, mody na nowo wyrzuciłem Paradise Halls Hideout, bo mógł się gryzc z ETaC z bo był blisko rzecznej puszczy. Praktycznie rzut kamieniem. I ważna zmiana ! nie sortowałem Bossem jak zawsze.. tylko LOOT-em i jak narazie 0 crashy. Gra oczywiscie wyczyszczona itd. Zobaczymy dalej jak bedzie szlo,.

Edit2. Kolejne info dla walczących z pulpitem rycerzy. Warto pobrać Skse 1.7 Alfe. tak tak to alfa.. ale alfa alfie nie równa. Gra chodzi normalnie na niej. Swoją drogą... ma wbudwany SSME i nie trzeba kombinowac z ENB bosterami czy innymi za przeproszeniem gównami.. instalujesz SKSkę i grasz, tyle :) A pewnie za jakiś czas doczekamy się normalnej wersji. Myślę, Warto się zainteresować, tymbardziej, że pobranie i zainstalowanie to minuta roboty, a może pomóc wielu ludziom.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]