Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 27 lis 2021, 21:10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przytłaczająca ilość modów :) Mętlik w głowie. Co wybrać?
PostNapisane: 30 lip 2014, 11:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Przepraszam za ten lekki spam i temat pewnie wałkowany setki razy, ale musiałem gdzieś dać upust emocjom xD

Chciałem zagrać w skyrima spróbować gierki, bo zabieram się do niej przeszło od roku albo dłużej, w końcu zdecydowałem się zagrać, więc przy pierwszym podejściu chcę od razu max wycisnąć z gry co się da, aby mieć jak najlepsze wrażenia, no i niestety, Gdy tylko zabrałem się za modowanie, ICH ILOŚĆ ZUPEŁNIE MNIE ZMIAŻDŻYŁA, w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że będzie ich aż tak dużo, no i niestety pogubiłem się. Próbowałem to jakoś ogarnąć i zdecydować co chcę a czego nie, jednak ostatecznie chyba to niemożliwe i zwyczajnie tracę siłę do tego i chęć grania w tą grę. Masa poradników, ale żaden nie spełnia moich wymagań, do tego trzeba pilnować kolejności wgrywania modów i czy któreś nie będą kolidowały, a przy wgrywaniu dziesiątek modów, po prostu nie sposób sprawdzić, które kolidują a które nie.

Póki co wgrałem za pośrednictwem mod managera ledwie
-Immersive Armors
- Skyrim HD - 2K Textures
- SkyUI

i stanąłem w miejscu, bo jak zacząłem czytać te poradniki
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=83806
http://sesjerpg.pl/showthread.php?tid=291
http://www.funnyjunk.com/channel/skyrim ... 2/zmfyGmz/ (w komentarzu jest podane co potrzeba zeby tak gra wyglądała)

no to mózg mi się zlasował i wyłączył, siedze jak zombi przed kompem i się zastanawiam co robić HAHA. Z jednej strony jest jakiś mod pure vision, z drugiej jakiś real vision, i kompletnie nie wiem w co ręce wsadzić.

DO tego, staram się znaleźć informacje, czy mogę użyć do mojeog sprzętu ENBboost, bo podobno znacznie poprawia działanie całej gry, ale o dziwo, żaden z poradników nawet ten (http://sesjerpg.pl/showthread.php?tid=291) nie podaje użycia ENBboost a mod wydaje się być wręcz MUST HAVE.

Tak w skrócie pisząc, pragnę ulepszyć Skyrima i wyciągnąć max fun z gry, jednak bez przesady nie interesuje mnie zmienianie całego systemu walki. Czy zwiększanie poziomu trudności. Jednak interesują mnie mody poprawiające immersje, czyli np. Frostfall - Hypothermia Camping Survival, czy mody które sprawiają że świat bardziej ożywa jak napady bandytów itp. Ale nie chcę też przesadzać, widziałem wiele modów, nawet jakiś zwany civil war, nie wiem o co biega, w każdym razie nie mam dużo czasu na gry i nie chcę sztucznie wydłużać rozgrywki, no chyba, że naprawdę to coś wartego uwagi.

Chcę też mody na więcej opcji tworzenia postaci i wyglądu postaci, wpadłem np. na mody takie jak ten Better Females by Bella ale czy on będzie współgrał dobrze z ApachiiSkyHair, do tego niektórzy proponowali mi Calientes Beautiful Bodies Edition -CBBE-, ale w ogóle go nie moge już znaleźć na nexusie. Chciałbym nadać po prostu ładniejszy wygląd postaciom, a że jestem fanem japońskiego fantasy, to poprawienie gry trochę w tym kierunku nie zaszkodziłoby, ale też bez przesady, nie chcę nagle ze skyrima robić jrpg :P Chodź interesuje mnie mod (Mirai - the Girl with the Dragon Heart)

Na koniec chciałbym dowalić ile się da w upiększenie grafiki, mój pecet to:
i3 2120 3.3GHz
2x4GB DDR3 1333MHz
GTX660ti
Chciałbym po prostu wyciągnąć max z tego, wydziałem, jakieś mody na klimat, na więcej burz deszczu, podobno nawet na unikalne dźwięki itp. ale jest tego po prostu tak dużo, iż nie wiem w co ręce wsadzić.

Jeśli nikt mi nie pomoże to spoko zrozumiem, i tak moim celem było tylko wylanie żalów jak męczące jest modowanie tej gry, a jeśli, przy okazji ktoś zechce pomóc.. no cóż, to tylko będę niezmiernie wdzięczny :)

Tytuł: Re: Przytłaczająca ilość modów :) Mętlik w głowie. Co wybrać
PostNapisane: 30 lip 2014, 12:36 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim
No cóż. Mnóstwo pracy przed Tobą, chociaż nie wiem jak chcesz pogodzić Skyrim z wypowiedzią "nie mam dużo czasu na gry" (mam na liczniku 422 godziny, a nie skończyłem jeszcze wątku głównego).
Jak rozumiem chciałbyś:
a) bardziej zagłębić się w świat gry (immersja)
b) poprawić wygląd gry;
c) zwiększyć różnorodność uzbrojenia.

Czy coś pominąłem?

EDIT:

d) poprawa wyglądu postaci.

Intel HM76 (Panther Point)
RAM 8 GB
Intel HD Graphics 4000 + AMD Radeon HD 7670

Profil NEXUS - matatiah
Profil STEAM - matatiah

PostNapisane: 30 lip 2014, 12:54 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dokładnie, nic nie pominąłeś, ojj wiesz, no trochę jestem zajęty i nie gram już tak sporo jak kiedyś, mimo wszystko lubię długie gry i spędzam w nich sporo godzin, takiego Dragon Age origin pierwsze przejście zajeło 90 godzin xD, jednak nie chcę przesadzać. Może jakoś uda mi się to pogodzić :)

W tej chwili to mam otwarte chyba ze 20 zakładek w przeglądarce z różnymi modami i po prostu nie wiem w co wsadzić ręce. Póki co będę wychodził z domu i pewnie wrócę za 2-3 godziny, może jakoś się zabiorę wtedy za klasyfikację tego i co mi jest potrzebne :)

PostNapisane: 30 lip 2014, 13:26 
Adept analogów
Adept analogów

Po 8 dniach ;-) mam coś takiego. Jeszcze testuję.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

RAM 8 GB

Profil NEXUS - matatiah
Profil STEAM - matatiah

PostNapisane: 30 lip 2014, 17:00 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Wohoo Panieee.... to nie do mnie z czymś takim HAHA, a tak poważnie nie mam ochoty na aż takie modowanie, prędzej stracę ochotę chyba do grania, zanim to skończę :P ALe w sumie dzięki za tą listę, na pewno się przyda :)

PostNapisane: 30 lip 2014, 17:04 
Adept analogów
Adept analogów

michal9o90 napisał(a):
Wohoo Panieee.... to nie do mnie z czymś takim HAHA, a tak poważnie nie mam ochoty na aż takie modowanie, prędzej stracę ochotę chyba do grania, zanim to skończę :P ALe w sumie dzięki za tą listę, na pewno się przyda :)

:-)
Minimum na immersję to pozycje od 1 do 18.

RAM 8 GB

Profil NEXUS - matatiah
Profil STEAM - matatiah

PostNapisane: 30 lip 2014, 18:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
realizm nie imersję :P to 2 różne pojęcia

sam do tego stanu doprowadzałem swojego skyrima dość długo i proponuję zapoznać się z moją listą na stronce w podpisie

Nie staraj się na razie instalować SkyRe iż może spowodować że odechce ci się modowania
chyba że masz sporo cierpliwości więc jest od tego oddzielny temat poświęcony właśnie skyRedone

PostNapisane: 30 lip 2014, 18:28 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

@matatiah Jeśli nie masz nic przeciwko wysłałem zaproszenie na steamie, chciałbym coś prywatnie się zapytać :)

Nie co ty, skyrim redone nie mam zamairu instalować jak powiedziałem, pragnę ulepszyć trochę grę aby była bardziej żywa, żeby było więcej itemów, opcji tworzenia, itd itd. poprawić grafikę, ale nie chcę robić gruntownego remontu gry jaki daje mod skyrim Redone, to już jak dla mnie totalne przerobienie gry, a póki co to będzie moje pierwsza styczność ze skyrimem i jednak wolałbym pozostawić go trochę bardziej takim jak twórcy stworzyli.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]