Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 26 wrz 2020, 08:18

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warsztat Steam - Wasze mody
PostNapisane: 31 sie 2014, 17:06 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: The Elder Scrolls V : Skyrim, Call of Duty, Assasin's Creed, PayDay 2
Możecie tu pisać o waszych modach z warsztatu Steam. Zasada:

[Nazwa Modyfikacji]

[Opis Modyfikacji]

[Dane o modyfikacji, link do niej, spolszczenie itd]

Jak każdy będzie recenzować swoje mody, każdy będzie mógł sobie pomóc. Nie każdy może zrozumieć, co dodaje jakiś mod bo w warsztacie Steam większość modów jest po angielsku.

Armia Call of Duty http://callofdutywarfare.pl/ Najlepsza strona o serii CoD. Newsy, opisy przejścia misji i wiele więcej. Znajdziesz ją też na Facebooku : https://www.facebook.com/pages/Armia-Ca ... 10?fref=ts.

Tytuł: Re: Warsztat Steam - Wasze mody
PostNapisane: 31 sie 2014, 17:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
raczej nie będzie wiele osób iż 99,9% unika Steam jako bazy modów.

PostNapisane: 31 sie 2014, 18:29 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim
tvtrig napisał(a):
raczej nie będzie wiele osób iż 99,9% unika Steam jako bazy modów.

Zgadzam się.
Nie korzystam.

Intel HM76 (Panther Point)
RAM 8 GB
Intel HD Graphics 4000 + AMD Radeon HD 7670

Profil NEXUS - matatiah
Profil STEAM - matatiah

PostNapisane: 02 wrz 2014, 11:07 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
Większość forumowiczów zapewne korzysta z Nexusa z uwagi na fakt wsparcia procesu instalacji poprzez Nexus Mod Manager, który znacznie ułatwia instalację - zwłaszcza rozbudowanych modyfikacji, ze mną jest jednak inaczej - hobbystycznie modując Skyrim’a, zawsze zaglądam do struktury modyfikacji, w związku z czym w/w aplikacja nie jest mi potrzebna do instalacji modów z uwagi na znajomość struktury plików. Wróćmy jednak to meritum - jedynym modem zainstalowanym za pośrednictwem Steam’a jest:
Lakeview Manor Upgrades (wersja ang. - autorem oryginalnej modyfikacji jest Emperor11 - link)
Modyfikacja przeznaczona jest dla dodatku Hearthfire, koncentrując się na zwiększeniu możliwości obrony domu przed atakami: bandytów/gigantów/wilków etc. Wszyscy posiadacze vanillowego Hearthfire wiedzą o okresowych atakach na swoje posiadłości. Ponieważ jest to moje pierwsze spotkanie ze Skyrim’em - nie miałem pojęcia o w/w aspekcie rozgrywki, toteż zaskoczeniem był atak giganta czy bandytów przy powrocie na swoje włości. Później ów fakt zaczął mnie irytować do tego stopnia, iż zdecydowałem się poszukać “złotego środka” - sięgając po ów mod. Mod dodaje możliwość wynajęcia 3 strażników wyposażonych w Ebonowe Łuki i szklane strzały, które dość szybko uśmiercają przeciwnika, ponadto mod dodaje mur obronny z wieżyczką strażniczą - 2 bramy wjazdowe na mistrzowskim poziomie zamykania oraz możliwość wynajęcia kowala, który korzysta z przygotowanego na zewnątrz zaplecza rzemieślniczego (musimy odpowiednio przygotować miejsce pracy) - mało tego kowal - posiada początkowy stan gotówki 2000 Septimów. Po rozwinięciu perka “Magnat Kupiecki” ta suma rośnie do 3000 Septimów. Jest to o tyle wygodne, iż wracając z podróży - nie muszę udawać się do miasta z zamiarem sprzedania sprzętu - kowal spełnia rolę kupca, ale również oferuje wiele materiałów - w tym surowce potrzebne do budowy. Wersja pobrana ok. pół roku temu nie zawierała spolszczenia, toteż niektóre opcje dialogowe u huskarla zostały zangielszczone, nie jest to dla mnie jednak problemem tudzież czynnikiem dyskredytującym całość modyfikacji. Jeśli chodzi o samą budowę muru - musimy do tego celu zebrać potrzebne materiały: 300 jednostek kamienia, 60 bali, 10 zawiasów, 10 stalowych łączników, 3 zamki. Myślę, że nic nie pominąłem w spisie. Instalując mod nie chciałem tworzyć fortecy na miarę Alcatraz, którą oferuje mod: “Lakeview Freehold- Tundra Defense and Pocket Empire Builder Compatible BETA”, zmiana miała być zarówno subtelna jak i funkcjonalna i uważam, że mod Lakeview Manor Upgrades zachowuje kryteria wyważenia, na które zwracałem uwagę. Mod nie spełnia do końca oczekiwań, tzn. nie usuwa spawn point’ów gigantów czy bandytów - czasem dochodzi do kuriozalnej wręcz sytuacji, gdy napastnik spawnuje się wewnątrz struktury domu, nie będąc w nim jednak. Wówczas nie da się go zabić z uwagi na chroniącą go ścianę. Zmiana lokacji tj. wejście do domu i szybkie wyjście ratują tę nieszczęsną sytuację i przeciwnik pojawia się w miejscu możliwym do wyprowadzenia ciosu - są to jednak sytuacje sporadyczne, zaś dodatkowe wsparcie 3 strażników + kowala władającego dość dobrze magią ognia oraz toporem - stanowią znaczne ułatwienie.
Zalety moda:
  • rozbudowa o mur warowny - terenu naszej posiadłości połączona z możliwością wynajęcia 3 strażników - zapewniająca wsparcie podczas ataku na posiadłość.
  • możliwość wynajęcia osobistego kowala/handlarza.

Wady:
  • sporadyczny spawn przeciwnika wewnątrz struktur budynku nastręczająca trudności w zabiciu go.
  • rozbudowa ogranicza się tylko do włości w Falkreath.

Całość stanowi alternatywę dla zwiększenia możliwości obrony posiadłości przed atakami bez konieczności rezygnacji z ataków. Przez niemal 900 godz. gry z Lakeview Manor Upgrades - nie miałem ani jednego CTD związanego z w/w modem.

Screen'y:
Spoiler:

Media:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]