Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 28 lis 2021, 09:35

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nowe textury
PostNapisane: 26 wrz 2014, 17:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
@michal9o90
kwestia gustu, mi ewi nie podszedł. Z moim presetem ENB i testurkami 2k / 4k on po prostu przegrywa.
ale jak mówiłem co kto lubi.
kilka fotek i filmików pewnie w galerii znajdziesz nie ma sensu bym tu wklejał.

Tytuł: Re: nowe textury
PostNapisane: 26 wrz 2014, 19:16 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Naven napisał(a):
I jak tu spokojnie zaplanowac instalacje MODow jak co chwile takei smaczki mi przed oczy wpadaja.
Exapnded Towns and Cities
Michal masz moze jakis opis albo filmik jak zrobiles z teksturami ami i EWI w Whiterun?

Pliki które odpowiadają za akurat te konkretne ściany, nie wszystkie, bo niektóre budynki w Whiterun/Białej Grani mają użyte tekstury dla ścian z innych plików, natomiast konkretnie te budynki wokół studni i bodajże jakieś 3-4 budynki w centralnej czesci, oraz zamek (Dragonsreach/Smocza Przystań) korzytają z konretnie tych tekstur/tych plików:

wrcarvedpanels01.dds
wrcarvedpanels01_n.dds

Lokalaizacja plików: Skyrim\Data\Textures\architecture\whiterun wystarczy je ręcznie zamienić z plikami od aMidianBorn, ja trochę bardziej się bawiłem, bo zależy mi na tym, aby wszystko co mogę instalować przez NMM, bo zależy mi na funkcji automatycznego backup'u plików gdy nadpisuje, fakt, że z każdym modem mam wtedy coraz mniej miejsca na dysku, ale cóż, łatwiej wtedy wracać do poprzednich ustawień jak się coś nie spodoba, więc ja zamiast ręcznie instalować, to po prostu z moda Ewi whiterun w winrarze usunąłem z paczki konretnie te pliki, których nie chciałem instalować i taką paczkę wrzuciłem do NMM i zainstalowało bez problemu.

Gdyby cię to interesowało to jeszcze te pliki(także w tej samej lokalizacji):

wrtreedeadbark01_n.dds
wrtreedeadbark01.dds
odpowiadają za tekstury tego martwego drzewa, ja wolę te z moda Skyrim Flora Overhaul
wrtreealivebark01.dds
wrtreealivebark01_n.dds
Te pliki chyba odpowiadają za żywe drzewo, chyba chodzi o to, że będzie misja w której uleczymy to martwe drzewo (nie wiem bo moje postępy w fabule są znikome xD)

Plus jeszcze:
wrtreefloweringbranch01_n.dds
wrtreefloweringbranch01.dds
Z tego co zrozumiałem oglądając w programie te tekstury to są to tekstury kwiatów, pewnie gdy uleczemy drzewo, ja zostałem przy wersji ze skyrim flora overhaul, chodź te od Ewi są całkiem niezłe, nie wiem nawet czy nie lepsze, chodź rozdzielczość gorsza.

Co do Exapnded Town and Cities uważaj, nie ściągaj obecnej wersji, jest pełna bugów, po rpostu jest nie skończona i większość patchy nie działa dla tej wersji jest ogromny problem dopasować v13 do czegokolwiek, ja zostałem przy wersji 12.1 którą juz niestety usunęła autorka (czego no ta bene totalnie nie rozumiem) natomiast 12.1 jest zdecydowanie bardziej stabilna, kompatybilna i większość patchy dla innych modów działa. Zresztą jak poczytasz komentarze nie brak tam postów, że coś komuś nie działa. Jak chcesz mogę ci udostępnić wersje 12.1, bo mam ją na dysku, natomiast na szczęście patche do wersji 12.1 są ciągle dostepne na stronie modu ETaC i pamiętaj, że nie wszystkie patche są tam zawarte, dla niektórych modów trzeba szukać patchy dla ETaC po prostu na nexusie.

tvtrig napisał(a):
@michal9o90
kwestia gustu, mi ewi nie podszedł. Z moim presetem ENB i testurkami 2k / 4k on po prostu przegrywa.
ale jak mówiłem co kto lubi.
kilka fotek i filmików pewnie w galerii znajdziesz nie ma sensu bym tu wklejał.

Pewnie oglądałem twoją galerię, zajebiste ale nie w moim stylu, więc zgadzam się w zupełności co kto lubi, u ciebie wygląda to znakomicie z tym presetem, więc doskonale to rozumiem, nie wszystko co pasuje u jednej osoby będzie pasowało u drugiej, kwestia właśnie ustawień preseta ENB, gustu itd. Ale po prostu uważam, że zbyt pochopnie oceniłeś modyfikacje Ewi Whiterun, bo naprawdę nie jest zła...co prawda może nie wszystko mi się podoba, i Ewi nie pomyślał zbytnio o balansie w kolorystyce, ale zdecydowanie część elementów jest genialna. Po drugie porównajmy to z podstawką....myślę, że zdecydowanie mod zasługuje na "LIKE", a co do tekstur 2/4k nie każdy na tyle może sobie pozwolić, mod od Ewi uważam jest genialny dla low/medium end PC.

Swoją drogą już wypróbowałem mod JK whiterun JESUS, masakra, to nie na mój PC, chodź generalnie gdy minie 2-4min chodząc po mieście to FPS w miare sie stabilizują na poziomie 25-32? 35?, jednak gdy pierwszy raz uruchomie grę i wejde do miasta to masakra, ładuje się cholernie długo a pierwsze momenty to fps na poziomie 5-15, po prostu mój PC nie radzi sobie z tak dużą ilością elementów, ciekawe czy jakby usunąć większość tych roślin/kwiatków czy by się coś poprawiło, jednak jestem zbyt zielony, żeby bawić się plikiem esp o ile go rozpakować jeszcze umiem to nie potrafię spakować. Może dałoby radę jakoś usunąć niektóre elemnty dzięki tes5edit, ale też jestem zbyt zielony na to :/

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2