Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 26 wrz 2020, 01:11

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gothic 0.4 - Nowa historia, nowy silnik, klimat Gothica!!
PostNapisane: 30 wrz 2014, 19:24 
Casual
Casual

Obrazek

Przede wszystkim, witam was serdecznie! Jestem nowy i zamierzam dużo się tutaj udzielać. Ale, to nie temat do przedstawiania się, więc przejdźmy do konkretów.
Zakładam w ciemno, że 95% osób, które grają w gry Bethesdy, przypadła do gusta flagowa seria Piranha Bytes - Gothic. Niestety, wszyscy wiemy, jak została potraktowana i dzisiaj chyba już nikt nie wierzy, że w obecnych czasach da się osiągnąć TAMTEN legendarny klimat.
Jednak są jeszcze osoby, które mają odmienne zdania.
Z ogromną radością przedstawiam wam nadchodzący projekt modera Zagłoba - Gothic 0.4 (nazwa "robocza"), którego celem jest zmiksowanie najlepszych elementów Gothica i Risena z nowymi możliwościami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Jak napisał sam główny twórca:

Cytuj:
Gothic 4.0 ma szansę stać sie pierwszym polskim modem, który połączy najlepsze klasyczne elementy króla cRPGów z 2001 roku z nowoczesnym silnikiem Creation Engine. Będzie starał wykorzystać najlepsze rozwiązania mechaniki gier Piranha Bytes aby stworzyć prawdziwie niezapomnianą przygodę.

Najciekawsze jest to, że Zagłoba jeszcze przed 30 kwietnia tego roku (kiedy to pierwszy temat pojawił się na themodders), aż do początków września kompletnie SAM zajmował się tym modem i osiągnął naprawdę wiele. Dla ciekawych, oto co pokazał na samym starcie:
Spoiler:

Mam nadzieję, że już wystarczająco was zainteresowałem i mogę pisać trochę luźniej :)
Może jednak wytłumaczę, wam, jaki ja mam interes i powiem co nieco o powstałej "ekipie". Do niedawna byłem moderem Gothica, tworzyłem głównie Addony na serwery. W końcu postanowiłem przerzucić się na coś nowszego, zdecydowałem, że to będzie Skyrim. No i na forum themodders, zauważyłem projekt Zagłoby. Co prawda nie umiem jeszcze modować Skyrima, ale robię inne rzeczy np. ulepszanie modeli z Gothica/Risena, czy też wygładzanie map stworzonych przez Zagłobę. Poza mną w ekipie jest jeszcze parę osób, ale nie poznałem ich jeszcze, bo Zagłoba zaczął szukać pomocników naprawdę nie dawno. Gdyby było nas trochę więcej, to marzy mi się oficjalne forum dla naszej modyfikacji.
Przyznam się, że nie znam 100% założeń moda, nie wertowałem też wszystkich stron pierwszego tematu. Poproszę Zagłobę, żeby udzielał wam odpowiedzi na pytania, na które ja nie będę mógł odpowiedzieć, oraz dodał coś do tego tematu.

Wracamy do moda.
Tutaj jest wstępny zarys fabuły. Nie będzie zapożyczona z jakiejkolwiek gry, tylko nowa, stworzona w oparciu o świat Gothica:

Spoiler:

Jak wiele udało się osiągnąć Zagłobie, gdy pracował sam?

Zaczęło się od prostych rzeczy, typu:
Spoiler:

A już po krótim czasie:
Spoiler:

Oczywiście, jest tego dużo więcej, ale gdybym chciał wam przedstawić całą historię tworzenia, to zajęłoby to strasznie dużo czasu i miejsca. Co mamy teraz?

System walki jest poprawiony (korzystamy także, z gotowych już modów np. Combat Evolved)
Punkty doświadczenia, punkty nauki, oraz trening u trenerów przewidziane.
Potwory z Gothica (dzięki pomocy GothicBrothertTeam)
Oto cieniostwór!

Miksturki także gotowe:
Spoiler:

Tutaj pewna znana lokacja z G1, stworzona już po moim dołączeniu:

(i niech mi ktoś powie, że już nie czuć klimatu Gothica :) )
Obecnie walczymy z nadaniem broniom wymagań (np. określonej siły) do założenia. Szukamy też grafika 2d (o czym zapewne napiszemy w odpowiednim miejscu). Na szczęście, mamy jeszcze masę energii i pomysłów!

NIECH INNOS BĘDZIE Z WAMI!
Obrazek

Tytuł: Re: Gothic 0.4 - Nowa historia, nowy silnik, klimat Gothica!
PostNapisane: 01 paź 2014, 00:36 
ShadowCaster

Witaj Gordon!
Uradowało się moje serce, jednak Skyrim nie posiada na tyle elastycznego silnika dla tak śmiałych innowacji. Klimat tworzy fabuła, a nie staty i choć szczerze kibicuję takiemu projektowi to znając od kuchni system obawiam się, że projekt nie przeskoczy typowych modów p.t. Epic Gameplay Overhaul. Ale nie kraczę, czekam na debiut Waszego projektu i trzymam kciuki.

PostNapisane: 05 paź 2014, 15:43 
Casual
Casual

Zagłoba przygotował dwie tapety! Pomyślicie- zwykłe screeny ze Skyrima.
HAHAHA, bardzo się pomylicie.
Obrazek

http://hostuje.net/file.php?id=6e9580a9 ... b920ad413e

PostNapisane: 11 mar 2015, 16:55 
Casual
Casual

Masakra! Niesamowite kocham gothica i jeśli to się uda to bd bajka ! A bd postacie z starych gothic? Diego lester gorn milten saturas vatras xardas czy coś? Fajnie by było też żeby można było być magiem ognia wody czy paladynem jak to było wcześniej ;) Jak najbardziej upodobnic do gothica :) Wielkie dzięki że to robicie!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]