Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 16 paź 2018, 17:08

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 13   [ Posty: 127 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Jakiego modelu ciała używacie
UNP 32%  32%  [ 13 ]
UNP BLESSED BODY 5%  5%  [ 2 ]
Caliente's Beautiful Bodies Edition -CBBE 44%  44%  [ 18 ]
CBBE TB 15%  15%  [ 6 ]
CHSBHC 2%  2%  [ 1 ]
SeveNBase 0%  0%  [ 0 ]
ADEC 2%  2%  [ 1 ]
Liczba głosów : 41
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wygląd postaci - mody, narzędzia, tutoriale, problemy...
PostNapisane: 03 lis 2014, 12:12 
ShadowCaster

Zakładam temat do opisywania wszelkich zagadnień związanych z:

wyglądem bohatera
wyglądem NPC
wyglądem towarzyszy ( follower )
modami dodającymi towarzyszy oraz niestandardowych kompanów ( w kategorii wyglądu )
modyfikacjami wyglądu w Creation Kit, Nifskope, Skyrim NPC Editor
problemami z bugami typu: red head, black face bug, stack eyes glitch, facegenpart missing, błędami tekstur wyglądu, itp
pytaniami na temat instalacji i ustawień modeli ciała ( UNP, CBBE, itp ), szkieletów, modów teksturujących ciało, modów dodających włosy, oczy, makijaże, tatuaże, itp (instalacja oraz ustawienia)
instalacją oraz obsługą pluginów zmiany wyglądu typu Race Menu, Enhanced Character Edit, instalacją gotowych presetów postaci do slotów
obsługą narzędzi Body Slide, Outfit Studio
konwersjami wyglądu np. UNP>CBBE, itp
tutorialami dla w/w tematów
dopasowaniem pancerzy, dodatków dla modeli ciała (w przypadku problemów niedopasowania, niewyświetlanie się w/w zgłaszamy w temacie 'Problemy z modyfikacjami')

Temat służy również do propozycji ciekawych i nowatorskich rozwiązań w projektowaniu i modelowaniu postaci.
Jeśli masz postać nad którą się napracowałeś, jest unikalna, pochwal się w tym temacie :)
zasady prezentacji:
• umieszczamy link zewnętrzny do obrazków
• opisujemy mody użyte do jej stworzenia (linki mile widziane)
• obrazki z treścią dla pełnoletnich opisujemy tytułem 18+ i zamykamy w spoiler, by nie wyświetlały się bezpośrednio w temacie (za taką treść przyjmuje się tylko pełny negliż, by nie popadać w przesadę)

Założyłem osobny temat dla szybszej i klarowniejszej nawigacji w problematyce modyfikacji TYLKO I WYŁĄCZNIE WYGLĄDU POSTACI.
Wszelkie pytania w temacie pozostałych modyfikacji proszę zadawać w temacie PROBLEMY Z MODYFIKACJAMI.
Właścicieli pirackiej gry tradycyjnie zapraszamy do szatni.

Tytuł: Re: 1/4 twarzy jest czarna! W czym leży problem?
PostNapisane: 10 lis 2014, 10:52 
Casual
Casual

Gra w: DA, ME, LoL, TESV, AC, Witcher
nocny napisał(a):
Ezrenai napisał(a):
Możliwe że LE nie działa z winy instalki?

Z całą pewnością instalka Steam działa poprawnie.
Jeśli już zainstalowałaś swoje mody według poprawnej kolejności (sprawdzone przez LOOT), SkyUI również doinstalowane w najnowszej wersji, bashed patch z WryeBash poprawnie zriobiony, Tess5Edit ma czyściutki log, to prawie wszystko gotowe.
Oczywiście odpalasz grę przez SKSE, prawda?

Jak już wcześniej wspominałam, wina instalki ;)
Pobrałam ją na nowo i wszystko śmigało należycie... no właśnie, "śmigało".

Wg twojej sugestii wgrałam "Real Girls Realistic Body Texture for UNP UNPB and SeveNBase - WIP" i... zaczęły mi znikać tekstury z niektórych przedmiotów, a nawet stworów (chociażby krabów błotnych, za łatwo je teraz znaleźć :D). Przykładami mogą być: stalowe sztylety, szaty (te dla magów *słaba pamięć*) fartuch kowala...
Wywalić te teksturki i wgrać te smooth? Czy to coś pomoże?

Dodam, że pilnując kolejności wgrywania i teksturek nakładających się na siebie, wgrałam 2 mody dodające po 2-3 fryzury. Działają pięknie.

PS: Instalowałam wczoraj, wszystko było ok, fioletowe teksturki pojawiły się dzisiaj :')

Tytuł: Re: 1/4 twarzy jest czarna! W czym leży problem?
PostNapisane: 10 lis 2014, 16:08 
Casual
Casual

Gra w: DA, ME, LoL, TESV, AC, Witcher
Cóż, problem naprawiony. Zawiniły ww tekstury (w sumie to WIP wszystko wyjaśnia :P)
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem, a w szczególności nocnemu za małe wyjaśnienie, jak to tam jest z tymi teksturami.
Temat do zamknięcia.

Tytuł: Re: Wygląd postaci - mody, narzędzia, tutoriale, problemy...
PostNapisane: 23 lis 2014, 14:16 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, DotA2, Rome2
Dwa pytania

1. Czym się różnią UNP i CBBE? Częściowo wiem, ale chciałbym poznać wasze zdanie.
2. Czym się różnią CBBE i CBBE TB

PostNapisane: 23 lis 2014, 18:35 
ShadowCaster

1.
- UNP ma szczupłą sylwetkę, mniejszy biust, prezentuje kobietę w skali dojrzałości mniej więcej 20 lat
- CBBE ma sylwetkę z dużym biustem, obszerniejszymi biodrami (typowe dla kobiet po porodzie), ramiona są szersze, wygląd bardziej atletyczny, szersze uda i łydki, zakres dojrzałej kobiety ok 28/30 lat
2. CBBE TB (dokładniej BBP- Breast And Butt Physics, TBBP- Breast And Butt Physics + HDT Physics Extensions) to animacyjna opcja falującego biustu podczas ruchu, opcjonalny dodatek do CBBE.

PostNapisane: 23 lis 2014, 18:48 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, DotA2, Rome2
Pewnie kwestia gustu, ale dla mnie CBBE bardziej pasuje do świata Skyrim. Zauważyłem jednak że mimo wszystko UNP chyba biję popularnością CBBE.

2. Tak z ciekawości( tak oczywiście - przypisek redakcja ) trudno takie coś zainstalować pewnie?

A trzy ostatnie w ankiecie to jakieś mody też na body, tyle że chyba tak słabe że o nich wcale nie słyszałem ;d

PostNapisane: 23 lis 2014, 19:05 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
HDT Physics Extensions - to również animacja włosów jak i niedawno doszła animacja płaszczy podczas poruszania się.

PostNapisane: 24 lis 2014, 11:09 
ShadowCaster

Z pewnością UNP stało się ostatnio bardziej popularne dzięki dużej ilości modów na pancerze, ubrania i dodatki dla UNP. Grając ostatnim buildem z UNPB BBP miałem dużo więcej swobody w kombinowanych zestawach pancerza niż w CBBE.
W przypadku UNP, góra od jednego pancerza oraz dół od zupełnie innego, dzięki takim modom jak np UNP or UNPetite - Hmm What To Wear dawała nieograniczone możliwości komponowania niestandardowego opancerzenia zarówno dla bohatera jak i NPC. W CBBE jest trudno o takie mody, na szczęście są bardzo udane konwersje oraz coś czego UNP nie ma, czyli doskonałe, dedykowane narzędzia Calientes:
- Caliente's Texture Blender
- BodySlide
- CBBE Outfit Studio

Co do pytania czy trudno zainstalować HDT Physics Extensions.
Jest to niezależny silnik animacyjny, instaluje się przez NMM jak każdy inny mod, bez żadnych komplikacji. Powstaje coraz więcej wtyczek obsługujących HDT, oprócz tych, które wymienił Nicolas5, mamy jeszcze bujające pośladki, animacje kręcenia biodrami, chodu modelki na koturnach i tego typu zabawki. Dla mnie całkowicie rozbijają klimat mojej gry, więc gościły tylko dla zabawy, ale plugin HDT jest bardzo obiecujący i mam nadzieję na powstanie wkrótce bardziej pożytecznych animacji.

PostNapisane: 30 lis 2014, 15:26 
Casual
Casual

Cześć
Mam taki problem, chciałbym aby kobiety w skyrim wyglądały bardziej ''kobieco'' nie ingerując w mod dzięki któremu mam na plecach dwa miecze tarcze itd ( podobno po zainstalowniu moda na bardziej kobiece kształty mod na dwa miecze się wyłącza ).Btw, nie chodzi mi tylko o ciało, lecz o włosy,twarz też.I istnieje jakiś mod graficzny który polepszy w znacznym stopniu grafikę mojego skyrima nie obciążając zbyt fps ?

NP. ten mod
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/35 ... 5267&pUp=1

Widzę,że muszę zainstalować UNP lub CBBE,lecz ja mam XP32.

PostNapisane: 30 lis 2014, 18:12 
ShadowCaster

XP32 to szkielet, plus kilka animacji ruchu/broi/etc. Odpowiada za animacje poruszania.
UNP i CBBE to mody na meshes, czyli proporcje w budowie postaci, jednym słowem- postura.
Na to dopiero nakładasz tekstury do ciała.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 13   [ Posty: 127 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona