Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 05 gru 2021, 16:14

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Propozycja: FAQ
PostNapisane: 08 mar 2015, 21:43 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
@lordtorus,
lordtorus napisał(a):
...Miałem 3 "kłótnie" lub bardziej dysputy i z każda zakończyła się kapitulacją agresora i to bez ani jednego przekleństwa czy obrazy...
możesz to sobie wmawiać, otóż nie każda, w moim przypadku, to ja - kolokwialnie mówiąc -"jestem górą" w tej dyskusji, dzięki której nie tylko osiągnąłem swój cel, czyli przyśpieszyłem polonizację modyfikacji "Elisdriel - Bosmer inspired tree house", ale przede wszystkim moje teatralne (celowe) oburzenie spowodowało usprawnienie sekcji "Propozycje tłumaczeń" poprzez dodanie przez Ciebie nowych informacji do opisu tabeli. Żaden wcześniejszy post nie wpłynął na twoją osobę dostatecznie, by zaowocowało to konkretnymi zmianami, to posunięcie stało się moim udziałem (Sic!). Moja konstruktywna prowokacja wpłynęła pozytywnie na zmiany, które widoczne są po dziś dzień, zatem nie Ty wygrałeś ową konfrontację, lecz Ja, chciałem jednak przypomnieć o tym fakcie, by uświadomić Ci, iż w miejscu gdzie Ty dostrzegasz klęskę agresora - Ja dostrzegam jego tryumf. Uległeś manipulacji korzystnej dla całego forum - to w kwestii przypomnienia tudzież uświadomienia sobie mojego stanowiska. Istotny w tej konfrontacji jest również fakt wyrażenia sprzeciwu przez forumowiczów @Nocny oraz @Mnikjom, wobec mojego krytycznego stanowiska zogniskowanego na twej osobie i fakcie zwrócenia uwagi na brak dobrej organizacji kwestii informacyjnych w prowadzonym spisie propozycji, otóż gdyby nie reakcja w/w forumowiczów - dyskusja nie zakończyłaby się w tak "przyjaznej atmosferze", zatem pamiętaj o tym fakcie, gdy będziesz czytał mój post. Na pewno twoja miałka argumentacja nie stanowi tu czynnika decydującego o czyjejkolwiek kapitulacji, nie z twoim groteskowym poziomem elokwencji.

Zanim moderatorzy potraktują mój wpis jako powód do przyznania warna, tudzież off-topowy (moderator @nocny doskonale wie, iż moja obecność na gamewalk.pl - o czym został poinformowany podczas dyskusji na PW - jest tymczasowa, tym bardziej, iż nie mam zamiaru angażować się w życie forum, zatem liczę się z banem za ewentualne prowokacje), powinieneś wiedzieć, iż w pierwszej kolejności Ty jesteś odpowiedzialny za "śmietnik" w dziale polonizacji - tematu którego jesteś autorem, otóż chcesz wymagać od ludzi - wpierw wymagaj od siebie. Gdyby zależało Ci na utrzymaniu porządku w dziale, wówczas zgłosiłbyś się do funkcji moderatora z uprawnieniami ograniczonymi do jednego działu/tematu. Jeśli po podaniu odpowiedniej informacji - forumowicz złamałby zakaz dublowania postów w kwestii zgłoszeń polonizacji - powinieneś jako moderator tenże wpis usunąć bądź przenieś do działu Off-Topic. Zamiast tego oczekujesz od ludzi sprawdzania wpisów składających się na przyjęte już zgłoszenia. Jak pokazuje praktyka w tym konkretnym aspekcie - efekt upominania nie spełnia swojej funkcji, toteż moderacja tematu powinna być sprawą priorytetową, ale do tego potrzeba minimum chęci, której z twojej strony - brak. Skoro masz czas, by pisać posty z wyjaśnieniami - usunięcie wpisu nie powinno być aż tak zajmujące. Założyłeś temat dot. spolszczeń i twoim obowiązkiem powinno być właściwe nadzorowanie go - takie są brutalne fakty, z którymi powinieneś się pogodzić jako pomysłodawca przedkładający propozycję usprawnienia tego konkretnego aspektu funkcjonowania forum. Tak widzę ową kwestię i proszę potraktować ją jako propozycję w rozwoju serwisu "gamewalk.pl" - nie zaś preludium do dysputy. Żebyś dobrze mnie zrozumiał - powinieneś zostać moderatorem, wówczas błahe dyskusje i notoryczne upominanie forumowiczów, nie byłyby konieczne i to jest fakt przez duże "F".

PostNapisane: 09 mar 2015, 09:55 
InSkyrim

Eh wiesz co dopisz sobie w swoim kajeciku "2 wygraną" bo to co nadziergałeś jest tak wybitne że nawet nawet nie chce mi się rozbijać wypowiedzi na części. Poprzednią naszą dyskusję wygrałeś jak Francuzi wojnę a twoje "przyspieszenie polonizacji" nie miało zupełnie nic ze mną wspólnego. Na przyszłość nie skupiaj się wyłącznie na przeroście formy nad treścią bo tylko traci się czas na przebrnięcie przez masę zapełniaczy.

Triumf, manipulacja, prowokacja :rotfl: myślę że nadasz się na sekretarza pewnego pana z PIS.

"powinieneś wiedzieć, iż w pierwszej kolejności Ty jesteś odpowiedzialny za "śmietnik"
Haha tutaj to naprawdę poprawiłeś mi humor, masz talent przydałbyś się na dworze Aleksandra Jagiellończyka.

Krótko i na temat : moderatorem można być co najmniej działu a nie jednego wątku, proponował to już w styczniu nocny. Modów tej części forum już mamy, a ja sam z braku czasu nie przeglądam reszty forum więc do d. z taką moderacją.

Ostatnio edytowano 09 mar 2015, 10:33 przez lordtorus, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 09 mar 2015, 10:32 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Lordtorus,
Cytuj:
...dopisz sobie w swoim kajeciku "2 wygraną"...
dobrze, tylko pozwól mi wpierw odrobić lekcje z matematyki.
Widzę, iż nie dostrzegasz lub też nie chcesz dostrzec potencjalnych korzyści wynikających z funkcji moderacji, otóż w sytuacji dublowania wątku miałbyś pełną swobodę działania, zamiast czekać na reakcję moderatora tudzież raportować post. Wierz lub nie, ale to rozwiązałoby kwestię powtarzających się zapytań o polonizacje. Skoro moderacja - jak napisałeś - obejmuje większy zakres uprawnień niż li tylko jeden temat, wówczas twoje zadanie byłoby skoncentrowane tylko na jednym temacie, wszak nikt nie zmusza Cię do nadzorowania całego działu. Chcesz porządku w temacie - masz szansę realnie wpłynąć na toczone tam dyskusje merytorycznie abstrahujące od clou wątku, którego jesteś autorem. Przemyśl tą kwestię, ba - możesz nawet utworzyć ankietę, która da Ci realne spojrzenie na ewentualne poparcie twojej kandydatury na moderatora- w tej kwestii masz moje poparcie.

PostNapisane: 09 mar 2015, 10:48 
InSkyrim

#Keldorn

W tej sprawie nie zrozumieliśmy się od początku. Gdyby istniała opcja moderacji wątku sięgnąłbym po nią już dawno temu bo znacznie ułatwiłaby mi życie. Skoro prawa moderatorskie sięgają co najmniej działu, nie chciałem sięgać po coś z czego nie wyciągałbym pełnego potencjału. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z moją nie chęcią do moderacji bo na przestrzeni lat miałem kilka forów i byłem modem na paru innych. Cała kwestia ogranicza się do tego że nie chciałem sięgać po przywileje z których ktoś inny może częściej korzystać, poza tym nie jestem jedyny z "własnym" tematem. Nie mniej jednak może złożę wniosek o moda działu 'Modyfikacje' skoro redakcja inSkyrim śpi od dawna.

PostNapisane: 09 mar 2015, 10:58 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Lordtorus,
pomimo, iż nie zgadzamy się w pewnych kwestiach - masz moje poparcie na stanowisko moderatora. Dobrym pomysłem będzie założenie tematu w wątku "Ogólnie o portalu" i przedłożenie tam swojego pomysłu. Możesz zadeklarować, iż priorytetem piastowanego przez siebie stanowiska będzie zwrócenie uwagi na dział dot. polonizacji modów. Jako że aktywnie bierzesz udział w tworzeniu nowych spolszczeń oraz udało Ci się rozreklamować serwis "gamewalk.pl" w kręgach osób zainteresowanych spolszczeniami - nie powinno być problemu ze strony władz forum, by udzielili Ci zgody na wdrożenie tegoż pomysłu. Nie wiem, czy ograniczenie funkcji moderacji do jednego tylko tematu - jest nadużyciem stanowiska, ale jestem zdania, iż lepszy jest jeden aktywny moderator, nadzorujący rzetelnie dość popularny temat, niż 10 moderatorów, którzy pojawiają się raz w miesiącu i zaznaczą swoją obecność podpisem w poście forumowicza.

PostNapisane: 10 mar 2015, 22:14 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

@Keldorn ale Lordtorus nie może sam wszystkiego ogarniać, jakby nie patrzał on jest głównym tłumaczem modów. Każdy z nas ma życie prywatne i nie ma czasu spolszczać samodzielnie dla siebie wszystkiego. Nocny bardzo dobrze sobie radzi z ogarnianiem śmietnika a LordTorus no czego od niego możemy wymagać? Niczego, bo jakby nie on to w tej chwili nie miałbyś żadnych modów do grania... I proszę nie bądź kolejną osobą która napiszę że woli mody w języku Angielskim bo tak bardzo biegle nim się posługuję. Pff ja często pracuje w Anglii, język znam nie powiem że bardzo dobrze, ale dobrze, co nie zmienia faktu że wole czytać coś w swoim ojczystym języku a co dopiero słyszeć jak dubbing w skyrimie :) Chociaż miałem z Lordtorusem na początku mojej przygody z modami spinkę(oczywiście z mojej głupoty) to w tej chwili dla mnie jest usprawiedliwiony że wszystkich oszczerstw które piszesz drogi Keldornie :)

Ostatnio edytowano 11 mar 2015, 02:00 przez Karasiu, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 mar 2015, 01:49 
ShadowCaster

Zgłosiłem funkcjonalną opcję przebudowy działów forum dawno temu, według ustaleń z Heavym nie jest to możliwe, bez totalnej rewolucji. Pamiętajmy, że masę postów zostało napisanych i w wyniku takich działań mogłyby zniknąć. Rozumiem potrzebę zmian bo bardzo mi to przeszkadza w pracy, ale nie wszystko da się zmienić tylko chęcią.
@Keldorn, osobiście mam już dość Twojej taktycznej hipokryzji w rozmowie z forumowiczami.
Obrażasz gościa który odwala najlepszą robotę ever w naszym środowisku, by kilka postów niżej mu maślić.
Nie wiem co jest z Tobą nie tak chłopie. Proponuje przekuć żale i czas na bardziej konstruktywny wkład dla środowiska graczy w Skyrim. Z tą tymczasowością na forum to nie przeginaj biorąc pod uwagę ile spraw muszę w wyniku Twojej 'tymczasowości' prostować wobec innych użytkowników tego portalu, których obrażasz. Wszyscy jakoś mogą tu żyć w zgodzie i fajnej atmosferze poza Tobą. Przemyśl to man.

PostNapisane: 11 mar 2015, 18:06 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@nocny,
nocny napisał(a):
Obrażasz gościa który odwala najlepszą robotę ever w naszym środowisku, by kilka postów niżej mu maślić.
nie wiem, czy moje uwagi uraziły Lordtorus’a, ale z pewnością zwróciły jego uwagę na pewne kwestie. Dzięki mojej wcześniejszej prowokacji usprawniony został opis sekcji "Propozycje tłumaczeń" (dodano obszerniejszy i bardziej precyzyjny opis, do spisu modów ujętych tabelarycznie). O ile wcześniejsze posty wprowadziły nieprzyjemną atmosferę, tak teraz mają one na celu zwrócenie uwagi na potrzebę moderacji tematu “Tłumaczenia modyfikacji” - stąd moja aprobata w poprzednim poście. Fakt, iż w tej sprawie zgadzam się z Lordtorus’em, nie oznacza, iż zawsze będę jego poplecznikiem w każdej dyskusji jaką przyjdzie nam podjąć, zatem zarzucana mi hipokryzja, to w moim mniemaniu nadużycie, tym bardziej, iż wcześniejsza kwestia dotyczyła polonizacji modów - teraz rozpatrujemy nadzór moderatorski nad tematem polonizacji. Wiem, że Lordtorus cieszy się na forum powszechnym szacunkiem (oczywiście zaprzeczy) z uwagi na fakt włożenia ogromu pracy w polonizacje modów oraz stworzenie poradników pozwalających samemu tworzyć spolszczenia, zasłużył na ten szacunek i nie odbieram mu go, nie zmienia to jednak faktu, iż nie mogę stawiać się w roli dłużnika, tylko dlatego, iż mogę być potencjalnym beneficjentem z tytułu korzystania z wydanych przez niego spolszczeń (osobiście nie korzystałem z żadnego z wydanych przez Lordtorus’a spolszczeń). Hipokryzją byłaby utrzymana w klakierskim tonie retoryka, nakazująca bezwzględne akceptowanie każdego z pomysłów, jakie Lordtorus zechce wdrożyć. Oczywiście, mogłem swoje uwagi sformułować w inny sposób, napisać PW lub podsunąć własny pomysł w ramach usprawnienia funkcjonowania forum - z całą pewnością nie usprawiedliwia mnie wcześniejsze zachowanie podszyte “grą na emocjach”, wątpię jednak, aby Lordtorus brał do siebie uwagi mojego autorstwa. Uważam, że w pewnych przypadkach krytyka wyrażona konstruktywnie wpływa stymulująco na finalny efekt pracy, dając bodziec do ponownego przemyślenia danego tematu. Jedynym “minusem” takiego rozwiązania jest budowanie nieprzyjemnej atmosfery, która może sprzyjać niepotrzebnej polemice wykraczającej poza sferę ad rem.
nocny napisał(a):
Wszyscy jakoś mogą tu żyć w zgodzie i fajnej atmosferze poza Tobą. Przemyśl to man.
być może przyszedł czas na zrobienie sobie urlopu w ramach “działalności na forum”, tym bardziej, iż jak wspomniałem - moja obecność jest tymczasowa na potrzeby gry w Skyrim’a.

@Karasiu,
Karasiu napisał(a):
...Lordtorus nie może sam wszystkiego ogarniać, jakby nie patrzał on jest głównym tłumaczem modów. Każdy z nas ma życie prywatne i nie ma czasu spolszczać samodzielnie dla siebie wszystkiego
nie zrozumiałeś mojej intencji, widząc Lordtorus’a na stanowisku moderatora, nie wymagam od niego nadzorowania całości działów TES, jedyne co byłoby korzystne w tym przypadku, to utrzymanie porządku w temacie “Tłumaczenia modyfikacji”. Przykładowo, by wyjaśnić osobie dublującej wątek propozycji moda, naczelny tłumacz Skyrim’owskich modyfikacji pisze sążnisty post, wyjaśniający funkcjonowanie tematu oraz tabeli zawierającej propozycje przyjęte do tłumaczenia. Czy nie traci wówczas czasu na taki post? - oczywiście, że tak. Możliwości moderatora znacznie skracają ten czas reakcji, bowiem wystarczy w zgodzie z regulaminem forum - usunąć post lub przenieść do tematu “Off-topic”. Taka forma reakcji znacznie skraca czas oraz jest korzystna dla utrzymania porządku w temacie. Kto powiedział, iż funkcja moderatora ma obligować do sprawowania kontroli na całym forum, hmm? Czy na forum nie można wprowadzić nowej rangi dla moderacji w ograniczonym zakresie, nawet jeśli jest to ograniczenie “z nazwy”? Jeśli technicznie nie jest możliwe wprowadzenie moderacji w ograniczonym zakresie, to można stworzyć rangę o nazwie: moderator pomocniczy/co-moderator/moderator subforum etc., i nadać tej randze inny kolor jak np. występujący u forumowicza Alpha Scorpii. Nawet jeśli zakres uprawnień takiej moderacji będzie z technicznego punktu widzenia - pełny, to zakres obowiązków byłby ograniczony stricte do działu polonizacje. W tej sprawie musiałby się wypowiedzieć Lordtorus, aczkolwiek jako osoba zaangażowana w temat spolszczeń - jest on odpowiednim kandydatem, bez względu na moje wcześniejsze “kąśliwe uwagi” pod jego adresem.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2