Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 26 wrz 2020, 01:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mikro Zacięcia
PostNapisane: 13 mar 2015, 18:56 
Casual
Casual

Witam wszystkich, ostatnio postanowiłem powrócić do Skyrim-a jak i do jego modowania (po wcześniejszych mało udanych próbach).

Zainstalowałem ENB i kilkadziesiąt modów i wszystko w sumie jest prawię idealnie.
Problem w tym że prawię, gra śmiga w 45fps+ lecz ma mikro przycięcia przy np. szybkim odwracaniu kamery, lub przy biegu na otwartej przestrzeni. Nie jest to bardzo dokuczliwe, lecz może ktoś z was będzie miał jakąś receptę na to. Myślę że zmiany w .ini dałyby jakiś efekt, lecz problem w tym że nie wiem jaka linijka co oznacza, i za co się brać by to zniwelować. Z angielskim jestem na bakier ,więc ciężko mi poszperać na zagranicznych stronach.

Wszystkie mody sprawdziłem Boost-em jak i wyczyściłem.

Enb jakie posiadam to : Seasons of Skyrim ENB True HDR
Mody jakie mam : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 7d536.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b88f7.html
Mój komputer to: I5 4570 8GB RAM R9 270x

Mam jeszcze dwa małe pytania, w pliku enblocal.ini jest linijka
UseDefferedRendering Co ta opcja daję ? lepiej mieć to włączone czy wyłączone.
A drugie pytanie to takie, czy w linijce VideoMemorySizeMb trzeba podać Mb swojej karty czy Karty + Ram - 2048 ?
Pytam ponieważ w poradniku tvtriga pisał że MB swojej karty, a znów w pliku który mam razem z ENB piszę właśnie co innego i sam już nie wiem.

Mam nadzieję że ktoś da jakieś rady i uda mi się zniwelować te mikro zacinki. Pozdrawiam

Edit: Zjechanie opcji graficznych na minimum nie pomaga, zwiększa ogólny fps ale nie wpływa na szarpanie.

Kombinowałem po swojemu z plikami .ini i nic nie dawało rezultatów. Przypadkiem włączyłem w ENB opcje ''EnabledSkyLighting'' ogólna wartość FPS trochę spadła lecz nie ma tak wyraźnego szarpania ,może dlatego że teraz fps spada z mniejszej wartości niż wcześniej.
Problem rozwiązany mniej więcej ,lecz jeśli ktoś ma jakieś pomysły to z miłą chęcią pokombinuję.

Proszę o skasowanie tematu, wiem że nie stosowałem zasad regulaminu. Moderatorów bardzo przepraszam, pomocy będę szukał w odpowiednich działach.

Tytuł: Re: Mikro Zacięcia
PostNapisane: 21 mar 2015, 23:06 
Casual
Casual

Jeżeli chodzi o te micro zacięcia to spróbuj poszukać w enblocal.ini linijki EnableCompression=true i zmienić wartość na false - może będzie lepiej.

Co do dwóch pozostałych pytań to: włącz deffered a pamięć ustaw to jak masz w opisie instalacji danego ENB.

PostNapisane: 23 mar 2015, 15:00 
ShadowCaster

ZeSeselek napisał(a):
Witam wszystkich, ostatnio postanowiłem powrócić do Skyrim-a jak i do jego modowania (po wcześniejszych mało udanych próbach).

Zainstalowałem ENB i kilkadziesiąt modów i wszystko w sumie jest prawię idealnie.
Problem w tym że prawię, gra śmiga w 45fps+ lecz ma mikro przycięcia przy np. szybkim odwracaniu kamery, lub przy biegu na otwartej przestrzeni. Nie jest to bardzo dokuczliwe, lecz może ktoś z was będzie miał jakąś receptę na to. Myślę że zmiany w .ini dałyby jakiś efekt, lecz problem w tym że nie wiem jaka linijka co oznacza, i za co się brać by to zniwelować. Z angielskim jestem na bakier ,więc ciężko mi poszperać na zagranicznych stronach.

Wszystkie mody sprawdziłem Boost-em jak i wyczyściłem.

Jeśli na takim sprzęcie masz 45 FPS na ENB SoS TrHDR + kilkadziesiąt modów, to dziękuj Talosowi :)
Musiałeś odwalić kawał dobrej roboty.
Mikrozacięcia mają tyle powodów ilu jest użytkowników ENB piszących o tym problemie. W sieci krąży wiele legend na ich usunięcie, typu wyłączenie akceleracji myszki itp rewelacje. Większość tych sposobów tweakowania plików ini to zwykłe mambo-jambo (mówię z praktyki). Realnie pomaga dokupienie RAM, rwanie zmniejsza swoją intensywność powyżej 16 GB RAM, powyżej 24 GB nie będzie po niej śladu. Kropka.

ZeSeselek napisał(a):
Mam jeszcze dwa małe pytania, w pliku enblocal.ini jest linijka
UseDefferedRendering Co ta opcja daję ? lepiej mieć to włączone czy wyłączone.

UseDefferedRendering odpowiada za wsparcie antyaliasingu dla ENB. Powinno być ustawione na true (z wyjątkiem słabych kart graficznych). By używać tej funkcji antyaliasing musi być wyłączony w ustawianiach gry, w panelu nvidia na pod kontrolą aplikacji.

ZeSeselek napisał(a):
A drugie pytanie to takie, czy w linijce VideoMemorySizeMb trzeba podać Mb swojej karty czy Karty + Ram - 2048 ?
Pytam ponieważ w poradniku tvtriga pisał że MB swojej karty, a znów w pliku który mam razem z ENB piszę właśnie co innego i sam już nie wiem.

podaje się RAM+VRAM-2048 (gdzie 1 GB=1024)
w Twoim przypadku 8192+2048-2048
Kod:
VideoMemorySizeMb=8192

nemeyeth napisał(a):
Jeżeli chodzi o te micro zacięcia to spróbuj poszukać w enblocal.ini linijki EnableCompression=true i zmienić wartość na false - może będzie lepiej

Zapewniam Cię, że jest dokładnie odwrotnie, lepszy framrate zapewnia ustawienie kompresji na true. Jak sama nazwa sugeruje kompresja obniża jakość tekstur dla renderingu ENB co może dać ok 1-5 klatek więcej.

PostNapisane: 24 mar 2015, 03:11 
Casual
Casual

nemeyeth napisał(a):
Jeżeli chodzi o te micro zacięcia to spróbuj poszukać w enblocal.ini linijki EnableCompression=true i zmienić wartość na false - może będzie lepiej

nocny napisał(a):
Zapewniam Cię, że jest dokładnie odwrotnie, lepszy framrate zapewnia ustawienie kompresji na true. Jak sama nazwa sugeruje kompresja obniża jakość tekstur dla renderingu ENB co może dać ok 1-5 klatek więcej.

W Realvision SkyrimTuner właśnie to poleca zrobić jeżeli wystąpią takie problemy ;)

PostNapisane: 24 mar 2015, 14:15 
ShadowCaster

Nie należy zbytnio ufać we wszystko co piszą, (tyczy się to również moich wypowiedzi) warto samemu sprawdzać jak jest na prawdę ;)
Nie mam jak sprawdzić tego co piszesz, gdyż strona moda jest ukryta na Nexus. Znalazłem jednak wypowiedź autora Realvision SkyrimTuner na forum Nexus, która potwierdza co napisałem.

PostNapisane: 26 mar 2015, 15:54 
Casual
Casual

@nocny Po wsparciu się twoimi ustawieniami .ini fps jeszcze jest większy lecz te zacięcia nadal nie ustępują. Przeinstalowywałem grę kilka razy, z paru modów zwątpiłem ,wgrałem inne. I nic, problem był taki że wszystko testowałem zawsze w Rzecznej Puszczy i tam już nie ma problemu z zacinaniem, lecz jak się okazało w innych miejscach nadal występują.
Jedno mnie zastanawia, kiedyś wgrałem RealVision i wszystkie rekomendowane mody które SkyrimTuner polecał i fakt faktem, fps nie raz spadał do 30 ale nie było zacinek.
I tutaj tak samo już myślałem że być może to wina ENB, wgrałem RealVision i to samo.
Może to być też przyczyna dysku twardego ? mój dysk to staruszek, zostawiłem go z poprzedniego komputera -jest jeszcze pod SATA2.

@nemeyeth patrzałem dla pewności tą opcje, i nic to nie daje.

Głupia sprawa, już się cieszyłem że z ładniejszym ENB pogram w większej ilości fps niż poprzednio przy RealVision a tu coś takiego, na początku jakoś dawałem rade ,ale teraz gram godzinę i wyłączam grę by się uspokoić. Pokombinuję jeszcze z .ini a jak już nic się nie będzie dało zrobić to dokupię 8gb ramu - zawszę się przyda.

PostNapisane: 26 mar 2015, 16:35 
ShadowCaster

Jak pisałem lista powodów microfreeze jest długa. Jedynym człowiekiem, który znał ich prawdziwą przyczynę był Tiber Septim, niestety nie zdążył zapisać swojej wiedzy, stąd teraz na forach tyle piszą o tym głupot.
By nie być gołosłownym, najbardziej absurdalną przyczynę jaką do tej pory zdiagnozowałem było- poluzowane wejście HDMI (lol)
Na pewno należy dbać o formatowanie dysków pod Skyrim, a jeszcze lepiej kupić dyski SSD. Jeśli masz dużo woli walki, czasu i nie masz dziewczyny lub rodziny to zainteresuj się
SSME - Skyrim Startup Memory Editor oraz implementacją patcha Shesona .

PostNapisane: 26 mar 2015, 16:39 
Casual
Casual

Sprawa jest tak dziwna że gdy obracam tą kamerą tnie, a po paru sec przestaje, tak jakby się wczytało wszystko co musiało i przestało zacinać.
Co do czasu, to niestety już od wczoraj go nie mam, ale jak znajdę chwilkę to rzucę okiem.
Dzięki za rady :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]