Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 19 wrz 2020, 08:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Liściany zakątek (Leaf rest)
PostNapisane: 21 mar 2015, 09:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gothic, Wiedźmin, DA, Skyrim
Witam, mam mały problem z tym modem -> http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/33661/?. Domek miał być w pełni interaktywny z możliwością przeprowadzenia się z rodzinką - niestety tak nie jest. W opcji dialogowej "chcę się przeprowadzić gdzie indziej" nie ma wymienionego tegoż domku. Ktoś z forumowiczów używa go może? albo miał podobny problem? może ktoś zna rozwiązanie? :)

Edit:
Nie ma opcji adopcji również w przypadku kiedy adoptujemy pierwsze dziecko. W opcji dialogowej "ale masz dom w którym mogę zamieszkać" jest tylko odpowiedź "nie". To samo dotyczy pokoju dla towarzyszy - żaden nie chce zostać w domu, nie ma opcji dialogowej...

Tytuł: Re: Liściany zakątek (Leaf rest)
PostNapisane: 24 mar 2015, 20:15 
Mistrz pada
Mistrz pada

Masz moda HF Multiple Adoptions? Spróbuj z nim (wcześniej pobłogosław domek mocą pobłogosław dom).

PostNapisane: 24 mar 2015, 22:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie mam tego moda. Z tego co czytałem to ten mod jest kompatybilny z tym adopcyjny ale nie jest wymagany. Niezbędny jest tylko Heartfire. Ale dobra, spróbuję tak ;)

Edit: I mam już nieco jasności. Sam mod dodaje nam jedynie domek - dla nas i tyle :) Nie ma on opcji (sam w sobie) aby sprowadzić tam rodzinę. Taka możliwość pojawia się ale dopiero po dodaniu moda Hearthfire multiple adoptions, a dokładniej za sprawą czaru "Święcenia domu", który pojawi się w menu magii. Wtedy w rozmowie np. z Lucią z Białej Grani pojawi się opcja adopcji. Jednakże... pokój dla Towarzyszy stoi pusty, z nikim nie ma opcji dialogowej aby cokolwiek w temacie ruszyć. Żona owszem, przeprowadziła się po ceremonii w świątyni Mary ale za każdym razem gdy wracam do domu ona automatycznie wychodzi z domu i zaczyna krążyć po Rzecznej Puszczy. Jest opcja dialogowa typu "chcę się przeprowadzić gdzie indziej" albo "możesz mi coś ugotować" ale nie zakłada ona sklepu...

PostNapisane: 25 mar 2015, 17:31 
Mistrz pada
Mistrz pada

Te nieszczęsne pokoje dla towarzyszy. Wiesz, one są chyba tylko do ozdoby. Nie znam żadnego sposobu, by sprowadzić tam followera. Chyba, że masz aftę, mod. Wtedy przy rozmowie z kompanem masz opcję "rozdzielmy się, ale zostań w tej lokacji. Powinno działać.
Z tym niezakładaniem sklepu to rzeczywiście dziwne. Czy jeśli przeprowadzisz się do innego domu, to pojawia się ona? Co do chodzenia po Rzecznej Puszczy, to czy nie jest to może jeden z dodatków z moda?

PostNapisane: 25 mar 2015, 18:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dzisiaj nie miałem czasu nad tym siedzieć ale może jutro postaram się ją poobserwować :) Może być tak, że z dzień musi minąć żeby się zaaklimatyzowała :) Z modów zmieniających miejscówki to mam właśnie Leaf Rest i ETaC. Prawdopodobnie, któryś z nich może coś zaburzać w trajektoriach postaci z Rzecznej Puszczy. Alvor nie siedzi w kuźni od 8 rano tylko o 9, 10 albo i nawet 11, Geldur stała kiedyś z trzy dni po pas w rzece i dopiero jak obok smoka ubiłem to łaskawie wróciła na ląd i teraz krąży jak cała reszta uliczkami Rzecznej :)
Zastanawiam się odnośnie kompanów - nie będą co prawda snuć się po domu jak reszta, ale zawsze można wykorzystać komendę "czekaj" :) Taki mam na szybko pomysł. Druga opcja to pokój dziecięcy zrobić w miejscu dla followersów a obok sypialni można zrobić pokój kolekcjonera :)

Edit: Wychodzi na to, że ubicie smoka w Rzecznej Puszczy zmienia wiele :) Kolejny ukatrupiony pod domem i nagle Ysolda (poszła jako test-wife :P) pojawiła się w domu. Można znowu zapytać o to jak się ma pociecha, odpala stówę ze sklepu za dzień, natomiast nie ma opcji handlu z nią.

Edit 2: Co do kompanów, to tak sobie myślę, że może pomóc ten mod:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/18045/?
Tylko, że link do polskiego tłumaczenia nie działa
Violka napisał(a):
RotherBh napisał(a):
Proszę o spolszczenie moda My Home Is Your Home
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/18045/?

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/39233/? jest spolszczenie tego moda.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]