Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 16 paź 2018, 06:12

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 13   [ Posty: 128 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mod Organizer
PostNapisane: 18 maja 2017, 15:26 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
Czyli tak, klikam prawym na Overwrite, wybieram Create Mod i jako "treść" tego nowego moda wskazuję plik Update.esm.backup? Co potem? Mam go zaznaczyć, żeby był aktywny na liście modów w MO? Wszystko dobrze zrozumiałem? No i co z folderem TES5Edit Backups? Bo wydaje mi się, że będzie zapełniał się takimi "brudami" i albo będę je dodawał do nowego moda, albo umieszczał w folderze, gdzieś poza MO i Skyrim, albo usuwał, ale to ostatnie jest pewnie ryzykowne?

PostNapisane: 18 maja 2017, 15:53 
Casual
Casual

Aj, waj, w mojej starszej wersji MO 1.3.8 po wybraniu "Create Mod" jedyne, co mogę wybrać to nazwa nowotworzonego moda - wszystko z Overwrite wchodzi w skład.

Ze względu na to że będzie tam Update.esm (nowy, oczyszczony), trzeba ten nowy mod zaznaczyć aktywny, i wtedy błędy "brak mastera Update.esm" powinny zniknąć.

Backups to kopie zapasowe. To już zrobisz jak zechcesz. Gra nie przejmuje się zawartością plików kopii zapasowych, sam mam ich ze 4 gigabajty w Skyrim\Data\Backups_... i nic mi to nie spowolniło gry.

PostNapisane: 18 maja 2017, 16:00 
Adept analogów
Adept analogów

simtam napisał(a):
Aj, waj, w mojej starszej wersji MO 1.3.8 po wybraniu "Create Mod" jedyne, co mogę wybrać to nazwa nowotworzonego moda - wszystko z Overwrite wchodzi w skład.

Ze względu na to że będzie tam Update.esm (nowy, oczyszczony), trzeba ten nowy mod zaznaczyć aktywny, i wtedy błędy "brak mastera Update.esm" powinny zniknąć.

Backups to kopie zapasowe. To już zrobisz jak zechcesz. Gra nie przejmuje się zawartością plików kopii zapasowych, sam mam ich ze 4 gigabajty w Skyrim\Data\Backups_... i nic mi to nie spowolniło gry.

Chyba zrozumiałem. Tworzę moda z tego co mi pokazał, nazywam go i zaznaczam jako aktywnego. Mam potem użyć Loot do posortowania? Waham się jednak nad wyborem: nowy mod, czy stworzenie nowego folderu i gromadzeniu tam owych backup itp. Martwi mnie to, że ilekroć taki backup wyskoczy, to będę musiał tworzyć moda za modem, rozumiesz? Przy czarnym scenariuszu będę miał dwa razy dłuższą listę modów...

Zaraz, zaraz, bo chyba nie wszystko załapałem. MO Overwrite utworzy nowego moda z całej zawartości, która jest w komunikacie? Czyli Update.esm i TES5Edit backups? Czy chodzi Ci o to, żebym usunął z zawartości najpierw folder TES5Edit backups i z samego Update.esm utworzył nowego, aktywnego moda?

PostNapisane: 19 maja 2017, 18:00 
Adept analogów
Adept analogów

Cześć.
Wiem, znowu piszę posta pod postem, ale chcę zwrócić uwagę na siebie, bo mam już szczerze dość instalowania (po raz ósmy w przeciągu dwóch dni) Skyrim. Czy ktoś może mi powiedzieć jak prawidłowo zainstalować MO, SKSE, LOOT, TES5Edit i Wrye Bash tak, żeby nie powodowało to żadnych błędów na dzień dobry? Instaluję wszystko według tego poradnika: https://docs.google.com/document/d/1I1d ... xOxvU/edit i po pierwszym czyszczeniu przez TES5Edit pliku Update.esm zaczynają się kłopoty. Najwyraźniej, jak pisze Simtam, plik ten ląduje w folderze Overwrite w MO, zamiast zostać na swoim miejscu w folderze gry... Stworzyłem, wedle rady stąd i samego MO aktywnego moda z tego "skradzionego" Update.esm i jeśli uruchamiam grę z pozycji MO z ikony SKSE, to gra normalnie się odpala, za to kiedy próbuję odpalić ja zwyczajnie, to wtedy zaczynają się kłopoty. Mógłbym niby to olać i odpalać jedynie z ikonki SKSE, ale jak znam Skyrim, to zbagatelizowanie na samym początku problemu potrafi się w najmniej oczekiwanym momencie straszliwie zemścić. Proszę jedynie o poradę, jak to wszystko po instalować, żeby nie działy się takie siupy. Może problem leży w tym, że Skyrim, Skyrim Launcher, SKSE i LOOT mają jedną linijkę więcej niż tylko Title i Binary? SKSE i LOOT same wskakują na swoje miejsce w MO podczas instalacji, a jedynie TES5Edit i Wrye Bash trzeba dodać ręcznie. Nie znam się na tym i pewnie bredzę, ale dziwi mnie to, że jedynie po użyciu TES5Edit (Wrye Bash jeszcze nie używałem) zaczynają się od razu problemy, bo SKSE i LOOT działają bez zarzutu. POMOCY LUDZIE!

PostNapisane: 20 maja 2017, 12:25 
Casual
Casual

Trudno powiedzieć, jeśli nie sprecyzujesz co znaczy "odpalić zwyczajnie" i jakiego rodzaju "kłopoty" się zaczynają.

Skoro po czyszczeniu mastera nie masz Update.esm w Skyrim/Data/, tylko w MO/mods/..., to gra go nie znajdzie, jeśli nie uruchomisz gry przez MO -- a to faktycznie kłopot.

PostNapisane: 22 maja 2017, 12:09 
Adept analogów
Adept analogów

simtam napisał(a):
Trudno powiedzieć, jeśli nie sprecyzujesz co znaczy "odpalić zwyczajnie" i jakiego rodzaju "kłopoty" się zaczynają.

Skoro po czyszczeniu mastera nie masz Update.esm w Skyrim/Data/, tylko w MO/mods/..., to gra go nie znajdzie, jeśli nie uruchomisz gry przez MO -- a to faktycznie kłopot.

Odpalić zwyczajnie, czyli bez MO z ikony gry w Steam. Kłopoty, czyli gra nie startuje i dostaje komunikat, że Steam może spróbować naprawić błędy w moich plikach na twardzielu, bo są niezgodne z plikami u nich. Grę przeinstalowałem po raz kolejny i w trakcie padł mi napęd optyczny, więc zainstalowałem ją z sieci. W tej chwili mam czystą grę (nie instalowałem jeszcze MO i reszty) i najlepiej by było, gdyby ktoś podał najlepszy sposób zainstalowania programów do modowania tak, żebym znowu nie miał do czynienia z tym samym błędem, bo instalując wedle poradnika, za każdym razem mam ten sam problem z plikiem Update.esm po wyczyszczeniu go TES5Edit.

PostNapisane: 24 maja 2017, 19:39 
Mistrz pada
Mistrz pada

Niestety, tutaj ja nie pomogę, bo sam tego już tak długo nie robiłem, że nie pamiętam.

PostNapisane: 27 maja 2017, 13:50 
Adept analogów
Adept analogów

Kurczę, może jest ktoś, kto pamięta jak instalował u siebie MO i całą resztę, i działa Mu to bez takich błędów, jak u mnie? Co mogę robić źle?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 13   [ Posty: 128 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13