Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 16 paź 2018, 16:54

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 13   [ Posty: 128 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mod Organizer
PostNapisane: 01 mar 2017, 01:30 
ShadowCaster

Strix napisał(a):
Cześć.

!. Zainstalowałem Unofficial Skyrim Patch (polską wersję nie wymagającą oryginalnego pliku) i ta łatka nie pojawia się w Plikach Programów, czy tak powinno być? Dodam, że mam dwa profile na MO: Vanilla i Mods. Instaluje na Mods. Pliki pojawiają się na obu profilach, ale zaznaczone są jedynie na Mods.

Jeśli instalujesz na profilu /mods/ to tam będą zaznaczone, ponieważ MO sprawdza jakie masz pluginy, ale aktywuje je tylko dla profilu na którym były instalowane.
Taki mądry jest ten MO, nie to co ten niemrawy NMM ;)

PostNapisane: 01 mar 2017, 08:29 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
nocny napisał(a):
Strix napisał(a):
Cześć.

!. Zainstalowałem Unofficial Skyrim Patch (polską wersję nie wymagającą oryginalnego pliku) i ta łatka nie pojawia się w Plikach Programów, czy tak powinno być? Dodam, że mam dwa profile na MO: Vanilla i Mods. Instaluje na Mods. Pliki pojawiają się na obu profilach, ale zaznaczone są jedynie na Mods.

Jeśli instalujesz na profilu /mods/ to tam będą zaznaczone, ponieważ MO sprawdza jakie masz pluginy, ale aktywuje je tylko dla profilu na którym były instalowane.
Taki mądry jest ten MO, nie to co ten niemrawy NMM ;)

No oki, ale co z faktem, że zainstalowana łatka nie pojawia się w plikach programów? Mody instalowane na NMM, które były aktywne pojawiały się również w Plikach Programów, o ile dobrze pamiętam... No i czemu MO nie loguje mnie automatycznie do Nexus Mods choć podałem mu profil i hasło do niego?

PostNapisane: 06 mar 2017, 01:17 
ShadowCaster

odpowiedzią jest kwestia braku logowania MO na Nexus, to oznacza, że istnieje jakaś kolizja między NMM a MO w twoim konfigu, myślę, że najrozsądniej jest wywalić NMM w diabły oraz wszelki mody, które są na nim zainstalowane i przesiąść się w całości na MO. Ładowanie modów z dwóch różnych platform nie jest wskazane, bo jak widzisz robią się jaja.

PostNapisane: 09 mar 2017, 11:47 
Adept analogów
Adept analogów

nocny napisał(a):
odpowiedzią jest kwestia braku logowania MO na Nexus, to oznacza, że istnieje jakaś kolizja między NMM a MO w twoim konfigu, myślę, że najrozsądniej jest wywalić NMM w diabły oraz wszelki mody, które są na nim zainstalowane i przesiąść się w całości na MO. Ładowanie modów z dwóch różnych platform nie jest wskazane, bo jak widzisz robią się jaja.

No właśnie cała rzecz w tym, że NMM nie skalał swoja obecnością mojego, nowiutkiego dysku. Zainstalowałem jedynie MO, wcześniej instalując SKSE, LOOT, Wrye Basch i Tes5Edit. Na tym sprzęcie (prócz obudowy wymieniłem wszystko, więc to całkiem nowy złom) NMM nigdy nie było i póki co nie ma... :D

PostNapisane: 16 mar 2017, 12:43 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

mam pytanie próbuje jakoś spachować perkus maximus itd.. i mam kilka pytań
1.Gdy już z overwritte tam gdzie po spachowaniu tworzy się plik pachus.maximus.esp zrobie już z opcji create mod to przy następnym pachowaniu trzeba znowu go usunąć i na nowo go zrobić czy jak?

PostNapisane: 22 kwi 2017, 13:28 
Adept analogów
Adept analogów

Witam.
Opisywałem wcześniej mój problem z MO i do tej pory nie został on rozwiązany. Postanowiłem na własną, bardzo zieloną rękę pokombinować. Pomyślałem sobie, że może źle odpalam wszystko, bo tak naprawdę nie wiem jak działa MO, czy musi być odpalony pierwszy i działać w tle, czy wystarczy odpalić Skyrim z ikonki SKSE. Coś tam mimo wszystko odkryłem. Otóż, jak pisałem wcześniej, mody pomimo poprawnego zainstalowania w MO nie pojawiały się w Plikach Programów, czyli prawdopodobnie również w grze. Postanowiłem zatem odpalić samą grę z pozycji działającego MO, ze skrótu Skyrim Launcher i wszystko zaskoczyło idealnie. Wszystkie zainstalowane mody w MO pojawiły się w Plikach Programów. Jednym słowem sukces, ale... No cóż, moja radość była krótkotrwała, gdyż okazało się, że gra jest po angielsku i bez napisów. Może ktoś mi wyjaśni, co robię nie tak, bardzo proszę, bo stoję z tematem już tak długo, że kusi mnie powrót do NMM. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

PostNapisane: 28 kwi 2017, 16:59 
Mistrz pada
Mistrz pada

Ludzie piszą, że:
- należy wejść w Archives.txt i zmienić kolejność wczytywania plików BSA, i z tego co rozumiem trzeba zmienić ją żeby wyglądała tak:
Spoiler:

- ... Ale podobno czasem też Steam zjada pliki językowe przy aktualizacjach, więc jeśli nie pomoże to co wyżej to można spróbować zweryfikować spójność plików gry (przy MO ta funkcja nie niszczy tak plików jak przy NMM, bo odnosi się tylko do "oryginalnego" folderu ze Skyrimem, a nie do tego z MO).

PS plik "Archives.txt" jest w /ModOrganizer/profiles/nazwa_profilu

PostNapisane: 11 maja 2017, 16:08 
Adept analogów
Adept analogów

Miło Cię widzieć Olgjerd.
Oczywiście zajrzę i pięknie dziękuję za "PS", bo miałem tak długą przerwę, że nawet nie wiem, którędy się idzie, na ten przykład, do plików ini. Pozdrawiam Cię serdecznie, jak również całą, Społeczność życzliwych duszyczek na Gamewalk.pl.

Edycja 01.
Moje Archives wygląda tak:
Skyrim - Voices_PL.bsa
Skyrim - VoicesExtra_PL.bsa
Skyrim - VoicesUpdate_PL.bsa
Skyrim - Animations.bsa
Skyrim - Interface.bsa
Skyrim - Meshes.bsa
Skyrim - Misc.bsa
Skyrim - Shaders.bsa
Skyrim - Sounds.bsa
Skyrim - Textures.bsa
Skyrim - Voices.bsa
Skyrim - VoicesExtra.bsa
Update.bsa

Ps. Nie instalowałem jeszcze modów (odinstalowałem je wcześniej) i mam odhaczoną łatkę do tekstur.

PostNapisane: 12 maja 2017, 09:34 
Adept analogów
Adept analogów

Cześć.
Przepraszam, że piszę post pod postem, ale chcę zostać zauważony. Chyba wiem co zrobiłem nie tak podczas instalacji programów niezbędnych do prawidłowego modowania Skyrim. Najwyraźniej pies jest pogrzebany w SKSE. Zainstalowałem go jak dawniej, czyli podwójne kliknięcie i do przodu, bo tak zawsze robiłem używając NMM. No cóż, tu https://docs.google.com/document/d/1I1d ... xOxvU/edit , sprawa wygląda inaczej... Jak pisałem wcześniej mam wszystko inne po instalowane poprawnie i działa najwyraźniej dobrze, problem stanowi jedynie język. Odpalam MO i z jego pozycji, z profilu z modami klikam na ikonkę w MO o nazwie Skyrim Launcher. Odpala się gra, wszystkie mody są na liście, ale Skyrim jest wyłącznie po angielsku i bez polskich napisów.

Moje pytania brzmią:
!. Czy mam przeinstalować dosłownie wszystko, łącznie z grą i zainstalować wedle porad z linku, który podałem?
2. Czy mam przeinstalować jedynie wszystkie programy, łącznie z MO, okołoskyrimowe?
3. Czy może odinstalować jedynie SKSE i zainstalować je tak, jak pokazuje poradnik z linku?

Proszę, pomóżcie, poradźcie, bo chciałbym w końcu nacieszyć się tą grą. Przebudowywałem komputer przez ponad rok (biedni tak mają) specjalnie pod Skyrim, by działał na możliwie najlepszych modach. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

EDYCJA 01:
Przeinstalowałem dosłownie wszystko łącznie z grą i STEAM. Zrobiłem świeżą instalację od samego początku i załadowałem dokładnie jak w tym poradniku: https://docs.google.com/document/d/1I1d ... xOxvU/edit , a problem nadal jest ten sam. Odpalam MO, a następnie z jego pozycji Skyrim. Odpalałem grę za pomocą ikony: Skyrim, jak również za pomocą ikony: Skyrim Launcher i w obu tych przypadkach gra jest w języku angielskim. Ma ktoś pojęcie dlaczego?

EDYCJA 02:
No dobra, mogłem od razu posłuchać imć Olgjerda. Plus tego, że nie posłuchałem jest taki, że wszystko mam teraz zainstalowane wedle prawideł sztuki. Olgjerd, wielkie dzięki, zmiana kolejności wczytywania plików zadziałała bez pudła. U mnie na tę chwilę wygląda to tak:
Skyrim - Animations.bsa
Skyrim - Interface.bsa
Skyrim - Meshes.bsa
Skyrim - Misc.bsa
Skyrim - Shaders.bsa
Skyrim - Sounds.bsa
Skyrim - Textures.bsa
Skyrim - Voices.bsa
Skyrim - VoicesExtra.bsa
Skyrim - VoicesExtra_PL.bsa
Skyrim - VoicesUpdate_PL.bsa
Skyrim - Voices_PL.bsa
Update.bsa
Brakuje jednego pliku z listy podanej przez Ogjerda, ale może dlatego, że czegoś nie mam zainstalowanego, więc na siłę nie dodawałem.

PostNapisane: 13 maja 2017, 15:18 
Mistrz pada
Mistrz pada

No, to jak działa, to nie ma problemu (chwilowo).

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 13   [ Posty: 128 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona