Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 25 wrz 2020, 03:51

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świeżak w świecie Skyrim - szukam, staram się, ale błądzę.
PostNapisane: 19 wrz 2015, 14:09 
Casual
Casual

Witajcie :aniol:

Na wstępie zdaje sobie sprawę, iż takich jak ja omija się z daleka i z góry przypina się łatkę lenia. Sam się temu nie dziwię jak widzę niektóre tematy świeżaków na różnych forach dotyczących gier. Jednak mam nadzieję, że krótki opis tego w jaki sposób próbuję się odnaleźć w świecie modowanego Skyrim i z czego wynikają moje problemy sprawi, że ktoś życzliwy pomoże mi to wszystko ogarnąć. No to do rzeczy.

W czym potrzebuje pomocy i co chciałbym osiągnąć?

Pierwsze co zrobiłem to oczywiście zacząłem się rozglądać za polecanymi modami, w krótkim czasie wpadłem na stwierdzenie, cytując z głowy "...pograj w czystego Skyrima i z czasem sam będziesz wiedział czego Ci brakuje (...) na 99% taki mod istnieje". Idąc tym tropem odpuściłem sobie szukanie modów dotyczących profesji którą chcę grać - skrytobójca-łucznik, oraz innych o których słyszałem typu - większe miasta, więcej broni itd itp.

Jednakże z racji tego, że wreszcie zebrałem się w sobie i kupiłem sobie maszynę do gier (i5-4690, GTX 970) chciałbym przynajmniej na starcie gry mieć grafikę na max możliwości do tego sprzętu, plus oczywiście, z tego co się zorientowałem, SkyUI+SKSE, Patche+spolszczenia.

Szukając modów do grafiki wpadłem na RealVision ENB, zainstalowałem sobie Mod Organizera, w/w mody i wyłożyłem się na braku polskich dialogów po zainstalowaniu tego wszystkiego. Zacząłem grzebać po forum, po YT, po plikach ini i.... odinstalowalem MO, przeszedlem na zestaw z tego tematu. Punkty od A do D ściągnięte, jeżeli chodzi o programy, plus SkyUI. Reszty jeszcze nie ruszałem, bo na chwilę obecną chcę wszystko krok po kroku robić, żeby działało.

Szukając rozwiązań i oglądając filmiki przeraziłem się stopniem skomplikowania tego całego modowania. 4 programy, tu coś czyścić, tutaj loadorder, tutaj nie pozwalać na to, tam na na tamto. Masakra.

Ale wiem, że żeby coś mieć, trzeba się trochę namęczyć, ale nie chcę też z drugiej strony przez pół roku :P ustawiać samych modów, chciałbym zacząć już rozgrywkę i tak jak pisałem na wstępie, z czasem samemu stwierdzić, że przydałoby mi się to i tamto. Ale... ale... chciałbym prosić kogoś cierpliwego, aby z racji własnego doświadczenia z modowanym Skyrimem podpowiedział mi jakie mody powinienem mieć zainstalowane z zakresu wyciągnięcia maximum doznań graficznych na moim sprzęcie, plus oczywiście mody nie graficzne, a konieczne. Drugą prośbą byłoby wskazanie filmików lub instrukcji w języku polskim odnośnie modowania Skyrima.

Myślę, że nie proszę o zbyt wiele, zwłaszcza, ze na moim etapie znajomości modowania Skyrima ciężko mi ustalić chociaż, które paczki grafik, lub które mody są z zakresu MUST HAVE.

PS. Wiem, ze są grafiki zmieniające klimat Skyrima, ja bym chciał jednak pozostać w klimacie Skyrima.

Tytuł: Re: Świeżak w świecie Skyrim - szukam, staram się, ale błądz
PostNapisane: 22 wrz 2015, 20:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: LoL,M&B:W,Trylogia ME
Hmm ciekawe mody które warto zainstalować. Podam kilka.
Frostfall
Moonlight Tales
iHud
Mokro Zimno
Balanced magic
Dialogue fix
UFO
Better vampires
The dance of dead
Change race
Instrukcje można znaleść przy modach.

PostNapisane: 23 wrz 2015, 09:28 
ShadowCaster

@Koucz
jeśli zaczynasz od zera to temat rzeka, mozna sensownie nabrać rozpędu zaczynając od strony Skyrim Beautification Project
Na Nexus jest dla tego projektu preset ENB- link.
Nie wszystkie mody są aktualne, ale projekt wskazuje podstawę w modowaniu Skyrim, czyli pilnowanie kolejności dla odpowiednich grup pluginów, podział na sekcje montażowe pod kątem efektu, itd. Zrobienie tej kolejki to dobry trening na początek.

PostNapisane: 23 wrz 2015, 18:52 
Mistrz pada
Mistrz pada

http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?f=223&t=19358
W tym temacie dużo się rozpisywałem nad polecanymi modami ale jak nie znasz podstaw, to nic z tego nie wyjdzie.

A Skyrim beautification project to rzeczywiście dobry start, ale czy tego nie jest trochę za dużo? W sensie, kiedy miałem ok. 50 modów zabrałem się za to i nie potrafiłem doprowadzić tego do porządku.

PostNapisane: 23 wrz 2015, 22:07 
ShadowCaster

@Olgjerd
za dużo modów? do Skyrim?

PostNapisane: 24 wrz 2015, 16:49 
Casual
Casual

nocny napisał(a):
@Koucz
jeśli zaczynasz od zera to temat rzeka, mozna sensownie nabrać rozpędu zaczynając od strony (...)

Wiem, że temat rzeka. Od kilku dni przeglądam sekcje polską YT odnosnie modowania. I juz jestem w angielskiej. Trochę jezyka podszkolę :) Nie męczę Was już więcej pytaniami "co, jeżeli?". Już doszedłem do wniosku, że samo modowanie to zabawa sama w sobie. Te wszystkie Loot i TES5 itd itp ;) Przy Skyrimie grzebie 2 tygodnie. A w grze jestem dopiero w Rzecznej Puszczy...

PostNapisane: 25 wrz 2015, 02:51 
ShadowCaster

Forum jest właśnie od męczenia pytaniami, więc jeśli chcesz o coś zapytać to dobrze trafiłeś, bo to forum ma najbardziej kompetentny support techniczno-moderski dla Skyrim w Polsce.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]