Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 21 wrz 2020, 19:57

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kompilacja 1000 modyfikacji
PostNapisane: 07 lis 2016, 18:36 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam, ostatnio natknąłem się na stronę z bardzo ambitnym projektem. Autorzy wciąż aktualizują i testują do wersji 5.0
Na tej wersji sie skończy ponieważ silnik więcej nie jest wstanie udźwignąć. Wtedy własnie ma być rozpoczęty projekt do special edition. Trzymam za nich kciuki bo dawno nie wiedziałem tak stabilnej paczki przy tylu modyfikacjach.

http://perfectlymodded.weebly.com/about-spm.html

Tytuł: Re: Kompilacja 1000 modyfikacji
PostNapisane: 10 lis 2016, 02:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
New bugs and butterflys will wander around Skyrim
- oj tak, niezawodnie.

opis paczki nie wygląda zachęcająco, przynajmniej w mojej ocenie. klasyczny przypadek przerostu formy nad treścią. problemem nie jest mała różnorodność gatunkowa wśród ryb, czy motylków, oj co to to nie ;). autor opisu wielokrotnie podkreśla wymianę tekstur. innymi słowy ma być ładniej, przede wszystkim.

ukończyłem wczoraj "Skyrim" po raz.. trzeci? może czwarty. i mam nadzieję nigdy do tej gry nie wracać, podobnie jak do "Fallout 3" oraz "4". w planie natomiast miałem napisać co w "TESV" jest nie tak. ha! było już nieco ponad dziesięć kilobajtów tekstu. formularz zawierający poprawki odświeżył mi się jednakże podczas przeglądania innej strony i.. tyle. może nawet dobrze... tj. wziąwszy pod uwagę końcowy kształt pracy, nie umniejszając byłaby to litania. tak wiele bowiem można zmienić. nie "poprawić", stricte "zmienić".
później - bo prawie na końcu rozgrywki (czysty roleplay)- wymyśliłem co tak naprawdę zawsze było źle, od początku do końca, a czego żadna modyfikacja nie tknęła i raczej już nie dotknie. awatar.

przedstawię to graficznie, gdyż tak najłatwiej to oddać:

Obrazek
    - domyślny bohater. popychany w jednym kierunku, na którego czeka niemal zawsze to samo. ostre krawędzie sugerują ograniczenia w kwestii podejmowania decyzji, a linie poniżej zwracają uwagę na jednolitość konsekwencji, także ich ubogi charakter. tło niezmienne, lub prawie. świat bowiem nie jest dynamiczny. nasze starania nie przynoszą odczuwalnych zmian.

Obrazek
    - koncepcja ideału. możliwości leżą gdziekolwiek byśmy się nie odwrócili, podobnie jak wielowątkowe są ich skutki, które odczuwa się wszędzie. stąd kolor tła, na który mamy wpływ w ten, inny, całościowy sposób.

co zatem może zmienić 1000 modyfikacji, które już są, a które niczego nie zmieniły? proszę mi nie mówić o braku wiary, ponieważ z góry uprzedzam, opis znam, podobnie jak same rozwiązania tam implementowane. z autopsji. u Bethesdy zostawiłem bezpowrotnie ponad 2500 godzin, nie tylko w "Skyrim".

kompilacja ma jedną zaletę. ograniczy ilość instalacji w menadżerze, ograniczy zaśmiecenie dysku. jest to jednak pułapka. znajdzie się wiele osób, które będą chciały wykorzystać taką kompresję i dołożyć 1001 dodatek, potem 1002. podobnie jak statek Gustawa Adolfa, całość pójdzie na dno przez wady konstrukcyjne, niezrównoważony ciężar, brak wyobraźni. przeraża także możliwość konfiguracji takiego potwora. autor zapewnia, że będzie to możliwe. gdzie tedy odkrywanie świata, gdy zawczasu trzeba będzie go jeszcze 'dostosować' do własnego widzimisię? bardzo nudne.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]