Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 19 wrz 2020, 09:49

Napisz wątekOdpowiedz Strona 38 z 62   [ Posty: 615 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 62  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mody które polecacie/używacie? :)
PostNapisane: 19 lis 2012, 16:42 
Casual
Casual

Gra w: Skyrim
Ifrexalis Oczywiście dzięki za tą listę przydała się :]

1.Breezehome Fully Upgradable
Od siebie dorzucę modzik dodający nowe dodatki do Wietrznego Domku. Dodana została piwnica z wieloma dobrami. Co zostało dodane można bardzo dobrze zobaczyć na screenach w linku poniżej.

Link do modyfikacji:
Kod:
http://skyrim.nexusmods.com/mods/11158

2.Isilmeriel's LOTR Weapons
Paczka wyśmienicie wykonanych broni prosto z znanej trylogii Władca Pierścieni.

Filmik pokazowy:
Kod:
http://youtu.be/K7vDftBK2ZY

Link do modyfikacji:
Kod:
http://skyrim.nexusmods.com/mods/5727

PostNapisane: 22 lis 2012, 22:47 
Adept analogów
Adept analogów

Dla mnie bomba estetyczna.
A nawet coś pięknego.

1.Climate of Tamriel
http://skyrim.nexusmods.com/mods/17802

2.Błyskawice
http://skyrim.nexusmods.com/mods/25675 (patch)
http://skyrim.nexusmods.com/mods/15506 (baza).

Generalnie <3

PostNapisane: 26 lis 2012, 22:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
http://skyrim.nexusmods.com/mods/27301
nie używałem i nie używam ale może kogoś zainteresuję.
Jak problemy u mnie nie ustaną zobaczę co jak wywalę Immersive Armor i wezmę to ale dowiem się jak wygląda sprawa w tym modzie z kobiecą postacią i UNP.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 26 lis 2012, 23:10 
Adept analogów
Adept analogów

Wollannd napisał(a):
http://skyrim.nexusmods.com/mods/27301
nie używałem i nie używam ale może kogoś zainteresuję.
Jak problemy u mnie nie ustaną zobaczę co jak wywalę Immersive Armor i wezmę to ale dowiem się jak wygląda sprawa w tym modzie z kobiecą postacią i UNP.

a to masz jakieś problemy z Immersive Armors ? U mnie hulają bez problemu,szczególnie,że gościu wreszcie to uporządkował i wrzucił wszystko w jedną grupę.

PostNapisane: 27 lis 2012, 00:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Nie wiem z czym właściwie.
Mam Apachii Sky Hair, UNP body i face (DIMONIZED), i Immersive Armor + support for UNP.
I któryś program robi wredności małe.
Nagle np. zbroja lub ciało czarne się robi. Wyjście do menu i wczytanie save zrobionego tuż przed wyjściem pomaga. Ale coraz bardziej uciążliwe i częstsze się to robi aż nie wyjdę z gry i ponownie nie włączę. Czasem nie wczyta tekstur np. zbroi i cała lub część jej jest fioletowa.
Czyli niedobór pamięci RAM. Ale nie mogą to przecież być mody na ciało i włosy. Przecież one nie są zbyt mocne, jakość tekstur nie jest zła ale nie szokują te mody dokładniością grafiki przecież.
A więc wnioski następujące wyciągam z tego:
-Wina leży po stronie Immersive Armor. Jak używam TERA Armor UNP płynniej gra chodzi niż w zbroi Immersive. Zmiana zbroi płynniejsza.
-Wina po stronie kompa- BAŁAGAN.
Nie znałem takich cudów komputera jak CCleaner i SmartDefrag2.
Czyszczenie CCleanerem- cóż, wygląda to tak że choć starałem się sprowokować do bugu grę (chodzenie po mieście, przy ogniu, ciągła zmiana zbroi, chodzenie z followerami- ogólnie obciążyć ram). I o dziwo ok. Nie wyskoczył bug. Ale tak dziwnie chodzi. Robią się taki chwilowe jakby zwolnienia, przycinki. Co ciekawe, płynniej chodzi gdy jestem w zbroi UNP.
SmartDefrag2. Komuś zwiększyło o 8FPS zrobienie "Defragmentacji i pełnej optymalizacji". I ja tej opcji dzisiaj użyłem a jutro zobaczę efekty (porządki robiło 2 godziny więc coś powinno pójść na lepsze!) O wiele lepszy od windowsowego defragmentatora. Ogólnie to naprawdę po tym odradzam windowsowego bo on jest TRAGEDIĄ.
On tam jakiś tydzień temu może dwa wykazał że jest 0% zużycie po analizie. Zdefragmentowałem, analiza, 0%.
A więc wszystko ok?
A odpalam SmartDefrag2. Zużycie niepozorne, 2,10% jakoś mniej więcej.
Ale przyjrzyjmy się czemu innemu- pofragmentowane pliki to 6000!
Wśród tych co przeanalizowało był Skyrim.sound.bsa i skyrim.esm. Skyrim.sound.bsa był pofragmentowany na 22 części.Skyrim.esm nie wiem. 5 zapisów (tyle zauważyłem, te 5 ostatnich ale może i inne były ale ich nie zauważyłem- wszystkiego nie patrzyłem tylko przeglądałem co tam jest) na 5 części pofragmentowane. A jak dziś puściłem fragmentacja i pełna optymalizacja to na dodatek wśród defragmentowanych i optymalizowanych rzeczy na 100% były jakieś dwa malutkie mody, w ogóle pomniejsze jakieś bez większego znaczenia na wydajność i wydaje mi się choć mogę się mylić ale widziałem że był Immersive Armor.
Może to pofragmentowanie niektórych plików Skyrima+ ogólny bałagan jaki miałem był przyczyną problemów?
Sprawdzę jutro.
Przepraszam że taki długi opis nie na temat ale w zależności od wyników testu wiedza o tym jak marny jest defragmentator w kompie i jak dobry SmartDefrag2 i CCleaner przyda się komuś kto nawet nie tyle ma błędy jak ja ale po prostu chce zwiększyć płynność gry tej jak i innych.

PS: Po defragmentacji zwolniło się u mnie 5GB miejsca na dysku (z 339 GB zrobiło się 344 GB wolnego miejsca).

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 02 gru 2012, 23:58 
Casual
Casual

Możecie mi pomóc? Nie mogę zainstalować modów, coś robi mi problem i za cholerę nie mogę zrozumieć co.

Początkowo wrzuciłem ze 20 róznych modów. Gra wywalała mnie do Windowsa. Później zainstalowałem tylko te mody:

Skyrim HD - 2K Textures
Archery z tego postu:
saradeus napisał(a):

A quality world map installer
better dynamic snow v2
better females by bella version 3
enhanced blood textures
footprints
evil lair od hydra
no perk prereqs

I znowu mnie wywala do windowsa, nawet jeśli mody mam wyłączone. Wtf? Te mody nie powinny ze soba ingerować.

PostNapisane: 03 gru 2012, 00:16 
Adept analogów
Adept analogów

Pewnie któryś z tych 20 modów podmienił jakieś pliki, albo nawet 2 podmieniły te same. Te wszystkie mody ze światłami, śniegiem itd. z tego co wiem podmieniają pliki więc nie da się ich ot tak usunąć później. W najlepszym (w opcji że jest wyłączony) przypadku taki mod doda coś co i tak używane nie będzie, w najgorszym będzie powodował błędy.

Pozostaje ci więc ponowna instalacja. Głowy nie dam ale Steam ma chyba opcję przywrócenia pierwotnych (niezmodowanych) plików więc mógłbyś też z tym spróbować.

Tak ogólnie to radziłbym zainstalować jednego dużego moda graficznego niż kilka pomniejszych albo kilka pomniejszych ale normalnie wchodzących w skład jednego większego. Choć od razu mówię że jak ja takiego jednego dużego zainstalowałem to widocznie nakładał się on z tym pathem który poprawiał grafikę (tym od twórców) i przez to gra zaczęła mulić (mimo iż na mój gust nie powinna). Ale wystarczyło wyłączyć te dodatki graficzne od twórców (grafika i tak była ładniejsza więc się pewnie nakładały) i wszystko zaczęło działać normalnie.

PostNapisane: 03 gru 2012, 04:59 
Casual
Casual

Dagorad napisał(a):
Pewnie któryś z tych 20 modów podmienił jakieś pliki, albo nawet 2 podmieniły te same. (itd)

Wiem. Dlatego zanim wrzuciłem jakiegokolwiek moda, zrobiłem kopię pliku data. I ostatnie mody, te których nazwy podałem, były wgrywane na "czysty" plik data (bez modów).
Na pewno problemu nie robi mi Skyrim HD, tylko któryś z pozostałych. A nie mam ochoty siedzieć teraz 5 godzin i wgrywać po jednym modzie co chwila sprawdzając czy gra chodzi, a jeśli tak, to robić pliki zapasowe ;/

PostNapisane: 03 gru 2012, 07:27 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: The Elder Scrolls 1-5, League of Legends, The Elder Scrolls: Legends
Luker w tym pierwszym modzie był koń. masz jakiś inny link.

PostNapisane: 03 gru 2012, 19:01 
Casual
Casual

Problem rozwiązany. Teraz mam inny ;) Mod dodający dom mi nie działa. Ani mod Riverside lodge, ani evil leir of hydra. Oba te domy powinny się (chyba) znajdować pomiędzy Rzeczną Puszczą a Białą Granią. I nic mi nie wyskakuje. Ktos miał taki problem, albo mógłby polecić dom z dużą ilością manekinów?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 38 z 62   [ Posty: 615 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 62  Następna strona