Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 23 wrz 2020, 10:46

Napisz wątekOdpowiedz Strona 156 z 181   [ Posty: 1803 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 181  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Na jakie mody czekacie? Szukam moda...
PostNapisane: 21 lip 2015, 19:12 
Mistrz pada
Mistrz pada

A właśnie, jaki mod na podstawowe potrzeby polecacie? Pytałem o to kilka stron temu i nikt nie odpisał. Wiem, czym one się różnią,, ale jestem ciekaw waszej opinii.

PostNapisane: 22 lip 2015, 08:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

taki, który zawiera tylko 'podstawowe' potrzeby. jedzenie, picie, ew. sen. logicznym także jest wrażliwość na temperatury, ALE implementacje tego ostatniego były do niczego, więc lepiej je sobie odpuścić. zignorować dalej wszystkie detaliczne bzdury, typu wymóg przyrządzania mydła i kąpania się. o czystość dbamy poza ekranem. wszystko na nim jest wirtualne.

PostNapisane: 22 lip 2015, 10:05 
ShadowCaster

Olgjerd napisał(a):
A właśnie, jaki mod na podstawowe potrzeby polecacie? Pytałem o to kilka stron temu i nikt nie odpisał. Wiem, czym one się różnią,, ale jestem ciekaw waszej opinii.

zdecydowanie najnowsza wersja INeed. Posiada implementację chorób, które się rozwijają i wcale nie są łatwe do usunięcia (kapliczki nie działają, trzeba leczyć się u znachorów, magów, alchemików), posiada system identyfikacji pożywienia z innych modów, ciekawe bonusy za utrzymanie się w dobrej kondycji, bezawaryjne widgety dla SkyUi.
Mówiąc krótko, mod (jak każda produkcja Isoku) jest dopracowany, bezawaryjny, bezstratny fps'owo. Bardzo polecam.

PostNapisane: 22 lip 2015, 11:10 
Mistrz pada
Mistrz pada

A jak z kompatybilnością w RND i iNeed? W sensie, do RND są potrzebne patche. Czy iNeed robi to naprawdę automatycznie? Co z realizmem - w RND nie dało się zjeść na raz całego bochenka chleba - została zjadana tylko połowa, a druga dodawała się do ekwipunku. Ponad to picie napoju nie powodowało zjedzenia butelki - można było ją później napełnić. Czy w iNeed wchodzą też animacje jedzenia/picia dla gracza, czy potrzebny jest jeszcze jakiś osobny mod od tego?

PostNapisane: 22 lip 2015, 12:05 
ShadowCaster

poza patchem do perma (który de facto nie jest niezbędny) nie używam żadnej innej łaty. Pełna kompatybilność z innymi modami. Doskonale działa z Hunteborn oraz Frostfall, co dla mnie jest kluczowe.

Co do realizmu, jak dla mnie jest zadowalający.
Jest bukłak na wodę, którym czerpiesz wodę z rzek i jezior, jest system studni, budowy własnych systemów zbierających wodę (beczki, studnie, małe ujęcia) i najfajniejsza rzecz- jak ustawisz wiadro na deszczu to nazbierasz deszczówki, którą sobie możesz wypić.
Użyteczne przepisy do gotowania, jak zrobisz sobie trunek z mocnym wykopem to po upiciu wpadasz na dziwne pomysły kulinarne (gastrofaza) i pojawia się niedostępne normalnie menu z ciekawymi potrawami dającymi konkretny boost. Możesz np zrobić 'dziwną marchewkę" która wabi króliki, płaszcz Hircyna itp

Mod ma animacje na jedzenie i picie, które można wyłączyć w panelu. Zewnętrznych animacji do tych celów nie polecam, u mnie powstał konflikt i skrypty zaszyły się w save. Każdy kto usuwał nieosierocone skrypty z aktywnych wątków w save, wie jaka to chirurgiczna męka.
Mod ma dobre wsparcie w Perma i PaMa patches, choć radzą go dodawać do blocklisty ze względu na choroby. Nie zrobiłem tego i wszystko działa ok. To chyba tyle.
Ogólnie doskonale się bawię z tym modem.

PostNapisane: 22 lip 2015, 13:28 
Mistrz pada
Mistrz pada

To dzięki. Pytałem, bo powoli kupuję nowy sprzęt, żeby nie mieć karty 1gb i próbuję skompletować odświeżony modset. Kompatybilność modów z Trójcą (PerMa, Frostfall, Hunterborn) również jest dla mnie ważna.

PostNapisane: 22 lip 2015, 20:19 
Adept analogów
Adept analogów

Cześć, szukam modyfikacji na możliwość przywołania konia tak jak to było w Wiedźminie (nie musi identycznie to wyglądać) ale żeby się dało przywołać konia.

PostNapisane: 22 lip 2015, 20:32 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
Czy jest jakiś mod, który usuwa standardowe stalowe bronie? Bo osobiście mi się nie podobają i właściwie ich wcale nie używam, a te które retextują na nexusmods też nie są powalające. Brakuje moda, który by je całkowicie zmieniał na dużo lepsze. Jak już są na nexusmods to jako osobne, dodatkowe.

PostNapisane: 23 lip 2015, 02:27 
ShadowCaster

Dragon152 napisał(a):
Cześć, szukam modyfikacji na możliwość przywołania konia tak jak to było w Wiedźminie (nie musi identycznie to wyglądać) ale żeby się dało przywołać konia.

łap
Nicolas5 napisał(a):
Czy jest jakiś mod, który usuwa standardowe stalowe bronie? Bo osobiście mi się nie podobają i właściwie ich wcale nie używam, a te które retextują na nexusmods też nie są powalające. Brakuje moda, który by je całkowicie zmieniał na dużo lepsze. Jak już są na nexusmods to jako osobne, dodatkowe.

zobacz The Chronicles of Steel -Skyrim- Realswords NEXUS EXCLUSIVE

PostNapisane: 23 lip 2015, 05:14 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
Ten mod @nocny podmienia tylko u NPC bronie. Wprowadza nowe bronie do gry. Do tego mam inny mod, ale dzięki i za ten. Mi bardziej chodziło o całkowite pozbycie się z gry tych standardowych stalowych brzydkich broni. Ewentualnie ich zastąpienie innymi znacznie lepszymi, a nie jakieś badziewne zretexturowanie. Wygląda, że takiego moda nie ma, a szkoda. Może ktoś by taki zrobił?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 156 z 181   [ Posty: 1803 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 181  Następna strona