Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 19 wrz 2020, 12:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 171 z 181   [ Posty: 1803 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 181  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mody na grafike
PostNapisane: 11 lis 2015, 22:16 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: TES V: Skyrim
Witam, szukam wszelakich modów zmieniających Skyrima pod względem wizualnym. Prosiłbym o modyfikacje wyciskające z tej gry jak najwięcej, zależy mi na jak najlepszym wyglądzie. Byłbym wdzięczny za spis albo linki.

Tytuł: Re: Na jakie mody czekacie? Szukam moda...
PostNapisane: 21 lis 2015, 00:31 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Wiedźmin 3
A są jakieś mody odświeżające/mieszające zadania w grze? Coś na nową rozgrywkę tak by "radiant quests" a może i inne większe nie przebiegały jak do tej pory.

PostNapisane: 23 lis 2015, 17:19 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam.
Jako że (niestety) jestem perfekcjonistą, chciałbym jakąś modyfikację, która dodawałaby takie same suwaki jakie w zaklinaniu mają bronie do innych zaklęć, aby można było regulować ile pkt. lub ile % premii do umiejętności ma dawać to zaklęcie.
Bo wiecie, chcę wykorzystać wielki klejnot duszy na takie całkowite "dobickowanie" ekwipunku, a tu... 33% jakiejś umiejętności, albo z większym klejnotem chyba 27...
Pomożecie? Z góry dzięki za pomoc :)

PostNapisane: 24 lis 2015, 17:35 
Casual
Casual

riklaunim napisał(a):
A są jakieś mody odświeżające/mieszające zadania w grze? Coś na nową rozgrywkę tak by "radiant quests" a może i inne większe nie przebiegały jak do tej pory.

Z radiant questami kojarzą mi się Extended Encounters oraz The Notice Board. No i jeszcze Interesting NPCs, które kamufluje się jako plotki u karczmarzy.

Co do modyfikacji większych zadań, w miarę aktualną listę (z tegorocznego lata) możesz poznać z tej dyskusji: https://www.reddit.com/r/skyrimmods/com ... la_quests/

Ja oczywiście polecam Vaticidal - ten mod powiększa wątek główny, w ten sposób, że dodaje trochę "nie trzymających za rączkę" zadań-zagadek, w których nagrodą są zazwyczaj alternatywne możliwości popchnięcia do przodu wątku głównego. Zarazem te nowo dodane rzeczy budują tło pod zagadkę, która rozgrywa się po zakończeniu oryginalnego wątku głównego. Ta ostateczna zagadka nie jest pilna, a wręcz przeciwnie, jej rozwiązanie może zabrać drugie tyle łażenia co wątek główny (zwłaszcza jeśli do tej pory nie odwiedziło się tych pomniejszych zadań-zagadek, bo np. włączyło się tego moda na sejwie już po zakończeniu wątku głównego).

Czyli jest to warstwa "przygodówkowa" dla Skyrima. W ramach supportu autorskiego odpowiadam na pytania o fabułę tego moda, lecz na publicznych forach tylko na takie, na które odpowiada się tak/nie. Nie dlatego, żeby te zagadki były wszystkie jakoś nadzwyczaj trudne i nie dało się ich rozwiązać na własną rękę; ale dlatego, że niektóre z postaci z tego moda odpowiadają właśnie wyłącznie na pytania tak/nie :)

PostNapisane: 20 gru 2015, 13:05 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Poszukuję moda, który pozwoli zwiększyć kąt widzenia postaci. Gram w Skyrim na nowym monitorze (gram z widokiem z pierwszej osoby) i mam wrażenie, jakbym grał na dużym zoomie. Jest w ogóle taki mod? Najlepiej, żeby było to w postaci suwaka, ale to już sprawa drugorzędna. Z góry dzięki za pomoc :D

PostNapisane: 20 gru 2015, 17:18 
Mistrz pada
Mistrz pada

Wpis w Skyrim.ini w sekcji Display:
fDefaultWorldFOV=x.x x=stopień
Po wejściu do gry naciśnij Tab by otworzyć menu, następnie je zamknij i przejdź do widoku 1os.

PostNapisane: 20 gru 2015, 18:41 
Free Company of Alinor

Wielkie dzięki :D Działa jak należy.

Ale mam jeszcze jedno pytanie. W Skyrim na niebie widać... takie jakby przesuwające się okręgi. Mam na myśli gradient nieba, który nie wygląda u mnie najlepiej. Niebo jest całe zapaskowane. Zastanawiam się teraz tylko, czy to jest wina monitora, czy może Skyrima. Dam screena żeby pokazać o co chodzi.

http://iv.pl/images/74806501927366487449.jpg

Jeżeli kreski na niebie są dla Was niewidoczne, to chyba oznacza, że wina leży po stronie monitora... A jeśli są widoczne, to co zrobić, żeby ich nie było. Jest może jakaś modyfikacja, która to usunie?

Edit: Nadal ucieszyłbym się z odpowiedzi, ale znalazłem moda, który zmienia to niebo. http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17130/?
Ale zachody słońca z tą modyfikacją nie są już tak efektowne, dlatego nadal interesuje mnie czy to wina monitora, czy jednak Skyrima.

Edit2: Ten mod co go dałem w linku sprawia też, że w 1 osobie pod naszą postacią można zauważyć wielki biały prostokąt, więc ten mod raczej nie jest rozwiązaniem problemu.

PostNapisane: 21 gru 2015, 10:30 
ShadowCaster

Te kręgi na niebie powstają przez błędy w antyaliasingu. Przestaw AA na inną wartość (np na 4) i zobacz czy problem nie ustąpi. Inna sytuacja jest gdy korzystasz z ENB, ale po screenie widzę, że nie korzystasz.
Możesz przetestować również ten mod.

PostNapisane: 21 gru 2015, 12:47 
Free Company of Alinor

Przetestowałem. Można powiedzieć, że wszystko jest ok, ale zachody i wschody słońca są jakieś dziwne i nieprzyjemne. Próbowałem z AA i nie było poprawy, ale całkowicie go wyłączyłem, zamiast zmniejszać. Próbowałem też z FXAA, ale to chyba nie ma znaczenia w takich wypadkach. Dam znać jak przetestuję na AA z wartością 4. Dzięki za odpowiedź :D

PostNapisane: 27 gru 2015, 21:14 
Casual
Casual

Gra w: TES V : Skyrim
Szukam moda, który dodawałby dom w Szarej Dzielnicy w Wichrowym Tronie, ale taki ubogi - stół, łóżko, dwa krzesła, skrzynia.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 171 z 181   [ Posty: 1803 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 181  Następna strona