Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 21 wrz 2020, 02:55

Napisz wątekOdpowiedz Strona 57 z 181   [ Posty: 1803 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 181  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Na jakie mody czekacie? Szukam moda...
PostNapisane: 04 sie 2013, 14:40 
Adept analogów
Adept analogów

tvtrig napisał(a):
jano900 napisał(a):
Ten mod na lepsze oświetlenie jest słaby, potrzebuję czegoś naprawdę dobrego. Pobrałem enb ale nie współpracuje z hearthfire. Macie coś typu enb który współpracuje ze wszystkimi dlc?

ENB nie m wpływu a pliki z grą czyli to czy jest tam Heathfire czy Dragonborn (pamiętaj że ENB znacznie obciąża sprzęt czasem 30 klatem w dół) w zależności od ENB

PS> czy z ENB wsyztsko robisz jak należy? Odpowiednie sterowniki Grafiki / Pliki z Nexusa / i D3D9 w odpowiedniej wersji? ( To tak na marginesie )

Alternatywą jest:
FXAA + Climate of Tamriel i RLO
Climate of Tamriel + Enhanced lighting and FX
ULTRA REALISTIC WORLD LIGHTING for Skyrim + RLO
lub RCRN + Jakikolwiek zmieniający Interior
Jest ich znacznie więcej ale te są molochami ( Znów kwestia gustu choć na nich nie gram ) to i tak polecam.

sprawdziłem wszystkie grając po kilkanaście godzin zanim zacząłem używać ENB i polecę ci CoT + RlO
CoT bardzo naturalnie oddaje kolory a RLO ma niesamowite cienie w Dungeonach/Budynkach
Możesz dodać smaczku jeszcze podkręcając za pomocą DYNAVISION (Efekt Focus w aparacie) i
Imaginator ( Własne ustawienia kolorów )

UWAGA:
Nie instalujesz nigdy więcej jak 1 mod do Exterior i 1 mod do Interior :)
Po prostu nie działają jak należy i odpalany jest ten zainstalowany później a czasem grozi Crashami.

Okazało się że to nie wina enb a moda "Dat Grass". Teraz zasysam hd texture pack i przydały by mi się mody na lepszą trawę i drzewa. Lush Grass z workshopa może być dobry. O ile działa z hearthfire.

PostNapisane: 04 sie 2013, 14:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
Działa na HF wszelkie Textury są kompatybilne natomiast pamiętaj aby w momencie wgrywania różnych packów wybrać takie które ci odpowiadają a nie instalować wszytsko jak leci bo czasem można sprawić iż będzie wyglądało gorzej :)

Co do trawy przerabiałem ich kilka i ta z Lush czy choćby Flora Overhaul nie jest naturalna
Ale to kwestia gustu oczywiście i każdy lubi coś innego

PS> jak robisz trawę to pamiętaj by zmienić w pliku INI iMinGrassSize= im mniej tym gęstsza trawa i oczywiście FPS drop ;)

PostNapisane: 04 sie 2013, 18:09 
Adept analogów
Adept analogów

tvtrig napisał(a):
Działa na HF wszelkie Textury są kompatybilne natomiast pamiętaj aby w momencie wgrywania różnych packów wybrać takie które ci odpowiadają a nie instalować wszytsko jak leci bo czasem można sprawić iż będzie wyglądało gorzej :)

Co do trawy przerabiałem ich kilka i ta z Lush czy choćby Flora Overhaul nie jest naturalna
Ale to kwestia gustu oczywiście i każdy lubi coś innego

PS> jak robisz trawę to pamiętaj by zmienić w pliku INI iMinGrassSize= im mniej tym gęstsza trawa i oczywiście FPS drop ;)

To jakie naturalne polecasz? Ten Dat Grass wygląda super ale oczywiście nie działa tak jak trzeba. Chodzi o to że w hf miejsce na domy zostało wyrównane a ten mod to cofa. Tzn. dom z jednej strony lewituje itd.

PostNapisane: 04 sie 2013, 18:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Większość modów które działają na otoczenie dokonaja takich zmian i przyznam się bez bicia że poza otrzymaniem Questa z HF nic nie robiłem :) jakoś mnie Skyrim-SIMS nie przekonuje hehe natomiast jeśli mowa o texturkach to temat rzeka bo ja na przykład ściągam pack manualnie rozpakowuje patrzę jakie teksturki zmienia jaki plik wywalam jeśli mi się nie podoba to co zostanie pakuję i dodaje do NMM manualnie.

Ale by choć naprowadzić na to co jest ładne fajne i nie wymaga specjalnie pracy to:
- Skyrim HD - 2K Textures ( Cały pakiet - instalujesz jako pierwsze a potem pokrywasz braki )
- Static Mesh Improvement ( Podstawa )
- Unofficial High Resolution Patch
- Ruins Clutter Improved
- Skyrim Re-Defined Dungeons Detal
- Skyrim Ultra HD Texture Pack
- Better Dynamic Snow
- Dramatic Clouds
- Enhanced Distant Terrain

I Gazylion innych najlepiej pojedynczych teksturek takich jak Spider Web / Moon Phase / Hybrids Plants itp..
Kolejność instalacji jest ważna bo to co pokryjesz to takie będą więc warto zapoznać się z pakiem co zawiera i wybrać nam odpowiadające.

W linku jest moja lista modów mniej więcej kolejność choć były rozpakowywana i wybierane te najlepsze potem spakowałem w 1 mod i WŁALA zamiast 20 mamy 1 ;)

PS> należy pamiętać że przy instalacji dużej ilości tekstur mogą pojawić się lagi bez porządnej maszyny

Link w Spoilerze:
Spoiler:

PostNapisane: 04 sie 2013, 20:06 
Adept analogów
Adept analogów

tvtrig napisał(a):
Większość modów które działają na otoczenie dokonaja takich zmian i przyznam się bez bicia że poza otrzymaniem Questa z HF nic nie robiłem :) jakoś mnie Skyrim-SIMS nie przekonuje hehe natomiast jeśli mowa o texturkach to temat rzeka bo ja na przykład ściągam pack manualnie rozpakowuje patrzę jakie teksturki zmienia jaki plik wywalam jeśli mi się nie podoba to co zostanie pakuję i dodaje do NMM manualnie.

Ale by choć naprowadzić na to co jest ładne fajne i nie wymaga specjalnie pracy to:
- Skyrim HD - 2K Textures ( Cały pakiet - instalujesz jako pierwsze a potem pokrywasz braki )
- Static Mesh Improvement ( Podstawa )
- Unofficial High Resolution Patch
- Ruins Clutter Improved
- Skyrim Re-Defined Dungeons Detal
- Skyrim Ultra HD Texture Pack
- Better Dynamic Snow
- Dramatic Clouds
- Enhanced Distant Terrain

I Gazylion innych najlepiej pojedynczych teksturek takich jak Spider Web / Moon Phase / Hybrids Plants itp..
Kolejność instalacji jest ważna bo to co pokryjesz to takie będą więc warto zapoznać się z pakiem co zawiera i wybrać nam odpowiadające.

W linku jest moja lista modów mniej więcej kolejność choć były rozpakowywana i wybierane te najlepsze potem spakowałem w 1 mod i WŁALA zamiast 20 mamy 1 ;)

PS> należy pamiętać że przy instalacji dużej ilości tekstur mogą pojawić się lagi bez porządnej maszyny

Link w Spoilerze:
Spoiler:

Co do tekstur to zasysam hd texture pack ze steama. Resztę postaram się ogarnąć.

PostNapisane: 05 sie 2013, 22:50 
Casual
Casual

Co do trawy ja znalazłem coś takiego nie używałem tego jeszcze.

http://skyrim.nexusmods.com/mods/28119//?

PostNapisane: 06 sie 2013, 05:16 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, Wiedźmin, Minecraft, WoW
WItajcie czy istnieje jakiś mod który usuwa mi to chwilowe zniknięcie podczas kucania i te szare oczy??
Chce aby moja postac po prostu kucnęła bez żadnych dodatkowych efektów :/

PostNapisane: 12 sie 2013, 22:42 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim,Wiedźmin,Mass Effect,Heroes of Might and Magic
A ja z kolei chciałbym zapytać czy istnieje mod pozwalający na budowę domów w Skyrim w pełni kompatybilny z PL wersją gier i dodatków?

PostNapisane: 13 sie 2013, 17:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Do Awesome1:
http://skyrim.nexusmods.com/mods/18480/?

Spolszczenie jeśli cię takowe interesuje również jest dostępne.
Mod pozostawia wiele do życzenia ale może coś przegapiłem :P
Ja w zasadzie staram się sprawdzić większość modów dostępnych na moim Skyrimowo-Testowym kompie i czasem robię to w pośpiechu gdzie czeka na sprawdzenie kolejna stówka :P ale ten nawet wygląda zacnie choć jak wspominałem czegoś mi brakuje w nim.
Pozdr

PS. Jestem w trakcie robienia filmiku z tego moda. chwilkę zajmie jeśli ci się nie śpieszy:)
choć moje filmiki to głównie zaciesz dla oka a nie uszu więc nie spodziewaj się tutoriala hehe

PostNapisane: 13 sie 2013, 19:47 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim,Wiedźmin,Mass Effect,Heroes of Might and Magic
A interesuje,możesz poczęstować linkiem do niego?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 57 z 181   [ Posty: 1803 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 181  Następna strona