Wczytywanie
Teraz jest 24 wrz 2021, 07:11

Napisz wątekOdpowiedz Strona 134 z 161   [ Posty: 1609 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 161  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gabinet Osobliwości [+18]
PostNapisane: 12 paź 2016, 18:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Przestępczych zapędów raczej przed nimi nie ukrywa (z wyjątkiem Nahi). Tak oni są gorsi, mroczniejsi, chodziło mi o to, że ukrywa niektóre sprawki, zwłaszcza te najbardziej ryzykanckie. Jest uparta, potrafi udawać, potrafi być przesadnie nawet ostrożna jeśli chodzi o ochronę przybranej rodziny. Nie jest zła, ale z drugiej strony z natury jest buntownicza, łamie zasady, ciągnie ją do niebezpiecznych ludzi, a czasami gdy ryzykuje tylko własnym karkiem potrafi posunąć się do niepotrzebnej brawury. Priorytety to jedno, upór i temperament - drugie.

A przy okazji skoro zwróciłaś uwagę na smutek w historii Thyas tej mojej w sesji, to następne, które pasuje:

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 12 paź 2016, 19:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Vadi napisał(a):
Tak oni są gorsi,

Próbowali wychować Nahirę i Thyas na porządnych ludzi. Zero szacunku i wdzięczności do starszych :zly:

Ale tak ogólnie, jeżeli uważa, ze tak robi, raczej znasz ją lepiej. Ja starałam się oddać jej zachowanie tak jak wydawało mi się, że zrobi inaczej wychowana, ale nie znam jej myśli.

Haynell?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 12 paź 2016, 19:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Raczej Tarja niż Hanyell, z demonicy ma tylko wyrachowanie i dumę.

Bo są gorsi. To mój obiektywny komentarz ;) Thyas może tak nie uważać. Jak dotąd nie pisałaś nic co by przeczyło przeniesionemu w inne realia charakterkowi Thyas, więc uznałam, że cechy jej zostały, tylko zupełnie inaczej się objawiają w innych warunkach. Dlatego nie do końca pasowała mi ta Aria Montgomery, tam nie było widać uporu. Lily już pasuje, bo wobec wrogów nawet ta łagodniejsza Thyas byłaby raczej taka:

Obrazek

PostNapisane: 12 paź 2016, 19:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gorsi. Co za brzydkie słowo :P

Pisałam. Pisałam, że temperament, to z czym się człowiek rodzi ma takie samo, ale jest inaczej ukształtowana. Co oznacza, że ma inne doświadczenia. Nie musiała dorosnąć tak szybko. Nie ma tego samego charakteru, bo nie spotkało jej tyle zła. Ma od lat rodzinę. Nie ma grupy w której kradzież jest normą utrzymania. Zaczęła kraść gdy uciekła z domu by mieć co jeść, a później już tak wyszło, ale to inne uwarunkowanie społeczne. Jest też ukształtowana przez inne czasy.
Nie może mieć więc wszystkiego identycznie. Dajesz osobie inny życiorys, dostajesz co innego.

Gdyby Ariel nie została wysłana do Kruków, byłaby mało samodzielna, bardziej wyniosła, bardziej troskliwa, wrażliwsza. Nie chciałaby by komukolwiek działa się krzywda, ale nie potrafiłaby spokojnie znieść obelgi. Jej okrutne cechy by nie istniały, za to miałaby wiele irytujących cech panienki z wyższych sfer.
Coś takiego jest z postaciami telenoweli, ale ty wiesz lepiej jaka jest. Dlatego nie mieszam się w charakter, jedynie w powody. Bo chyba po prostu nie ma przyczyny dla którego pewne cechy by się ukształtowały?

Keira

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 12 paź 2016, 20:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chyba już tą Keirę wrzucałaś.
Nie widzę powodu dlaczego nie mógłby się ukształtować upór, skoro zaczyna od tego, że uciekła z domu i nie ma zamiaru wracać. Rodzina zmienia priorytety, to fakt. Brak typowo paskudnych doświadczeń nie spowoduje zatwardziałości, a tym bardziej jakiegoś braku litości, ale upór, skłonność do kombinowania, łamanie zasad - wszystko to przecież jest. Poza tym jakie ona ma wzorce? Niby czemu wychowując się przy Keirze miała by być słaba i płaczliwa?

Tak widziałam sesję PAaG:

Obrazek

PostNapisane: 12 paź 2016, 20:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie mówię, że byłaby słaba i płaczliwa. Mówię tylko, że charakter nie jest ten sam, bo została inaczej ukształtowana. Nie znaczy, że nie ma nic wspólnego.

Ogólnie chciałam Ci pokazać paralele pomiędzy Keirą a Thyas. Coś czemu Keira traktuje Thyas inaczej i czemu nie jest to po prostu spowodowane tym, że nie jest to jej dziecko.
Ucieka z domu od rodziców którzy postępują źle. Musi kraść. Przyzwyczaja się do zła. Stara się nie dopuścić tego do innych.
Chociaż z innymi tłami i osobowościami, podążają podobnymi ścieżkami i Keira nie wie co z tym zrobić. Z jednej strony mogłaby próbować ją powstrzymać przed złymi decyzjami... z drugiej sama by nie posłuchała. Więc w sumie jak ma się wtrącać?
keira gdy uciekła z domu, pomyśl czy nie pasowałaby to trochę do Thyas, może gdyby coś się wydarzyło (np naprawdę zabrałaby Nahirę).

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 13 paź 2016, 18:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Owszem, trochę podobne. No to faktycznie Keira ma z nią małą zagwozdkę :aniol:

O proszę, wspominałaś Hanyell. No to masz Searinsa i Hanyell, dwójkę chciwych władzy złodupców:

Obrazek

PostNapisane: 13 paź 2016, 19:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Małą? Usiłuje chronić ją przed czymś co tamta celowo robi :P
Do tego widzi w niej siebie.

Ta tutaj jako Hayniell mi się podoba. Ma klasę :P

Ja tak bardziej komediowo znów - postacie Shara

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 13 paź 2016, 20:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Haha, zakręcone. Co to w ogóle jest za film? :rotfl:

Ariel i Inis?

Obrazek

PostNapisane: 13 paź 2016, 20:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Descendants. Nowy Disney :P Gdy zobaczyłam tą z niebieskimi włosami pomyślałam o Twojej najmłodszej postaci i poszukałam tego :P

Czy to Ci się nie kojarzy z niektórymi postaciami? Lub raczej tendencjami graczy? XD

Inis nie jest mroczny. A Ariel nie ma o nim tak dobrej opinii. Już bardziej Arren lub Taliesen.
Inis jest już bardziej taki (mam nadzieję, że Ariel nie).

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 134 z 161   [ Posty: 1609 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 161  Następna strona