Wczytywanie
Teraz jest 16 wrz 2021, 15:45

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sesje - z czym to się je?
PostNapisane: 03 sty 2012, 23:11 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Czołem wszystkim czytającym!

Najpierw zwracam się do Ekipy z Piekła (macie oficjalną nazwę pierwszych "Sesjonistów" na forum) - nasza mała idea sesji w świecie Mass Effect rozwija się, powiedziałbym, w zastraszającym tempie. Mamy 2 rozpoczęte sesje, kilkunastu przeglądających i piszących użytkowników - cieszy mnie, że idea gier opierających się na wyobraźni nie zamarła. Jednak, jak powiedziała Miranda w intro Mass Effect 2 "...Ale to wciąż za mało". Chciałbym więc założyć temat dyskusyjno-pomocniczo-rozmówniczy, w którym osoby nie biorące jeszcze udziału w sesjach mogłyby poszukać chętnych do gry w jakimś uniwersum, otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania... I inne. Wszyscy mogą się tu wymieniać doświadczeniem, przyszli Mistrzowie Gry szukać wskazówek. Chciałbym, żeby ten dział zatrzymał swoją obecną ciepłą atmosferę, żeby każdy mógł tu wejść i jeśli chce - spróbować zagrać. Pamiętajmy w przyszłości, że kiedyś też zaczynaliśmy, a rozmowa to lepszy sposób na osiągnięcie czegoś, niż ochrzan kogoś, kto po prostu zrazi się na długo do RPG. Niech ten dział zachowa swoje obecne ciepło i niech nie stanie się z czasem zamkniętą klitką, w której będziemy traktować z góry i odrzucać każdą osobę, która chce do sesji, a która nie jest stąd!

Dyskusję czas zacząć w radosnym klimacie i dlatego też na start zarzucam:

Spoiler:

Tytuł: Re: Sesje - z czym to się je?
PostNapisane: 03 sty 2012, 23:18 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Ten obrazek przypomina mi moje pierwsze sesje. Na stole brakuje jedynie alkoholu i śmieciowego jedzenia. ;) Również fantasty przyszło nieco później, zaczynałam od Neuroshimy.

Świetny pomysł na temat. :)

PostNapisane: 03 sty 2012, 23:22 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Neuroshima - ekstra świat, zawsze kręciły mnie sesje w nim i pisanie opowiadań. Ale nigdy nie umiałem poprowadzić sesji w tym świecie. Strasznie ciężka robota, żeby umieć wykreować taki świat, ale zostawić dojść miejsca, by gracze stworzyli coś własnego.

Jedno pytanie Roelko - w Twoich sesjach pierwszych też na stole leżał wibrator? :P

PostNapisane: 03 sty 2012, 23:29 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Ja miałam raz (nie)przyjemność prowadzenia Neuroshimy dla chyba najgorszej grupy na świecie - składającej się, za przeproszeniem, z samych bab. Nie uszanowały faktu, że przygotowałam dla nich scenariusz i postanowiły zajmować się zupełnie innymi sprawami. Mój poziom frustracji wówczas przekraczał dopuszczalne normy.

Również uważam, że jest to świetny świat - sam poradnik do gry mogłam czytać godzinami!

A, Nie identyfikowałam wszystkich przypadkowych przedmiotów, które znajdywały się na moich sesjach. :P

PostNapisane: 11 wrz 2012, 11:45 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Widzę że temat mocno przerdzewiał. Mimo to napisze.

O tego typu grach dowiedziałem się całkiem niedawno. Pomysł bardzo mi się spodobał. Również mechanika gry zdaje sie być przejrzysta.
Chętnie spróbowałbym się w jakimś ciekawym scenariuszu osadzonym w świecie Wiedzmina lub Mass Effect. Problem w tym że ciężko jest znaleźć większą grupę chętnych w swoim otoczeniu. WIęc zostaje forum :)

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 23 sty 2013, 00:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak się zastanawiam - grał ktoś z forum w sesjach całkowicie opartych na KP i kościach? Jeśli tak, jak wrażenia w porównaniu z naszymi, bardziej luźnymi?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 23 sty 2013, 06:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Grywałem w klasycznych sesjach "kostkowych" w kilku systemach - przede wszystkim w DnD i Warhammerze. Powiem tyle, że na skomplikowanej mechanice fabuła może trochę stracić na szybkości, ale to też zależy od tego kto co lubi - są gracze którzy kochają dopieszczanie statystyk, a i są tacy którzy jednak wolą fabułę bez mechaniki. Sporo też zależy od MG. Mi się tam sesje na forum podobają - fajne fabuły, a i postacie współgraczy ciekawe (choć czasami irytujące)..

Nie znosisz ludzi, kontaktów z nimi, czujesz się źle za każdym razem, gdy opuszczasz swoją siedzibę. Gdy już musisz wchodzić w interakcję ze społeczeństwem, dajesz się poznać jako osoba wyjątkowo nieprzyjemna, neurotyczna, sakrastyczna i groźna.

PostNapisane: 23 sty 2013, 10:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak nadmierna mechanika może zabić sesje ale jak że grywam głownie w Warhammera mechanik jest tam na tyle prosta że nie przeszkadza a daje nawet czasami uczucie jednak postać prowadzona jest żywa i ma swoje ograniczenia tak jest moje zadnie. A co do naszych sesji na forum są fajne ale to prawdziwych sesji z realu nie ma porównania ;D

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 23 sty 2013, 16:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wszystko zależy od ekipy z jaką się gra. A co mechaniki - tak zgadzam się, że Warhammer ma dość prostą mechanikę w porównianiu do np. DnD czy Gurpsa. Zdarzało mi się prowadzić młotka mając tylko papier, kartkę i komplet kości.

Nie znosisz ludzi, kontaktów z nimi, czujesz się źle za każdym razem, gdy opuszczasz swoją siedzibę. Gdy już musisz wchodzić w interakcję ze społeczeństwem, dajesz się poznać jako osoba wyjątkowo nieprzyjemna, neurotyczna, sakrastyczna i groźna.

PostNapisane: 24 sty 2013, 19:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

AdDur a w którą edycje młotka grałeś 1 czy 2 a może w 3 ?

Stand fast and die like Guardsmen!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona