Wczytywanie
Teraz jest 16 wrz 2021, 15:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 100  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sesja, jaka sesja?
PostNapisane: 09 sie 2012, 23:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age, Mass Effect, Skyrim, Wiedźmin
jestem za moim! :D

Graciella Feriel ○ Constantin Reynold ○ Felinne Velanne
Jesfis Raisa ○ Rayla Blades
Lillith

PostNapisane: 10 sie 2012, 09:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Natural napisał(a):
Ale tak to już jest jak się zbierze zgraja pseudo filozofów(ja), wizjonerów(Shartan), osób, którym nic nie przeszkadza(Bio/Stokrotka) i jeszcze kilku innych. W takich składach można mieć grubą rozkminę na temat tego czy w postach powinno się pisać pogrubionym tekstem czy zwyczajnym. :P

Bingo! :rotfl:

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 10 sie 2012, 09:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Też jestem za Dili - to, co robimy sondę? :D

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 10 sie 2012, 12:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Zauważyłem, że część osób piszę, iż temat z sondami jest niepotrzebny. Par napisała, że taki temat mógłby być przyczepiony, ale to by się nie sprawdziło, a ja przez pomyłkę użyłem liczby pojedyńczej zamiast liczby mnogiej. Miałem na myśli sondy rekrutacyjne. Zerknijcie jak wygląda to na LI http://lastinn.info/sondy-rekrutacyjne/. Temat z sondami ma służyć temu by powstawało jak najmniej rekrutacji do których nikt się nie zgłosi lub liczba graczy będzie zbyt niska. U nas na forum mieliśmy dwie takie rekrutacje. Dział z sondami pomaga w tym by nieudanych rekrutacji było jak najmniej. Natomiast temat w którym teraz pieszemy jest odpowiednkiegm tematu "Najchętniej zagrał(a)bym w... - propozycje graczy" z LI. Jak widziecie się temat się sprawdził tu na forum. Na naszym forum każda osoba może zakładać sondy także jak ktoś miałby nietypowy pomysł na sesje to, zamiast otwierać rekrutacje, która może nie wypalić będzie mógł otworzyć temat z sondą, który powie mu/jej czy znalzłby się komplet graczy do sesji. Oczywiście temat z sondami nie byłby obowiązkowy, ale przy niecodziennych pomysłach byłby jak znalazł.

Dili przedstwiła taką propozycje działów:

- sesje (trwające)
- komentarze i pytania - i tu znalazły by się wszystkie komantarze np. do Szkła, do Gry Pozorów itp, itd...
- archiwum
- rekrutacja

Koncepcja nie jest zła. Dodałbym tylko sondy o czym pisałem wyżej i Park RPG. Mamy w dziale temat "Pełerki sesji" on by nie pasował do żadnego działu z tej listy. Nat pisał by zostawić ten temat tutaj. Nie mam nic przeciwko, ale każdy poddział musi mieć swoją nazwę. Proponuje "Park RPG", ale nazwa może być inna. Na razie mamy jeden temat, ale spokojnie możemy założyć w tym podziale więcej tematów. Na innych forach widziałem, że w takim dziale dużą popularnością cieszy się temat "Błędy MG". Nie jest to, jedyny temat, który cieszy się popularnością. Także z pewnością ten podział nie będzie święcić pustkami. Zmieniłbym też kolejność. Rekrutacje na samej górze, a dopiero po nich sesje trwające, ale razem z komentarzami i tematami pomocniczymi, a na końcu archiwum.

Ułatwieniem byłoby też gdyby tematy było przeczepione obok siebie np:

Szkło w oku - Tu gramy
Szkło w oku komentarze

Oczywiście to, że komentarze są niżej czasmi od samej gry lub odwrotnie wielkim problemem nie jest, ale skoro już chcemy usprawnić dział to, takie rozwiąznie byłoby pomocne. Wszystkie sesje, komentarze i tematy pomocne byłby przyczepione obok siebie. O tym, która sesja jest jak pierwsza na górze decydowałaby data założenia sesji. Sesje, które byłoby założone później byłby niżej wraz ze swoimi komentarzami i tematymi pomocyniczymi. Chyba, że po wejścu w trwajace sesje/panel sesji ukazywały by się nam nazwy sesji, a każda z nich miałaby swoej podforum w której znajdują się tylko tematy związane z daną sesją. Jednak nie wiadomo czy skrypt tego forum na to pozwoli. To trzeba by ustalić z administratorem. Sesje, komentarze do danej sesji i teamaty pomocnicze trawiałby do archiwum po zakończeniu sesji lub sesja byłaby nieaktwyna przez miesiąc. 31 dni wydaje się sprawiedliwym okresem czasu kiedy sesja wylądowała by w archwium. Byłaby naturalnie możliwość odzyksać sesje z archiwum jeśli gracze i MG chcieliby wznowić sesje.

Ostatecznie propunuje taki podział:

Panel sesji/Rekrutacje do sesji
Aktualne sesje
Sondy rekrutacyjne
Park RPG
Archiwum

Regulamin byłby oczywiście zawiszony na górze.

Dili zaś propinuje taki podział:

- sesje (trwające)
- komentarze i pytania - i tu znalazły by się wszystkie komantarze np. do Szkła, do Gry Pozorów itp, itd...
- archiwum
- rekrutacja

Stokrotka jest zaś za tym by nić zmieniać.

Sonda nie jest potrzebna, bo każdy może się tu wypowiedzieć pod sowim nickiem. Napisałem dlaczego uważam, że tematy Park RPG i Sondy rekrutacyjne są potrzebne. Proponuje by najpierw w głosowaniu ustalić, który podział na działy przyjąć lub zagłosować za tym, że zmiany nie są potrzebne. Teraz znając wszystkie za i przeciw każdy z nas może się opowiedzieć za jednym z tych 3 rozwiązań.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 10 sie 2012, 12:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Właśnie pomysł Dil mi nie pasuje, bo sesja, komentarze do niej i inne tematy były by rozdzielone. Strasznie irytujące.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 10 sie 2012, 12:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Wydaje mi się, że gdyby to rozdzielić, to byłoby przejrzyściej. Trochę mnie wkurza, że wśród wszystkich tematów muszę przewijać, żeby znaleźć ten jeden o komentarzach. Poza tym na górze obok nazwy sesji można zrobić odnośnik: "Przejdź do: komentarze dla Gry Pozorów". Wtedy, że będzie to w innym dziele nie będzie przeszkadzać, bo zawsze, niezależnie na której stronie będziemy, będzie można na szybko skoczyć, do komentarzy. I mimo wszystko do każdej sesji, dołożyłabym jeszcze jeden temat: to, co robi Jezz i Safi z tymi wiadomościami. Z tymże tu już do wyboru: albo nowy dział, żeby było łatwiej, albo w tym samym, co komentarze.

A pomysł z tymi sondami jest nieźle zarysowany. Teraz tak myślę. I w sumie nawet gdyby dużo osób było na nie, to sesji nie trzeba skreślać. Wystarczy, jak na tak zagłosowało tyle osób, ile MG chce graczy.

Czyli ja osobiście zrobiłabym to, co Dili, plus dołożyła temat o sondach i obowiązkowy "kodeks" dla każdej sesji.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 10 sie 2012, 12:53 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Assassin's Creed Revelations
Nieprawda, proponowałam swój podział Shartan ale nikt nie zwrócił uwagi,
Rekrutacje
Trwające
Zamknięte
Zawieszone

To działy, a ten temat, perełki z sesji i ewentualne sondy tutaj gdzie jesteśmy teraz.

PostNapisane: 10 sie 2012, 13:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wybacz Stokrotko nie zauważyłem. To są w takim razie trzy pomysły.

Dział zawieszone wydaje mi się zbędny i brakuje archiwum, bo skończone rekrutacje też powinny gdzieś trafić.

Ondziu dlatego zaproponowałem by tematy sesyjne było przyczepione.

Sesja
Komentarze do niej
Ewentualnie temat pomocniczy

A o tym decydowała by dała rozpoczęcia sesji. Wtedy nikt by się nie burzył, że jego sesja jest niżej.

Szkło w oku - Tu gramy
Szkło w koku komentarze
Gra pozorów - Tu gramy
Gra pozorów komentarze
itd.

W tym dziale może być temat "Perełki z sesji", ale każdy podział musi mieć swoją nazwę. Ja proponuje ten podział nazwać Park RPG, ale jestem otwarty na inne nazwy. Natomiast jestem zdania, że temat z sondami powinien mieć swój własny podział, bo z czasem będzie generowało to, bałagan. W Parku będą tematy związane ogólnie z RPG, a w sondach ludzie będą się starać pozyskać graczy do sesji lub znaleźć MG.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 10 sie 2012, 13:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
A mnie jest wszystko obojętne, wybierzta co chceta, byle trochę uporządkować ten bajzel. ;)

PostNapisane: 10 sie 2012, 13:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja jestem za podziałam Shartana

Stand fast and die like Guardsmen!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 100  Następna strona