Wczytywanie
Teraz jest 24 wrz 2021, 06:55

Napisz wątekOdpowiedz Strona 28 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 100  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sesja, jaka sesja?
PostNapisane: 09 sty 2013, 21:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Witamy :) Pomysł ciekawy, nie powiem, ale (zawsze jest jakieś ale :) )
Po pierwsze: Masz tylko pomysł czy gotowy scenariusz? Masz doświadczenie w prowadzeniu PBFów albo chociaż grałeś w jakieś? Bo w Twoim poście jest dużo entuzjazmu ale mało konkretów. Bez urazy, ale już parę takich sesji w dziale jest, założonych pod wpływem nagłego impulsu. No i skończyły marnie (po paru turach, a jedna nawet nie wystartowała). Także zanim zaczniesz rekrutację radzę przejrzeć inne sesje, najlepiej różne, przemyśleć dobrze fabułę, świat, sposób prowadzenia itp. No i oczywiście regulamin działu ;) Jak do tego czasu Ci się nie odechce to znaczy, że może coś z tego będzie :)
Po drugie: Właściwie to dwie sesje czekają w kolejce na rozpoczęcie rekrutacji, wcześniej w tym temacie o tym piszemy. Oczywiście nie jest to jakiś wymóg, możesz olać kolejkę, tak dla porządku o tym wspominam.
Po trzecie: Dlaczego unikałeś jak ognia?! :P

PostNapisane: 09 sty 2013, 21:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ach tak przepraszam za chaotyczny post. :D

Prowadziłem już wcześniej dwie sesje i grałem zarówno w kilku, ale one po jakimś czasie upadały niestety. ;/

PostNapisane: 09 sty 2013, 21:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Rala o jakiej kolejce mówisz?

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 09 sty 2013, 21:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

O biednych Nacie i Safi, którzy czekają z sesjami aż się zrobi luźniej na forum, a z takim zainteresowaniem mogą się nie doczekać :P ale przypuszczam, że nie będą mieli nic przeciwko, żeby Desolator założył swoją sesję. Po prostu pamiętam, jak mi było przykro, jak już się prawie zdecydowałam na założenie rekrutacji do Boga, a tu Legendy Anrubii się nagle pojawiły i mi pokrzyżowały moje niecne plany, więc się o innych w takiej sytuacji martwię :P

PostNapisane: 09 sty 2013, 21:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Sesja Safi to mogłaby ruszyć wcześniej, ale Safi nad nią dopiero pracuje dlatego dopiero w czerwcu. Przynajmniej tak zrozumiałem. Natomiast Nat faktycznie może się nie doczekać jak będzie tak tą swoją sesje przedkładał. Jednak o ile dobrze pamiętam Rala to Twoja sesja pojawiła się niedługo po rekrutacji do Legend Anrubi. A jeśli już o planowanych sesjach mowa to przypomnę, że jak skończy Światła prawdy to ruszam z rekrutacją do sesji w świecie Cyberpunka, a Dili ma otworzyć sesje do DA w wakcje.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 09 sty 2013, 22:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

No, miesiąc później, ale tylko dzięki temu, że szybko wskoczyłam w miejsce pozostawione po Dziedzictwie i Grze. Ale nawet nie chodzi o to, że musiałam czekać, tylko, że już się psychicznie przygotowałam, że założę rekrutację i się nie udało. No i potem musiałam się od nowa przygotowywać, trauma normalnie :P Ale to może tylko ja tak mam, bo się boję zaangażowania :P

PostNapisane: 09 sty 2013, 22:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja mam zamiar prowadzić swoją sesje i aktualizować ją, bo mam dużo czasu to mogę na bieżąco ją prowadzić. :)

Muszę sobie przypomnieć kwestie rozdawania EXP i rozwoju postaci, bo pozapominałem. :)

PostNapisane: 09 sty 2013, 22:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

To jest cenna obietnica :) nie no, moja wątpliwość wynikała z tego, że unikałeś naszego działy, bo tak sobie pomyślałam, że jak ktoś grał na jednym forum, to będzie przeglądał takie działy też na innych, chociażby po to, żeby sobie pomyśleć "eee, u nas było lepiej" :P Ale jak grałeś i prowadziłeś to moje obawy zniknęły.
Jak na razie w dziale nie ma ani jednej gry, w której stosowana by była pełna mechanika, właściwie sam storytelling z dodanymi kostkami czasem, więc jak Ci to nie jest do szczęścia potrzebne to nie komplikuj sobie życia.

PostNapisane: 09 sty 2013, 22:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Miesiąc wydawało mi się, że wcześniej. A skoro już została wspomniana Gra pozorów to przyznam, że ta sesja powstała pod wpływem impulsu. Czytałem wcześniej trochę o problemach w sesjach forumowych, bo miałem ochotę poprowadzić sesje w świecie ME, ale nie wiedziałem dokładnie jak ma być temat przewodni tej sesji, a potem przyszedł impuls i pisałem rekrutacje do Gry o 3:00 w nocy zakatarzony. Przez katar to była droga przez mękę, ale kilka dni później wstawiłem rekrutacje na forum. Grałem wtedy w tylko w Piekle także doświadczenia w prowadzeniu sesji nie miałem żadnego. Jednak Piekło trwało cały czas to sobie pomyślałem, że w razie czego ściągnę pewne pomysły z tej sesji. Niestety sesja stanęła jeszcze przed rozpoczęciem Gry pozorów. Było jeszcze Szkło, ale Ondzia też po raz pierwszy prowadziła sesje zatem trzeba było sobie samemu radzić. Jednak mi na szczęście mimo pewnych kłopotów udało się przeprowadzić całą sesje od początku do końca mimo mimo . Także nie zawsze sesje, które powstają pod wpływem nagłego impulsu kończą marnie choć w większości tak niestety jest.

Po skończeniu Gry chciałem założyć rekrutacje do Cyberpunka, ale miałem już doświadczenie w prowadzeniu dwóch sesji i uznałem to za męczące. Dlatego przełożyłam rekrutacje na moment kiedy skończę Światła, ale dzięki temu mogę mój autorski świat bardziej dopracować.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Ostatnio edytowano 16 sty 2013, 21:46 przez Shartan, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 09 sty 2013, 23:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

25 dni, sprawdzałam specjalnie. No jasne, że nie każda spontaniczna sesja kończy się katastrofą, ale po prostu przemyślenie wszystkiego i poczekanie z rekrutacją, aż minie pierwszy zapał (który w końcu jest często płonny) na pewno zwiększa szansę, że sesja nie umrze po paru turach.
A tak, żeby Desolatora nie znudzić naszymi wywodami, pytanie: kiedy będzie się można spodziewać więcej informacji? Bo ja tam, pomimo mojego czepialstwa, jestem ciekawa tego pomysłu :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 28 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 100  Następna strona