Wczytywanie
Teraz jest 17 wrz 2021, 00:47

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 100  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sesja, jaka sesja?
PostNapisane: 08 sie 2012, 18:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Jezz ma rację. W dziale panuje taki burdel, że brakuje mi słów...Porównać ten - powtórzę się - burdel do syfu jaki panuje w afrykańskim społeczeństwie to spore niedopowiedzenie i obraza dla Afryki. Spójrzmy prawdzie w oczy, rozgrywek jest zdecydowanie za dużo. W dodatku tylko garstka z nich jest naprawdę dobra i warta większej uwagi. Ponadto co rusz powstają nowe sesje, i nowe, i nowe. Przyznam szczerze, że planowałem sam stworzyć swoja grę, pobawić się w MG, ale postanowiłem poczekać, aż któraś z sesji się zakończy, żeby załatać po niej powstałą dziurę...Od tamtej pory żadna sesja się nie skończyła, tylko ich przybywa. Dział potrzebuje jakiegoś ogarniętego moderatora, który by to wszystko kontrolował, a ktoś taki w naszym gronie na pewno by się znalazł. Wystarczyłoby, żeby ktoś podsunął go pod nos administracji, ale ja nie o tym miałem pisać, bo chodzi o to, że dział na psy schodzi, w tym leży problem.
Za dużo sesji, z czego większość jest taką sobie szarą masą bez wyrazu. Ponadto jakość odpisów w znacznej ilości sesji jest poniżej krytyki(spam, zaledwie kilka krótkich zdań, nie popychające akcji zbyt do przodu etc.). Dział potrzebuje opiekuna(coś a'la moderator), którego też nie ma na chwilę obecną. Albo my coś z tym zrobimy, albo możemy przygotować się na to, że z czasem naszym, a przynajmniej moim, ulubionym działem na GW będzie można sobie co najwyżej podetrzeć dupsko, ot i co.

PostNapisane: 08 sie 2012, 19:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dreamfall Chapters
Nat, dzięki za poparcie! Zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Tak mnie zastanawia, czy jest możliwość zrobienia poddziałów? Np. Sesje zakończone, trwające? Albo rekrutacje, sesje, komentarze...
Ja do większości sesji nawet nie zaglądam, głównie właśnie przez spam, o którym wspomniałeś. Post mający 2 linijki tekstu, to jakaś porażka - bez obrazy dla nikogo.

PostNapisane: 08 sie 2012, 19:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak powinno być. Poddziały na sesje zakończone, trwające i dla tych, które jeszcze nie ruszyły. Ponadto w tych także powinny znajdować się poddziały dla każdej sesji z osobna, żeby MG mógł według uznania tworzyć tematy związane z jego sesją. W dodatku każda sesja powinna przejść przez akceptację opiekuna działu(o ile kiedyś takiego ujrzymy), żeby zapobiec zalewowi syfu. A przynajmniej ja to sobie tak imaginuję.

PostNapisane: 08 sie 2012, 19:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie wiem jak teraz, ale kiedy ja chciałam stworzyć sesję zgłosiłam się do Roelki. Nie wiem, czy coś się zmieniło w tej kwestii. Nat, Ty masz głowę na karku i dobry jesteś w te klocki :) Twój pomysł jest jak najbardziej dobry, ale czy istniejące posty można na forach przenosić do innych działów (gdy np. na początku sesja byłaby w nierozpoczętych, a później by się rozpoczęła)?

PostNapisane: 08 sie 2012, 19:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Assassin's Creed, Mass Effect, Resident Evil
Jezz ja również pisałam do Roelki. Nie śmiałabym zakładać sesji bez pozwolenia...

PostNapisane: 08 sie 2012, 19:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jezz, takie przenoszenie to żaden problem jeżeli ma się uprawnienia administratorskie w danym dziale. : )
Nie twierdzę, żeście coś bez pozwolenia robili, broń Stwórco! Sęk w tym, żeby dział sesji miał swojego własnego opiekuna, który się na tym troszkę zna i poświęcałby uwagę głównie temu. Roelka nie zagląda tutaj chyba dość często, a i wydaje mi się, że i tak ma już urwanie głowy z resztą forum.

PostNapisane: 08 sie 2012, 19:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nat ma rację, a ja Safi niczego nie sugerowałam ;) Najlepiej by moderatorem, czy opiekunek, jak zwał tak zwał, była osoba z jakiejś sesji - ogarniająca, co tutaj się dzieje. Dobrze, że pierwsze pomysły są, może uda się okiełznać ten burdelik :)

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Otóż to, Jezz. Dlatego najlepiej, gdyby się ludziska zebrały i wyznaczył kogoś spośród nas na taką funkcję, a później spróbowały wyłożyć naszą sprawę jakiemuś administratorowi i podsunąć mu pod nos wybranego kandydata. Pomysł taki sobie, ale na razie na nic lepszego nie wpadłem, rybeńki. ;)

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Opiekun faktycznie by się przydał, a jeśli chodzi o to jak to, powinno wyglądać to, najlepiej jest z tym na strefie RPG. Jak ktoś się tym zajmie najlepiej byłoby wziąć przykład właśnie z tego forum.

Jeśli zaś chodzi o sesje to, taka ściągawka.

"Talent to, przekleństwo" - jest zawieszony. Eve napisała, że ma nadzieje, iż znów ruszy we wrześniu.
"Gra pozorów" - zmierza do końca, ale teraz ją specjalnie zwalniam, aż wszyscy wrócą z wakacji. Sesja powinna się skończyć we wrześniu lub na początku października.
"Pełnia Żywiołów" - się skończyła.
"Dziedzictwo Magii" - jest w toku.
"Sekrety Konstantynopola " - sesja jest w fazie rekrutacji
"Światła prawdy" - są w toku, ale części graczy nie ma i toczy się wolno
"Piekło to początek" - przerwana, mogłaby trafić do działu zamknięte gdyby taki był
"Szkło w oku" - trwa, ale obecnie jest przerwa.
"Byliśmy Gwardzistami" - sesja w toku.
"Upadły Świat" - rekrutacja do sesji zakończona, ale jeszcze nie wystartowała.

Dobrze byłoby też zmienić ten przepis o zgłaszaniu sesji. Na Lastinnie to, działa w ten sposób, że w zasadach jest napisane co powinno być w rekrutacji. Jeśli ktoś się nie zastosuje to, temat z jego rekrutacją zostaje usunięty.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Ostatnio edytowano 08 sie 2012, 22:13 przez Shartan, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jeśli idzie o opiekuna sesji to chyba Shar lub Nat. Shar jest tu najczęściej, Natural jest dość zorganizowany i zorientowany w sesjach.
Chyba, że jakiś mod chciałby objąć opiekę nad tym działem.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 100  Następna strona