Wczytywanie
Teraz jest 24 wrz 2021, 03:05

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 100  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sesja, jaka sesja?
PostNapisane: 08 sie 2012, 20:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Witamy Nat :)

że tak się włączę do waszej dyskusji pomysł jak najbardziej dobry i myślę ze jak by dla administracji podsunąć takiego kandydata to nie kręciła by nosem.

Shartan a czemu na swoje ściągawce nie umieściłeś Byliśmy gwardzistami? to sesja też się toczy :D proszę o nas nie zapominać

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wybacz Smal, przeoczyłem tą sesję, ale już naprawiłem swój błąd.

Spójrzcie jak to, wygląda mnie więcej na strefie http://strefarpg.net/, a jak na Lastinn http://lastinn.info/rekrutacje-do-sesji-rpg/

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Na strony przez Ciebie podane, Shar, jeszcze nie zaglądałem, bo na razie nie mam jak i teraz na szybko tylko skrobnę jak ja to sobie imaginuje, proces akceptacji sesji, rzecz jasna. Ot sobie wydumałem, że najlepiej byłoby stworzyć wzór, który potencjalny kandydat na MG musiałby wypełnić, następnie odpowiedzieć na kilka pytań opiekuna, ażeby ten się zorientował czy sesja jest już przynajmniej jako-tako przygotowana, czy jest sens wstawiać ją na forum i tak dalej, i tak dalej. W skrócie oraz uproszczeniu można by rzecz, że to byłaby rozmowa kwalifikacyjna projektu o zostanie sesją, o. "CV", "0krótka rozmowa" i "praca"/"bruk". : )

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cóż, dzięki temu nie byłoby zakładanych niepotrzebnych tematów.
Jednak nie wiem czy tym nie powinni zająć się Damix/Roelka, ktoś inny z modów.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szczerze? Mi to wsio ryba kto się tym zajmie, byle wiedział co robi i ogarniał dość konkretnie to co się dzieje w dziale, i sesjach. Wszystkich. A to jest dość czasochłonne, a i zaangażowania wymaga. Jeżeli ktoś się taki znajdzie - w to mi graj. Nawet jeżeli pierwszy raz się w dziale pojawi. :P

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tej pierwszej strony nie znam ale o lastinie trochę mi się o uszy obiło skoro strona jest popularna to i ten system się sprawdza to można na niego spojrzeć. Ta rozmowa to też dobry pomysł tylko że opiekun musiał by ja w miarę szybko przeprowadzać no i te pytania powinny być jakieś sensowne.

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nat mi rozwiązanie proponowane przez Ciebie niezbyt odpowiada, bo może zniechęcić nowych MG do zakładania rekrutacji. Bardziej mi pasuje rozwiązanie z Lastinn w którym zasadach piszę co trzeba zamieścisz w rekrutacji.

"W rekrutacji musisz napisać:
• ilu graczy jest Ci potrzebnych;
• preferowane rasy, profesje, ekwipunek itp.;
• warunki przyjęcia do sesji i termin zakończenie rekrutacji;
• sposób prowadzenia sesji (kostki, storytelling itp.) oraz jej tempo;
• w jakim systemie lub okresie historycznym będzie rozgrywana przygoda."

Dodałbym do tego, że również należałoby umieścić tekst (może być krótki lub długi zależnie od autora), który zachęca do sesji. Wszyscy, którzy zakładaliśmy sesje taki tekst pisaliśmy. Temat rekrutacyjny, który by tych rzeczy nie zawierał zostałby skasowany przez moderatora/opiekuna działu, a jeśli ogólnie było dobrze, ale czegoś by z listy brakowało to, moderator/opiekun dawał by 48 godzin na uzupełnienie tematu, a jeśli dana osoba by tego nie zrobiła temat uległ by kasacji.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jeśli już jesteśmy przy sprawach organizacyjnych, taki mod działu mógłby (czego my nie możemy) usunąć tematy:
Sesja - Przygody Odnalezione - Rekrutacja
Czy są chętni zagrac
Sesja - Blaszak też człowiek - Rekrutacja

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Shar, powiedz mi w takim razie na co komu taki MG, który nie jest w stanie dla swojej sesji przeprowadzić z kimś króciutkiej rozmowy i wypełnić formularza? Przecież nikt nie będzie wymagał Bóg wie czego...

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nat, bo to jest uciążliwie, a ludzie są z natury leniwi. Dlaczego ktoś miałby przeprowadzać taką rozmowę jak może pójść na Lastinn i założyć sobie rekrutacje bez żadnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Rozwiązanie z zasadami jest lepsze, bo wszystkie jest jasne. Jak ktoś się nie zastosuje do zasad to, jego temat błyskawicznie wyleci, a moderator/opiekun tak temat dość szybko skasuje, a taka rozmowa może zrodzić też problemy i ktoś na innym forum napiszę, że na gamewalk nie mógł założyć sesji, bo moderator/opiekun go nie lubi. Dając zasady do których trzeba się stosować wszystko jest jasne i klarowne. Nie stosujesz się do zasad twój temat wylatuje. Krótka piłka.

Na Lastinnie funkcjonuje coś takiego jak archiwum i tam po skończeniu trafiają sesje po skończeniu lub przerwaniu. Tu też by coś takiego się przydało. Przykładowo "Piekło" pewnie już nigdy nie zostanie wznowione, ale zamiast je kasować lepiej byłoby je przenieść do archiwum, a kiedy MG by wrócił można by tą sesją z stamtąd wyciągnąć i wznowić. "Piekło" raczej nie ma na to, szans, ale mówię bardziej o przyszłości, bo inna sesja np. mogłaby zostać dzięki archiwum wznowiona.

Z kolei na strefie bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że każda sesja ma swoje mini -forum i tam po zakończeniu rekrutacji znajdują się tematy z komentarzami i inne związane z sesją, ale nie wiem czy na tym forum wprowadzenie czegoś podobnego byłoby możliwe.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 100   [ Posty: 994 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 100  Następna strona