Teraz jest 20 wrz 2020, 20:32

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 60   [ Posty: 599 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dragon Age 3 - przecieki, plotki, spekulacje
PostNapisane: 09 lip 2012, 08:35 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
Chyba wszyscy mają taka nadzieję. Że wątki będą ładnie wyjaśnione i pozamykane i że nie trzeba będzie robić akcji fanów o bardziej rozbudowane zakończenie, jak w przypadku ME3. Ale ja już BioWare nie ufam -_-

PostNapisane: 09 lip 2012, 08:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Sytuacja z ME wg mnie do BW była ciosem w plecy, który sam sobie zadali. Podejrzewam, że bolało i odczuli skutki, jak zepsuli zakończenie bodajże najlepszej swojej marki. Mam nadzieję, że zdają sobie sprawę z tego, że jeśli powtórzą ten radosny myk z DA, to już to nawet nie będzie gwóźdź do trumny tylko pogrzeb ;/ Choć prawdopodobnie dramatyzuję :P

Mam tylko nadzieję, że wszystko to, czegoś ich nauczyło i wyciągnął odpowiednie wnioski, a fabularnie gra zostanie dopracowana w najmniejszych szczegółach. Bo o sam system walk, wygląd postaci czy lokacje, to się nie martwię. :)

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 09 lip 2012, 10:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

Na pewno? system w DA2 został uproszczony do granic dobrego smaku, wygląd leżał (totalnie leżący kreator), a lokacje powtarzały się (co w połączeniu z jednym jedynym Kirkwall daje... słaby efekt).

Ja mam kilka nadziei co do DA3, z czego główną jest (pewno już się powtarzam): możliwość importu Szarego z DA:O, jako grywalnej postaci (od początku do końca). Nie po to się ślęczało godzinami nad twarzyczką, nie po to zdobywało umiejętności, famę/infamę. Nie po to zbierało sprzęt i powalało ekstra przeciwników, aby teraz rzucili fragmencik, gdzie Szary pojawia się tylko, aby spotkać Hawka i zagrać podrzędną rolę dla nowej postaci, którą chcą wprowadzić ponoć.
Nie wiem jak Wy, ale ja nie zdzierżę sytuacji, w której na początku gry nie będzie takiej możliwości importu. To dla mnie wyznacznik: kupić, bądź nie.

PostNapisane: 09 lip 2012, 11:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Ifrexalis napisał(a):
Na pewno? system w DA2 został uproszczony do granic dobrego smaku, wygląd leżał (totalnie leżący kreator), a lokacje powtarzały się (co w połączeniu z jednym jedynym Kirkwall daje... słaby efekt).

Tak, na pewno - z tej prostej przyczyny, że twórcy już niejednokrotnie się na ten temat wypowiadali i powiedzieli, że wezmą pod uwagę słowa fanów. Dlatego o powtarzające się lokacje przestałam się martwić. System walk - może i uproszczony, ale podobała mi się dynamika. Poza tym nie chcę wchodzić na temat silnika gry, bo się wyraźnie na tym nie znam. Nie mniej to jest gra, a ja od nich nie wymagam, żeby były zbyt realistyczne, bo wtedy wg mnie nie ma zabawy. Jasne, miło popatrzeć na ładny wygląd i realistycznie wyglądające postaci, ale też nie wymagajmy cudów od czegoś, co ma li jedynie bawić i cieszyć. Może i mam zaniżone wymagania, ale jakoś mi to nie przeszkadza.

To, że Kirkwall było jedyne, jestem w stanie przeboleć i nawet zrozumieć. Taka historia jednej kariery w mieście. Najbardziej mnie jednak mierziły jaskinie i wielkość lokacji, które duże nie były. (Ale już nie chce mi się tego na łamach forum pisać po raz enty, co mi się podobało, a co nie... zresztą, to nawet nie jest ten dział).

Przestałam się martwić i jestem dobrej myśli. Bo nie zależnie od wszystkiego kocham tę serię, ten świat i bohaterów. Jestem sobie radosną i naprawdę niepoprawną fanką i łyknę tak naprawdę wszystko, co zaserwuje BW. Z tymże rozczarowanie pewnie będę przeżywać, niż w przypadku ME. Niemniej podejrzewam, że i tak będę zachwycona, bo uwielbiam uniwersum.

Niestety, ale muszę Cię rozczarować - strażnikiem raczej na pewno nie zagramy, a przynajmniej nie będzie on główną postacią. Nowa część - nowy protagonista. I tak naprawdę to też mnie cieszy: w ME mamy przykład, że za wszystko odpowiedzialny jest Shepard. Tutaj jest szansa spojrzeć na historię krainy z różnych perspektyw, więc to też uważam, że trzeba docenić. Poza tym jakby to wyglądało, że DA powolutku robi się podobne do ME? Chociażby przez takie nic nie znaczące niuanse, jak ten sam protagonista? Inna seria, inny świat, inne pomysły twórców i inne zastosowane rozwiązania.

A to, że się pośpieszyli z DA2 i "trochę" nabroili, to już inna bajka. Ja o DA3 się nie martwię. Jestem praktycznie pewna, że to będzie bardzo dobre RPG z dużą grywalnością. :)

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 10 lip 2012, 01:43 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: seria Mass Effect,Wiedźmin 2,Sacred,seria Assassins Creed,DMC4,Dragon Age i wiele innych
@Ifexalis-Racja! Też chciałbym z powrotem mieć kontrolę nad moim Szarym Strażnikiem w nadchodzącej, trzeciej częsci DA. Też bolało mnie to, że poświęciłem trochę czasu nad tworzeniem facjaty dla mojego Szarego Strażnika a w "dwójce" grałem inną postacią a w dodatku, gdy chciałem oddtworzyć wygląd mojego Szarego Strażnika nie mogłem tego zrobić, ponieważ był skopany kreator postaci! :zly: :bandyta:

PostNapisane: 10 lip 2012, 11:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Po co tworzyć twarz Hawke na wzór Strażnika/Strażniczki? Dla mnie byłoby to troszeczkę dziwne... rozdwojenie jaźni, albo co? Zresztą najbardziej się "przywiązuję" do postaci z pierwszego przejścia gry, a moja pierwsza elfka zginęła w walce z arcydemonem. Najpierw byłam zła, że w dwójce nie można wybierać rasy, ale bardzo szybko polubiłam moją Hawke, taką właśnie jaką ją do pewnego stopnia przewidzieli twórcy, z taką przeszłością, rodziną itp. Kreator może i skopany (nie znam się tak dobrze żeby oceniać), ale gębusię zrobiłam szybciej niż w przypadku Strażniczki i rezultat też był całkiem, całkiem na mój gust.

Chciałabym, żeby w trzeciej odsłonie wiele zależało od importowanych stanów gry z 1 i 2. Spotkanie Bohatera Fereldenu (o ile żyje ;)), Alistaira (j.w.), Hawke... tak. Ale gra kimś nowym - też tak :D Tylko bardzo liczę na to, że tym razem będzie możliwość wyboru rasy i pochodzenia - na wzór pierwszej części. Czy grać Strażnikiem? Osobiście chciałabym, aby bohater dołączył do Straży, ale nie od razu. Spodobał mi się rodzinny wątek z historii Hawke i z chęcią zobaczyłabym "korzenie" nowego protagonisty. Skoro więc Strażnicy zostawiają przeszłość za sobą i oddzielają ją grubą kreską, wolałabym aby nie następowało to zbyt szybko.
I mam nadzieję, że przynajmniej część towarzyszy w drużynie będzie "znajoma" - np. dwóch z 1, dwóch z 2, czterech całkiem nowych... Byłoby super, ale jeśli cała ekipa będzie świeża też przeżyję.
Natomiast na graficznym wypasie zależy mi zdecydowanie najmniej. Ba, wolałabym, żeby nie przesadzali w tym kierunku, bo jeśli będzie trzeba dokupić pół sprzętu, żeby gra poszła... to ;_;

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 12 lip 2012, 22:23 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, TES, Wiedźmin
Chociaż przy wstępie do DA 2 bardzo negatywnie nastawiłam się na zmianę bohatera, to wkrótce polubiłam postać Hawke, ale nie aż tak jak moją pierwszą Strażniczkę. Na pewno trochę zniesmaczyło mnie z góry narzucone pochodzenie Hawke. Za pierwszym razem to jeszcze można to przyjąć, ale potem zawsze masz to samo. Nie prosiłam od razu o pochodzenia postaci z Początku (choć to było genialne i chętnie doczekałabym się powtórki tego motywu), ale mogli zastosować rozwiązanie z Mass Effect (wybór dzieciństwa i profilu psychologicznego). Jednak mam nadzieję, że BioWare da nam teraz więcej swobody, chyba są to nam winni po wszystkim, co narobili... Nieważne.

Jestem dobrej myśli: przeżyję tworzenie nowego bohatera w DA 3, bo to najbardziej prawdopodobny scenariusz, choć byłabym niezmiernie szczęśliwa gdybym mogła grać postacią z DA:O. :)

Wiele osób ma chyba nadzieję na spotkanie Bohatera Fereldenu z Czempionem Kirkwall. Cóż, to mogłoby być ciekawe, jednak chyba do tego nie dotrze. Biorąc pod uwagę wszystkie decyzje podjęte w poprzednich grach oraz sposób bycia postaci, który kształtowaliśmy przez dwie gry, fakt, że Strażnik może już nie żyć... Wydaje mi się, że takie spotkanie może się odbyć tylko w przypadku sterowania w trójce jedną z tych postaci, żeby móc odpowiadać po swojemu na bieżąco. I tu znowu mam wrażenie, że to Strażnik bardziej nadaje się do sterowania niż automatycznego odpowiadania...

Chociaż wciąż nie mogę dojść do siebie po zakończeniu serii Mass Effect, to nadal darzę zaufaniem BioWare. Przynajmniej na tyle, żeby liczyć na epickie zakończenie Dragon Age w ramach przeprosin za ME...

PostNapisane: 15 lip 2012, 21:33 
Casual
Casual

Gra w: Dragon Age, Dragon Age II, Gta IV, Fifa 11, Little Big Planet
Jestem nowy i witam wszystkich serdecznie na forum :)

Pierwszą rzeczą na którą pragnę zwrócić uwagę jest sprawa Flemeth (rości najwięcej pytań) pragnął bym jakieś jednej spójnej historii:
- co dalej planuje nasza szanowna wiedźma?
- co z jej śmiercią w jedynce?
- chyba ona będzie odgrywała ważniejszą rolę w trójce...

Następnie sprawa z Morrigan...to mnie dobija co z tym zakichanym dzieckiem?!
Jedni go spłodzili inni olali...to jest potrzebna jednak spójna historia!

Kolejną ważną rzeczą której się spodziewam jest:
Mapa!!! Zobaczcie sobie to proszę: http://www.dragon-age.pl/dragon-age-2/mapa-thedas.html

Na tej mapce (kiedy pierwszy raz na nią patrzyłem, jeszcze przed zakupem DA2) jest masę krain, miast nie wspominając o wyspach, górach, jeziorach czy też morzu na których można by stworzyć masę, masę lokacji co zwiedzenia i wykonania na nich paru zdaniach.

Zanim jeszcze kupiłem Dragon Age 2 byłem w 99% pewien że będziemy penetrować wszystkie te tereny z mapki (no przynajmniej te z czerwoną poświatą) po zakupie i przejściu gry byłem mocno zawiedziony (oczywiście cały system walki i grafika podczas samej walki są zajebiste) jednak największym błędem tej gry było chodzenie tylko po Kirkwall :/

W trójce spodziewam się że będzie można to wszystko zwiedzić...

Ostatnią sprawą na którą chcę zwrócić uwagę są bitwy. To co zaraz opowiem byłoby całkowita nowością w Dragon Age :)

Z pewnością każdy z was widział bitwę pod Ostagarem. W czymś takim chciałbym wziąć udział nie chodzi mi tutaj jednak o walkę z masą wrogów w wąskich uliczka miast (to zaledwie imitacja prawdziwej bitwy) Chodzi mi o walkę w samym centrum wszystkiego na otwartym polu gdzie nie ma gdzie uciec jest tylko walka, zwycięstwo...bądź śmierć. Osobiście byłbym lekko oddalony za wojownikami i swoimi potężnym bohaterem dzierżąc kostur słał bym we wrogów śmiercionośne zaklęcia:) To były prawdziwy Dragon Age ^^

Tyle z mojej strony wspomniałem tutaj o najważniejszych rzeczach jakich spodziewałbym się w Dragon Age 3. Mam jeszcze wiele w zanadrzu ale wieki zajęłoby mi napisanie tu tego...po za tym nie jestem twórcą gry :P

Chciałbym jeszcze żeby nie zakańczali tej pięknej serii na trzeciej części tylko tworzyli dalej...mam również nadzieję że twórcy posłuchają graczy(w tym również nas Polaków :))
Osobiście mogę jeszcze 2-3 lata czekać na grę byle byłaby odjechana i dopracowana maksymalnie:)

Serdecznie dziękuję za przeczytanie mojej długiej wypowiedzi i Pozdrawiam fanów Dragon Age!

Ostatnio edytowano 15 lip 2012, 22:00 przez Dłut 65, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15 lip 2012, 21:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up - co do śmierci Flemeth w 1, to skoro grałeś w 2, to jak myślisz, po co był ten medalion?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 15 lip 2012, 21:53 
Casual
Casual

Gra w: Dragon Age, Dragon Age II, Gta IV, Fifa 11, Little Big Planet
Po to aby (w razie śmierci) Flemeth została przywołana do tego miejsca do życia
Nie powiesz mi natomiast że wiesz wszystko o Flemeth...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 60   [ Posty: 599 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 60  Następna strona