Teraz jest 26 wrz 2020, 03:15

Napisz wątekOdpowiedz Strona 30 z 60   [ Posty: 599 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dragon Age 3 - przecieki, plotki, spekulacje
PostNapisane: 22 sie 2013, 15:47 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
A ja się cieszę, że prawdopodobnie nie będzie polskiego dubbingu :D Nie podobał mi się dubbing w DAO. Postaci nie miały nawet charakterystycznych akcentów :/ Polski dubbing pasuje mi jedynie w Wieśku, ale w innych grach go nie trawię.

Obrazek

PostNapisane: 22 sie 2013, 15:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Tym razem mogliby się postarać. W grach lubię słuchać i czytać. Łatwiej przyswajam fabułę :)

PostNapisane: 22 sie 2013, 18:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja tam wolę mieć polski dubbing, bardziej sie wczuwam.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 23 sie 2013, 10:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Luelle od dawna wiadomo, że jesteś przeciwniczką polskich dubbingów, nawet jeżeli są one świetne :P Mi w DA:O dubbing się podobał, może było kilka nietrafionych postaci, ale za to Piotr Fronczewski fenomenalny :P Mam tak samo jak Paranormal, grając w grę z polskim dubbingiem bardziej się wczuwam w fabułę, ale jak to lubi, w DA:O była opcja wyboru jeżeli się nie mylę, więc nikomu nie zaszkodzi jeżeli zrobią dubbing.

PostNapisane: 23 sie 2013, 16:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age
Tłumaczenie całego artykułu z GameInformera w częściach:

Część 1: http://bit.ly/14LeVxL

Część 2: http://bit.ly/1550LxO

Część 3: http://bit.ly/13WyXFB

Część 4: http://bit.ly/13WyYJF

PostNapisane: 24 sie 2013, 02:33 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Mi właśnie polski dubbing zabija wczuwanie się w grę (chyba że gra jest umiejscowiona w typowo polskim klimacie, jak np Wiedźmin) i tylko ciągle się denerwuję, słysząc polskie głosy, co tylko niszczy jakąkolwiek przyjemność z gry :/ Dlatego zawsze na początku ustawiam dubbing na oryginalny. Tym bardziej, że polski dubbing ma jakichś 5 aktorów na krzyż, w każdej grze słyszę te same głosy (w jednej grze wielokrotnie jest ten sam głos). Fronczewski ma świetny głos, ale kompletnie mi się w grach przejadł, przez co nie mogę wziąć na poważnie postaci, które gra. Zamiast Stena w DAO to słyszałam Fronczewskiego, a nie o to chodzi. Za głosem powinnam słyszeć daną postać, a nie aktora, który ją gra. Niszczy to klimat gry. Dlatego nie lubię Fronczewskiego w roli Stena. W ogóle zawsze oryginalne dubbingi są lepsze.

Obrazek

PostNapisane: 24 sie 2013, 05:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Niestety tak jest, że mamy mniejszą populację od np takich Stanów, więc nie możemy sobie pozwolić na to by nazwiska się powtarzały. Zresztą w orginalnych wersjach nie przeszkadza Ci, że ciągle się powtarza Jennifer Hale ? Co nie włączysz to Ona tam dubbinguje, grasz w ME, Hale, grasz w Call of Duty, Hale, Diablo III, Hale, zresztą taki Fronczewski dubbinguje rocznie mniej gier niż Ona więc to nie jest zbytni argument. Zresztą jak dla mnie to w DA II orginalna wersja, poza kilkoma postaciami to szału nie robiła, tym bardziej czekam więc na polski dubbing w DA I, jest szansa, bo EA rocznie wypuszcza z 3-4 gry z dubbingiem, EA na 2014 jeszcze niczego takiego co mogłoby mieć polski dubbing nie zapowiedzieli, więc szansa jest.

PostNapisane: 24 sie 2013, 10:12 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Dragon Age, Mass Effect, Assassin's Creed, Tomb Raider i wiele innych
Zgadzam się Luelle, jedyne gry w które gram z PL dubbingiem to Wiedźmin i Gothic. Z polskim jest taki problem, że nie ma takich akcentów, jak np. Orlezjanie mówiący z (bardzo wyraźnym) francuskim akcentem. Do tego zwykle mam wrażenie, że polski dubbing jest jakiś taki... dużo głośniejszy i bardziej krzykliwy od angielskiego. Po obejrzeniu paru filmików na YT, jedyny głos jaki mi pasował do osoby z drużyny był Alistair. Przy całej reszcie (no może jeszcze poza Wynee) płakać mi się chciało, a Zevran i Lelianka to już w ogóle przegięcie.

Jednak, nie jestem z tych co narzekają na dubbing w każdej opcji. Jeżeli mogę go sobie łatwo zmienić w opcjach, a nie kombinować z plikami gry (ME2 patrze właśnie na ciebie), to nie widzę żadnego problemu w fakcie jego istnienia i tego że ludzie go włączają (nie rozumiem, ale szanuję). Ogólnie to jestem za tym, żeby każdy mógł grać jak lubi, a nie jak mu każą. :aniol:

PostNapisane: 24 sie 2013, 10:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Dubbing PL w DA:O moim zdaniem był dobry, niedawno pobawiłam się w zmianę na oryginalny... Wszystko było dobrze póki nie usłyszałam Alistaira, już i tak go nie lubię a tu jeszcze taki głos. Strasznie mi się nie spodobał oryginalny dubbing w jedynce.
Ale w dwójce prawie wszystkie postacie miały głosy nawet dopasowane, jednak trochę żałuję braku Dubbingu PL.

Obrazek

PostNapisane: 24 sie 2013, 11:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dubbing może być 'dobry'. Lektor również. Kwestia oszczędności i podejścia.

Głosy krytyki pojawiają się zawsze - moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie! Pamiętajmy, że taki polski dubbing wcale nie jest musem, a opcją. Jeśli rodzime głosy nie odpowiadają użytkownikowi, może je sobie łatwo zmienić na inne. Przełączenie się na wersję anglojęzyczną, to jedynie kilka dodatkowych ruchów myszką.
Napisy nie zastąpią dźwięku, w żadnym wypadku. Bo czy kiedy rozmawiamy z kimś, to mamy pod ustami rozmówcy ekran z podpowiedziami?

Chyba, że chodzi o samą stagnację pośród głosów, które działają w tle tylu innych produkcji? Według tego co wiem, nasze studia dubbingowe nie należą do dużych, nie jest ich wiele, a gaże aktorów nie stanowią szczytu piramidy finansowej. To robota niezbyt dochodowa; przypominając również, że możliwa jest ona dla wybrańców. Trzeba mieć niezwykły akcent, dykcję i trzymać miotłę z daleka od gardła. Przeczytać kwestie każdy - prawie - umie. A to jest mało.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 30 z 60   [ Posty: 599 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 60  Następna strona