Teraz jest 29 wrz 2020, 17:06

Napisz wątekOdpowiedz Strona 31 z 60   [ Posty: 599 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dragon Age 3 - przecieki, plotki, spekulacje
PostNapisane: 24 sie 2013, 16:33 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Alistair właśnie miał jeden z najlepszych głosów w DAO! Uwielbiam go słuchać, ma wspaniały akcent i ton głosu. Moja ulubiona postać w DAO głównie właśnie dzięki angielskiemu dubbingowi :) Gdy usłyszałam polską wersję, to się aż za głowę złapałam. Tragedia. Koszmarnie przeszkadza mi, gdy postaci nie mają oryginalnych akcentów.

Cytuj:
Niestety tak jest, że mamy mniejszą populację od np takich Stanów, więc nie możemy sobie pozwolić na to by nazwiska się powtarzały. Zresztą w orginalnych wersjach nie przeszkadza Ci, że ciągle się powtarza Jennifer Hale ? Co nie włączysz to Ona tam dubbinguje, grasz w ME, Hale, grasz w Call of Duty, Hale, Diablo III, Hale, zresztą taki Fronczewski dubbinguje rocznie mniej gier niż Ona więc to nie jest zbytni argument. Zresztą jak dla mnie to w DA II orginalna wersja, poza kilkoma postaciami to szału nie robiła, tym bardziej czekam więc na polski dubbing w DA I, jest szansa, bo EA rocznie wypuszcza z 3-4 gry z dubbingiem, EA na 2014 jeszcze niczego takiego co mogłoby mieć polski dubbing nie zapowiedzieli, więc szansa jest.

Tyle że Jennifer Hale jest aktorką o kilka klas wyżej o naszych rodzimych. Bardzo często nawet nie zdaję sobie sprawy, że ona dubbinguje daną postać, gdyż potrafi niesamowicie modulować swój głos (w Polsce w sumie potrafi robić to tylko Boberek) tak, że jest czasem wręcz nie do poznania.
Kwestia ilości naszej populacji nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ polski dubbing to, że tak powiem, "zamknięta klika" i tylko po znajomościach można się tam dostać, a więc wielu ludzi z fantastycznym głosem nie ma szans. Nie wiem czemu, ale polski dubbing uważa chyba że sławne nazwiska w dubbingu są najważniejsze :/

Powiem tak - przed ME2 polski dubbing mi nie zawadzał. Nie korzystałam z niego, dlatego był mi obojętny. Ale po tym co EA PL zrobiło z ME2, to dubbing polski wywołuje u mnie tylko i wyłącznie nieprzyjemne dreszcze. Nie dali nam tam nawet opcji zmiany dubbingu na oryginalny i przez to czasem mam koszmary, że w roli Shepard słyszę Kunikowską. A ja szczerze nienawidzę głosu tej aktorki. Niesamowicie mnie irytuje i drażni. I wkurzało mnie, że musiałam babrać się w plikach gry (a wtedy nie było jeszcze w necie instrukcji jak to zrobić, więc miałam problemy), aby mieć dubbing angielski... Ponadto wg mnie idiotycznie brzmią osoby, które mówią po polsku, choć wszyscy wiedzą, ze Polakami nie są (głównie mówię tu o serii ME). Mało klimatyczne.

Wracając do tematu. Oto kolejny screen z gry ----> https://pbs.twimg.com/media/BSXfCMeCIAAU7S6.jpg:large
Poznajecie tego malca? :D A grafika wygląda przepięknie! Jestem ciekawa co to za stwór siedzi na głazie obok. Smok? Wywerna? Gryf...?

Obrazek

PostNapisane: 24 sie 2013, 17:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Ja tam Hale zawsze poznaje, z resztą głosów mam problem, ale wiadomo, że łatwiej poznać w rodzimym języku głosy niż w innych. I nic z tych rzeczy, że w Polsce przy dubbingach jest "zamknięta klika". Po prostu nie innych młodych aktorów, którzy byliby na dobrym poziomie (można dać amatorów oczywiście, jak to było w Kinect Star Wars, jak to się skończyło pewnie wiecie). Ale na polskiej scenie dubbingowej pojawiło się kilka nowych nazwiska, choćby Karolina Gorczyca (świetnie zagrała Lare Croft), w MoH Warfighter też było paru debiutantów, z czego jeden świetnie sobie poradził. Jeżeli uważasz, że w Polsce nie ma świetnych aktorów to posłuchaj sobie głównego bohatera w The Last of Us, w wykonaniu Banaszyka, wiele osób zgodnie mówili, że główny bohater właśnie został najlepiej zdubbingowany w polskiej wersji, albo posłuchaj dubbingu w Uncharted, czy BF 3. To może nastrajać optymizmem jeżeli EA zdecydowała by się na dubbing w DA:I. Ale wracajmy już do tematu racja.

Łeee, ale fajny *_* Lelianie by się spodobał :P Ten stwór obok bardziej wygląda mi na martwego smoka (smoczka ? :P)

PostNapisane: 24 sie 2013, 18:01 
Free Company of Alinor

Gra w: Czeka na Reboot Jaka bądź Gothica.
Zgadzam się, Cole z Infamous 2 to najlepszy Dubbing jaki słyszałem. Co do Hale, zawsze ją rozpoznam, gorzej z Bakerem który jest mistrzem (raz podkłada głos pod 22 latka inny raz 50+). Co do Akcentów w oryginale (możesz mnie za to pobić), to dla mnie był koszmar. Jedynie Morri ratowała sytuacje. Za to Alistair w polskiej wersji był tak udany ze gdy za każdym razem słyszę Jacka Kopczyńskiego widzę Alistara.

PostNapisane: 24 sie 2013, 18:02 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Angielski dubbing może się wydawać lepszy głównie przez to że jest to zupełnie inny język. Np. dubbing niemiecki też brzmi prawie zawsze gorzej, a rosyjski zazwyczaj pasuje świetnie. Po prostu języki takie jak Angielski czy Rosyjski są bardziej "śpiewne" przez co brzmią naturalniej i lepiej ich się słucha.

PostNapisane: 24 sie 2013, 18:09 
Free Company of Alinor

Dokładnie. Tak samo Risen 2. Wszyscy Hejtowali że Polski dubbing, że nie Kinowa, bo przecież angielska wersja jest lepsza (kij z tym ze Gry Piranha Bytes w angielskiej wersji zawsze były słabe).

PostNapisane: 24 sie 2013, 18:25 
Status Widmo

http://31.media.tumblr.com/42ad27ecd589 ... o1_500.jpg lepsza wersja znanego nam już concept arta z poskramiaczką smoka (Matt Rhodes tak ją nazwał na swoim blogu). Fantastyczne! Badass!

Co do poprzedniego concepta arta z nug'iem (nie wiem jak brzmi polska wersja. Baryłkowiec?). Wydaje mi się jednak, że ta bestia obok to gryf. Mam dziwne przeczucie, że gryfy powrócą w DAI :D

A ja uwielbiam gdy każda z postaci ma charakterystyczny akcent i brak tych akcentów jest jednym z największych minusów polskiego dubbingu. Nie wyobrażam sobie takiej Merril bez walijskiego akcentu, a także nie mogę przełknąć takiego Alistaira bez jego uroczego akcentu, gdyż brzmi to dla mnie strasznie sztuczne. Właściwie jedyny akcent, którego nienawidzę to akcent orlezjański :P Matko, nie jestem w stanie go słuchać!

Obrazek

PostNapisane: 24 sie 2013, 18:35 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
A ja właśnie ten akcent uwielbiam.

PostNapisane: 24 sie 2013, 18:48 
Free Company of Alinor

Podzielam zdanie Luelle, Orezjański to porażka. Co do postaci z DLC, musi być to ktoś unikatowy tak jak Shale z DAO czy Javik ME3. Wiele osób obstawia kobietę (w tym ja). Coś czuje ze to będzie Kobieta Quanrii

PostNapisane: 24 sie 2013, 19:09 
Status Widmo

Ja zacznę obstawianie postaci DLC, gdy poznamy podstawowych towarzyszy. Wtedy będzie można coś na ten temat powiedzieć, bo będziemy znać już rozkład klas w drużynie. Mam też nadzieję, że tym razem klasy towarzyszy będą dobrze zbalansowane, tzn 3 magów, 3 łotrzyków i 3 wojowników (+ postać z DLC).
A co jeśli ten "Iron Bull" qunari to Sarebaas? W końcu nie wiemy czy qunari z obecnych screenów to nasz towarzysz czy NPC. Np na jednym z concept artów (oczywiście, na ile w ogóle można ufać concept artom :P) z ostatniego dev diary był pokazany Inkwizytor (w sumie było widać tylko jego świetną pelerynę ^^), tajemniczą elfkę (Sera?) i qunari. Ale ten qunari wyglądał inaczej od qunari z trailera czy screenów. Miał inne rogi i miał ubranie na górnej części ciała (widać było tylko kawałek tej postaci). Byłoby ciekawie, gdybyśmy dostali qunari Sarebaas zamiast jakiegoś nudnego, typowego wojownika :)

Obrazek

PostNapisane: 24 sie 2013, 19:37 
Free Company of Alinor

Tylko ze Sarebaas by miał ciężko z mową :D. Kossith-kobieta-mag w drużynie i jestem zadowolony,
choć prawdopodobnie drugim magiem będzie facet. I tez jestem ciekawy czy ze wszystkich towazyszy znowu zrobią BI. W DAII było to żenujące.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 31 z 60   [ Posty: 599 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 60  Następna strona