Teraz jest 21 wrz 2020, 02:22

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wiedźmin "czy czy" Dragon Age
PostNapisane: 02 lut 2014, 11:19 
Casual
Casual

Nawet po ostatnich wariactwach EA można się spodziewać, że trzecia część Dragon Age sprzeda się w dużym nakładzie. Co jednak wiemy o naszym rodzimym RPG, Wiedźminie? Jest to produkcja polska, więc siłą rzeczy mamy trochę gorzej z reklamą, REDzi nie są tak znani jak BioWare i mają mniej kasy na reklamę. Żadna z tych gier nie chce terminowo konkurować z inną i obie mają stracha "a co jeśli moja się nie sprzeda przez tą drugą...", więc jesteśmy niemal na 100% pewni, że terminy będą wydania będą różne. O ile w Polsce Białowłosy przetarga nieco czuprynę Inkwizytora, z oczywistych powodów, to nie możemy na to samo liczyć na całym świecie. Planuję kupić obie gry, kiedy tylko ukażą się one na XONE. Jak myślicie, ile sztuk obydwu gier się sprzeda i... czy Wiedźmin może okazać się lepszy niż produkcja BW?

Pozdrawiam!

Tytuł: Re: Wiedźmin "czy czy" Dragon Age
PostNapisane: 02 lut 2014, 13:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
xywa11 napisał(a):
Jak myślicie, ile sztuk obydwu gier się sprzeda

Miljard. Co za głupie pytanie – nikt nie ma prawa przewidzieć, ile sztuk się sprzeda. Wiedźmin 2 sprzedał się w 2,5 sztuk w ciągu dwóch lat, a Dragon Age II trafił do miliona graczy w ciągu tygodnia, więc zapewne w tym przypadku będzie tak samo i Inkwizycja zdeklasuje Dziki Gon pod względem sprzedaży.

xywa11 napisał(a):
czy Wiedźmin może okazać się lepszy niż produkcja BW?

Może. Biorąc pod uwagę to, że CD Projekt RED trzyma poziom, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Wiedźmin 3 będzie lepszy od Zabójców królów, z kolei dwie ostatnie gry BioWare’u – Dragon Age II i Mass Effect 3 – to ochłapy, będące tylko cieniem świetnych gier, jakie BioWare może stworzyć. Przy czym, po dwóch takich wtopach, BioWare prawdopodobnie ścisnęło poślady i stara się zrobić wszystko, żeby Inkwizycja zadowoliła fanów, bo jak zaliczą trzecią z kolei wtopę, to mogą stracić kolejnych zwolenników.

Ogólnie rzecz biorąc: Inkwizycja pobije pod względem sprzedażowym Dziki Gon, ale Dziki Gon ma szanse być lepszą grą niż Inkwizycja.

xywa11 napisał(a):
Planuję kupić obie gry, kiedy tylko ukażą się one na XONE.

No to życzę powodzenia, jeśli CD Projekt w dalszym ciągu zamierza wydać Dziki Gon na XONE dopiero wtedy, kiedy konsola będzie dostępna w Polsce.

PostNapisane: 02 lut 2014, 19:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
Pottero napisał(a):
z kolei dwie ostatnie gry BioWare’u – Dragon Age II i Mass Effect 3 – to ochłapy, będące tylko cieniem świetnych gier, jakie BioWare może stworzyć.

Powiedzmy, że jestem w stanie zrozumieć niepochlebną opinię o DA2, ale dlaczego ME3 ma być ochłapem?

Ja osobiście kupię Inquisition, w Wiedźmina nie grałem i nie mam większej ochoty, jedynym co mnie do trójki zachęca jest nowy image Geralta :) Prawie pewnym jest też to, że Inkwizycja będzie miała o wiele większą sprzedaż, EA ma większe fundusze na reklamę, a to przecież główny czynnik. No i Bioware jest lepiej znane na świecie.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 02 lut 2014, 19:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Śliski temat, który może się z łatwością podzielić na kilka innych.

Moim zdaniem nie ma jednolitego porównania obu uniwersów, więc i pytanie o wybór pomiędzy, nie ma większej szansy na "powodzenie".
To są dwie różne gry i każdy musi ocenić je sobie we własnym zakresie. Dla mnie "Wiedźmin" wyglądał na upośledzoną "Dragon Age", ale wynikać to może wyłącznie z kolejności, w której poznawałem oba tytuły. Przygody Geralta z Rivii wydają się nieco bardziej.. dojrzałe; bardziej wpasowują się w ten nasz lokalny folklor. Myślę, że do "Wiedźmina" trzeba się najzwyczajniej w świecie przekonywać i bywa, iż wielokrotnie. "Dragon Age" natomiast, jest na tyle prostą produkcją, że nie wymaga zbyt wiele od użytkownika, by ten został oczarowany rozgrywką.

Oceniać przyszłości nie mam zamiaru; nie, póki nie wbiję w nią zębów.

PostNapisane: 03 lut 2014, 13:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Z całą pewnością Inkwizycja sprzeda się lepiej, gdyż wychodzi na nowej jak i na starej generacji. Jeśli mam porównywać tylko kupno na nowych konsolach to myślę, że Wiedźmin 3 zdeklasuje Dragon Age pod liczbą sprzedaży.
Co do tego, która z tych gier będzie lepsza to na dzień dzisiejszy dla mnie jest to Wiedźmin. Główna linia fabularna podzielona na trzy wątki to już duży plus dla Redów . Do tego questy poboczne nie odchodzące jakościowo od questów głównych, wyśmienicie. No i wygląda na to, że system walki też będzie niezły, już w dwójce był spoko, gdyby nie to co chwilowe turlanie.

BioWare fabularnie w dragon age zrobi to samo co robi od dziesięciu lat. Czyli postawienie na wielkie zło i zbieranie armii. Do tego nudne zadania poboczne, które na pewno będą polegać na zasadzie przynieś podaj pozamiataj (obym się mylił). Co do systemu walki to widzieliśmy go na gameplayu , nie wygląda to dobrze (tak jak i w poprzednich częściach) w przypadku wojownika, ale jestem pewien, że mag uda im się na 100%.

Więc jak najbardziej Wiedźmin 3 będzie lepszy, a przynajmniej się tak zapowiada. Plusem BioWare jest to, że na pewno nasze wybory z poprzednich części, będą miały jakiś wpływ na trójkę, co w Wiedźminie nie jest, aż tak pewne

PostNapisane: 03 lut 2014, 17:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
master_rpg napisał(a):
Jeśli mam porównywać tylko kupno na nowych konsolach to myślę, że Wiedźmin 3 zdeklasuje Dragon Age pod liczbą sprzedaży.

Śmiem wątpić, biorąc pod uwagę to, że XONE jest dostępny tylko w garstce krajów i licho wie, czy w innych będzie już oficjalnie dostępny w momencie premiery Wiedźmina. W tych krajach, które XONE już mają, popularniejsze są jednak erpegi dla każuali w stylu Dragon Age II czy Inkwizycji (która na takowy się zapowiada), niż mroczne, poważne w stylu Wiedźmina. Tak więc na nowej generacji Dragon Age III też raczej pobije Geralta na mordę.

PostNapisane: 06 lut 2014, 22:15 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Pottero napisał(a):
niż mroczne, poważne w stylu Wiedźmina.

Wiesław też jest grą Casualową.
Obie gry czerpią garściami od Skyrima <_< i Dark Soula :p5: więc może się to skończyć totalną porażką. Mi się na przykład jRPG'owość DAII podobała, ale ten sam zabieg w ME3 mnie dobił.

PostNapisane: 22 lut 2014, 23:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wolę Dragon age, bo mogę grać kobietą i mam przynajmniej pozornie większą dowolność.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 22 lut 2014, 23:51 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Paranormal napisał(a):
Wolę Dragon age, bo mogę grać kobietą

True story. Massive Man Online Role Playing Girls.

PostNapisane: 23 lut 2014, 10:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Ja tam wolę Wiedźmina (słowiańskie klimaty ^^). Ale oczywiście obie gry są na liście moich priorytetów. Oby tylko kasy starczyło i sprzęt uciągnął ;)

Jeśli chodzi o "czerpanie garściami ze Skyrima" mam nadzieję, że będzie to dotyczyło tylko świata, a nie relacji z postaciami (które już w W2 wydawały mi się zbytnio okrojone w porównaniu z jedynką).

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona