Teraz jest 27 wrz 2020, 09:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 10   [ Posty: 95 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DA: Inkwizycja - wrażenia z gry
PostNapisane: 21 lis 2014, 19:57 
Free Company of Alinor

Lokalizacja: If you go to the discoteque, should Wojtyla stay awake swing around in polka dance
Gra w: Poland-lithuania commonwealth robotic bogaloo union 2
Problem mam podobny tylko nie chodzi mi o "błyszczące kupy zamiast włosów" (;_;), za to odcień włosów jest problematyczny.
Przy tworzeniu postaci wybieram piękny brąz, wyjątkowo ciemny no i zaczynam grę. Moim pięknym oczom ukazuje się zielono-brązowe coś, bardzo zielone "coś"

Hehe waber dopiero po prologu :P ( ja się nadal decyduje nad postacią ale to inna ciekawostka ;_;)

Hueston the heister

I Did Not Have Sexual Relations With Yuri Ovsiakow

Unkown peasant

PostNapisane: 21 lis 2014, 20:12 
Adept analogów
Adept analogów

Jeśli chodzi o "plastikowe" włosy jak u ludzika lego, to łatwo sobie z tym poradziłem. Wystarczy zmienić ustawienia 3D na wysokie w opcjach grafiki. Teraz już nie mam z tym problemu.

PostNapisane: 21 lis 2014, 21:40 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Mass Effect, Wiedźmin
Gra jest przecudna. Świat jest ogromny, siedzę już chyba ze 3 godziny w Zaziemiu, robiąc misje poboczne, których jest multum. :) Jedyne, co mnie denerwuje, to wywalanie gry do pulpitu podczas cutscenek, jednak nie jest to jakieś zbyt częste, ale jednak denerwuje, gdy zdarzy się to zbyt daleko od ostatniego zapisu.

PostNapisane: 22 lis 2014, 04:18 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Mam już ok. 14h gry, ekscytacja nieco opadła i.. zaczęły pojawiać się bugi.
**Czy ktoś z Was też ma problem ze "znikającymi" postaciami? I to nie mówię o NPC, ale o towarzyszach, szczególnie o Cassandrze.. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi, postacie zazwyczaj po jakichś 2 sekundach się pojawiały tam gdzie być powinny, ale Cassandra ciągle mi znika z Azylu, mimo, że jest zaznaczona na mapie. Dopiero po rozmowie z Cullenem, który był niedaleko, Cass magicznie się pojawiła. Porozmawiałam z nią, poszłam pogadać z innym NPC i Cass znowu zniknęła.. Jest ona jedynym towarzyszem, który wie do czego jest namiot czy co? :huh:
Co do crashy to żadnych jeszcze nie doświadczyłam, na szczęście. Irytują mnie też strasznie długie ekrany ładowania (te czarne z logiem), kiedy przechodzę do jakiejś ważniejszej lokacji. Serio, ostatnio czekałam chyba ok. 5 minut, aż się załaduje.. ale równie dobrze może to być winna mojego lapka, więc tu się tak czepiać nie będę.
Bawią mnie tańczące postacie w Azylu jak Varric czy Leliana, którym się chyba bardzo nudzi stanie w miejcu (nie można ich winić :P).
Dalej jednak jestem pod wrażeniem świata i wielkości lokacji. Po DA2 jest to ogromna poprawa, chociaż ilość misji na mapie faktycznie może zdezorientować i nieco przytłoczyć. Przez ok 3h robiłam misje poboczne na Zaziemu myśląc, że "zostały już tylko 3" po czym pojawiało się 5 następnych. Ale jest to w sumie przyjemne, bo można podziwiać piękne widoki i posłuchać przekomarzanek towarzyszy.
Co najbardziej mnie boli w Inkwizycji to muzyka i klimat. Muzyka jest.. dobra, przyjemna, ale mało Dragon Age'owa moim zdaniem. Szczerze mówiąc to muzyka ta strasznie przypomina mi Syberię, nie wiem czemu.
No i to o co się bałam od samego początku, jak tylko obejrzałam pierwszy gameplay na YT to klimat. Chyba już nie dane mi będzie poczucie tego cudownego klimatu, który towarzyszył DA:O.
Nie wiem z czym to się wiążę, może to przez zmianę silnika, ale dla mnie klimat jest średni.
Niemniej jednak gra wciąga i trudno się od niej oderwać. Szczególnie, kiedy tyle jeszcze do zrobienia. :D

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 22 lis 2014, 12:51 
Casual
Casual

Jak dla mnie plusów jest masa, więc skupię się na kilku minusach :D
- pozycja tekstu na górze ekranu i za mała czcionka
- zbyt kosmiczny interfejs jak na fantasy, bez klimatu
- trochę denerwujący loot, trzeba bardzo blisko podejść żeby uaktywnić
- za dużo wodotrysków które zakłócają obraz walki, jest ładnie ale mało przejrzyście
- za małe oddalenie kamery w taktycznym, który wbrew opiniom dla mnie nie jest taki zły
- nie ma autoataku czy nie ogarniam? :)
- statystyki postaci trochę mało rozbudowane

narazie tyle bo niewiele godzin za plecami, poza tym super nie można się oderwać ;)

PostNapisane: 22 lis 2014, 13:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Ok pora na moje wrażenia.

Około 10h za mną. Byłem w Orlais (trochę mało tej stolicy dali nam zobaczyć), przyłączyłem Vivienne i Blackwalla i robię zaraz drugie podejście do misji, od której się odbiłem. Od początku gram na hardzie, co rzadko robię w grach. Momentami muszę sporo myśleć i często pauzować, a i tak czasem się nie udaje. No i co chwila uzupełnienie eliksirów.

Wrażenia mam dobre, szczególnie podoba mi się to, że spróbowali z tej gry zrobić coś więcej. Te narady, wysyłanie misji opisanych tekstowo, profity z tego - fajna rzecz. Człowiek czuje, że to faktyczna organizacja. Graficznie momentami jest bardzo ładnie, ale ogólnie chyba spodziewałem się czegoś więcej, sam nie wiem. Podoba mi się znów kodeks i wpisy do niego, chociaż wciąż mam ich malutko. Taktyczny tryb walki jest moim zdaniem niedopracowany, można było wyciągnąć z niego dużo więcej, bo nie możemy zaplanować akcji naprzód.

Uwielbiam dialogi, wpływ na towarzyszy i te chwile, kiedy nie walczymy, tylko ogarniamy uniwersum. Włączam grę z przyjemnością i nie mogę się doczekać, co tym razem odkryję. Więc jest dobrze :)

PostNapisane: 22 lis 2014, 18:35 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Zacznę od teog czego jest mniej czyli minusów.

1.Czasami znikajhą NPC i trzeba czekać aż się pojawią ,np pogadać z kimś....
2.Sterowanie -ciężkie ale po 12 h gry idzie opanować .niestety widzę że poza strategiami trzeba się na PS4 przestawić bo sterowanie w nowych grach RPG robią pod konsole.
Plusy.
1.Ogromny i barwny swiąt gram na mixie grafiki na wys i średnim i tak jest pięknie.
2.Fabuła wciąga ,rozmowy tym bardziej ,nawet głupie misje poboczne okazują sie po dobrym rozegraniu rozmowy że dają nam bonus na całą grę.Np ja dostąłem kochankę zwiadowczynie dającą bonus do misji Leliany na mapie głównej.
3.Mapa organizjacji i misje dla Leliany ambasadorki i Cullena. Genialne całt czas się coś dziej.
4.Jestem pod Redclife i gram tam cąły dzięń bo misji pobocznych jest od groma i to staranie zaplanowanych a nie z dup... wziętych.

Takie sobie
1.Walka niby fajna ,ekspolozje ,aktywna puasa,ale cześto mało czytlena. Czyli nie jest zła ale mogliby lepij,szczególnie ze tu jestem wymagający a gram na koszmarze.

Pozdrawiam.

P.S Romans z Lelianą jest dostepny ,mogę z każdą postacią tylko nie nia :/.

PostNapisane: 22 lis 2014, 21:03 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Hearthstone, DA:I, AC:Rogue
Będę się streszczać.

Co ssie:
- kamera taktyczna - mam za sobą ponad 20 h gry, a nadal nie opanowałam tego cholerstwa. W pomieszczeniach albo w wąskich przejściach w ogóle można o nim zapomnieć i tylko ciachać,
- walka z widokiem zza bohatera - padam, poddaję się i kapituluję. Mam bohatera z dwuręcznym bydlęciem i zwyczajnie nie ogarniam klikania cały czas (jakiś auto-atak jest, czy jestem skazana na lamienie? Na starym i tnącym pc serio gra się w ten sposób okropnie, pozostaje mi Viv/Łysy/Varrik/Crazyeyes bo dystansowo to jeszcze idzie w porządku
- interfejs bardzo nieklimatyczny i niezbyt wygodny, idzie się przyzwyczaić ale dupy nie urywa
- znikające npc, w jednej z misji gość wyparował raz na zawsze, bo co przechodzę obok miejsca gdzie powinien być to go nadal nie ma... A misja wisi w dzienniku.
- przesunięcia w cut scenkach - nie jestem pewna czy to nie wina mojego peceta, ale BW miało już z tym wcześniej problemy, więc...
-respawn wrogów i zwierzyny w miejscu przebywania drużyny i to tak chamsko tuż przed nosem jak się chwilę poczekało
- Łysy elf. Serio. Fu.
- kliknięcie na miniaturkę postaci -> śmiiig kamery i center na postaci -> mord w oczach, bo właśnie trzeba znowu przesunąć kamerę na cel. Bez sensu. Powinno tylko umiejętności na pasku pokazać, a na podwójne ew przekierowywać kamerę.

Fabularnie nie mam żadnych zastrzeżeń, ocham i tyle. I wielki plus za narady.

PostNapisane: 23 lis 2014, 15:06 
Casual
Casual

Moja opinia. Jestem fanem który jest w stanie wybaczyć BARDZO wiele, obiektowi swych westchnień. Tak też Inkwizycja jest piękną grą chociaż niedoskonałą. Jeżeli chodzi o zapowiedzi twórców przed premierą, czytałem wypowiedź kogoś z nich która mówiła że późna data premiery jest spowodowana chęcią wydania gry w idealnym stanie, z jak najmniejszą ilością błędów. I jeśli o to chodzi to czuję się oszukany. Znacie refren jedynej wspólnej piosenki raperów Tede i OSTR? Nawiązując do ich refrenu: Bug za bugiem, za bugiem bug! Kilka błędów które przychodzą mi na myśl (być może nie wszystkie):
- znikająca Kasandra w obozie (gdy można by z nią pogadać)
- Jakaś dziwna kreska tekstur idąca od twarzy Inkwizytora przez całą mapę (na razie miałem tak raz)
- postać staje na baczność jak manekin, brak animacji (też raz i tylko główna postać)
- Czasami się wyłącza
- w filmikach audio idzie normalnie a obraz znacznie spowalnia (miałem tak jak śpiewali, coś strasznego!)
- błąd/ niedostępne koło dialogowe (na szczęście do tej pory raz)
- żółta krecha na niebie (podobno wina direx'a)
- brak opcji chodzenia (bardzo ważna jak dla mnie)

Większość błędów miałem do tej pory tylko raz, ale należy zauważyć że nie grałem tak długo.
Błędy błędami ale gra wspaniała! Amen.

PostNapisane: 23 lis 2014, 15:14 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Hearthstone, DA:I, AC:Rogue
O, podbijam to stanie na baczność. Jak lałam demona u templariuszy to wszyscy, poza Cassie, tak się zbugowali. I brak opcji chodzenia - mega wnerwiające. Jak właziłam po zwłoki na rusztowaniu to tylko pojedyncze kliknięcia, żeby mi gdzieś postać do przodu nie wyrwała i nie zleciała, bo od nowa.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 10   [ Posty: 95 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona