Teraz jest 01 paź 2020, 07:56

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 10   [ Posty: 95 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DA: Inkwizycja - wrażenia z gry
PostNapisane: 26 lis 2014, 09:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Jezula - jak o tym się dowiedziałaś? Bo u mnie Sera powiedziała "Bohaterr Fereldenu oddał życie, albo nie. Nieważne". Jestem w impasie, bo nie wiem czy dobrze sejva się importował, ale większość wyborów się zgadza.

PostNapisane: 26 lis 2014, 09:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dreamfall Chapters
Podczas rozmowy z Lelianą zapytałam co z bohaterem. Odpowiedziała, że oddał życie i kiedy zniknął zrobiło się pusto (a powinien zostać ze strażnikami razem z Alistairem). Podobnie miałam z Hawkiem i Andersem, specjalnie wybrałam opcję romansową, gdzie żyli długo i szczęśliwie, a tu Anders poszedł w siną dal z innymi magami (tak powiedział Varrik). Leliana powiedziała także, że znała Bethany i Carvera, bo spotkali się kilka razy w Kirkwall. Pytanie tylko, jak? Skoro Bethany zabił mi ogr (chyba że chodziło jej o Lothering).

PostNapisane: 26 lis 2014, 11:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jezula - akurat Hawke i Anders się bardzo kochają, ale uznajmy to związek na odległość.
Jeśli nie robiłaś misji w Adamancie, nie czytaj spoilera
Spoiler:

PostNapisane: 26 lis 2014, 12:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dreamfall Chapters
W DA:I jestem na Zaziemiu i robię misję poboczne, więc jeszcze tam nie byłam. Tak czy inaczej, dziś zaczynam grę od nowa, po napisaniu mojego posta doczytałam, że Lue już wcześniej ostrzegała przed bugami dotyczącymi save'ów :( Nie robię już offtopa, ale przydałby się wątek na luźnie pogaduchy dotyczące DAI;)

PostNapisane: 26 lis 2014, 16:19 
Casual
Casual

Trochę mnie niepokoi "moda" oceniania gry po grafice, a czytając niektóre posty na forach typu "gra wygląda paskudnie" idzie się załamać. Pamiętam czasy kiedy gry kłuły po oczach pikselami na monitorach wielkości tableta. Wtedy każda zmiana przynosiła ulgę na sercu, ale teraz gracze zaczynają "liczyć ilość igieł na sosnach", to już zaczyna być śmieszne. To czy gra jest dobra nie zależy od ilości szczegółów graficznych. Dobrym przykładem jest WoW, bo co ludzi trzyma przy tej grze, magia? Bo chyba nie grafika. Uważam że świat w DAI jest wystarczająco ładnie zrobiony, a co najważniejsze bardzo zróżnicowany. Dużo osób porównuje grę do Skyrim. Fakt dużo tekstur jest tam wysokiej jakości (szczególnie po paczce HD co wiąże się z posiadaniem mocniejszego sprzętu o czym mało kto pamięta) ale warto zauważyć że wiekszość jaskiń i mniejszych lokacji była kopiowana na jedno kopyto. W DAI wszystko co do tej pory odwiedziłem ma unikalny klimat. W Skyrim otwarcie każdych drzwi wiązało się z wczytywaniem, w Dragon wchodzi się jak z ulicy do sklepu, tak poprostu i jeżeli jest to obciążone dłuższym ładowaniem całej lokacji, lub kilkoma słojami mniej na drzwiach to jestem za. No ale tu trawa nie taka tam coś jeszcze....ehh :) Skyrim bardzo miło wspominam ale najwyższy stopień trudności nie stanowił żadnego wyzwania. W DAI na hardzie już trzeba chwilę pomyśleć, co bardzo mnie cieszy bo koszmar zapowiada się idealnym trybem na długą zimę :P W samej grze irytuje mnie znikoma relacja pomiędzy graczem a atrybutami postaci. Może to kwestia przyzwyczajenia ale lubię mieć bezpośredni wpływ na statystyki postaci gdzie mogę żonglować konkretnymi wartościami. Tutaj funkcjonuje dość minimalistyczna forma, gdzie na staty wpływają głównie wybrane umiejętności bądź ulepszenia do przedmiotów. Szlag mnie trafia że po zmianie poziomu nie mogę sobie zwyczajnie wsadzić np +3 do siły dla maga bo taki mam kaprys :) Ciężko przy tym wyjść poza ramy które są odgórnie przewidziane dla danej klasy, ot takie wszędobylskie upraszczanie. Szkoda że nie ma opcji auto/manual żeby niektórzy mieli więcej swobody w rozwoju postaci. Tak wiem, to inny system ale mimo wszystko... Osobiście cieszy mnie zabawa grą a nie speed run, 40h i dalej w Zaziemiu ;)

PostNapisane: 26 lis 2014, 18:29 
Adept analogów
Adept analogów

Za sobą mam już ponad 50h rozgrywki, więc mogę dodać parę słów od siebie. Jestem wielkim fanem serii i w każdą część grało mi się dobrze, lecz ta odsłona jest dla mnie najlepsza. Wielkim plusem dla mnie jest to, że świat jest półotwarty. Tu autorzy postawili sprawę jasno- masz zrobić to i to i masz do tego wyznaczony dość spory teren, po którym można swobodnie się poruszać i powoli zwiedzać każdy kąt. Co do grafiki, to mi pasuje. Ładna jest, a sama gra jest dość dobrze zoptymalizowana, nie licząc tego, że wymaga czterordzeniowego procka.
Sama historia jak na razie jest dobrze opowiedziana, fabuła wciąga. Co innego towarzysze. Tu mam spory niedosyt. Dla mnie ten segment jest nie do końca udany. Kasandrę, Varrica, Solasa i Serę lubię i często mam ich w zespole, tak reszta nie przypadła mi do gustu. Szczególnie nie trawię Vivien i Byka. Nie mogę się przekonać do nich, a reszta jest jak na razie "mdła".
Z minusów to jeszcze niezbyt zróżnicowany arsenał i zbroje. Często znajduje te same miecze, cze zbroje tylko na wyższym levelu, lub różniące się kolorem.
Tak to reszta gry jest miodna. Gdy się jest w mieście, czuć, że ono żyje. Żadne miejsce się nie powtarza w innych lokacjach. Misje poboczne są zróżnicowane i ciekawe, aż chce się czytać te wszystkie listy, notatki. Poznawać historię nawet zwykłego rolnika.To wciąga.
Cutscenki są świetne, uwielbiam je oglądać. Np:
Spoiler:

Naprawdę, kawał świetnej i wciągającej gry. W sam raz na długie wieczory.

PostNapisane: 01 gru 2014, 19:33 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Hearthstone, DA:I, AC:Rogue
70 godzin za mną i muszę stwierdzić, że zwracam honor normalnemu trybowi walki. Większość mojej frustracji była związana ze sprzętem - po zmianie (#bożetakartagraficznaomfg) nie mam problemów, nadgarstek też już trochę podłapał i wszystko przychodzi mi z większą łatwością.
Potrafię też przymknąć oko na niedoskonałości trybu taktycznego, choć nadal wiele mnie w nim drażni. Bardzo wiele. Jedyne co, to że nauczyłam się lepiej z niego korzystać i rzeczywiście może to sprawiać przyjemność. Ale na niektórych lokacjach nadal koszmar.

PostNapisane: 02 gru 2014, 08:39 
Casual
Casual

U mnie lekko ponad 50 godzin na liczniku a główny wątek ledwo ruszyłam(tzn. mam nadzieję że jeszcze dużo przede mną :D)
Zacinanie się w głównym menu albo w przerywnikach filmowych drażni, totalne olanie graczy którzy korzystają z myszki i klawiatury również,tryb taktyczny ale to są jednak małe minusy które ja potrafię wybaczyć(nie zacina się aż tak często a i do sterowania da się przyzwyczaić)co do plusów to grafika, wielkość świata, korzystanie ze stołu strategicznego(genialne!)pojawienie się Hawke.
Muzyka jest dla mnie nierówna bo piosenki w tawernie świetne ale już muzyka w samej rozgrywce oprócz głównego wątku jakoś nie zapada w pamięć.
Co do najważniejszych rzeczy czyli fabuły i postaci. Trudno mi się odnosić do pierwszego gdy jeszcze nie skończyłam gry ale jak na razie podoba mi się chociaż jakoś szału nie ma. Wydaje mi się że fabuła w wcześniejszych częściach(tak, nawet w DA2)była bardziej trzymająca w napięciu. Ale to na razie taki wniosek - może po skończeniu zmienię zdanie. Postacie takie sobie. Lubię Jose, Cullena, Byka, Varrica i, ewentualnie, Doriana lecz cała reszta średnio mi przypadła do gustu. Jak skończę grę to pewnie napiszę coś więcej o innych. Chwilowo oceniam całość na 7/10

PostNapisane: 18 gru 2014, 13:03 
Casual
Casual

Cześć.
Mam nadzieję, że wybrałem dobry topic. Zbliża się dzień mojej wypłaty i gra już zamówiona :) w związku z tym mam pytanie dla tych co już ukończyli grę, bądź są już w niej dosyć daleko. Mianowicie: Czy rzeczywiście są jakieś różnice odnośnie rasy którą wybieramy na inkwizytora ? Czy w inny sposób się do nas zwracają towarzysze, npc, ine zdarzenia etc...Zawsze grałem ludźmi, gdyż fabularnie jakoś tak mi się zdawało, że gra jest robiona pod nich. W DAI chciałem stworzyć sobie elfa maga, ale ciężko mi sobie wyobrazić dalijczyka(co innego miejski elf), który zostaję inkwizytorem ;) te tańce na dworach,dyplomacja i poprawność polityczna;) trochę nie po dalijskiemu w tym świecie. Pytanie zadaję gdyż chciałem wchłonąć jak najwięcej z fabuły i nie mlaskać z niesmakiem gdy zobaczę nie logiczne zagrania fabularne. Twórcy obiecywali masę wyborów. które mają mieć poważne konsekwencje, a w istocie ponoć mamy tylko jeden większy wybór( Magowie. bądź templary), stąd moje zaniepokojenie, że dali wybór ras tylko po to aby gracze nie marudzili...a w istocie gra i tak jest robiona pod człowieka. Będę wdzięczny za odp bo nie wiem kim zagrać( wiem ogromny "problem" xD) aaa i poprosił bym w miarę bez spoilerów ;).
Ps: Czy elfy w DAI nie są jakieś takie wyższe niż w poprzednich częściach ? jakoś tak mi z filmików się zauważyło.
Pozdrawiam !

PostNapisane: 18 gru 2014, 13:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Elfy są niższe od ludzi.
Tak, są uprzedzenia rasowe, ba! Są uprzedzenia klasowe. Może nie na każdym kroku spotykamy takie coś, lecz fajnie czasami usłyszeć jak inaczej niektóre postacie się do nas zwracają :)
To mi się podobało, że nie tylko rasa obrywa, ale też i klasa postaci ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 10   [ Posty: 95 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona