Teraz jest 25 wrz 2020, 02:49

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sterowania myszką i klawiaturą
PostNapisane: 21 lis 2014, 16:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam.
Słyszałem już kilka opinii o bardzo słabym sterowaniu za pomocą myszki i klawiatury. Na czym ten problem polega?
W jedynce z graniem w ten sposób nie miałem żadnych problemów. Dwójki nie ruszałem.
Tak ogólnie to jest to chyba jedyna rzecz, która mnie wstrzymuje od zakupu tego tytułu. Dlatego też prosiłbym o jakieś informacje na ten temat.

Tytuł: Re: Sterowania myszką i klawiaturą
PostNapisane: 21 lis 2014, 19:47 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Sterowanie na klawiaturze to masakra - w jedynce nie miałam żadnego problemu, w dwójce też - trójka jest ewidentnie grą dedykowaną na konsole. Jeszcze nigdy nie spędziłam w żadnej grze tyle czasu na aktywnej pauzie, w poszukiwaniu kursora, który jest bóg wie gdzie, ogarnianiu zdolności, mikstur, drużyny i walki jednocześnie. Pół godziny temu przerzuciłam się na pada i powiem tak - nie ma żadnego porównania - pad bije klawę z myszą pod każdym względem.
Zaznaczam, że gram na PC, ale już Wiedźmin2 skłonił mnie do zakupienia pada do xboxa z przystawką do PC - po raz kolejny to banalne i proste w obsłudze urządzenie ratuje mi życie. Gorąco polecam takie rozwiązanie, co prawda nie wiem w jakiej cenie biegają teraz takie zestawy w necie, ale biorąc pod uwagę, że coraz więcej gier pod względem sterowania jest tworzonych pod konsole, z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
A zagrać w DA:I warto - mówię to po przejściu prologu :)

Obrazek

PostNapisane: 21 lis 2014, 20:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Nie gram już na kompie, ale się wypowiem.
Mam pada przewodowego (USB), którego mogę podłączyć do pc. Nie sprawdzałem do wszystkich gier, ale do takeigo Skyrima przechodzi automatycznie. Zapłaciłem za niego 119 zł. Ceny są od 120 do 150 zł. Wystarczy dobrze poszukać ;)

PostNapisane: 21 lis 2014, 21:26 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Zawsze się bałem padów ;) W sumie mam wrażenie, że jedyne gry do jakich służą to Fifa i jakieś bijatyki. Grałem na padzie w ME2 oraz ACII i wolę to robić na klawiaturze i myszce.
Tak czy inaczej spróbowałbym, ale mało mi się uśmiecha kupować pada pod jedną grę, dzięki czemu koszty są x2.
Ciekawe czy jest możliwość aby coś w kwestii sterowania na PC się zmieniło. Jak myślicie? Może jakieś patche albo coś.

PostNapisane: 21 lis 2014, 21:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Możesz się przyzwyczaić.

I nie prawda. W ac gra się wygodniej na padzie. Jedynie trzeba palce przyzwyczaić do analogów, a potem to z górki ;) Ale to tak samo jak z klawą i myszką. Przecież nikt nie opanował myszki w 100% za pierwszym razem :P Nie wierzycie? Spróbujcie coś zrobić myszką ręką, z której nie korzystacie. Praworęczni lewą :P

PostNapisane: 23 lis 2014, 17:17 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Jest dobra wiadomość!
http://forum.bioware.com/topic/521697-p ... -concerns/

Czyli jednak powinna wyjść jakaś poprawka do sterowania na PC. Czekam cierpliwie :)

PostNapisane: 01 gru 2014, 09:27 
Casual
Casual

Gram tradycyjnie tzn myszką i klawiaturą.
Ja tylko powiem że szybko się człowiek przyzwyczaja chociaż na początku zdarzało mi się podejść do kogoś i zamiast zagadać nawalać z kostura :D
Sterowanie na początku to męka ale im dalej tym lepiej więc jeśli ci się nie chce czekać na poprawkę ani kupować pada to normalnie też się da grać :)

PostNapisane: 01 gru 2014, 12:09 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
@up
Potwierdzam.
Sama gram na klawiaturze + myszce od pierwszego DA i nie wyobrażam sobie grać inaczej. :P
Było to jeden z głównych powodów, dla których kupiłam DA:I na PC i modliłam się, żeby ruszyło.
Z początku faktycznie jest trochę ciężko, chociaż dla mnie głównym powodem jest brak automatycznego ataku poza trybem taktycznym oraz brak możliwości sterowania "samą" myszką, jednak po kilku godzinach da się przyzwyczaić.
W chwili obecnej nie mam z tym sterowaniem żadnego problemu i w sumie jestem zadowolona.
Minusem jest menu ekwipunku, które zostało zrobione ewidentnie pod konsolę i brak opcji chodu, który wbrew pozorom naprawdę się przydaje.
Mam nadzieję, że do patcha się przyłożą i poprawią te bugi, które mam, bo są momenty, że czuję się jakbym grała w betę. :P

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 01 gru 2014, 12:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.
Ćwiczę cierpliwość, bo jest do tego świetna okazja. Czytam obecnie po raz drugi moją ulubioną książkę pt. "Shogun" (poprzednim razem 3 lata temu). Tam jest duży nacisk położony na cierpliwość i postanowiłem nad nią pracować, bo przynosi to wiele korzyści. Nie powiem, przechodząc obok Media Marktu miałem wielką chęć wstąpić i zakupić DA:I. Jednak nie poddam się tak łatwo :D
A poza tym, wolę zagrać w pełni gotowy produkt od początku.
Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi :)

PostNapisane: 01 gru 2014, 12:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dreamfall Chapters
To ja może jeszcze tylko krótko się wtrącę, gdyż grałam zarówno na padzie od xboxa, jak i klawiaturze i myszce. Choć wygodniejsze moim zdaniem jest granie na padzie, bo wszystko masz pod ręką, to zdecydowanie łatwiej i szybciej przychodzi planowanie walki w trybie taktycznym oraz eksploracja terenu grając na klawiaturze. Tak czy inaczej, jak już sam zauważyłeś, do wszystkiego da się przyzwyczaić ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona