Teraz jest 19 wrz 2020, 08:40

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Muzyczna Inkwizycja
PostNapisane: 22 lis 2014, 10:34 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam wszystkich.
Jak wam się podoba muzyka z najnowszej części Dragon Age? Co sądzicie o niej w porównaniu do części poprzednich?
Sam do tej pory przesłuchałem 10 z 39 utworów, ale poza motywem przewodnim, który jest wspaniały, nic szczególnie mi w ucho nie wpadło. Muzyka jest chyba trochę mniej tej... magiczna? W soundtracku z części pierwszej dało się poczuć taką jakby baśniową opowieść.

Przesłucham dziś pozostałą część to wypowiem się coś więcej na temat nowych utworów.

Tytuł: Re: Muzyczna Inkwizycja
PostNapisane: 24 lis 2014, 21:00 
Casual
Casual

Aclyoneus, podpisuję się pod Twoim postem nogami i rękami. Martwiłam się, że zmiana kompozytora nie wyjdzie na dobre i po części (malutkiej) niestety spełniły się moje obawy. W Początku muzyka była charakterystyczna dla każdej lokacji na mapie. A w Inkwizycji zbyt dużo jest utworów "epickich", wzniosłych - tylko, że do takiego wniosku doszłam, słuchając "na sucho" ścieżki dźwiękowej, w grze na szczęście jest starannie dobrana do tego, co dzieje się na ekranie :)
Z kolei dużym plusem i miłym zaskoczeniem są pieśni minstrelki w karczmie w języku angielskim!

PostNapisane: 19 gru 2014, 10:42 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Pora na podsumowanie soundtracka.
Muszę powiedzieć, że muzyki z nowego Dragon Age'a słucha mi się całkiem dobrze. Tak jak już wspomniałem, utwór przewodni jest po prostu genialny. Niesamowicie motywuje do działania. Dobre są również utwory "journey to Skyhold" i "Return to Skyhold" oraz "Orlais Theme" i "The World Torn Asunder".
Na spokojny czas perfekcyjnie się sprawdza "Thedas Love Theme".
A jednak pomimo tego, czegoś mi w nich brakuje. Tak, znów się powtórzę - brakuje mi tej różnorodności, takiej baśniowości z części pierwszej. Tutaj większość utworów jest żywych, podniosłych i trochę na jedno kopyto. Bębny, tempo... W Orgins utwory były spokojniejsze. I mimo, że do walki lepiej nadają się te z nowej części, to jednak nie dorastają ogółem do pięt części pierwszej.
Ta muzyka w obozie dalijskich elfów, lub w obozowisku drużyny... dużo można byłoby wymieniać, bo każdy utwór to osobna historia. Tego właśnie mi brakuje w DA:I.

Aczkolwiek mówię, nie grałem jeszcze w DA:I (nadal czekam na patcha do PC odnośnie sterowania), i nie mogę powiedzieć jak ta muzyka współgra z lokacjami tam dostępnymi.

PostNapisane: 19 gru 2014, 11:11 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ścieżka dźwiękowa do DA:I jest bardzo nierówna. Z jednej strony otrzymujemy kawałki niezłe "Calling the Inquisition", wspomniane przez Ciebie "Journey to Shyhold" i "Return to Skyhold" czy ambientowe nieco "Thedas Love Theme", ale wszystko to tak naprawdę odgrywane jest na jedno kopyto. W tych dobrych kompozycjach przewija się zwykle wątek z utworu przewodniego - reszta jest miałka i spośród pokaźnej liczby utworów trudno jest tak naprawdę coś wybrać. Blado wypada to szczególnie, gdy po odsłuchu z głośników popłyną kompozycje ze ścieżki do serii Icewind Dale czy np. Divine Divinity.

Jak ścieżka współgra z lokacjami? Nie wiem, czy to błąd gry - ale twórcy często podczas eksploracji zostawiają gracza z odgłosami natury. Mi to osobiście pasuje - czasami, grając np. w Skyrim, wyłączałem muzykę, bo byłem nią już mocno znudzony. W kluczowych momentach DA:I oczywiście muzyka pogrywa - ale np. będąc w Azylu i słuchając zapętlonych bębnów wojennych można dostać kręćka.

Ogólnie ścieżkę dźwiękową z Inkwizycji oceniam (po przesłuchaniu całej ścieżki i ok. 30 godzinach gry) na trójkę z plusem.

PS A mojemu komentarzowi akompaniował: https://www.youtube.com/watch?v=ZPkjzsduzIk ;)

PostNapisane: 19 gru 2014, 13:53 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Bardzo podoba mi się utwór przewodni Inkwizycji i dlatego może podoba mi się również ten soundtrack, bo jak wyżej napisaliście to on właśnie często wkrada sie w każdą kompozycję. Jednak są odosobnione melodie jak Val Royeaux czy Wicked Eyes and Wicked Hearts.
Zdecydowanie Trevor skupił się na epickości danej sceny i zrobieniu pod to dobrego kawałka co jest spoko, ale powinien też zrobić jakąś muzykę do każdej lokacji co to by oddała jej klimat.
Wspominając chociażby takiego Skyrima, spoglądasz na nocne niebo, dwa księżyce, zamieć w około, ty sam z łukiem i otaczającym cię światem słyszysz tą muzykę w tle: https://www.youtube.com/watch?v=Ga8KbMcUfm8
to zwyczajnie szczęka opada i czuć tą przygodę i aż chce się chwytać miecz i ruszać przed siebie. W Dragonie przez jej brak, takie uczucie nie występuje, a szkoda.
7/10 mogę spokojnie dać, bo źle też nie jest :)
PS. zapomniałam o świetnych i nostalgicznych piosenkach z tawerny. I Am The One czy Nightingale’s eyes...aż się łezka w oku zakręciła ;)

PostNapisane: 19 gru 2014, 14:20 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Przewodni świetny, ale ciar nie wywołuje, jak choćby: https://www.youtube.com/watch?v=pS32GlvalTY

Tak, dobra uwaga - te z tawerny rzeczywiście dobre i na plus.

PostNapisane: 21 gru 2014, 21:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Może kogoś zaciekawi polski wykon piosenek z tawern :)
https://www.youtube.com/watch?v=KjOdAQHkmEA
https://www.youtube.com/watch?v=6VaRmLLMmMg

PostNapisane: 21 gru 2014, 21:57 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

No, no - niezłe wibrato w "I Am The One", ogólnie czysto, schludnie i czuć w tym bardowską magię. Dziewczyna ma głos (im wyżej śpiewa - tym lepiej moim zdaniem). Dzięki, master_rpg, za odnośniki - z pewnością odwiedzę jeszcze ten kanał (sporo tam ciekawostek - na pierwszy rzut oka). Jestem rad za każdym razem, gdy odkrywam młodych ludzi zajmujących się - często amatorsko i dla zabawy, w domowym zaciszu - czymś ambitnym i ciekawym.

PostNapisane: 23 gru 2014, 20:51 
Casual
Casual

Gra w: Dragon Age: Inkwizycja
Brak dobrej muzyki w grach RPG odejmuje dużo klimatu. W DA:I coś tam leci w tle ale zgadzam się nie ma takiego przywiązania muzycznego jak chociażby w Skyrimie. Jednak uroku Bardom w tawernie odmówić nie można :)

PostNapisane: 25 gru 2014, 18:00 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Co do muzyczki chciałbym Was zapytać gdzie mogę przesłuchać wszystkie piosenki Bardów z tawerny? W soundtracku ich odnaleźć nie mogę niestety?

W pokoju, czujność

W śmierci, poświęcenie."

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona