Teraz jest 28 wrz 2020, 12:32

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 14   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia po ukończeniu Dragon Age: Inkwizycja SPOILERY!
PostNapisane: 27 gru 2014, 19:30 
Casual
Casual

Fabuła jest krótka i wydłużona poprzez konieczność wbijania punktów władzy. Co do gry przyciąga? Świat, postacie to na pewno. Na początku wszystko robi wielkie wrażenie, jednak boli fakt, że gra jest pozbawiona głębi. Konstrukcja rozgrywki przypomina takiego zubożałego Skyrima połączonego z DA2, czyli ogólnie duży świat, od groma misji, które w przeciwieństwie do gry Bethesdy są tu niestety słabe i naciągnięte do granic możliwości, żeby tylko dać graczowi powód do długiego biegania po mapie.

Nie twierdzę, że gra jest ultra zła, i do niczego się nie nadaje. Jest dobra, ale na każdym kroku pokazuje jakiś niebezpieczny trend którym podąża BioWare. Maksymalne uproszczenia, walka, walka i jeszcze raz walka, która też nie jest jakoś specjalnie dobrze zrobiona, a do tego koszmarnie wręcz okrojone umiejętności. Magia w Inkwizycji jest strasznie rozczarowująca, a glify strażnicze wydają się najpotężniejszymi zaklęciami w grze. Pamiętam, że grając w ME3 czułem ten narastający klimat galaktycznej wojny, tutaj ani razu w zasadzie poza Azylem nie odczuwa się, że faktycznie można stracić to co się zbudowało. Ulepszenia i zbieranie wpływów? Ostatecznie nie ma większego sensu.

Obiecywali cuda w inkwizycji a wyszło jak wyszło. Mam tylko nadzieje, że nie jest to celowa zagrywka pod fabularne DLC

PostNapisane: 27 gru 2014, 23:08 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Odnoszę wrażenie, że Bioware wydając tę część przykładało się głównie do tego aby stworzyć jak najbardziej otwarty świat. Moim zdaniem to dobry punkt wyjściowy dla kolejnych części lub jakiegoś dodatku. Podstawę już mają czyli stworzone całkiem fajnie wyglądające, duże lokacje. Jeżeli w kolejnej części skupili by się na ewolucji tego świata- dodaniu tych rzeczy, których aktualnie odczuwalnie brakuje tzn. większej interakcji z członkami drużyny, sensowniejsze i wpływające w jakiś sposób na kształt świata misje poboczne oraz podejmowane decyzje, dłuższy wątek główny to wystarczyłoby to do podniesienia jakości rozgrywki. Wyobrażacie sobie na przykład obronę przed plagą z takim stołem narad? Twierdze do tej pory zdobyte przez Inkwizycję upadają pod naporem liczniejszych chord przeciwnika, mimo naszych starań nie jesteśmy w stanie pomóc naszym sprzymierzeńcom a finał plagi rozgrywa się w oblężonej podniebnej twierdzy. Po drodze tracimy paru z naszych dotychczasowych towarzyszy, bo przecież wszystkich nie zawsze da się ocalić. Taką kolejną cześć sobie wymarzyłem :]

PostNapisane: 27 gru 2014, 23:41 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
miszczu1234 napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że Bioware wydając tę część przykładało się głównie do tego aby stworzyć jak najbardziej otwarty świat. Moim zdaniem to dobry punkt wyjściowy dla kolejnych części lub jakiegoś dodatku. Podstawę już mają czyli stworzone całkiem fajnie wyglądające, duże lokacje. Jeżeli w kolejnej części skupili by się na ewolucji tego świata- dodaniu tych rzeczy, których aktualnie odczuwalnie brakuje tzn. większej interakcji z członkami drużyny, sensowniejsze i wpływające w jakiś sposób na kształt świata misje poboczne oraz podejmowane decyzje, dłuższy wątek główny to wystarczyłoby to do podniesienia jakości rozgrywki. Wyobrażacie sobie na przykład obronę przed plagą z takim stołem narad? Twierdze do tej pory zdobyte przez Inkwizycję upadają pod naporem liczniejszych chord przeciwnika, mimo naszych starań nie jesteśmy w stanie pomóc naszym sprzymierzeńcom a finał plagi rozgrywa się w oblężonej podniebnej twierdzy. Po drodze tracimy paru z naszych dotychczasowych towarzyszy, bo przecież wszystkich nie zawsze da się ocalić. Taką kolejną cześć sobie wymarzyłem :]

Dodaj do tego Szarego z DAO, a podpiszę się pod tym rękami i nogami :P

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 27 gru 2014, 23:56 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

NusiaczeK napisał(a):
Dodaj do tego Szarego z DAO, a podpiszę się pod tym rękami i nogami :P

Jego też oczywiście nie mogłoby zabraknąć. W momencie gdy Inkwizycja walczyła z Koryfeuszem on odkrył szykujące się zagrożenie i badał tropy oraz zbierał sojuszników (stąd jego nieobecność w DA:I). Zwerbował także Hawke którą napotkał w drodze do twierdzy Weisshaupt. Niczym Gandalf na czele Rohirimów przybył by w decydującym momencie pod broniącą się Podniebną Twierdzę. Ktoś w końcu, niczym Alistara z DA:O, musi zabić Arcydemona. Ekhm ekhm, podejmuję się napisania scenariusza do kolejnej części Drago Age :]

PostNapisane: 28 gru 2014, 04:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Wszystko ładnie pięknie, ale Bioware ma wielkie problemy z tymi odmiennymi decyzjami graczy. Wg mnie to ich największa bolączka w tej chwili i to jest właśnie najcięższe. W przypadku tak wielu zmiennych, różnych decyzji graczy stan ich świata jest zupełnie odmienny. Inni żyją, inni nie. Robienie głównego bohatera z naszego dobrego znajomego Szarego Strażnika z Origins nie wchodzi w grę, bo niektórym zginął. Może pojawić się jak Alistair w Inkwizycji, jeden dialog, albo półtora i już. Niektórym Strażnik zginął, więc komendant z Awakening by był, tak? A ja nie grałem w Awakening. Przygotowanie SETEK ewentualności w przypadku uczynienia z naszego wymarzonego Strażnika bohatera dodatku albo kolejnej części jest praktycznie niemożliwe, niestety. A jeżeli nawet jakimś cudem by tego dokonali, to nie będzie to historia głęboka, czyli taka, jaką bym chciał.

PostNapisane: 28 gru 2014, 07:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Po pierwsze bw powiedziało, że w każdej grze będzie NOWY bohater. Uszanujcie to.

Po drugie OFFTOP ROBICIE! Aż nie chce mi się wchodzić do tego temu i czytać, że wymyślacie scenariusz do kolejnej części gry...

PostNapisane: 28 gru 2014, 08:31 
Casual
Casual

Czemu offtop? Są wrażenia z gry, bo komuś brakowało tego i tego, to piszę co by widział w zastępstwie ;) Ja tam uważam, że różni bohaterowie w poszczególnych częściach dają więcej możliwości twórcom. No i trochę więcej swobody. Ale nie zbaczając już z tematu to muszę przyznać, że pomimo świetnych recenzji wielu graczy jest nieco rozczarowanych głównym wątkiem gry, i mam nadzieję, że BioWare weźmie to sobie do serca solidnie. A nie rzuci nam na hurra kolejnej i przy tym bardziej okrojonej z elementów RPG części.

PostNapisane: 29 gru 2014, 12:58 
Adept analogów
Adept analogów

Od wczoraj jestem po zakończeniu gry. Grze poświęciłem 120 godzin, z czego przejście zajęło mi 93 godziny (zmieniłem postać po niecałych 30h grania). Odważę się powiedzieć, że DA:I miała potencjał, aby przejść do historii gier komputerowych, jako jedna z najlepszych. Niestety, ten potencjał nie został wykorzystany, lecz gra nadal jest świetna. Mam takie wrażenie, że twórcy skupili się głównie na wyglądzie gry, bo nowa generacja, nowy silnik itd. itp. Nie powiem, jest to najładniejsze rpg w jakie przyszło mi zagrać i które nie trzeba modować, żeby ładnie wyglądało. No ale nie o to tylko chodzi. Troszkę zabrakło klimatu i ogólnego dopracowania gry. Za dużo ilości, kosztem jakości i nie do końca wykorzystane elementy gry.

Ogólnie zabrakło mi wykorzystania tej Inkwizycji. Miałem takie wrażenie, że jest tylko na papierze i to wszystko. Nasze decyzje też miały znaczenie czysto teoretyczne, a w praktyce słabo to wyszło. Jest dużo szumu z tworzeniem swoich wojsk, pozyskujemy sojuszników, werbujemy agentów, co i tak nam w sumie nic nie daje. Parę misyjek przy stole i tyle. Na początku myślałem, że to będzie lepiej wykorzystane, jakieś epickie bitwy (chociażby takie jak przedstawiali w trailerach), bo te w grze to takie bardziej potyczki. Szczerze, to liczyłem, że w zakończeniu dostaniemy wielką bitwę z czerwonymi templariuszami, z wykorzystaniem wszystkich towarzyszy i agentów. Nooo i się przeliczyłem. W finale, oprócz moich wybrańców, widziałem tylko jakiś nieznanych ziomków i Harding...serio??
Po tym całym zakończeniu było tylko takie "WTF...już?! I to wszystko??" Baaaaaardzo słabe zakończenie. Parę obrazków i to wszystko? Wstyd!.
Sama walka z Koryfagasem też biedna. Już więcej problemów miałem z niektórymi smokami...

Czego osobiście bym chciał?
Tak jak wspominałem, większego wykorzystania całej Inkwizycji, gdzie werbowanie agentów, sojuszników i wojska miało by większy sens.
Większe bitwy, bronienie zdobytych twierdz i naszego zamku. Mogło by być też więcej zabawy w sędziego, bo to fajne było.
Są to tylko moje życzenia, ale ta gra jest porządną podstawą pod następne części.

Tak czy siak, gra jest bardzo, bardzo dobra. Świetnie się przy niej bawiłem i te 120 h nie są zmarnowane. Nie chciałem, żeby ta gra się skończyła, tak dobrze mi się grało.
Wspaniały świat, długie misje główne, mimo wszystko było czuć, że jesteśmy kimś ważnym. Nie odczułem też monotonii w lokacjach, czy zadaniach pobocznych. Zawsze coś nowego, nawet najmniejsza misja miała jakąś swoja historię i chciało ją się robić.
Z początku nie byłem też przekonany do naszych towarzyszy, jednak po zakończeniu gry wiem, że ten aspekt gry jest świetny. Oczywiście nie wszystkich polubiłem, jednak każdy z osobna ma swoją ciekawą historię. Przez większość gry, moimi kompanami byli Kasandra, Varrick, Sera i Dorian. Wszyscy tak narzekają na naszą elfkę, a ja ją polubiłem. No i podczas walki dzieliła i rządziła razem z Varrickiem. Lepiej mi się grało mają dwóch łuczników niż maga. Naprawdę. Solas z czasem zaczął mnie odpychać swoją postacią i coś mi w nim nie pasowało. Po zakończeniu już wiem co to było. W czasie gry starałem się nie czytać żadnych spoilerów, więc motyw Solasa był dla mnie zaskoczeniem.

No to czekamy na kolejną część gry, a w między czasie jakieś solidne DLC ;) Na dniach zaczynam grę nową postacią i chcę teraz przejść ja na 100 %. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Moja ocena: 9/10

PostNapisane: 29 gru 2014, 14:35 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Ja też niedawno ukończyłem grę i w większości zgadzam się ze wszystkim co wyżej napisałeś, jednak same zadania poboczne, podobnie jak tam pisał ktoś wyżej strasznie mi się nie podobały. Było oczywiście kilka wyjątków, jednak rezygnacja z cutscenowych dialogów podczas zadań pobocznych to nie jest coś na co czekał każdy fan gier BioWar'u. Nie wspomniałeś też o wykastrowanych elementach RPG i ograniczeniu do kilku drzewek rozwoju. Sam grałem magiem, i muszę przyznać, że ilość zaklęć nie powala na kolana, a sama ich jakość też pozostawia wiele do życzenia.

Hmm, że niby ludzie nie lubią Sery? Nie jest tak źle. Znam sporo osób, którym ostatecznie przypadła do gustu. Jak dla mnie to gra jest ok, ale zaczyna bardzo niebezpieczny trend masowego uproszczania i upodabniania gier BW do Skyrima.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 29 gru 2014, 14:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

daniel_reds napisał(a):
Szczerze, to liczyłem, że w zakończeniu dostaniemy wielką bitwę z czerwonymi templariuszami, z wykorzystaniem wszystkich towarzyszy i agentów. Nooo i się przeliczyłem. W finale, oprócz moich wybrańców, widziałem tylko jakiś nieznanych ziomków i Harding...serio??
Po tym całym zakończeniu było tylko takie "WTF...już?! I to wszystko??" Baaaaaardzo słabe zakończenie. Parę obrazków i to wszystko? Wstyd!.
Sama walka z Koryfagasem też biedna. Już więcej problemów miałem z niektórymi smokami...

Co racja to racja.
Pamiętam z pierwszej części końcowa akcję gdzie wybrane frakcje nas wspierały w walce. To było widać, biegali po polu bitwy, można było ich przywołać i to miało sens. Tak samo w ME. Pod koniec mówią kto się z kim sprzymierzył, kto pomaga itd. A tutaj oprócz epickiego przerywnika filmowego nie idzie w ogóle odczuć, że kogoś tak na serio zwerbowaliśmy.
Teraz np. pozwoliłam zginąć szarżownikom byka i co z tego mam? Kilka zadań na tablicy :rotfl:

Dodając jeszcze do poprzedniego offtopu to świat DA przyciągnął mnie ze względu na całą tą akcje z mrocznymi pomiotami. Walka z nimi, odkrywanie tajemnic, przeczesywanie głębokich ścieżek itd. Szkoda że w Inkwizycji zajmowaliśmy się czymś innym.
Chciałabym w końcu jednego bohatera z którym jesteśmy przez kilka gier(tam wiem, tego i tak nie będzie) i żeby to był Szary Strażnik. Nie ten co w Początku tylko jakiś random...ale wiadomo że tak nie będzie bo akcja idzie w zupełnie innym kierunku. Szkoda ;(
Taa Sery nikt nie lubi? Na forum Bio jest z kilka tematów jak to ludzie ja uwielbiają. Ja tam należę do ich grona. Jedna z lepszych postaci w całej grze :p5:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 14   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona