Teraz jest 01 paź 2020, 06:29

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia po ukończeniu Dragon Age: Inkwizycja SPOILERY!
PostNapisane: 22 sty 2015, 20:15 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

No właśnie też mnie męczy kto kogo zassał, ale jeżeli nie są możliwe wrogie przejęcia, to musiało to nastąpić za porozumieniem, a nie sądzę, żeby Mythal vel Flemeth (vel Andrasta?) wyrzekła się swojej zemsty od której ma zadrżeć świat na rzecz Straszliwego Wilka vel Solasa (val Shartana?).

PostNapisane: 22 sty 2015, 21:07 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: DA:I
Ja tam widzę w tym, że to Flemeth padła, a Solas był tym, który pozostał na placu boju :P No ale, mogę się mylić.

PostNapisane: 22 sty 2015, 21:50 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ta dyskusje raczej powinna się toczyć w wątku o Solasie no, ale pozwolę sobie zacytować moją wcześniejszą wypowiedź na tym forum na ten temat.
Cytuj:
Wydaje mi się, że to Flemeth. Po pierwsze w rozmowie z Flemeth z Morrigan jest wzmianka o przejmowaniu przez nią ciała swoich córek. Po drugie Solas przychodząc do Flemeth wygląda raczej na załamanego z tego powodu, że nie wypełnił swojej misji. Flemeth jest za to bardzo spokojna i to Ona chce "przytulić" Solasa :] Po trzecie Bioware pewnie liczy na element zaskoczenia i możliwość poprowadzenia ciekawszej fabuły mając Flemeth w ciele Solasa. Ten (a właściwie ta) może powrócić do drużyny i manipulować naszym Inkwizytorem mogąc kierować zachowaniem dwóch członków naszej drużyny (Morrigan, Solas, nawet Inkwizytor). Po czwarte Solas był przedstawiany raczej jako pozytywna postać całkowita zmiana frontu byłaby raczej trochę bez sensu. To takie moje luźne spostrzeżenia. Co może zaś przemawiać za tym, że to Solas przejmuje duszę Flemeth?

Neeshka napisał(a):
No właśnie też mnie męczy kto kogo zassał, ale jeżeli nie są możliwe wrogie przejęcia, to musiało to nastąpić za porozumieniem, a nie sądzę, żeby Mythal vel Flemeth (vel Andrasta?) wyrzekła się swojej zemsty od której ma zadrżeć świat na rzecz Straszliwego Wilka vel Solasa (val Shartana?).

Dokładnie, Solas wyglądał na skruszonego dlatego w chwili słabości mógł się zgodzic na takie przejęcie.

PostNapisane: 25 sty 2015, 18:30 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Pozwolę sobie wrzucić co ludzie znaleźli w kodzie gry:
Cytuj:
This is Flemeth from the previous two games. In this game, Flemeth's story comes to a head -- she knew that Solas would summon her, and that he would need to steal her power to further his plans. She knew that because they are both elven gods...yet Solas has slept for a thousand years and his power dwindled, while she was killed long ago and a spark escaped from her into the body she now holds. She has nurtured that spark, and knew that Solas would need it. He was once her oldest friend, but she knows in his drive to save the elven people he will kill anyone -- even her. She intends to let him have the power, so long as she can pass the essence of her god-hood onto Morrigan, a gift Flemeth had always planned for her daughter yet one Morrigan misunderstood as hostile possession.

Tak więc Solas jest wciąż Solasem.
Ponadto Solas po zakończeniu gry przesyła przez Cole'a wiadomość:
https://www.youtube.com/watch?v=dzWGSBJowqA
Niestety, nie wszyscy widzieli tę scenkę, bo jest zabugowana. U mnie np Cole był po zakończeniu jedyną osobą, z którą nie dało się porozmawiać.
Tak więc Solas jest wciąż Solasem, ale przejął moc Flemeth. Co to znaczy dla samej Flemeth? Czy żyje? Może tylko oddała moc, którą przez setki lat pielęgnowała i zapadła w uthenerę? Czy Solas jest tym, którego przepowiedział Sandal w DA2? Teraz, gdy powrócił Straszliwy Wilk z pełną mocą, to dopiero może się wszystko rozkręcić :D Bardzo cieszę się, że wprowadzili Fen'Harela, bo od DAO baaardzo mnie ta postać fascynowała.

Osobiście jestem mocno rozczarowana grą. Oprócz rozwinięcia wątku elfickiego panteonu, fabuła była po prostu słaba. Nie mówiąc już o tej beznadziejnej ostatniej walce... W całej grze było mniej questów głównych niż w jednym akcie DA2... A istotnych misji pobocznych w ogóle nie było, zamiast tego dostaliśmy zadania rodem z MMO, które po prostu mnie męczyły. Nie było ani jednego istotnego questa pobocznego w żadnym z regionów. W ogóle te regiony nie mają najmniejszego sensu, bo i tak nic się w nich nie dzieje, nic tam nie popycha historii. Walka też jest kiepska, gdy dostałam specjalizację Knight Enchanter, to w ogóle porzuciłam resztki prób grania strategicznie (nie było rezultatów) i walczyłam praktycznie tylko wyłącznie duchowym ostrzem, bo dawało mi nieśmiertelność. W ten sposób można na wszystkie smoki (nawet kilka leveli wyższe) pokonać solo bez utraty zdrowia i mikstur.

Obrazek

PostNapisane: 25 sty 2015, 19:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Ja odniosłam wrażenie, że tak dużo czasu zajęło BW dopracowanie lokacji, że nie wyrobili się z grywalną zawartością tych lokacji. Nie myślałam, że mi to przejdzie przez gardło, ale chyba DA2, faktycznie po względem treści było lepsze.
Historia Solasa jest ciekawa, ale żeby była przeciekiem w kodzie gry? Pewnie celowym, dla podbicia ciekawości graczy. Nie wierzę, żeby Mythal sobie odpuściła swoją zemstę, nawet jeżeli oddała zgromadzoną w Flemeth moc, to z pewnością zapewniła sobie wcześniej jakieś inne ciałko też dobrze w moc wyposażone.

PostNapisane: 25 sty 2015, 20:02 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Cytuj:
Historia Solasa jest ciekawa, ale żeby była przeciekiem w kodzie gry? Pewnie celowym, dla podbicia ciekawości graczy.

Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że jest to jedyny komentarz w kodzie gry który nie został usunięty, jak nie celowym zabiegiem producenta gry? Sam przeglądałem te pliki i nie widziałem nigdzie innych pozostawionych komentarzy.

PostNapisane: 25 sty 2015, 20:21 
Status Widmo

No właśnie, jest tylko ten jeden komentarz, opisujący scenkę w epilogu. Na pewno jest to celowe zagranie, tyle że nie wiemy dokładnie w jakim celu. Samo Bioware zazwyczaj niczego nie zdradza, szczególnie tak wcześnie przed rozwiązaniem tego wątku. Nie wiem co tam kombinują.
@Neeshka - kompletnie nie rozumiem tego, co się stało z lokacjami. Na E3 w 2013 pokazywali demo gry z Crestwood i region ten wyglądał CAŁKOWICIE inaczej. Wszystkie rozmowy miały cutscenki, widać było reakcje towarzyszy na twoje działania (Varric i zniszczona wioska), można było podpalać łodzie templariuszom, można było pomóc oswobodzić wioskę przed nimi lub to olać i były tego konsekwencje, po jaskiniach chodziło się z normalną pochodnią, twierdze nie były bezcelowe i można było w nich sporo rzeczy robić, widać było, że poboczne questy miały istotne znaczenie... Można tak wymieniać i wymieniać. Jak się pytam - co się stało?? Po co całkowicie zmieniali lokację? Zmarnowali na tym czas, bo zamiast ją dopieszczać, to zaczęli wszystko od nowa, a rezultaty widać w tych pustych regionach bez jakiejkolwiek zawartości.

Obrazek

PostNapisane: 25 sty 2015, 20:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Chyba, że zrobili to wszystko na pokaz lub też myśleli, że nie zdążą umieścić tego w każdej lokacji i woleli wyciąć większość, a zostawili skrawki. Co do historii z Solasem to przypomnijcie sobie ile takich smaczków można było znaleźć w Mass Effect 3, gdzie były dialogi towarzyszy z dwójki, których mieliśmy spotkać w drodze do promienia lub rozmowa z Ashley odnośnie śmierci Sheparda. W przypadku z łysym elfem jest wielkie prawdopodobieństwo, że nie pójdzie to jednak na marne.

PostNapisane: 25 sty 2015, 20:58 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Tak, faktycznie wygląda jakby w trakcie zaczęli od nowa i pewnie dlatego się nie wyrobili z zawartością.
Wydaje mi się, że BW zrobiłoby bardzo dobrą grę na miarę DA:O, gdyby miało wolną rękę. Tu chyba mieszają marketingowcy, którzy lepiej wiedzą jak gra powinna wyglądać i co zawierać, chociaż pewnie sami nigdy dobrego RPG nie widzieli. Grać się w to da, ale na oceny 9/10 na pewno nie zasługuje.
Chociaż i perełki w tej grze się- misja na balu jest super. Ciekawe, jaka będzie zawartość dlc.

PostNapisane: 25 sty 2015, 21:06 
Status Widmo

Demo w Crestwood wyglądało mi na pełną lokację i nie rozumiem czemu całkowicie ją zmienili (nawet zupełnie inaczej wygląda!). Zmarnowali na tym sporo czasu wg mnie. Poza tym wolałabym by było mniej lokacji, ale by były pełne treści i interesujących questów. A tak to biegam bez celu po tych regionach, a w sumie nie chce mi się tego robić, bo w żaden sposób nie jest to połączone z głównym wątkiem. Równie dobrze mogłabym wysłać tam oddziały wojskowe, bo moja obecność niczego tam nie zmienia, każdy mógłby to za mnie zrobić.

No i warto wspomnieć jeszcze ostatnią walkę... Przez pewien czas miałam wrażenie, że zabugowała mi się gra, bo byłam skonsternowana, że tak bez żadnej kulminacji od razu zaczęłam walczyć z Koryfeuszem. Żadnych rozmów? Epickiej przemowy? Przedzierania się do Koryfeusza? Żadnych tajemnic i plot twistów? Żadnej epickości? Nawet nie było ani jednego komentarza od moich towarzyszy! Nikt nic nie pisnął, więc nie ma kompletnie znaczenia kogo się wybierze, bo i tak milczą jak zaklęci.

Teraz tak mnie jeszcze naszło... Do każdego questu głównego zabierałam ze sobą Solasa, tak więc w moim przypadku Solas i Koryfeusz 3 razy się spotkali (atak na Azyl, świątynia Mythal i ostatnia walka). I Koryfeusz nie zauważył, że Solas to ten łysy gościu, który dał mu Kulę?? Chyba powinien to jakoś skomentować, tym bardziej, że mógłby tym pomieszać trochę w głowie naszej postaci i wzbudzić nasze podejrzenia. Ostatnia misja była tak króciutka, że w ogóle mam wrażenie, że nie zdarzyła się naprawdę, bo wszystko jakoś tak za łatwo się skończyło. Nie było w sumie żadnych problemów, Inkwizytorka nie przeszła żadnej wewnętrznej przemiany, nie było żadnych fragmentów poświęconych jej psychice (tak jak to było z Shep, co mi się podobało). Tragiczna ilość cutscenek też nie pomogła tej postaci, więcej życia miała w sobie moja Strażniczka, a ona nie miała głosu :P Kompletnie nie przywiązałam się do tej postaci, nie związałam się z nią emocjonalnie (a we wszystkich poprzednich grach Bioware baaaardzo się przywiązywałam do swoich postaci), nawet jakoś kompletni mi na niej nie zależało. Smutam :(

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona